5/1995. (XI. 29.) MüM rendelet
a Munkaügyi Minisztérium szolgálati titokkörének megállapításáról
Az államtitokról és a szolgálati titokról szóló 1995. évi LXV. törvény 6. §-a (1) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján - az adatvédelmi biztos véleményére is figyelemmel - a következőket rendelem el:
1. §
A rendelet hatálya kiterjed a Munkaügyi Minisztérium hivatali szervezetére, valamint a munkaügyi miniszter felügyelete alatt működő Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi Főfelügyelőségre (az Országos Munkavédelmi Tudományos Kutatóintézetre) és a megyei (fővárosi) szerveire, a Munkaügyi Kutatóintézetre, az Országos Munkaügyi Központra és a Megyei (Fővárosi) Munkaügyi Központokra, a Nemzeti Szakképzési Intézetre, a Munkaerőfejlesztő és Képző Központokra, a MüM Oktatási és Pihenő Központra (a továbbiakban együtt: minisztérium).
2. §
A minisztérium szolgálati titokköri jegyzékét (a továbbiakban: Jegyzék) e rendelet melléklete szerint határozom meg.
3. §
A minisztériumi hivatali egységek vezetői és a rendelet hatálya alá tartozó szervek vezetői a szakterületükön folyamatosan figyelemmel kísérik a szervezet tevékenysége során felmerülő adatfajtákat. Indokolt esetben javaslatban kezdeményezik a Jegyzék módosítását (az adatfajta szolgálati titokkörbe való felvételét vagy törlését).
4. §
Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba. Egyidejűleg hatályát veszti az Állami Bér- és Munkaügyi Hivatal Elnöke 201/1981. ÁBMH számú utasításának 3. sz. Függeléke.
Kósáné dr. Kovács Magda s. k.,
munkaügyi miniszter
Melléklet az 5/1995. (XI. 29.) MüM rendelethez
Jegyzék
A minisztérium szolgálati titokkörébe tartozónak minősülnek az alábbiakban felsorolt ügykörökben keletkezett adatfajták:
1. Az Európai Unióval és más nemzetközi szervezettel kapcsolatos, illetve a velük folytatott tárgyalások esetében a jegyzőkönyvben szereplő adat, amennyiben annak bármely fél szolgálati titokká történő minősítését kéri.
A szolgálati titokká minősítés érvényességi ideje: a felek külön megállapodása szerinti, de a minősítéstől számítva minimum 10 év.
2. Más állam vagy nemzetközi szervezet által adott olyan adat, amelyet az átadó fél a magyar "szolgálati titok"-nak megfelelő minősítéssel látott el.
A szolgálati titokká minősítés érvényességi ideje: a felek külön megállapodása szerinti, de a minősítéstől számítva minimum 10 év.
3. A minisztérium azon ügyviteli nyilvántartásai, iktatási eszközei, módszerei, segédletei, melyek állam- vagy szolgálati titoknak minősülő adatot tartalmaznak.
A szolgálati titokká minősítés érvényességi ideje: a minősítéstől számítva legfeljebb 10 év.
4. A minisztérium titkos ügykezelőségeinek és titkos iratkezelési részlegeinek ellenőrzésével, beszámoltatásával kapcsolatban keletkezett iratok, amennyiben azok államtitkot nem tartalmaznak.
A szolgálati titokká minősítés érvényességi ideje: a minősítéstől számítva legfeljebb 10 év.
5. A védelmi felkészítéssel és az országmozgósítással kapcsolatos minisztériumi tervezési és felkészítési tevékenységgel összefüggő adatok, részadatok - beleértve a polgári védelmi feladatokat is -, amelyek nem minősülnek államtitoknak.
A szolgálati titokká minősítés érvényességi ideje: a minősítéstől számítva legfeljebb 20 év.
6. Az Országos Képzési Jegyzékben szereplő, a minisztérium illetékességébe tartozó szakképesítések kidolgozott és kibocsátott szakmai írásbeli vizsgafeladatai és megoldásai.
A szolgálati titokká minősítés érvényességi ideje: a vizsga időpontja, de legfeljebb a minősítéstől számítva 1 év.