Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

29/1997. (IX. 3.) PM rendelet

a közteherjegy forgalomba hozataláról, a közteherjeggyel kapcsolatos eljárási, forgalmazási és elszámolási szabályokról

Az alkalmi munkavállalói könyvvel történő foglalkoztatásról és az ahhoz kapcsolódó közterhek egyszerűsített befizetéséről szóló 1997. évi LXXIV. törvény (a továbbiakban: T.) 12. §-ának (3) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:

1. § (1)[1] A közteherjegy pénzügyi célra készült bélyeg, mely kizárólag a T.-ben meghatározott közterhek megfizetéséhez használható fel.A közteherjegyek 100, 200, 500 és 1000 forintos címletekben kerülnek forgalomba. Forgalmazásukra a posta jogosult.

(2) Az alkalmi munkavállalói könyvbe beragasztott közteherjegyet a munkáltató a nevével történő átírással köteles értékteleníteni.

2. § A közteherjegyek műszaki adatait a melléklet tartalmazza.

3. § A közteherjegyek előállítását, tárolását, kezelését és forgalmazását biztonságosan, az illetéktelenek hozzáférési lehetőségének kizárásával kell végezni. Az erre vonatkozó szabályokat az előállító és a forgalmazó köteles kialakítani, és betartásukat folyamatosan ellenőrizni.

4. § (1) A forgalmazás során megrongálódott, megsérült vagy jogszabályváltozás miatt feleslegessé vált közteherjegyeket selejtezési eljárásban kell megsemmisíteni.

(2) A selejtezés kizárólag a Pénzügyminisztérium engedélyével történhet. A selejtezést az e célra szervezett, a forgalmazó és a Pénzügyminisztérium munkatársaiból álló bizottság végzi.

(3) A selejtezési bizottság a selejtezés feltételeinek fennállását és a selejtezendő mennyiség tételes számbavételét rögzítő jegyzőkönyv felvétele mellett az (1) bekezdés szerinti közteherjegyeket elégetéssel vagy bezúzással megsemmisíti.

5. § (1) A közteherjegy forgalmazója a havi értékesítésről a következő hónap 15. napjáig elszámolást készít a Pénzügyminisztérium részére. Az értékesített közteherjegyek ellenértékének a forgalmazási költséggel csökkentett részét a forgalmazó a tárgyhót követő hó 23. napjáig utalja a Magyar Államkincstár által vezetett 10032000-01850073 "Közteherjegy ellenértéke" lebonyolítási számla javára.

(2) A Magyar Államkincstár az (1) bekezdésben meghatározott összegből minden hó utolsó napján a T. 7. §-ában foglalt részesedés szerint teljesíti az utalásokat, a fennmaradó hányadot pedig az APEH "Személyi jövedelemadó" számlájára utalja.

6. § E rendelet a kihirdetésekor lép hatályba, rendelkezéseit 1997. szeptember 1. napjától kell alkalmazni.

Melléklet a 29/1997. (IX. 3.) PM rendelethez

1. A közteherjegyek közös műszaki adatai:

A közteherjegyek fekvő téglalap alakúak, nyomtatásuk ofszet eljárással, két színben történik UV pelyhező szálakat tartalmazó, optikai fehérítő-mentes, 110 g/m2 tömegű, enyvezett bélyegpapíron. Perforálási méretük 18,00×12,13 mm, a perforálási lyukak közötti távolság a 18,00 mm-es oldalon 1,80 mm, a 12,13 mm-es oldalon 1,73 mm, a perforálási lyuk mérete 1,00 mm.

Az alaprajzolatot lineárisan futó - a perforáció alatt is folyamatos, de a perforált pontokon áttört - guilloche mintázat alkotja. Az alaprajzolat bélyegképenként ritmikusan ismétlődő. Az értékjelzés plasztikus hatású, és az alaprajzolatra árnyékot vet.

2. Az egyes címletek műszaki adatai:[2]

a) a 100 forintos címletű közteherjegy alaprajzolata UV-fényben fluoreszkáló, narancssárga festékkel nyomtatott. Az alaprajzolaton középen fekete színű számokkal 100, felette fekete színű betűkkel KÖZTEHERJEGY, a szám alatt fekete színű betűkkel FORINT felirat van;

b) a 200 forintos címletű közteherjegy alaprajzolata UV-fényben fluoreszkáló, zöld festékkel nyomtatott. Az alaprajzolaton középen fekete színű számokkal 200, felette fekete színű betűkkel KÖZTEHERJEGY, a szám alatt fekete színű betűkkel FORINT felirat van;

c) az 500 forintos címletű közteherjegy alaprajzolata UV-fényben fluoreszkáló, kék festékkel nyomtatott. Az alaprajzolaton középen fekete színű számokkal 500, felette fekete színű betűkkel KÖZTEHERJEGY, a szám alatt fekete színű betűkkel FORINT felirat van;

d) az 1000 forintos címletű közteherjegy alaprajzolata UV-fényben fluoreszkáló, piros festékkel nyomtatott. Az alaprajzolaton középen fekete színű számokkal 1000, felette fekete színű betűkkel KÖZTEHERJEGY, a szám alatt fekete színű betűkkel FORINT felirat van.

Lábjegyzetek:

[1] A 29/1997. (IX. 3.) PM rendelet 1. § 1. bekezdése a 29/1999. (XII. 10.) PM rendelet 1. §-ának megfelelően módosított szöveg

[2] A 29/1997. (IX. 3.) PM rendelet melléklete a 29/1999. (XII. 10.) PM rendelet 2. §-ának megfelelően módosított szöveg

Tartalomjegyzék