Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

7/1993. (IV. 15.) BM rendelet

az 1993. évi társadalombiztosítási képviselő-választás előkészítése és lebonyolítása pénzügyi normatíváiról, tételeiről, az elszámolás és munkabér-visszaigénylés rendjéről és a munkáltatók szavazóköri költségeiről

A társadalombiztosítási képviselők 1993. évi választásáról szóló 1993. évi XII. törvény (a továbbiakban: Tbvt.) 45. § (1) bekezdés f) pontjában kapott felhatalmazás alapján - a munkáltatók által visszaigényelhető munkabérek vonatkozásában az Országos Társadalombiztosítási Főigazgatóság vezetőjével egyetértésben - a választás előkészítésének és lebonyolításának pénzügyi feladatairól, tételeiről, normatíváiról, költségeiről és az elszámolás rendjéről az alábbiak szerint rendelkezem:

1. §

A választás pénzügyi tervezése, lebonyolítása és elszámolása az országos, területi és a helyi választási munkacsoport vezetőjének a feladata.

2. §

A választás előkészítésének és lebonyolításának pénzügyi fedezetéül az 1. számú mellékletben felsorolt tételek és normatívák összegei szolgálnak.

A pénzügyi fedezet biztosítása

3. §

(1) Az Országos Választási Iroda (a továbbiakban: Választási Iroda)

a) a helyi választási munkacsoportok szintjén keletkező költségek fedezetére, a 2. § szerinti összegek alapulvételével - a munkahelyi szavazókörök kivételével - a településeket megillető átalányösszegek erejéig 1993. április 1-jétől előleget folyósít a területi választási munkacsoportok részére;

b) biztosítja a területi választási munkacsoporton keresztül a Területi Államháztartási és Közigazgatási Információs Szolgálatokat és a Fővárosi Államháztartási és Közigazgatási Információs Szolgálatot (a továbbiakban együtt: TÁK1SZ) megillető költségátalányt;

c) a munkahelyi szavazókörök költségeit a létesítésük iránti igényt követően, de legkésőbb a választás költségeinek elszámolásakor biztosítja.

(2) A területi választási munkacsoport az (1) bekezdésben biztosított összeget továbbutalja a helyi választási munkacsoportok és a TÁKISZ-ok vezetőinek.

(3) A területi választási munkacsoport az országgyűlési képviselő egyéni választókerülete székhelyének polgármesteri hivatalában (a továbbiakban: OEVK) a helyi választási munkacsoport részeként működő számítógépes szavazatösszesítő munkacsoport (a továbbiakban: technikai munkacsoport), valamint a területi választási munkacsoport költségeinek fedezetére - az 1. számú melléklet szerint - a Választási Irodától előleget kérhet.

Az elszámolás módja

4. §

A költségelszámolás átalány vagy tételes elszámolás alapján történik.

5. §

A helyi választási munkacsoport vezetője legkésőbb a választás napja előtti 32. napig nyilatkozik a területi választási munkacsoportnak arról, hogy a választás költségeinek elszámolásánál az átalány vagy a tételes elszámolási módot alkalmazza. Amennyiben nyilatkozatát elmulasztja, úgy kell tekinteni, mintha az átalány elszámolási módot választotta volna.

6. §

(1) Az átalány elszámolási mód alkalmazása esetén:

a) a helyi választási munkacsoport vezetője e rendelet 2. számú melléklet szerinti munkalapon számol el a területi választási munkacsoport felé;

b) a területi választási munkacsoport e rendelet 3. számú melléklete szerinti munkalapon számol el a Választási Iroda felé.

(2) Tételes elszámolási mód esetén:

a) a helyi választási munkacsoport vezetője e rendelet 4. számú melléklete szerinti részletezésű elszámolást készít, és bizonylatok alapján elszámol a területi választási munkacsoport felé;

b) a területi választási munkacsoport a Választási Iroda felé az 5. számú melléklet szerinti munkalapon számol el.

(3) A területi választási munkacsoport a 3. § (3) bekezdése szerint felvett előleggel a 6. számú melléklet szerinti munkalapon számol el a Választási Iroda felé.

7. §

A választás napját követően:

a) a helyi választási munkacsoport vezetője 10 napon belül a területi választási munkacsoportnak;

b) a területi választási munkacsoport vezetője 30, a fővárosi választási munkacsoport vezetője 40 napon belül a Választási Irodának köteles a választás pénzügyi elszámolását felterjeszteni.

A pénzeszközök felhasználásának módja

8. §

(1) Átalányelszámolási mód esetén:

a) az átalányösszeg a társadalombiztosítási választás céljára szabadon felhasználható, azonban a személyi kiadások normatívái nem változtathatók meg;

b) többletköltség érvényesítésére nincs lehetőség.

(2) Tételes elszámolási mód esetén:

a) a tételek és normatívák, valamint a dologi és személyi kiadások között átcsoportosítási lehetőség nincs;

b) a tényleges többletköltség érvényesítésére az 1. számú melléklet Dologi kiadások 1. és 4. pontjai esetében van lehetőség.

9. §

Az 1993. évi XII. törvény 9. §-ának (2) bekezdése alapján létrehozott munkahelyi szavazókörök kialakításának és működtetésének költsége 36 000 Ft szavazókörönként.

10. §

A 9. § szerint a munkáltató által befizetett összeget:

a) átalányelszámolási mód esetén a területi választási munkacsoporton keresztül a Választási Irodához kell utalni;

b) tételes elszámolási mód esetén előlegként kezelendő, melyről a 6. § (2) bekezdés a) pontja szerint kell elszámolni.

11. §

A választási szervek tagjait - a Tbvt. 40. §-ának (3) bekezdése alapján - megillető átlagbért (átlagkeresetet), valamint az ezt terhelő járulékoknak megfelelő összeget a munkáltató a választás napját követő 8 napon belül a helyi választási munkacsoport vezetőjétől, míg a területi választási szervek tagjait megillető összeget a területi választási munkacsoport vezetőjétől igényelheti vissza. A választási szerv tagja a munkáltatónak a választást megelőző második napig köteles jelezni ez irányú kötelezettségét.

12. §

A 11. § szerinti visszaigénylést:

a) átalányelszámolási mód esetén a helyi választási munkacsoport vezetője a területi választási munkacsoporton keresztül a Választási Irodától igényelheti;

b) tételes elszámolási mód esetében a választás helyi költségeiként kell elszámolni, és érvényesek rá e rendelet 6. §-ának (2) bekezdésében leírtak.

13. §

E rendelet 1. számú mellékletében nem szereplő központi feladatok költségeit a Választási Iroda utalja át a szállítóknak és szolgáltatóknak, illetve megbízottaknak.

14. §

A Tbvt. 21. § (7) bekezdésének végrehajtása kapcsán felmerült költséget az köteles viselni, aki a plakátot elhelyezte, vagy ha ez ismeretlen, az, akinek az elhelyezés érdekében állt.

15. §

A választás pénzügyi feladatainak végrehajtása során:

a) az országos, a területi és a helyi választási munkacsoport a választás céljára szolgáló pénzeszközöket elkülönítetten kezeli;

b) a korábbi választásokon használt berendezéseket és eszközöket lehetőség szerint hasznosítani kell;

c) az érvényben lévő pénzügyi, számviteli, adó-, társadalombiztosítási és iratkezelési szabályokat be kell tartani; a Tbvt. 41. § (1) bekezdésének alkalmazása során az állami költségvetési szerven az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény 87. §-ában megjelölt szerveket kell érteni;

d) ha a választással egy napon időközi önkormányzati választás is van, akkor ez utóbbi költségeit az erre vonatozó belügyminiszteri rendelet szerint kell elszámolni.

16. §

Ez a rendelet a kihirdetését követő 3. napon lép hatályba.

Dr. Boross Péter s. k.,

belügyminiszter

1. számú melléklet a 7/1993. (IV. 15.) BM rendelet 2. §-ához

Tételek és normatívák

I. Tételes elszámolási mód esetén

Dologi kiadások:

Személyi kiadások:

II. Átalányelszámolási mód esetén

2. számú melléklet a 7/1993. (IV. 15.) BM rendelet 6. § (1) bekezdés a) pontja szerinti elszámoláshoz

Átalányelszámolás munkalapja

Az elszámolás adattartalma:

1. Megye:

Település megnevezése:

2. Körjegyzőség esetén, a hozzátartozó települések száma:

3. Lakosságszám:

4. Választópolgárok száma:

5. Szavazókörök száma:

ebből munkahelyi szavazókör száma:

6. Leutalt költségátalány összege (Ft-ban): [3. § (1) bekezdés a) pontja]

7. A leutalt munkahelyi szavazókör költségátalány összege:

[3. § (1) bekezdés c) pontja]

8. Befizetést teljesítő munkáltatók száma:

9. Munkáltatók befizetéseinek összege:

10. Munkáltatók által visszaigényelt munkabér összege:

11. Munkahelyi szavazókör létesítésére le nem utalt költségátalány összege:

12. Az elszámolás után a települést megillető választási költség összege (ha a 10. és a 11. sorba írt számok összege nagyobb mint a 9. sorba írt szám):

13. A Választási Irodát megillető összeg (ha a 9. sorba írt szám nagyobb mint a 10. és 11. sorba írt számok összege):

Készült: 2 példányban

Kapja: 1 példány helyi választási munkacsoport 1 példány KMB

3. számú melléklet a 7/1993. (IV. 15.) BM rendelet 6. § (1) bekezdés b) pontjához

4. számú melléklet a 7/1993. (IV. 15.) BM rendelet 6. § (2) bekezdés a) pontjához

[1]
Sor-
szám
Tételek megnevezéseKiadás
(forintban)
III. Társadalombiztosítási járulék
16.A tb-járulék alapja (06.+08.+15.) 
17.A tb-járulék összege (a 16. sor összegének 44%-a) 
IV. A munkáltatók
18.A munkáltatók befizetései (8. §) 
19.A munkáltatók munkabér-visszaigénylései (10. §) 
V. Az elszámolás összesítése
20.A kiutalt előleg összege 
21.A választás lebonyolításának fedezetéül szolgáló összeg (18. + 20.) 
22.A választás összes költsége (09.+15.+17.+19.) 
23.Költségmegtérítési igény összege
(ha a 22. sor összege meghaladja a 21. sor összegét) 6. § (4) bekezdésének b) pontja
 
24.Visszafizetési kötelezettségek összege
(ha a 21. sor összege meghaladja a 22. sor összegét) 6. § (4) bekezdésének a) pontja
 
 

Kitöltési tájékoztató:

A kiadások összege - az 1. és 7. sorok kivételével - a norma összegei nem haladhatja meg.

Készült: 2 példányban

Kapja: 1 példány helyi választási munkacsoport vezető

1 példány KMB

5. számú melléklet a 7/1993. (IV. 15.) BM rendelet 6. § (2) bekezdés b) pontjához

6. számú melléklet a 7/1993. (IV. 15.) BM rendelet 6. § (3) bekezdés szerinti elszámoláshoz

Lábjegyzetek:

[1] Helyesbítette a Magyar Közlöny 1993/44. száma. Megjelent 1993.04.16.

Tartalomjegyzék