Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

47/2006. (XII. 27.) EüM rendelet

az egyes főbb betegségcsoportok finanszírozási eljárásrendjének kidolgozása, szerkesztése és szakmai egyeztetése lefolytatásának egységes szabályairól

A kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény 83. §-a (4) bekezdésének c) pontjában foglalt felhatalmazás alapján, az egészségügyi miniszter feladat- és hatásköréről szóló 161/2006. (VII. 28.) Korm. rendelet 4. §-a (1) bekezdésének a) pontjában megállapított feladatkörben a következőket rendelem el:

1. §

E rendelet célja, hogy meghatározza a finanszírozási eljárásrend készítésének folyamatát, a résztvevők feladatkörét, illetve a közzététel követelményeit.

2. §

A finanszírozási eljárásrendnek tartalmaznia kell:

a) a közfinanszírozás terhére nyújtható egészségügyi ellátás leírását, illetve a szükséges eljárás (technológia) megnevezését,

b) az adott ellátáshoz szükséges, beavatkozás, gyógyszer (hatóanyag), a különleges táplálkozási igényt kielégítő tápszer, továbbá a gyógyászati segédeszköz megnevezését, mennyiségét,

c) az ellátás igénybevételének rendjét a külön jogszabály szerinti progresszivitási szintekre, illetve ellátási formákra tekintettel.

3. §

(1) Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (a továbbiakban: biztosító) főigazgatója a tárgyévet megelőző évben megjelent, a külön jogszabály szerint elkészített szakmai protokollok közül kiválasztja, hogy az adott évben mely protokollokhoz szükséges finanszírozási eljárásrend megalkotása és erről javaslatot készít. A javaslatot - amennyiben az egészségügyi miniszter (a továbbiakban: miniszter) más határidőt nem állapít meg, illetve figyelemmel a (6) bekezdésben foglaltakra - minden év február 28-ig kell elkészíteni.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott kiválasztás kritériumai a következők:

a) a szakmai protokollban meghatározott betegségcsoport előfordulása gyakori, és az ehhez kapcsolódó ellátás nagy költséggel jár, vagy

b) a betegségcsoport ellátásának finanszírozási költségei és az ellátás valós költségei között jelentős az eltérés, vagy

c) az adott betegségcsoporthoz kapcsolódó ellátás közfinanszírozott prevenciós tevékenységként a népegészségügyi programban szerepel,

d) az eljárásrend bevezetésével az ellátás költséghatékonysága javítható.

(3) Az (1) bekezdés szerinti javaslatot a biztosító főigazgatója véleményezés céljából 30 napra megküldi az országos tisztifőorvosnak, a Kollégiumi Elnökök Testülete elnökének, az érintett országos intézet vezetőjének és a szakmai kamara elnökének.

(4) A biztosító főigazgatója - tekintettel a (3) bekezdés szerinti személyek véleményére is - elkészíti az egységes javaslatot és azt a vélemények, javaslatok beérkezését követő 15 napon belül megküldi a miniszternek.

(5) A miniszter az egységes javaslat beérkezését követő 30 napon belül dönt annak elfogadásáról vagy módosításáról. A miniszter döntését megküldi a biztosító főigazgatójának, aki azt a biztosító honlapján közzéteszi.

(6) A biztosító főigazgatója - különösen fontos ellátási érdekből - az (1) bekezdésben meghatározott határidőtől eltérő időpontban is kezdeményezheti javaslat készítését. Ez esetben az (1)-(5) bekezdésben megfogalmazott rendelkezéseket értelemszerűen alkalmazni kell.

4. §

(1) A finanszírozási eljárásrend elkészítésére a biztosító főigazgatója munkacsoportot hoz létre. A munkacsoportot a biztosító főigazgatója által kijelölt személy vezeti.

(2) Az (1) bekezdés szerinti munkacsoport tagjai a miniszter által delegált 3 személy, a biztosító főigazgatója által delegált 3 személy, továbbá a finanszírozási eljárásrend témája szerint érintett szakmai kollégium(ok) elnöke által kijelölt egy-egy személy.

(3) A biztosító főigazgatója - szükség szerint - a téma szerint érintett szakma, továbbá az egészségügyi kontrolling területéről szakértőket kérhet fel.

5. §

(1) A finanszírozási eljárásrend készítésének főbb elemeit e rendelet melléklete tartalmazza. A finanszírozási eljárásrend készítésének algoritmusát a biztosító honlapján közzéteszi.

(2) A munkacsoport a 3. § (5) bekezdésében meghatározott miniszteri döntéstől számított 180 napon belül készíti el a finanszírozási eljárásrend tervezetét (a továbbiakban: tervezet). A miniszter a tervezet elkészítésére 180 naptól eltérő határidőt is megállapíthat.

6. §

(1) A tervezetet a biztosító főigazgatója véleményezés céljából 30 napra megküldi az országos tisztifőorvosnak, a Kollégiumi Elnökök Testülete elnökének, az érintett országos intézet vezetőjének, továbbá a szakmai kamara elnökének és a pénzügyminiszternek. A tervezetet a biztosító - véleményezés céljából - a honlapján is közzéteszi.

(2) A beérkezett véleményeket a munkacsoport az (1) bekezdésben meghatározott határidő lejártát követő 30 napon belül összegzi és elkészíti a végleges finanszírozási eljárásrendet.

(3) A végleges finanszírozási eljárásrendet a biztosító főigazgatója jóváhagyja és azt az Egészségbiztosítási Közlönyben, valamint a biztosító honlapján is közzéteszi.

7. §

(1) A finanszírozási eljárásrendeket 3 évente felül kell vizsgálni.

(2) A biztosító főigazgatója, illetve a miniszter soron kívül kezdeményezheti a finanszírozási eljárásrend felülvizsgálatát, ha a 2. §-ban foglaltak tekintetében finanszírozási szempontból jelentős változás történik, vagy a finanszírozási eljárásrend alapjául szolgáló szakmai protokoll tartalmában alapvetően módosul.

(3) A felülvizsgálatra a 4-6. §-ban foglalt rendelkezéseket kell alkalmazni azzal, hogy a munkacsoport a tervezetet a kezdeményezéstől számított 90 napon belül készíti el, amennyiben a miniszter más határidőt nem állapít meg.

8. §

(1) A miniszter - az általa meghatározott témában - felkérheti a biztosító főigazgatóját finanszírozási eljárásrend készítésére, amennyiben annak elkészítéséhez különösen fontos ellátási érdek fűződik.

(2) Az (1) bekezdés szerinti esetben a 3. §-ban meghatározott rendelkezéseket nem kell alkalmazni.

9. §

Ez a rendelet a kihirdetését követő 3. napon lép hatályba.

Dr. Molnár Lajos s. k.,

egészségügyi miniszter

Melléklet a 47/2006. (XII. 27.) EüM rendelethez

A finanszírozási eljárásrend készítésének főbb elemei

1. A finanszírozási eljárásrend címének, valamint OENO, illetve BNO, továbbá HBCS kódjának megjelenítése.

2. Az adott szakmai protokollra történő hivatkozás megjelenítése.

3. A szakmai protokollban szereplő OENO, BNO és HBCS kódok érvényességének ellenőrzése az erre vonatkozó OEP adatbázis alapján.

4. Az OENO, BNO és HBCS kódok felhasználásával a teljesítménymutatók legyűjtése és elemzése az egészségügyi szolgáltatók által - külön jogszabály alapján - lejelentett teljesítményükre vonatkozó adatbázisból.

5. Az Egészségügyi Stratégiai Kutató Intézet szükség szerinti közreműködése az egészségügyi technológiai értékelés elvégzésében.

6. A szakmai protokoll alapján a betegellátáshoz szükséges tevékenységek algoritmusának felállítása.

7. A 6. pont szerinti algoritmus alapján a finanszírozási eljárásrend elkészítése.

Tartalomjegyzék