Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

17/1994. (VII. 29.) BM rendelet

a választok, a választójoggal nem rendelkezők és a szavazókörök nyilvántartásának technikai előkészítése az önkormányzati képviselők és polgármesterek választására[1]

A helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek 1994. évi választására a szavazókörök, a választók és a választójoggal nem rendelkezők nyilvántartásának technikai előkészítésére az alábbiakat rendelem el:

A személyiadat- és lakcímnyilvántartás aktualizálása

1. §

(1) A választók nyilvántartásának összeállítása érdekében a jegyző, a Területi Államháztartási és Közigazgatási Információs Szolgálat (a továbbiakban: TÁKISZ) a Fővárosi Államháztartási és Közigazgatási Információs Szolgálat (a továbbiakban: FÁKISZ) és az Országos Személyiadat- és Lakcímnyilvántartó Hivatal (a továbbiakban: OSZH) gondoskodik a helyi, területi és központi személyiadat- és lakcímnyilvántartás (a továbbiakban: nyilvántartás) folyamatos vezetéséről.

(2) Az (1) bekezdésbeli feladatok végrehajtása érdekében a jegyző

a) minden hét szerdájáig rögzíti vagy rögzítésre továbbítja az előző heti anyakönyvi és lakcímváltozásokat, a személyazonosító jel képzésével kapcsolatos eseményekről kiállított bizonylatokat,

b) közterület- és házszámváltozásokról a képviselőtestület döntését követően haladéktalanul továbbítja annak határozatát, valamint a hozzá tartozó bizonylatokat,

c) a központi nyilvántartástól hetente kapott személyi nyilvántartó lapokkal és az értesítő tablók adataival folyamatosan aktualizálja a helyi nyilvántartást, intézkedik a hibás események azonnali javítására,

d) a helyi számítógépes nyilvántartást a TÁKISZ-tól, főváros esetében a FÁKISZ-tól hetente érkező karbantartó lemezek segítségével folyamatosan aktualizálja.

(3) Az (1) bekezdésbeli feladatok végrehajtása érdekében a TÁKISZ, főváros esetében a FÁKISZ

a) a jegyzőktől érkező anyakönyvi és lakcímváltozásokat rögzíti, feldolgozza és hetente, a központi feldolgozást igénylő bizonylatokkal együtt - csütörtöki munkanapokon - telefonvonal vagy számítógépes hálózat igénybevételével, illetőleg az állami futárszolgálat útján az OSZH-hoz továbbítja,

b) a közterületváltozás-jelenlések továbbítása előtt elvégzi azok előzetes feldolgozását,

c) az OSZH-tól hetente - hétfői napon - érkező karbantartó állományok segítségével gondoskodik a területi nyilvántartás haladéktalan aktualizálásáról és - ezzel egyidejűleg - elkészíti, az illetékes jegyzőnek kiküldi a helyi számítógépes nyilvántartások karbantartó állományát.

(4) Az (1) bekezdésbeli feladatok végrehajtása érdekében az OSZH

a) feldolgozza a TÁKISZ-tól, a fővárosban a FÁKISZ-tól csütörtökönkent érkező anyakönyvi és lakcímváltozásokat, rögzíti a központi feldolgozású bizonylatokat, és mindezekről a munka elvégzését követő héten - a manuális nyilvántartás tekintetében második héten - értesíti a helyi és - a főváros kivételével - a területi szerveket. 1994. augusztus 1-15. között a központi nyilvántartás karbantartása szünetel,

b) szolgáltató alrendszerét hetente karbantartja, majd a karbantartást követő két napon belül elkészíti és a FÁKlSZ-nak átadja a fővárosi kerületek helyi számítógépes nyilvántartásának aktualizálásához szükséges adatállományokat,

c) főváros esetében aktualizálja a területi nyilvántartást.

A nyilvántartás minőségének javítása

2. §

(1) Az OSZH legkésőbb 1994. július 31-ig elkészíti és az illetékes jegyzőnek megküldi az 1994. évi országgyűlési képviselő-választás első és második fordulójának napján a választók nyilvántartásába személyi igazolvány vagy kifogás alapján felvett polgárok adatait tartalmazó jegyzékeket.

(2) Az OSZH legkésőbb 1994. augusztusl5-ig településenkénti bontásban elkészíti, és az illetékes jegyzőnek megküldi az 1993. évi anyakönyvi események teljességi ellenőrzéséhez szükséges tablókat.

(3) A jegyző

a) felülvizsgálja a helyi nyilvántartás várakozó állományát;

b) az OSZH-tól érkező tablók segítségével elvégzi a jegyző illetékességi területén 1993-ban anyakönyvezett események utólagos ellenőrzését;

c) az OSZH-tól kapott jegyzék segítségével ellenőrzi, hogy az 1994. évi országgyűlési választások első és második fordulójának napján a választók nyilvántartásába személyi igazolvány vagy kifogás alapján felvett állampolgárok a helyes adatokkal szerepelnek-e már a helyi és a központi nyilvántartásban; továbbá

d) 1994. augusztus 29-ig ellenőrzi, hogy az 1994. évi országgyűlési képviselő-választások első és második fordulójának névjegyzékébe hivatalból és kifogás alapján utólag felvett vagy abból törölt polgárok adatai a helyi nyilvántartásban a helyes adattartalommal szerepelnek-e. Amennyiben eltérést tapasztal, az a személyiadat- és lakcímnyilvántartás soron következő karbantartásánál jelenti.

3. §

Nyilvántartással történő egyeztetés céljából a Belügyminisztérium Menekültügyi és Migrációs Hivatala 1994. szeptember 15-ig átadja az OSZH-nak a menekültként elismert személyek személyazonosító adatait.

4. §

Az OSZH és a TÁKISZ a választás kitűzésének napjától a választók nyilvántartásának elkészítéséig a központi és a területi nyilvántartáson területszervezési (területátcsatolás, közterület- és házszámváltozás stb.) intézkedést nem vezet át.

5. §

Az OSZH, a TÁKISZ és a jegyző 1994. szeptember 13-ig elvégzik a területi adatbázisok és a helyi számítógépes nyilvántartások központi rendszerhez történő szinkronizálását.

A szavazókörök és az egyéni választókerületek területi beosztásának előkészítése

6. §

(1) A TÁKISZ - a főváros tekintetében az OSZH - a szavazókörök kialakítása érdekében a jegyzőnek 1994. szeptember 9-ig megküldi a rendelkezésére álló címállományt, kiegészítve az adott címen lakóhellyel - ennek hiányában tartózkodási hellyel - rendelkező nagykorú magyar és külföldi állampolgárok számával és az 1994. évi országgyűlési képviselő-választás alkalmával kialakított szavazókör sorszámával, valamint az országgyűlési egyéni választókerület sorszámával.

(2) A jegyző az egyéni választókerületek és a szavazókörök területi beosztását - a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásáról szóló 1990. évi LXIV. törvény (a továbbiakban: Övjt.) 10. és 12. §-aiban foglaltakra figyelemmel - felülvizsgálja és a szükséges módosításokat, valamint azt, hogy a szavazókörök mely települési egyéni választókerületbe lógnak tartozni, 1994. szeptember 23-ig közli a TÁKISZ-szal, illetőleg a fővárosi kerületi jegyző az OSZH-val. A szavazókört úgy kell kialakítani, hogy az a települési és az országgyűlési egyéni választókerület határán belül legyen, és egy szavazókörre általában 600, de legfeljebb 1200 választópolgár jusson, azonban minden községben legalább egy szavazókör legyen. Az így kialakított szavazókörök lehetőleg azonosak legyenek az országgyűlési képviselő-választásra kialakított szavazókörökkel.

(3) Az önkormányzati képviselő-választás napjával vagy az követően megalakuló településeknél a jegyző a szavazókörök, illetőleg az egyéni választókerületek kialakításánál vegye figyelembe, hogy minden szavazókör és egyéni választókerület a létrejövő új településhatárokon belülre essék.

(4) A TÁKISZ és az OSZH a (2) bekezdés szerinti módosításokat a számítógépes nyilvántartáson haladéktalanul köteles átvezetni.

(5) Amennyiben a jegyző illetékességi területén a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat Informatikai Intézetének helyi számítógépes rendszere működik, az (1)-(4) bekezdés szerinti eljárás mágneses adathordozók segítségével is lebonyolítható.

7. §

A TÁKISZ és az OSZH a választás kitűzésének napjáig a hozzá beérkezett területszervezési változásokat - szükség esetén a jegyző bevonásával - köteles a szavazóköri címjegyzéken haladéktalanul átvezetni, és a módosított címjegyzéket a jegyzőnek megküldeni.

A választójoggal nem rendelkező személyekről történő adatszolgáltatás rendje

8. §

A választójoggal nem rendelkező személyek adatbázisának kezelését a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Területi Államháztartási és Közigazgatási Információs Szolgálat (a továbbiakban: Szolnok Megyei TÁKISZ) végzi.

9. §

(1) A jegyző köteles a cselekvőképességet kizáró vagy korlátozó gondnokság alá helyezett személyek nyilvántartását 1994. augusztus 15-ig felülvizsgálni. A felülvizsgálat során ellenőrizni kell, hogy az Övjt. 4/A. § (2) bekezdésében foglalt adatok - különös tekintettel a gondnokság alá helyezést elrendelő bíróság neve, a határozat száma, kelte és jogerőre emelkedésének időpontja - rendelkezésre áll-e. A hiányos adatok pótlására intézkedni kell.

(2) A jegyző az (1) bekezdésben foglalt feladatok elvégzése során megállapított eltéréseket 1994. augusztus 31-ig köteles jelenteni a Szolnok Megyei TÁKISZ-nak.

10. §

(1) A választók nyilvántartásának összeállítása céljából a választójoggal nem rendelkező személyek adatait 1994. augusztus 31-ig a Szolnok Megyei TÁKISZ (5200 Szolnok, Liget u. 6. Pf. 114) részére az alábbi szervek kötelesek közölni:

a) a cselekvőképességet korlátozó vagy kizáró gondnokság alá helyezettekről, vagy annak megszüntetéséről az 1994. május 22-i adatszolgáltatást követő változások tekintetében a jegyző,

b) a közügyek gyakorlásától eltiltó jogerős ítélet hatálya alá tartozó személyekről a bűntetteseket nyilvántartó szerv (BM Adatfeldolgozó Hivatala),

c) a szabadságvesztés büntetéséi töltő, valamint a büntetőeljárásban jogerősen elrendelt kényszergyógykezelés alatt álló polgárokról az illetékes büntetés-végrehajtó intézet, az Igazságügyi Minisztérium Büntetés-végrehajtási Országos Parancsnoksága útján.

(2) Az adatszolgáltatás az 1. számú melléklet szerinti adatlap felhasználásával, vagy a 2. számú mellékletben meghatározott formátumnak megfelelően mágneses adathordozón történik.

11. §

A 10. § (1) bekezdésében meghatározott szervek az 1994. augusztus 31-ét követően a nyilvántartásaikban bekövetkezett adatváltozásokat a választást megelőzően folyamatosan, de legkésőbb a választás napja előtti 7. napig közlik a Szolnok Megyei TÁKISZ-szal.

12. §

(1) A választás kitűzését követő 10 napon belül a Szolnok Megyei TÁKISZ - számítógépes hálózati rendszer igénybevételével - a megyékre, illetve a fővárosra csoportosított adatokat a TÁKISZ, a fővárosban az OSZH részére továbbítja.

(2) A TÁKISZ és az OSZH az (1) bekezdés szerinti adatokat a szavazóköri címjegyzék adatbázisa alapján rendezi, és erről külön jegyzéket készít, melyet az illetékes jegyző rendelkezésére bocsát. Egyidejűleg a választójoggal nem rendelkezők adatait az általa készítendő névjegyzékből törli.

(3) A Szolnok Megyei TÁKISZ a választás kitűzését követő 8. és a választást megelőző 7. nap között hozzá beérkezett adatok alapján a választójoggal nem rendelkezők állományában bekövetkezett változásokat a választást megelőző 5. napig közli a megyei TÁKISZ-szal - a főváros esetében az OSZH-val -, melyek az a választás napját megelőző 3. napig az illetékes jegyző részére továbbítják.

(4) Az OSZH az aktuális anyakönyvi és lakcímadatokat 24 órán belül köteles a Szolnok Megyei TÁKISZ-nak -kérésére, a választójoggal nem rendelkezők állományának vezetéséhez - átadni.

13. §

Az Országos Választási Munkacsoport vezetője az OSZH-nál és a Szolnok Megyei TÁKISZ-nál, a Területi Választási Munkacsoport vezetője pedig a TÁKISZ-nál és a jegyzőnél ellenőrzi az e rendeletben foglalt feladatok végrehajtását.

14. §

Ez a rendelet a kihirdetést követő napon lép hatályba.

Kuncze Gábor s. k.,

belügyminiszter

1. számú melléklet a 17/1994. (VII. 29.) BM rendelethez

2. számú melléklet a 17/1994. (VII. 29.) BM rendelethez

Mágneses adathordozón szolgáltatott adatok

Lábjegyzetek:

[1] A rendelet dátumát XII. 29-ről VII. 29-re helyesbítette a Magyar Közlöny 1994/81. száma. Megjelent 1994.08.05.

Tartalomjegyzék