Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

AI Szinonimák

Kereséskor az "AI szinonimák kérése" gombra kattintva rokon értelmű fogalmakat kérhet a keresett kifejezésre.

...Tovább...

6/1998. (X. 21.) OM rendelet

az 1998/99. tanév rendjéről szóló 17/1998. (IV. 17.) MKM rendelet módosításáról

A közoktatásról szóló - többször módosított - 1993. évi LXXIX. törvény (a továbbiakban: közoktatásról szóló törvény) 94. §-a (1) bekezdésének b) pontjában foglalt felhatalmazás alapján - szakképzés tekintetében a szakképesítésért felelős miniszterekkel egyetértésben - a következőket rendelem el:

1. § Az 1998/99. tanév rendjéről szóló 17/1998. (IV. 17.) MKM rendelet (a továbbiakban: R.) 2. §-a (2) bekezdésének d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[(2) Az iskola utolsó, befejező évfolyamán az utolsó tanítása nap]

"d) szakiskolákban 1999. május 14.,"

2. § Az R. 9. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"9. § (1) Az általános felvételi eljárás egy fordulóból áll. Az eljárásban részt vevő - a (2) bekezdésben meghatározott kivétellel - több, legfeljebb három jelentkezési lapot állíthat ki. A jelentkezési lapokon egy-egy iskola tüntethető fel. Az iskolánál több szakirány, osztály, emelt szintű oktatás is megjelölhető. Az iskola a tanuló által kiállított jelentkezési lapokat 1999. március 1-jéig továbbítja a megjelölt iskoláknak.

(2) Ha a jelentkezőt az előzetes felvételi eljárásban felvették és azt elfogadja, egy jelentkezési lapot állít ki, amelyen az őt felvevő iskolát tünteti fel. A jelentkezési lapot az általános iskola 1999. március 1-jéig továbbítja a megjelölt iskolának.

(3) A felvételt meghirdető iskola igazgatója a felvételi kérelemről 1999. március 19-ig dönt. Döntéséről a felvételi tájékoztatót - a 7. § (9) bekezdésében meghatározottak szerint - március 24-ig továbbítja.

(4) Ha az önkormányzat által fenntartott iskola felvételi vizsgát kíván szervezni, ennek időpontjáról értesíti a fenntartó önkormányzat jegyzőjét, főjegyzőjét. Ha a különböző iskolák által szervezett felvételi vizsgák azonos időpontra esnének, a jegyző, főjegyző az érdekelt iskolák igazgatóival egyeztetve meghatározza a felvételi vizsgák időpontját oly módon, hogy azok különböző vizsganapokra essenek. Ha az iskolák száma miatt ez nem lehetséges, akkor az azonos napra eső vizsgákat eltérő időpontokban - délelőtt, délutáni váltásban - kell megszervezni. A felvételi vizsga időpontja nem eshet az országos tanulmányi verseny időpontjára."

3. § Az R. 10. §-ának (1)-(2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A jelentkező, kiskorú jelentkező esetén a szülővel közösen 1999. március 31-ig köteles nyilatkozni arról, hogy elfogadja-e az iskola felvételi ajánlatát, több felvételi ajánlat esetén arról, hogy melyiket fogadja el. Ha a jelentkező tanköteles, és minden felvételi kérelmét elutasították, illetve egyik felvételi ajánlatot sem fogadta el, nyilatkoznia kell arról is, kíván-e élni a jogorvoslat lehetőségével.

(2) A felvételi ajánlattal kapcsolatos elfogadó, illetve elutasító nyilatkozatokat annak az iskolának az igazgatója, amelyikkel a jelentkező tanulói jogviszonyban áll, illetve az egyéni jelentkező 1999. április 6-ig visszaküldi a felvételt hirdető iskolának. Ha a felvételi ajánlatra az iskola 1999. április 12-ig nem kapott választ, úgy tekintheti, hogy azt nem fogadta el a jelentkező."

4. § (1) Az R. 11. §-ának (1)-(2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Az iskola igazgatója 1999. április 26-a után a tanév első napjáig rendkívüli felvételi eljárást írhat ki.

(2) Abban az esetben, ha a rendes felvételi eljárás keretében a felvehető tanulói létszám kevesebb mint kilencven százalékát sikerült betölteni, az 1999. április 30-tól május 14-ig tartó időszakban a rendkívüli felvételi eljárást ki kell írni. A kiírást meg kell küldeni a székhely szerint illetékes jegyzőnek és a székhely szerint illetékes (megye, főváros) főjegyzőjének."

(2) Az R. 11. §-a (3) bekezdésének harmadik mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"A felvételi kérelmekről az iskola igazgatójának 1999. május 21-ig kell döntenie."

5. § Az R. 12. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"12. § (1) Az iskola igazgatójának - ha a jelentkezést elutasítja - fel kell hívnia a jelentkező, kiskorú jelentkező esetén a jelentkező és a szülő figyelmét a jogorvoslat lehetőségére.

(2) Az eljárást megindító kérelmet annak az iskolának a fenntartójához kell benyújtani, amelyiknek a döntésével a tanuló, a szülő nem ért egyet. Ha több felvételi lapot nyújtottak be, és a különböző lapokon lévő döntések ellen élnek a jogorvoslat lehetőségével, egyidejűleg valamennyi felvételi lapot továbbítani kell.

(3) Az eljárást megindító kérelmeket az általános felvételi eljárásban oly módon kell elbírálni, hogy a jogorvoslati eljárás 1999. április 26-áig befejeződjék. Ha a jelentkező tanköteles, a jogorvoslati eljárás eredményéről értesíteni kell azt az iskolát, amellyel tanulói jogviszonyban áll.

(4) Ha a tanköteles tanulót nem vették fel iskolába, annak az iskolának az igazgatója, amellyel tanulói jogviszonyban áll, 1999. május 3-ig értesíti a tanuló állandó lakóhelye szerint illetékes települési önkormányzat jegyzőjét annak érdekében, hogy a tankötelezettség teljesítését figyelemmel tudja kísérni, valamint a megyei, fővárosi önkormányzat főjegyzőjét kérve, hogy a közoktatásról szóló törvény 87. §-a (1) bekezdésének a) pontja, illetve 89. §-ának b) pontja alapján nyújtson segítséget a tankötelezettség teljesítéséhez."

6. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 5. napon lép hatályba.

(2) A rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az R. 7. §-ának (3) bekezdésében, valamint az R. 8. §-ának (1) bekezdésében a "felvételi tájékoztatójában 1998. október 31-ig köteles nyilvánosságra hozni" szövegrész helyébe a "felvételi tájékoztatójában 1998. november 15-ig köteles nyilvánosságra hozni" szövegrész lép.

Dr. Pálinkás József s. k.,

oktatási minisztériumi politikai államtitkár