Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

15/1997. (III. 12.) MKM rendelet

a Felsőoktatási és Tudományos Tanács szervezetéről, működéséről és megválasztásának rendjéről

A felsőoktatásról szóló, többször módosított 1993. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Ftv.) 74. §-a (1) bekezdésének n) pontjában, továbbá 79. §-ának (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:

I. Fejezet

A Felsőoktatási és Tudományos Tanács és bizottságai megválasztásának alapvető szabályai

1. §[1] (1) A Felsőoktatási és Tudományos Tanács (a továbbiakban: FTT) az Ftv. 76. §-ának (1) bekezdése értelmében az oktatási miniszter (a továbbiakban: miniszter) felsőoktatással és tudományos kutatással kapcsolatos feladatainak ellátását segítő, javaslattevő, döntés-előkészítő és véleményező testülete. Tagjai ennek megfelelően a felsőoktatás területén jártas olyan szakemberek, akik szaktudásuknál fogva képesek és alkalmasak arra, hogy döntéseikben a felsőoktatás egészének szempontjait érvényesítsék a felsőoktatással szemben támasztott társadalmi, gazdasági, felhasználói elvárások figyelembevételével.

(2) Az FTT a miniszter véleményező testületeként az Ftv. 76. §-ának (2)-(3) bekezdéseiben, továbbá az Ftv. 7. §-ának (11) bekezdésében és a 11/A. §-ában meghatározott feladatokat látja el.

2. §[2] (1) Az FTT testületének az Ftv. 77. §-ának (1) bekezdése szerinti tíz, a felsőoktatás által választott tudományos fokozattal rendelkező szakértőjéből a felsőoktatási intézmények vezetőinek testületei közül

a) a Magyar Rektori Konferencia öt tagot választ, akik közül egy tag az egyházi felsőoktatási intézmények delegáltja,

b) a Főiskolai Főigazgatói Konferencia négy tagot választ, akik közül egy tag a magán felsőoktatási intézmények delegáltja,

c) a Művészeti Egyetemek Rektori Széke egy tagot választ.

(2) Az FIT testületének az Ftv. 77. §-ának (1) bekezdése szerinti tíz (a különböző felhasználói szervezetek által választott) szakértőjéből,

a) a Magyar Tudományos Akadémia Elnöksége két,

b) az Országos Műszaki Fejlesztési Bizottság egy,

c) a törvénnyel létesített kamarák egy-egy képviselőjéből álló, az FTT elnöke által e célra összehívott testület négy,

d) az Országos Munkaügyi Tanács munkaadói oldala egy,

e) a Fővárosi Közgyűlés egy,

f) a fővároson kívüli települési önkormányzatok szövetségeinek egy-egy képviselőjéből álló; az FTT elnöke által e célra összehívott testület egy

tagot választ.

(3) A delegáló szervezetek a választás hiteles jegyzőkönyvét - a választást követő 8 napon belül - megküldik az FTT elnökének, aki továbbítja azt a miniszternek.

(4) Az (1) és (2) bekezdésekben megnevezett testületek, illetve szervezetek - a szakértők választásának megfelelő rendben - egy póttagot is választanak. A póttagok választása a megbízatási idő alatt kieső tagok pótlására szolgál. A póttag megbízása azon tag megbízásának lejártáig tart, akinek helyére lép.

3. §[3] (1) Az Ftv. 80. §-ának (9) bekezdésében meghatározott összeférhetetlenségi okokon kívül, az FTT tagja nem lehet olyan személy, aki

a) az FTT Titkárságának közalkalmazottja,

b) az Országos Kredittanácsnak és a Nyelvvizsgát Akkreditáló Testületnek a tagja,

c) a Magyar Akkreditációs Bizottság (a továbbiakban: MAB) tagja.

(2) Ha az Ftv.-ben; illetve más jogszabályban meghatározott ok miatt az FIT tagsággal való összeférhetetlenség áll fenn, az érintett személy harminc napon belül köteles azt lemondás útján megszüntetni, és erről az FTT elnökét értesíteni. Amennyiben az összeférhetetlenség és annak lemondással történő megszüntetésére nem kerül sor, a miniszter a megbízólevél kiadását az Ftv. 77. §-ának (3) bekezdése alapján megtagadja, illetve, ha az összeférhetetlenség később keletkezik, visszavonja. Ha az összeférhetetlenség fennáll, az FTT érintett tagja megbízólevelének visszavonásáig az FTI ülésein nem szavazhat és a tagot határozatképesség szempontjából nem kell figyelembe venni.

(3) A miniszter az FTT tagjait három évre bízza meg. Az FTT tagjainak hároméves megbízásé megszakítás nélkül egy alkalommal megismételhető. Az FTT tagság időlegesen nem függeszthető fel, illetve nem szüneteltethető.

4. §[4] Az FTT tagság megszűnik:

a) a tag halálával,

b) lemondással,

c) visszahívással,

d) a megbízásban megjelölt határidő elteltével,

e) a megbízás e rendeletben foglaltak szerinti visszavonásával.

5. §[5]

6. § (1)[6] Az FTT elnöke az FTT jelen lévő tagjainak többségi szavazata alapján javaslatot tesz a tag megbízólevelesnek visszavonására, ha a testület megítélése szerint a tag közreműködése az FTT munkájában részrehajlást mutat, továbbá, ha a tag hat hónapon keresztül nem vesz részt az FTT munkájában, illetőleg egy éven belül az ülések több mint felén nem jelenik meg.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott okból a tagot megválasztó szervezet általa megválasztott tagját visszahívhatja. A visszahívás törvényességének megvizsgálása után a Miniszter a megbízólevelet visszavonja.

7. §[7] (1) Az FTT szakbizottságaiba olyan személy jelölhet , illetve választható, aki a szakbizottság feladatainak ellátásához szükséges szakértelemmel rendelkezik. A szakbizottságoknak tagja nem lehet olyan személy, aki egyben az FTT testületének is tagja.

(2) A szakbizottságok tagjaira - figyelembe véve az Ftv. 78. §-ának (1)-(2) bekezdéseit - az FTT tagjainak javaslata alapján az FTT elnöke tesz javaslatot. A szakbizottságok tagjait az FTT választja meg három évre. Amennyiben az FTT valamely, az elnök által javasolt személyt nem választja meg a szakbizottság tagjává, helyette az elnök másik személyt köteles javasolni a következő testületi ülésen.

(3) Az FTT testületi tagságára vonatkozó összeférhetetlenségi szabályok a szakbizottságok tagjaira is érvényesek. Amennyiben az összeférhetetlenséget a tag harminc napon belül nem szünteti meg, és a megszüntetés tényét nem jelenti be az FTT elnökének, az összeférhetetlenség keletkezésétől számított harminc napot követően mandátuma automatikusan megszűnik, és helyére az FIT új tagot választ.

(4) Az FTT a szakbizottsági tag megbízását a jelen lévő tagok többségi szavazata alapján visszavonhatja, amennyiben a szakbizottság munkájában részrehajlást mutat, továbbá ha a tag hat hónapon keresztül nem vesz részt a szakbizottság munkájában, illetőleg egy éven belül az ülések több mint felén nem jelenik meg.

(5) Amennyiben a szakbizottsági tag megbízása a 4. § szerinti okokból megszűnik, az új tag megbízása azon tag megbízásának lejártáig tart, akiknek a helyére lép.

(6) A szakbizottság ülésére az ITT e feladatra megbízott tagját tanácskozási joggal meg kell hívni:

(7) Az Ftv. 78. §-ának (1)-(2) bekezdései szerinti szakbizottságok elnökeit a bizottságok alakuló ülésein - saját tagjaik közül, bizottsági tagságuk időtartamára - a jelen lévő tagok többségi szavazata alapján választják meg.

II. Fejezet

Az FTT szervezete és működése

8. § (1) Az FTT legfontosabb döntéshozó testülete az FTT testületi ülése, mely szükség szerint, de legalább negyedévenként egyszer ülésezik.

(2)[8] Az FTT az Ftv. 76. §-ában foglalt valamennyi jogosítványát testületi ülésén gyakorolja. Ettől - a Szervezeti és Működési Szabályzatban (a továbbiakban: SzMSz) meghatározott esetben - a testület eltérhet.

(3)[9] Az FTT, illetve szakbizottsági tagságból adódó szavazati jogosultság, illetve a tagsággal járó kötelezettségek személyre szólnak. A testületi ülésen való részvétel és a szavazati jog a tagot helyettesítő személyre vagy más tagra nem ruházható át.

(4)[10] Az FTT tevékenységéről évente beszámolót készít, melyet véleményezésre a tagjait megválasztó szervezeteknek küld meg. A szervezetek a munka javítását, a kifogásolt gyakorlat megváltoztatását, valamint a hiányosságok kiküszöbölését célzó észrevételeiket, javaslataikat az FIT elnökéhez juttatják el. A beérkezett észrevételeket az FTT elnöke köteles a miniszternek tájékoztatásul megküldeni.

(5)[11] Az FTT elnökének és tagjainak tiszteletdíját az FTI miniszter által jóváhagyott SzMSz-e határozza meg. a szakbizottságok tagjai díjazásban részesülnek. A tiszteletdíj mértékét, továbbá az FTT és szakbizottsági tagok költségtérítésének szabályait a költségvetési keretek között az FTT SzMSz-e határozza meg.

9. §[12] (1) Az FTT éves munkatervet készít. A testület üléseinek napirendjére - az FTT Titkárságához beérkezett kérelmek, javaslatok beérkezési sorrendjének és az Oktatási Minisztérium (a továbbiakban: OM) előterjesztéseire vonatkozó határidők figyelembevételével - az FTT elnöke tesz javaslatot.

(2) A miniszter - az FTT működésére vonatkozó szabályok keretein belül - az FIT elnökén keresztül az előterjesztés megküldésével kezdeményezheti valamely kérdés napirendre tűzését és a testületi ülés rendkívüli összehívását. Az FTT a miniszter indítványának köteles eleget tenni.

(3) Az FTT testületi üléseire meg kell hívni

- a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének megbízottját,

- a Magyar Rektori Konferenciának, a Főiskolai Főigazgatói Konferenciának és a Művészeti Egyetemek Rektori Székének egy megbízottját,

- a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának és a Doktoranduszok Országos Szövetségének egy-egy képviselőjét,

- az Országos Tudományos Kutatási Alap, valamint a, Tudomány- és Technológiapolitikai Kollégium egy-egy képviselőjét,

- a MAB és az Országos Kredittanács egy-egy közös képviselőjét,

- az FTT szakbizottságainak elnökeit,

- az Országos Köznevelési Tanács képviselőjét, valamint

- a képzésben érdekelt minisztériumok) képviselőit, akik tanácskozási joggal vesznek részt az üléseken.

(4) Az FTT és szakbizottságainak ülései nem nyilvánosak, azokon csak a meghívottak vehetnek részt. Az elnök az ülésre további, a napirenden szereplő témákban érdekelt szakértőket is meghívhat.

(5) Az FTT ülésein az OM felsőoktatásért felelős vezetője vagy annak megbízottja, továbbá az előterjesztésért felelős személy tanácskozási joggal hivatalból vesz részt.

(6) Az FTT és szakbizottságai egyszerű szótöbbséggel hozzák határozataikat, illetve javaslataikat. A testületi, illetve szakbizottsági ülés - kivéve az FTT elnökének személyéről döntő testületi ülést-akkor határozatképes, ha a tagok több mint fele jelen van.

10. §[13] (1) Az FTI javaslatait, állásfoglalásait, illetve határozatait a tárgy szerint illetékes szakbizottságai készítik elő az SzMSz-ben meghatározottak szerint. A szakbizottságok az FTT testületi ülésének egyetértésével maguk határozzák meg ügyrendjüket, amely az FTT SzMSz-ének mellékletét képezi.

(2) Az FTT és szakbizottságai munkájukhoz az OM szakmai segítségét igénybe vehetik.

(3) Az FTT és szakbizottságai megküldenek az OM illetékes főosztályának minden, nem a főosztály által készített előterjesztést szakmai véleményezés céljából.

(4) Az FTT testületi ülése az Ftv. 76. §-a (2) bekezdésének a), b), c), d), e) pontjaiban, valamint a (3) bekezdésének c), d), e) pontjaiban meghatározott kérdésekben - a határidők szabta kereteken belül - kifogásainak megjelölésével az egyes előterjesztéseket átdolgozásra javasolhatja, és a javaslatainak megfelelően átdolgozott előterjesztést állásfoglalásra visszakérheti.

(5) Az egyes jogszabálytervezeteket olyan időpontban kell az FTT testületi ülése elé terjeszteni, hogy annak véleménye a döntéshozatalt érdemben befolyásolhassa. Az OM felsőoktatásért felelős vezetője az előterjesztés döntésre benyújtott végső változatát tájékoztatásul megküldi az FTT-nek.

(6) A szakbizottságoknak az Ftv. 76. §-ának (4) bekezdése szerinti állásfoglalások meghozatalakor ki kell kérniük a képzésben érdekelt minisztériumok véleményét. A napirendhez kapcsolódóan a bizottság ülésére meg kell hívni a képzésben érdekelt minisztérium képviselőjét. Ha a bizottság a képzésben érdekelt minisztériumok képviselőivel nem tud az Ftv.-ben foglaltak szerint egyetértésre jutni, akkor az eltérő álláspontokat - állásfoglalás végett - az FTT elé kell terjeszteni. A felsőoktatás finanszírozás sát is érintő napirendekre a Pénzügyminisztérium és a Gazdasági Minisztérium képviselőit is meg kell hívni.

11. § (1)[14] Az FTT elnökének személyére a testület - tagjai közül - titkos szavazással tesz javaslatot, akit a miniszter egyetértés esetén bíz meg. Az FTT elnökének megbízása az FTT tagság hároméves megbízási időtartamára szól. A megbízás - az FTT javaslata alapján; megszakítás nélkül - egy alkalommal meghosszabbítható. Az elnök megbízatása megszűnik, ha a 4. §-ban meghatározott ok folytán FTT tagsága megszűnik. Az FTT elnökének személyére javaslatot tevő testületi ülés akkor határozatképes, ha a megválasztott tagjainak legalább kétharmada jelen van.

(2)[15] Az FTT elnökének személyére történő javaslathoz az első fordulóban valamennyi FTT tag több mint felének szavazata szükséges. Ha a miniszter nem ért egyet az FTT javaslatával, illetve a szavazás eredménytelen, akkor 8 napot követően, de 15 napon belül újabb szavazást kell elrendelni. Ezen az ülésen elnöknek az az FTT tag javasolható, aki a jelen lévő tagok szavazatainak több mint felét megszerezte. Többes jelölés esetén, ha egyik jelölt sem kapta meg a jelen lévő tagok szavazatainak a többségét, úgy a szavazást oly módon kell folytatni, hogy az előző fordulóban legkevesebb szavazatot kapott jelölt az újabb fordulókban már nem vehet részt. Az FTI javaslata alapján a jelölés időpontjától számítva a miniszter 30 napon belül dönt az FTT elnökének személyéről. Az elnöki tisztségre bármelyik tag javaslatot tehet, és bármelyik tag javasolható.

(3)[16] Az elnök visszahívását a miniszter, illetőleg bármely tag kezdeményezheti. Az FTT az elnök megbízásának visszavonására javaslatot tesz a miniszternek, amennyiben azt valamely FTT tag írásos indoklással kezdeményezi, és a megválasztott tagoknak több mint a fele támogatja. A miniszter az elnök megbízását a megbízással azonos rendben vonhatja vissza.

(4)[17] Az FTT üléseit az elnök vezeti, aki ellátja a részére az SzMSz-ben meghatározott feladatokat, egyúttal képviseli az FTT-t a külső szervezetek és a nyilvánosság előtt. Az FTT munkájának hatékonyabbá tétele érdekében az FTT elnöke meghatározott rendszerességgel konzultációt kezdeményez az OM vezetőivel, amelynek eredményéről folyamalosan tájékoztatja az FTT testületét. Az újonnan megválasztott FTT első ülését a miniszter hívja össze. Az FTT elnökének megbízásáig az FTT által választott ügyvezető elnök látja el a testület elnöki feladatait.

(5) Az elnök helyettesítésének rendjéről az SzMSz-ben kell rendelkezni.

12. § (1)[18] Az FTT-nek és szakbizottságainak a működését az FTT Titkársága segíti. A Titkárság az e §-ban meghatározott feladatokon túl ellátja mindazon tevékenységeket, amelyekkel az FTT elnöke vagy testülete az FTT ülésen hozott határozatában megbízza.

(2)[19] A Titkárságot a főtitkár vezeti, akit az FTC javaslatára - pályázat alapján - a miniszter nevez ki és ment fel, illetve adja ki részére a magasabb vezetői megbízást. A főtitkár felett a munkáltatói jogokat - a kinevezés és felmentés kivételével - az FTT elnöke gyakorolja.

(3)[20] A főtitkár felel az FTT költségvetési előirányzatának keretein belül az FTT gazdálkodásáért, az (1) bekezdésben megjelölt feladatok megszervezéséért, a Titkárság dolgozóinak kiválasztásáért és gyakorolja felettük a munkáltatói jogokat.

(4) A Titkárság dolgozói közalkalmazottak, kinevezésükről és felmentésükről a főtitkár az FTT elnökével egyetértésben dönt.

(5)[21] Az FTT Titkársága gondoskodik az FTT és szakbizottságai, valamint az FTT feladat- és tevékenységi köréhez kapcsolódó egyéb testületek, szervezetek közötti kölcsönös információcsere feltételeinek megteremtéséről.

Gondoskodik az OM illetékes szervezeti egységeivel való koordinációról, az FIT ülései emlékeztetőjének elkészítéséről, az FTT a napirendjére tűzött előterjesztések és az FTT állásfoglalásainak az érintettek, valamint az OM illetékesei részére történő megküldéséről. Az FTT Titkárságának képviselője részt vesz az OM felsőoktatási államtitkárság értekezletein, kezdeményezi az OM felsőoktatási főosztály vezetőjének, a MAB főtitkárának, illetve az FTT főtitkárának a felsőoktatási feladatok koordinálását segítő egyeztető megbeszéléseit.

(6) Az FTT Titkársága küldi szét az FTT tagjai és az állandó meghívottak részére az FTT napirendjére tűzött előterjesztéseket, és felelős azért, hogy azok az SzMSz által meghatározott határidőben eljussanak az érintettekhez.

(7)[22]

13. §[23]

14. §[24]

15. §[25]

16. §[26] Az FTT e rendeletben nem szabályozott működési szabályainak megállapítása az FTT SzMSz-ének tárgykörét képezi. Az FTT SzMSz-ét a miniszter hagyja jóvá.

IV. Fejezet

Átmeneti és záró rendelkezések

17. §[27]

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 1. §. Hatályos 2001.01.04.

[2] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 2. §. Hatályos 2001.01.04.

[3] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 3. §. Hatályos 2001.01.04.

[4] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 4. §. Hatályos 2001.01.04.

[5] Hatályon kívül helyezte a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 13. § (1) bekezdése. Hatálytalan 2001.01.04.

[6] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 5. §. Hatályos 2001.01.04.

[7] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 6. §. Hatályos 2001.01.04.

[8] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 7. §. Hatályos 2001.01.04.

[9] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 7. §. Hatályos 2001.01.04.

[10] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 7. §. Hatályos 2001.01.04.

[11] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 7. §. Hatályos 2001.01.04.

[12] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 8. §. Hatályos 2001.01.04.

[13] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 9. §. Hatályos 2001.01.04.

[14] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 10. §. Hatályos 2001.01.04.

[15] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 10. §. Hatályos 2001.01.04.

[16] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 10. §. Hatályos 2001.01.04.

[17] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 10. §. Hatályos 2001.01.04.

[18] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 11. § (1) bekezdése. Hatályos 2001.01.04.

[19] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 11. § (1) bekezdése. Hatályos 2001.01.04.

[20] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 11. § (1) bekezdése. Hatályos 2001.01.04.

[21] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 11. § (2) bekezdése. Hatályos 2001.01.04.

[22] Hatályon kívül helyezte a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 13. § (1) bekezdése. Hatálytalan 2001.01.04.

[23] A §-t és az előtte lévő címet hatályon kívül helyezte a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 13. § (1) bekezdése. Hatálytalan 2001.01.04.

[24] Hatályon kívül helyezte a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 13. § (1) bekezdése. Hatálytalan 2001.01.04.

[25] Hatályon kívül helyezte a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 13. § (1) bekezdése. Hatálytalan 2001.01.04.

[26] Megállapította a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 12. §. Hatályos 2001.01.04.

[27] Hatályon kívül helyezte a 34/2000. (XII. 27.) OM rendelet 13. § (1) bekezdése. Hatálytalan 2001.01.04.

Tartalomjegyzék