Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

31/1995. (XII. 29.) PM rendelet

a Magyar Államkincstárban a pénzügyi teljesítések rendjéről, a számlák feletti rendelkezési jogosultsághoz kapcsolódó aláírás-bejelentésekről és a kincstári tranzakciós kódok alkalmazásáról

Az államháztartásról szóló - többször módosított -1992. évi XXXVIII. törvény 124. §-ának (4) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a Magyar Nemzeti Bank elnökével egyetértésben a következőket rendelem el:

1. §

Az átutalási megbízások bankközi teljesítését a Kincstár legkésőbb a benyújtást követő második bankművelet! napon végzi. Ha a beadott megbízáson értéknap szerepel, akkor a teljesítés a megadott napon történik. Ha a beadott megbízáson az értéknap nem későbbi, minta rögzítés napja, akkor az értéknap dátumát a kincstári fiók a következő bankműveleti nap dátumára módosítja. Az előirányzat-felhasználási keretszámlát a Kincstár az átutalási megbízás rögzítésének napján terheli.

2. §

A Magyar Államkincstár által 1996. január 1-jével megnyitott számlák közül azokra, melyek jogutód számlaként funkcionálnak új, rendelkezési jogosultságot biztosító aláírás-bejelentést nem kell eszközölni, amennyiben az egyéb változások nem indokolják.

Azon megnyitott új számlák esetében, amelyeknél jogelőd (1995. december 31-vel megszüntetett) számla nincsen a cégszerű aláírás-bejelentéseket a számlatulajdonosoknak az APEH-SZTADI-nál történt törzskönyvi nyilvántartásba vételt követően legkésőbb 1996. január 5-ig a telephelyük szerint illetékes MNB megyei igazgatóság, Budapesten az MNB Költségvetési Főosztály kincstári számlanyilvántartási csoportjánál kell elvégezni.

Az 1995. december 31-i érvényes pénzforgalmi betétkönyvek átírásra kerülnek. Új pénzforgalmi betétkönyv megnyitását Budapesten az MNB Költségvetési Főosztálynál kell kezdeményezni.

3. §

A Magyar Államkincstárnál előirányzat-felhasználási keretszámlával és maradványelszámolási számlával rendelkező központi költségvetési fejezetek és költségvetési szervek, továbbá az elkülönített állami pénzalapokat kezelők a pénzügyi és előirányzati műveletek kezdeményezésekor, azok pontos elszámolása érdekében 1996. január 1-jét követően kincstári tranzakciós kódot (a továbbiakban: KTK) kötelesek alkalmazni.

A KTK közlése alóli mentességet élvező számlák körét az 1. számú melléklet tartalmazza.

4. §

A KTK-ot a 10/1995. (MK 61.) MNB rendelkezéssel módosított 3/1992. (MK 34.) MNB rendelkezés által rendszeresített Pf. 1. nyomtatványszámú 2 példányos átutalási megbízás közlemény rovatának utolsó hét pozíciójában kell feltüntetni a következők szerint:

A jobbról a hetedik pozícióban # azonosító jelet kell feltüntetni. A következő 2x3 mező két KTK elhelyezésére szolgál.

A KTK három pozíciós arab számjel, melynek első két jele a kiemelt előirányzatok, harmadik jele a pénzügyi műveletek megkülönböztetését biztosítja.

Az előirányzati KTK-ok mellett a pénzügyi műveletek megkülönböztetését tényleges kiadást, illetve bevételt nem jelentő három pozíciós technikai jellegű KTK-ok is szolgálják.

5. §

(1) A Pf. 1. nyomtatványszámú átutalási megbízás közlemény rovatában az azonosító jelet (#) követő első három pozícióba minden esetben a terhelendő, a második három pozícióban a jóváírandó KTK-ot kell feltüntetni.

(2) Kincstári körön belüli átutalás esetén, amikor a terhelendő oldal (átutaló) és a jóváírandó oldal (kedvezményezett) is kincstári ügyfél két KTK-ot kell feltüntetni.

(3) Kincstári körön kívüli átutalás esetén amikor az átutalási megbízásnak csak egyik érintettje kincstári ügyfél csak egy tranzakciós kódot kell alkalmazni és a másik KTK három pozíciós helyét üresen kell hagyni.

(4) Amennyiben a kincstári ügyfél az átutalási megbízás jogosultja, a kincstári ügyfélnek a teljesítést megelőzően a bevételhez (jóváíráshoz) kapcsolódó KTK-ját közölni kell az átutalóval, hogy a közlemény rovat utolsó három pozíciójában a jóváírandó KTK-ot az átutalási megbízásra rá tudja vezetni.

A kincstári ügyfél előzetesen kitöltött (a KTK-ot feltüntető) átutalási megbízást is csatolhat a fizetési felhíváshoz.

(5) A 4. §-ban hivatkozott MNB rendelkezés 7. számú ábra szerinti postai készpénzátutalási megbízás esetében a három pozíciós KTK-ot, a nyomtatvány "Befizetőazonosító" rovatában kell elhelyezni balról közvetlenül az első három pozícióban.

(6) A 4. §-ban hivatkozott MNB rendelkezés 8. számú ábra szerinti postai kifizetési utalvány esetében, ha a kifizetés egy jogcímet (kiemelt előirányzatot) érint, a 9. számú ábra szerinti 2 példányos feladójegyzéken a KTK-ot az előre nyomtatott "F szám" oszlop előtti üres helyen kell soronként elhelyezni. Amennyiben a postai kifizetési utalvány több jogcímet (kiemelt előirányzatot) érint, a 2 példányos feladójegyzékhez további 1 példányt kell csatolni és az érintett KTK-ot a "címzett neve, pontos címe" oszlopban kell soronként egymás alatt elhelyezni.

(7) A KTK feltüntetése nélküli vagy nem létező KTK-ot tartalmazó terhelési megbízásokat a Kincstár nem teljesíti. A KTK megjelölés nélkül beérkező jóváírások azonosítását a kedvezményezett számla tulajdonosnak kell elvégeznie a kincstári fiók által kiadott bizonylat alapján. A rendező listát a tárgyhót követő 15-ig kell a számlatulajdonosnak a Kincstár központjába beküldeni a 2. számú melléklet szerinti formában.

6. §

Az alkalmazandó kincstári tranzakciós kódokat a 3. számú melléklet tartalmazza. A KTK-ok alkalmazásával összefüggő részletes feladatokat és az előirányzat-kezelési és pénzátutalási mechanizmus részletes leírását a Magyar Államkincstár elnöke tájékoztatóban teszi közzé.

Dr. Bokros Lajos s. k.,

pénzügyminiszter

1. számú melléklet a 31/1995. (XII. 29.) PM rendelethez

A kincstári tranzakciós kód közlése alól mentességet élvező számlák köre

1. Országos Egészségbiztosítási Pénztár és intézményei részére vezetett pénzforgalmi számlák.

2. Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság és intézményei részére vezetett pénzforgalmi számlák.

3. A Magyar Tudományos Akadémia és intézményei részére vezetett pénzforgalmi számlák.

4. Kincstári ügyfelek részére vezetett letéti számlák.

5. Kincstári ügyfelek részére vezetett célelszámolási forintszámlák.

6. Fejezeti elosztási számlák.

7. Központi költségvetési fejezetek és intézményeik részére vezetett speciális (bizalmas) számlák.

8. Nemzetgazdasági számlák.

2. számú melléklet a 31/1995. (XII. 29.) PM rendelethez

3. számú melléklet a 31/1995. (XII. 29.) PM rendelethez

Tartalomjegyzék