Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

10/2006. (XII. 27.) SZMM rendelet

a személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátások igénybevételéről szóló 9/1999. (XI. 24.) SZCSM rendelet módosításáról

A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (a továbbiakban: Szt.) 132. §-a (2) bekezdésének h) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:

1. §

A személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátások igénybevételéről szóló 9/1999. (XI. 24.) SZCSM rendelet (a továbbiakban: R.) 1. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"1. § (1) E rendeletet kell alkalmazni az Szt. 4. §-a (1) bekezdésének m) pontjában meghatározott fenntartók által nyújtott szociális ellátás igénybevétele során.

(2) E rendelet alkalmazásában szociális ellátáson az Szt. 57. §-ának (1) és (2) bekezdésében meghatározott formában biztosított személyes gondoskodást kell érteni.

(3) E rendeletet a falugondnoki szolgáltatás igénybevétele esetén akkor kell alkalmazni, ha a falugondnok alapszolgáltatás körébe tartozó szolgáltatást nyújt."

2. §

Az R. 3. §-ának (1)-(2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A szociális ellátások közül

a) az 1. számú melléklet szerinti formanyomtatvány kitöltésével kell kérelmezni

aa) az étkeztetést - a népkonyha kivételével -,

ab) a házi segítségnyújtást,

ac) a jelzőrendszeres házi segítségnyújtást,

ad) a támogató szolgáltatást,

ae) az idősek és fogyatékosok részére nyújtott nappali ellátást,

af) a bentlakásos intézményi elhelyezést - az éjjeli menedékhely kivételével;

b) írásban kell kérelmezni

ba) a közösségi ellátást - a szenvedélybetegek alacsonyküszöbű ellátása kivételével,

bb) a pszichiátriai és szenvedélybetegek részére nyújtott nappali ellátást.

(2) Ha az intézményi jogviszony keletkezését beutaló határozat alapozza meg, a kérelmet két példányban kell benyújtani."

3. §

Az R. 4. §-ának (2)-(4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Előgondozást kell végezni bentlakásos intézményi elhelyezés előtt, az éjjeli menedékhely és a hajléktalan személyek átmeneti szállása kivételével.

(3) Egyszerűsített előgondozást kell végezni

a) a házi segítségnyújtást,

b) a jelzőrendszeres házi segítségnyújtást,

c) személyi segítő szolgáltatás esetén a támogató szolgáltatást,

d) a fogyatékosok nappali ellátását,

e) a demens személyek számára nyújtott nappali ellátást megelőzően.

(4) Egyszerűsített előgondozás esetén az előgondozást végző személy a helyszínen tájékozódik az ellátást igénybe vevő életkörülményeiről, szociális helyzetéről, egészségi állapotáról, valamint mérlegeli azt, hogy a szolgáltató, illetve intézmény által nyújtott szolgáltatás megfelel-e az igénybe vevő állapotának és szükségleteinek. Egyszerűsített előgondozás során az előgondozást végző személy a 4. számú melléklet szerinti adatlapot tölti ki."

4. §

Az R. 6. §-a (1) bekezdésének első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"Az előgondozás I. szakaszában az előgondozást végző személy az intézményi elhelyezésre irányuló kérelem beérkezésétől számított húsz napon belül a helyszínen tájékozódik az ellátást igénybe vevő életkörülményeiről és egészségi állapotáról, valamint ellátásra való jogosultságának fennállásáról."

5. §

Az R. 7. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"7. § (1) Amennyiben az intézményi jogviszony keletkezését beutaló határozat alapozza meg, az elhelyezésre irányuló kérelem egy példányát haladéktalanul meg kell küldeni az intézményvezető részére.

(2) A kérelem megérkezését követően az előgondozást a 6. § (1)-(3) bekezdéseiben foglaltaknak megfelelően kell elvégezni azzal, hogy az előgondozás I. szakaszának eredményéről az intézményvezető a 2. számú melléklet szerinti előgondozási adatlap megküldésével értesíti a beutalást végző önkormányzatot."

6. §

Az R. 10. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"10. § Az állami fenntartású, valamint az ellátási szerződéssel működtetett egyházi, nem állami fenntartású intézménynél a soron kívüli elhelyezési igény esetén az előgondozást végző személy a kérelem benyújtásától, a beutaló határozat megérkezésétől számított öt munkanapon belül végzi el az előgondozást. Ilyen esetben az előgondozás 6. § (1)-(3) bekezdésében meghatározott feladatai egyazon alkalommal is teljesíthetőek."

7. §

(1) Az R. 14. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Az Szt. 94/B. §-ának (1) bekezdése, illetve 94/D. §-ának (1) bekezdése szerinti megállapodást - az intézményi ellátás igénybevételének időpontjában - írásban kell megkötni."

(2) Az R. 14. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A megállapodásban foglalt, az intézmény részéről fennálló kötelezettségek teljesítésével kapcsolatos panasz kivizsgálása az intézményvezető feladatkörébe tartozik, aki 15 napon belül köteles a panasztevőt írásban értesíteni a panasz kivizsgálásának eredményéről. Amennyiben az intézményvezető határidőben nem intézkedik, vagy a panasztevő nem ért egyet az intézkedéssel, az intézkedésre meghatározott határidő lejártát, illetve intézkedés kézhezvételét követő nyolc napon belül a fenntartóhoz fordulhat."

8. §

Az R. 18. §-a és az azt megelőző alcím helyébe a következő rendelkezés lép:

"Az alapszolgáltatások igénybevételére vonatkozó szabályok

18. § (1) A 3. § (1) bekezdésének aa)-ad) és ba) pontjai szerinti szociális ellátások igénylése során a szociális szolgáltató, illetve intézmény vezetője a 6. számú melléklet szerinti formanyomtatvány kiállításával értesíti az igénybe vevőt az ellátás biztosításáról.

(2) Ha a települési önkormányzat az alapszolgáltatás körébe tartozó szolgáltatást nem intézményi keretben biztosítja, az ellátás igénybevételéről a települési önkormányzat képviselő-testülete dönt. A települési önkormányzat az ellátás biztosításáról a 6. számú melléklet szerinti formanyomtatvány kiállításával értesíti az igénybe vevőt. Ilyen esetben az egyszerűsített előgondozás feladatait az ellátást végző személy végzi."

9. §

Az R. 21. §-ának helyébe a következő rendelkezés lép:

"21. § (1) A fogyatékos személyek, illetve a pszichiátriai és szenvedélybetegek bentlakásos intézményébe történő felvétel, valamint nappali ellátásának igénybevétele iránti kérelemhez mellékelni kell az igénybe vevő szakorvosának, kezelőorvosának szakvéleményét.

(2) A rehabilitációs intézménybe történő felvétel iránti kérelemhez mellékelni kell az Szt. 113. §-a szerinti szakvéleményt.

(3) Kiskorú esetében a fogyatékos személyek otthonába történő elhelyezés iránti kérelemhez mellékelni kell a területileg illetékes szakértői és rehabilitációs bizottság [1993. évi LXXIX. tv. 30. § (3) bek.] szakvéleményét.

(4) A közösségi pszichiátriai ellátás igénybevételére irányuló kérelemhez mellékelni kell a pszichiáter vagy neurológus szakorvos szakvéleményét a pszichiátriai betegség fennállásáról. Ha a szolgáltatást igénylő nem rendelkezik szakvéleménnyel, a szolgáltatás részére a kérelem benyújtásától számított legfeljebb három hónapig átmeneti jelleggel biztosítható.

(5) Demens személyek nappali ellátása esetén az igénybevételre irányuló kérelemhez mellékelni kell a Pszichiátriai/Neurológiai Szakkollégium által befogadott demencia centrum demencia kórképet megállapító szakvéleményét."

10. §

Az R. 22. §-ának helyébe a következő rendelkezés lép, és azt megelőzően az R. a következő alcímmel egészül ki:

"A szociális rászorultság vizsgálata

22. § (1) Az Szt. 59/A. §-ának (1) bekezdése szerinti szolgáltatások esetében a szolgáltatás igénybevételére irányuló kérelemhez mellékelni kell a szociális rászorultságot igazoló iratokat, illetve azok másolatát.

(2) A szociális rászorultság igazolására a következő iratokat, nyilatkozatokat lehet elfogadni:

a) az egészségi állapoton, illetve a betegségen alapuló szociális rászorultság esetében a külön jogszabály szerinti, két évnél nem régebbi

aa) igazolást, amelynek 1. pontjában az ellátást igénylő besorolása a b)-e) pont szerinti, és a felülvizsgálat határideje - amennyiben megjelöl ilyet - nem járt le, illetve

ab) pszichiáter vagy neurológus szakorvosi szakvéleményt;

b) az egyedül élés igazolására a szolgáltatás igénybevételére irányuló kérelemben feltüntetett adatokat;

c) az életkor igazolására a személyazonosításra alkalmas okmány másolatát;

d) a súlyos fogyatékosság igazolására az Szt. 65/C. §-ának (6) bekezdése szerinti iratot.

(3) Amennyiben a szociális rászorultság az Szt. alapján több feltétel egyidejű fennállásán alapul, valamennyi feltételt külön igazolni kell.

(4) Az intézményvezető a szociális rászorultság vizsgálata alapján a 7. számú melléklet szerinti nyilatkozatot tölti

ki. A nyilatkozat egy példányát az igénylő, igénybe vevő részére át kell adni.

(5) A nyilatkozat átadásával egyidejűleg a szociálisan nem rászorult igénylőt tájékoztatni kell arról, hogy a szolgáltatást részére az intézmény, szolgáltató biztosítja-e, illetve a térítési díj összegéről.

(6) Ha a szolgáltatást igénylő a kérelem benyújtásakor nem rendelkezik a (2) bekezdés szerinti irattal, az intézményvezető döntése alapján legfeljebb 60 napig a szociálisan rászorultakra vonatkozó szabályok szerint biztosítható a szolgáltatás. Ha az igénybe vevő a kérelem benyújtásától számított 60 napon belül nem csatolja a szociális rászorultságát igazoló iratot, rá a kérelem benyújtására visszamenő hatállyal a szociálisan nem rászorult személyekre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha az igénybe vevő a szociális rászorultságát igazoló iratot 60 napon belül csatolja, a kérelem benyújtására visszamenő hatállyal szociálisan rászorultnak kell tekinteni."

11. §

(1) Az R. 1. számú melléklete helyébe e rendelet 1. számú melléklete lép.

(2) Az R. 4. számú melléklete helyébe e rendelet 2. számú melléklete lép.

(3) Az R. 6. számú melléklete helyébe e rendelet 3. számú melléklete lép.

(4) Az R. az e rendelet 4. számú melléklete szerinti 8. számú melléklettel egészül ki.

12. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetését követő tizenötödik napon lép hatályba.

(2) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti az R.

a) 3. §-ának (3) bekezdése,

b) 4. §-ának (5) bekezdése,

c) 8. §-a,

d) 11. §-a,

e) 19. §-a és az azt megelőző alcím,

f) 20. §-a.

(3) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az R.

a) 5. §-a (2) bekezdésének harmadik mondatában a "térítési díj" szövegrész helyébe a "térítési díj, az egyszeri hozzájárulás, illetve a térítési díj pótlék",

b) 6. §-a (2) bekezdésének a) pontjában az "elhelyezést" szövegrész helyébe az "ellátást",

c) 12. §-ának (2) bekezdésében a "94/D. §-a" szövegrész helyébe a "94/D. §-ának (1) bekezdése",

d) 15. §-ának (1) bekezdésében az "állami fenntartású intézmény" szövegrész helyébe az "állami fenntartású, valamint az ellátási szerződéssel működtetett egyházi, nem állami fenntartású intézmény"

szövegrész lép.

Kiss Péter s. k.,

szociális és munkaügyi miniszter

1. számú melléklet a 10/2006. (XII. 27.) SZMM rendelethez

[1. számú melléklet a 9/1999. (XI. 24.) SZCSM rendelethez]

Kérelem a személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátás igénybevételéhez

"A" (A formanyomtatvány az igényelt szociális ellátás típusának megfelelő adatok figyelembevételével töltendő ki.)

1. Az ellátást igénybe vevő adatai:

Név:

Születési neve:

Anyja neve:

Születési helye, időpontja:

Lakóhelye:

Tartózkodási helye:

Állampolgársága:

Bevándorolt, letelepedett vagy menekült jogállása:

Társadalombiztosítási Azonosító Jele:
Tartására köteles személy
a) neve:
b) lakóhelye:
Telefonszáma:
Legközelebbi hozzátartozójának (törvényes képviselőjének)
a) neve:
b) lakóhelye:
c) telefonszáma:
Az ellátást igénybe vevővel egy háztartásban élő nagykorú személyek száma:
2. Milyen típusú ellátás igénybevételét kéri1
2.1. alapszolgáltatás
étkeztetés
házi segítségnyújtás
jelzőrendszeres házi segítségnyújtás
támogató szolgáltatás
2.2. nappali ellátás
idősek nappali ellátása
fogyatékosok nappali ellátása
demens személyek nappali ellátása
2.3. átmeneti ellátás
időskorúak gondozóháza
fogyatékos személyek gondozóháza
pszichiátriai betegek átmeneti otthona
szenvedélybetegek átmeneti otthona
hajléktalan személyek átmeneti szállása
2.4. ápolást-gondozást nyújtó intézmény
idősek otthona
pszichiátriai betegek otthona
fogyatékos személyek otthona
hajléktalan személyek otthona
szenvedélybetegek otthona
2.5. rehabilitációs intézmény
pszichiátriai betegek rehabilitációs intézménye
szenvedélybetegek rehabilitációs intézménye
fogyatékos személyek rehabilitációs intézménye
hajléktalan személyek rehabilitációs intézménye
2.6. lakóotthon
fogyatékos személyek lakóotthona
pszichiátriai betegek lakóotthona
szenvedélybetegek lakóotthona
3. A személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátás igénybevételére vonatkozó adatok:
3.1. Étkeztetés
milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:
milyen gyakorisággal kéri a szolgáltatás biztosítását:
az étkeztetés módja:
helyben fogyasztás
elvitellel
kiszállítással
diétás étkeztetés
1 Az igényelt ellátást X-szel kell jelölni.
3.2.Házi segítségnyújtás
milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:
milyen gyakorisággal kéri a szolgáltatás biztosítását:
milyen típusú segítséget igényel:
segítség a napi tevékenységek ellátásában
bevásárlás, gyógyszerbeszerzés
személyes gondozás
egyéb, éspedig ........................
3.3.Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás igénybevétele
milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:
3.4.Támogató szolgáltatás igénybevétele
milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:
milyen gyakorisággal kéri a szolgáltatás biztosítását:
milyen típusú segítséget igényel:
szállító szolgáltatás
személyi segítő szolgáltatás
3.5.Nappali ellátás
milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:
étkeztetést igényel-e: igen � (normál � diétás � ) nem �
milyen gyakorisággal kéri az étkeztetést:
egyéb szolgáltatás igénylése:
3.6.Átmeneti elhelyezés
milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:
milyen időtartamra kéri az elhelyezést:
milyen okból kéri az elhelyezést:
3.7.Ápolást-gondozást nyújtó, rehabilitációs intézmény
milyen időtartamra kéri a szolgáltatás biztosítását:
határozott (annak ideje) ......................
határozatlan
soron kívüli elhelyezést kér-e :
ha igen, annak oka:
Dátum:

Az ellátást igénybe vevő (törvényes képviselő) aláírása:

"B"

Egészségi állapotra vonatkozó adatok (a háziorvos, kezelőorvos tölti ki)

1. Házi segítségnyújtás, jelzőrendszeres házi segítségnyújtás, támogató szolgáltatás és nappali ellátás igénybevétele esetén (házi segítségnyújtás, jelzőrendszeres házi segítségnyújtás esetében az 1.1. pontot nem kell kitölteni):

1.1. önellátásra vonatkozó megállapítások:

önellátásra képes � részben képes � segítséggel képes �

1.2. szenved-e krónikus betegségben:

1.3. fogyatékosság típusa (hallássérült, látássérült, mozgássérült, értelmi sérült) és mértéke:

1.4. rendszeres orvosi ellenőrzés szükséges-e:

1.5. gyógyszerek adagolásának ellenőrzése szükséges: �

1.6. szenvedett fertőző betegségben 6 hónapon belül: �

1.7. egyéb megjegyzések:

2. Átmeneti elhelyezést, ápolást-gondozást nyújtó, rehabilitációs intézmények, lakóotthon esetén:

2.1. esettörténet (előzmények az egészségi állapotra vonatkozóan):

2.2. teljes diagnózis (részletes felsorolással, BNO kóddal):

2.3. prognózis (várható állapotváltozás):

2.4. ápolási-gondozási igények:

2.5. speciális diétára szorul-e:

2.6. szenvedélybetegségben szenved-e:

2.7. pszichiátriai megbetegedésben szenved-e:

2.8. szenved-e fogyatékosságban (típusa, mértéke):

2.9. gyógyszerszedés gyakorisága, várható időtartama (pl. végleges, időleges stb.), valamint az igénybevétel időpontjában szedett gyógyszerek köre:

2.10. a külön jogszabályban meghatározottak alapján az önellátás mértékének megállapítása:

3. Soron kívüli elhelyezése indokolt:

A háziorvos (kezelőorvos) egyéb megjegyzései:

Dátum:

Orvos aláírása:

P. H.

"C"

Jövedelemnyilatkozat

A személyes gondoskodást nyújtó alapszolgáltatás, illetve szakosított ellátás esetén:

1. az ellátást igénylő rendszeres (bruttó) havi jövedelme:

1.1. munkaviszonyból, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyból származó jövedelem és táppénz:

1.2. társas és egyéni vállalkozásból származó jövedelem:

1.3. nyugellátás, baleseti nyugellátás, egyéb nyugdíjszerű jövedelem:

1.4. önkormányzat által folyósított rendszeres pénzbeli ellátás:

Amennyiben az erre vonatkozó igazolás beszerzését hivatalból kéri, az ellátást folyósító szerv neve és címe:

1.5. egyéb jövedelem:

2. összes (nettó) havi jövedelem:

3. az Szt. 117. §-ának (4) bekezdése szerinti vagyona van: �

4. ha van tartásra kötelezett hozzátartozója, annak adatai:

név:

lakóhely:

Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a közölt adatok a valóságnak megfelelnek. A térítési díj megállapításához szükséges jövedelmet igazoló bizonylatokat egyidejűleg csatoltam.

Hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.

Dátum:

Az ellátást igénybe vevő (törvényes képviselő) aláírása:

2. számú melléklet a 10/2006. (XII. 27.) SZMM rendelethez

[4. számú melléklet a 9/1999. (XI. 24.) SZCSM rendelethez]

Egyszerűsített előgondozási adatlap

1. Felvétel helye, ideje:

2. Az ellátást igénybe vevő adatai:

a) név:

b) lakcím:

3. Egészségi állapotára vonatkozó gondozói vélemény:

a) mozgásképesség:

b) érzelmi állapot:

c) segédeszköz használata:

d) szenzoros funkciók (hallás, látás, szaglás, ízérzés):

e) magatartás, kommunikációs készség:

4. Egyéb megjegyzések az ellátással kapcsolatosan:

Az előgondozást végző személy neve, aláírása:

3. számú melléklet a 10/2006. (XII. 27.) SZMM rendelethez

[6. számú melléklet a 9/1999. (XI. 24.) SZCSM rendelethez]

Értesítés a személyes gondoskodást nyújtó szociális alapszolgáltatás biztosításáról

1. Név:

2. Születési név:

3. Anyja neve:

4. Születési hely, idő:

5. Lakóhely:

6. A ................ -n benyújtott személyes gondoskodást nyújtó alapszolgáltatás iránti kérelme alapján a következő ellátást biztosítom:

7. Ellátás megnevezése (Szt. szerinti besorolás):

8. Ellátás kezdő időpontja:

9. Ellátás időtartama (határozatlan, határozott ellátás befejezésének várható időpontja):

10. Fizetendő térítési díj összege:

Fizetés módja, helye, időpontja:

Dátum:

Szolgáltató, intézményvezető, ellátást végző aláírása:

P. H.

4. számú melléklet a 10/2006. (XII. 27.) SZMM rendelethez

[8. számú melléklet a 9/1999. (XI. 24.) SZCSM rendelethez]

Nyilatkozat szociális rászorultság megállapításáról1
.............. ................................................................................. (nyilatkozatot aláíró neve) a szociális alapszolgáltatást nyújtó szer-
vezet vezetőjeként az alább megnevezett igénylőnél/igénybe vevőnél2 a szociális rászorultság fennállását megállapítom3:   házi   segítségnyújtásra,   jelzőrendszeres   házi   segítségnyújtásra,   támogató   szolgáltatásra   a   mai   naptól .................................................................................... ............................................................-ig (határozott időre, maximum két évre).
Név (leánykori név):.................................................................................................................................................................................
Születési hely, idő:....................................................................................................................................................................................
Lakcím:........................... .............................................................................................................................................................................
A szociális rászorultság fennállásának megállapításához benyújtott dokumentumok felsorolása:
.....................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
Dátum: .................................................
Aláírás, pecsét: ...................................................
A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 9. §-a szerint a szociális ellátásban részesülő a jogosultság feltételeit érintő lényeges tények, körülmények megváltozásáról 15 napon belül köteles értesíteni az ellátást megállapító szervet.
Nyilatkozat1
.......................... (nyilatkozatot aláíró neve) a szociális alapszolgáltatást nyújtó szervezet vezetőjeként az alább megnevezett igénylőnél/igénybe vevőnél2 a szociális rászorultság fennállását nem állapítom meg3: házi segítségnyújtásra, jelzőrendszeres házi segítségnyújtásra, támogató szolgáltatásra.
Név (leánykori név): ................................................................................................................................................................................
Születési hely, idő:....................................................................................................................................................................................
Lakcím:........................................................................................................................................................................................................
Indokolás:...................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................................................................
Dátum: .................................................
Aláírás, pecsét: ...................................................
___________________
1 A szociális rászorultságot vagy annak hiányát - amennyiben az intézmény, szolgáltató több alapszolgáltatási formát biztosít - egy nyilatkozattal több alapszolgáltatási formára is meg lehet állapítani, de ebben az esetben az összes benyújtott dokumentumot fel kell sorolni, és az elutasításokat külön kell indokolni.
2 A nem megfelelő megnevezés törlendő. 3 A nem megfelelő alapszolgáltatási forma megnevezése törlendő.

Tartalomjegyzék