Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

70/2004. (IV. 28.) GKM rendelet

a megmunkálatlan ötvözetlen alumíniumra vonatkozó kedvezményes vámkontingens engedélyezésének rendjéről

A közösségi vámjog végrehajtásáról szóló 2003. évi CXXVI. törvény 82. §-ának (5) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján - a külügyminiszterrel egyetértésben - a következőket rendelem el:

1. §

(1) A KN 76011000 vámtarifaszámú megmunkálatlan ötvözetlen alumíniumra kedvezményes vámkontingens (a továbbiakban: vámkontingens) kerül megnyitásra. A vámkontingenseket az európai uniós csatlakozási tárgyalásokon az 1997-2000 bázisidőszak alapján állapították meg.

A vámkontingens és a vám évenkénti mértéke a következő:

a) a 2004. május 1-jétől 2005. április 30-áig terjedő időszakban 110 000 tonnás mennyiségre, 2%-os ad valorem, vagy - ha az a magasabb - az érvényes Közös Vámtarifában meghatározott vámtétel egyharmadának megfelelő vámtétellel,

b) a 2005. május 1-jétől 2006. április 30-áig terjedő időszakban 70 000 tonnás mennyiségre, 4% -os ad valorem, vagy - ha az a magasabb - az érvényes Közös Vámtarifában meghatározott vámtétel kétharmadának megfelelő vámtétellel,

c) a 2006. május 1-jétől 2007. április 30-áig 20 000 tonnás mennyiségre, 4%-os ad valorem, vagy - ha az a magasabb - az érvényes Közös Vámtarifában meghatározott vámtétel kétharmadának megfelelő vámtétellel.

(2) A rendelet alapján engedélyezett vámkedvezmény az 1. § (1) bekezdésében említett éves időszakok végéig a Magyar Köztársaság államterületén vám elé állított árura vehető igénybe.

2. §

A Magyar Köztársaság részére a Csatlakozási Szerződés X. Mellékletének 9. pontjában foglaltak alapján biztosított vámkontingens igénybevételére jogosító engedélyt a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal (a továbbiakban: Hivatal) adja ki.

3. §

(1) A vámkontingens keretében behozott áru Magyarország területén bocsátható szabadforgalomba és használható fel, vagy vethető alá közösségi származást eredményező feldolgozásnak.

(2) Az áru a közösségi vámkódex létrehozásáról szóló 2913/92/EGK tanácsi rendelet 21. és 82. cikkében, illetve a végrehajtásáról szóló 2454/93/EGK bizottsági rendelet 291-300. cikkében rögzített, a meghatározott célra történő felhasználásra vonatkozó rendelkezéseknek megfelelően vámfelügyelet alatt marad.

4. §

(1) A vámkontingens igénybevételére azok a gazdasági társaságok jogosultak, amelyek az 1997. január 1-je és 2000. december 31. közötti időszakban (a továbbiakban: bázisidőszak) az 1. §-ban említett árut legalább évi 3000 tonna mennyiségben importálták.

(2) A vámkontingens igénybevétele iránt benyújtott kérelemben az alábbi adatokat kell feltüntetni:

- a vámkontingens azonosító száma,

- a kérelmező teljes neve és címe, telefon- és faxszáma, adószáma, VPID száma (ha van),

- a kedvezményezett teljes neve és címe, telefon- és faxszáma, adószáma, VPID száma (ha van),

- az exportőr neve és teljes címe,

- a származó ország neve, ISO kódja,

- a szerződő ország neve, ISO kódja,

- a termék megnevezése és KN vámtarifaszáma,

- az áru leírása,

- a mennyiségi egység,

- a kérelmezett mennyiség,

- a kérelmező kötelezettségvállalása, hogy az áru Magyarországon kerül szabad forgalomba bocsátásra, felhasználásra, illetőleg közösségi származást eredményező feldolgozásra,

- az áru felhasználás szerinti telephelye,

- a kérelem kelte és a kérelmező cégszerű aláírása.

(3) Az importőrnek a kérelemhez mellékelnie kell azokat az okmányokat, amelyekből a Hivatal a bázisidőszakban lebonyolított import mennyiségét megállapíthatja.

(4) Az engedélyezési eljárás lefolytatásáért az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény mellékletének XVIII. fejezetében meghatározott illetéket kell megfizetni.

5. §

A kedvezményes vámtétel érvényesítéséhez a vámkezelést kérőnek be kell nyújtania a Hivatal által kiadott, a kedvezményes vámkontingens igénybevételére jogosító engedélyt.

6. §

(1) Az importőrök az első éves időszakra vonatkozó kérelmeiket e rendelet hatálybalépésétől számított 15 napon belül, a továbbiakban minden év május 15-éig postai úton nyújthatják be. A Hivatal az engedélyeket a következők szerint adja ki:

a) amennyiben az importőr által benyújtott kérelem nem haladja meg a bázisidőszakban elért részarányának megfelelően számára engedélyezhető mennyiséget, az engedély kiadásra kerül;

b) amennyiben a kérelem eléri, vagy meghaladja a bázisidőszakban elért részarányának megfelelő mennyiséget, úgy a kontingens felosztása a bázisidőszakban elért aránynak megfelelően történik.

(2) Az engedély a kiadás időpontjától számított 4 hónapig érvényes.

(3) Az engedély birtokosa a lejáratot követő 10 munkanapon belül köteles a Hivatalt az engedély visszaszolgáltatása mellett tájékoztatni az igénybe nem vett mennyiségekről.

(4) A Hivatal az (1) bekezdés szerint fennmaradt, illetve a (3) bekezdés szerint ki nem osztott mennyiségeket újra kérelmezésre meghirdetheti és a tárgyéven belül újra engedélyezheti.

7. §

Ez a rendelet a Magyar Köztársaságnak az Európai Unióhoz történő csatlakozásáról szóló nemzetközi szerződést kihirdető törvény hatálybalépésének napján lép hatályba.

Dr. Csillag István s. k.,

gazdasági és közlekedési miniszter