Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

50/1994. (IV. 8.) Korm. rendelet

a Magyar Köztársaság belügyminisztériuma és a Spanyol Királyság Belügyminisztériuma közötti együttműködésről a tiltott nemzetközi kábítószer-kereskedelem, a terrorizmus és a szervezett bűnözés elleni harcban tárgyú Megállapodás kihirdetéséről

(A jegyzékváltás 1992. december 15-én megtörtént.)

1. §

A Kormány e rendelettel a Magyar Köztársaság Belügyminisztériuma és a Spanyol Királyság Belügyminisztériuma közötti együttműködésről a tiltott nemzetközi kábítószer-kereskedelem, a terrorizmus és a szervezett bűnözés elleni harcban tárgyú, 1992. március 2-án aláírt Megállapodást kihirdeti.

2. §

A Megállapodás magyar nyelvű szövege a következő:

"Megállapodás

a Magyar Köztársaság Belügyminisztériuma és a Spanyol Királyság Belügyminisztériuma közötti együttműködésről a tiltott nemzetközi kábítószer-kereskedelem, a terrorizmus és a szervezett bűnözés elleni harcban

A Magyar Köztársaság belügyminisztere és a Spanyol Királyság belügyminisztere attól a törekvéstől vezérelve, hogy

- erősítsék a két ország között fennálló baráti kapcsolatokat;

- fejlesszék együttműködésüket a kábítószerek és a pszichotróp anyagok tiltott kereskedelme elleni harcban;

- fokozzák közös erőfeszítéseiket a terrorizmussal szembeni küzdelemben;

- koordinálják a szervezett nemzetközi bűnözés elleni tevékenységüket;

és az együttműködésből mindkét Fél részére származó előnyök tudatában a következőkben állapodtak meg:

1. Cikk

(1) A Szerződő Felek, belső rendelkezéseikre figyelemmel együttműködnek a bűnözés legsúlyosabb formáinak megakadályozásában, azaz a kábítószerek és pszichotróp anyagok illegális kereskedelme, a terrorizmus és a nemzetközi szervezett bűnözés megelőzésében és üldözésében.

(2) A Felek együttműködnek különösen azokban az esetekben, amikor a bűncselekményeket valamelyikük területén követték el, avagy amikor azok előkészülete harmadik ország területén történt, és a végrehajtásukat a Felek valamelyikének területén tervezik. Az együttműködés kiterjed továbbá mindazon egyéb esetekre, amikor a szervezett bűnözés a Felek valamelyikét érinti.

(3) A jelen Megállapodás nem érinti a Felek egymás közli és más megállapodásokban vagy szerződésekben vállalt kötelezettségeit, és nem zárja ki a nemzetközi együttműködést az Interpol vagy más nemzetközi szervezetek keretei között.

2. Cikk

A kábítószerek és pszichotróp anyagok tiltott kereskedelme területén mindkét Fél kötelezi magát a következők szerint:

(1) A Felek illetékes szolgálatai az információcsere, az egyéb segítségnyújtás és gyakorlati együttműködés fejlesztése útján törekednek a tiltott kereskedelem hálózatának felderítésére és felszámolására.

(2) Információk időszakos cseréjére, különösen az alábbi területeken kerülhet sor:

a) a tiltott kereskedelemmel feltételezhetően kapcsolatban lévő személyekre és eseményekre vonatkozó, kölcsönös érdeklődésre számot tarló adatok és konkrét tények átadása;

b) a szállítási eszközökre, szállítmányokra, postai vagy más úton továbbított küldeményekre, valamint a nemzetközi üzérek és közvetítőik által a tiltott kereskedelemben használt technikai megoldásokra és az útvonalakra utaló információk átadása;

c) a tiltott kereskedelemből származó javak vagy termékek átadására, elrejtésére, ezek átruházására használt módszerekről tájékoztatás adása;

d) az új, természetes vagy mesterséges kábítószer-alapanyagokra vonatkozó minták, elemzési módszerek és tapasztalatok kicserélése;

e) a Felek illetékes szolgálatai szervezeti felépítésére és az általuk alkalmazott technikai eszközökre és tudományos módszerekre vonatkozó ismeretekről tájékoztatás nyújtása.

(2) A Felek illetékes szolgálatai szakembereinek részvételével a jelen Megállapodás céljainak megvalósítása érdekében időszakonként munkamegbeszéléseket tartanak.

3. Cikk

A terrorizmus elleni küzdelemben a Felek együttműködése a következőkre terjed ki:

(1) Kölcsönösen átadják egymásnak mindazokat az információkat, amelyek a másik Fél területén működő terrorszervezetekre vonatkoznak, beleértve azok esetleg tervezett akcióit, finanszírozási forrásaikat, valamint a szervezetükre, az általuk alkalmazott technikai eszközökre és módszerekre utaló adatokat.

(2) A Felek illetékes szolgálatai rendszeresen tájékoztatják egymást a terrorizmus elleni tevékenységükben alkalmazott módszerekről, a felhasznált technikákról, az alkalmazott eljárási formákról, különös tekintettel a biztonsági normákat javító tapasztalatok kicserélésére, a légies szárazföldi szállítás, a repülőterek és a vasútállomások, a kiemelkedő fontosságú energetikai és ipari létesítmények, más objektumok, végül egyes vezetők és a rendőri biztosítást igénylő események védelme területén.

4. Cikk

A szervezett bűnözés elleni küzdelemben a Felek együttműködése a következőkre terjed ki: (1) Gyors információcserét biztosítanak:

a) a bűnözőcsoportok és -szervezetek felépítéséről, tevékenységéről, működésük különböző formáiról, különös tekintettel a fegyveres elkövetésekre, a fegyverek, a robbanóanyagok vagy más veszélyes termékek tiltott kereskedelmére, a kulturális értékek és műtárgyak, a gépkocsik és a fizetőeszközök tiltott forgalmára;

b) a Felek valamelyikét érintő feltételezett, szervezett bűnözésre vonatkozóan.

(2) Egyes ügyekben, illetve a megszerzett tapasztalatok általánosabb értékelésére, munkamegbeszéléseket tartanak, egyeztetett intézkedések előkészítése és végrehajtása céljából, valamint annak érdekében, hogy a bűnözés elleni harcban felhasznált módszereket és technikákat kölcsönösen megismertessék egymással.

5. Cikk

A Felek mindazon szóbeli vagy írásbeli információkat és dokumentumokat, amelyeket jelen Megállapodás végrehajtása során küldenek meg egymásnak, bizalmasan kezelnek, betartva az információt szolgáltató Fél által meghatározott feltételeket.

6. Cikk

A Felek kölcsönösen tájékoztatást adnak egymásnak illetékes szolgálataikról, amelyek jogosultak a jelen Megállapodás végrehajtására, illetve a végrehajtással kapcsolatos kérelmek és jegyzékek fogadására.

7. Cikk

A jelen Megállapodás azon jegyzékváltás után 60 nappal lép hatályba, amelyben a Felek kölcsönösen elismerik a törvényhozásukban ehhez szükséges, előírt követelmények teljesítését.

8. Cikk

A Megállapodás határozatlan ideig marad érvényben, azt bármelyik Fél felmondhatja. A felmondás a diplomáciai úton történő bejelentés után 6 hónappal lép érvénybe.

A Megállapodás kél egyaránt hiteles példányban került aláírásra Budapesten, 1992. március 2-án, magyar és spanyol nyelven.

Dr. Boross Péter s. k.,

belügyminiszter

José Luis Corcuera s. k.,

belügyminiszter"

3. §

(1) E rendelet a kihirdetését követő 2. napon lép hatályba, rendelkezéseit azonban 1993. február 13-tól kell alkalmazni.

(2) A rendelet végrehajtásáról a belügyminiszter gondoskodik.

Dr. Boross Péter s. k.,

miniszterelnök