Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

170/2008. (XII. 31.) FVM rendelet

az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból a turisztikai tevékenységek ösztönzéséhez nyújtandó támogatások részletes feltételeiről szóló 137/2008. (X. 18.) FVM rendelet módosításáról

A mezőgazdasági, agrár-vidékfejlesztési, valamint halászati támogatásokhoz és egyéb intézkedésekhez kapcsolódó eljárás egyes kérdéseiről szóló 2007. évi XVII. törvény 81. § (3) bekezdés a) pontjában kapott felhatalmazás alapján - a földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter feladat- és hatásköréről szóló 162/2006. (VII. 28.) Korm. rendelet 1. § a) pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva - a következőket rendelem el:

1. §

(1) Az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból a turisztikai tevékenységek ösztönzéséhez nyújtandó támogatások részletes feltételeiről szóló 137/2008. (X. 18.) FVM rendelet (a továbbiakban: R.) 2. § (1) bekezdésének c)-d) pontjahelyébe a következő rendelkezés lép:

[E rendelet alkalmazásában:]

"c) magánszálláshely: a magánszálláshelyek idegenforgalmi célú hasznosításáról szóló 110/1997. (VI. 25.) Korm. rendelet szerint hatósági nyilvántartásba vett falusi szálláshely;

d) ifjúsági turizmushoz kapcsolódó minőségi szálláshely, turistaház: a nem üzleti célú közösségi, szabadidős szálláshely-szolgáltatásról szóló 173/2003. (X. 28.) Korm. rendelet 3. § (2) bekezdése c) pontjának 2.és3. alpontja szerinti szálláshely"

(2) Az R. 2. § (1) bekezdésének k) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[E rendelet alkalmazásában:]

"k) gazdaságon kívül végzett tevékenység: olyan tevékenység, amely független az ügyfél mezőgazdasági tevékenységétől, a mezőgazdasági tevékenységéhez kapcsolódó földterülettől és mezőgazdasági hasznosítású épületeitől."

2. §

(1) Az R. 3. § (1) bekezdés a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[E rendelet alapján támogatás vehető igénybe az alábbi célterületeken:]

"a) a falusi turizmushoz kapcsolódó minőségi magánszálláshelyek és kapcsolódó szolgáltatások kialakítása, már működő szálláshelyek bővítése, korszerűsítése, akadálymentesítése, szolgáltatásainak fejlesztése, kivéve a kereskedelmi és a fizetővendéglátó szálláshelyek osztályba sorolásáról, valamint a falusi szálláshelyek minősítéséről szóló 45/1998 (VI. 24.) IKIM rendelet 1. számú melléklete alapján működő kereskedelmi szálláshelyeket, valamint a 3. számú mellékletének I. pontja szerinti fizetővendéglátó szálláshelyeket (a továbbiakban: 1. célterület);"

(2) Az R. 3. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép, valamint a § a következő (5) bekezdéssel egészül ki:

"(4) A (3) bekezdés b)-f) pontjában szereplő támogatható tevékenységek önállóan nem szerepelhetnek egy támogatási kérelemben, kizárólag az a) pontban meghatározott tevékenységgel együtt.

(5) E rendelet alapján nem igényelhető támogatás élő állat vásárlására."

3. §

(1) Az R. 4. §-ának (1) bekezdése helyébe az alábbi rendelkezés lép:

"(1) Jelen támogatás alapján megítélhető összeg alapját az Európai Közösséget létrehozó Szerződés (a továbbiakban: EK Szerződés) 87. és 88. cikkének a de minimis támogatásokra való alkalmazásáról szóló, 2006. december 15-i 1998/2006/EK bizottsági rendeletben foglaltaknak megfelelően:

a) a támogatás összege a 1998/2006/EK bizottsági rendelet hatálya alá tartozó ügyfelek esetén ügyfelenként egymást követő három pénzügyi évben nem haladhatja meg a 200 000 euronak megfelelő forintösszeget;

b) a 1998/2006/EK bizottsági rendelet hatálya alá nem tartozó ügyfelek esetében e rendelet által támogatott célterületek vonatkozásában három egymást követő pénzügyi évben a megítélt támogatás összege nem haladhatja meg a 200 000 eurónak megfelelő forintösszeget;

c) az e rendelet alapján megítélt támogatás az 1998/2006/EK bizottsági rendelet értelében a de minimis hatálya alá tartozó szervezetek esetében "de minimis" támogatásnak mi nő sül."

(2) Az R. 4. § (3) bekezdés b) pontjának bc) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[A támogatás mértéke, ha az ügyfél:

b) települési önkormányzat, települési kisebbségi önkormányzat, önkormányzati társulás, egyházi jogi személy, nonprofit szervezet esetén:]

"bc) amennyiben a beruházás az ügyfél nem közhasznú tevékenységének ellátásához köthető és nem hátrányos helyzetű területen valósul meg az összes elszámolható kiadás 60%-a."

4. §

(1) Az R. 5. §-ának (2)-(3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Az ügyfél a támogatási kérelmet a 4. számú melléklet szerinti településen vagy annak külterületén lévő lakóhelyén, székhelyén, telephelyén vagy fióktelepén megvalósuló fejlesztésre nyújthat be. Amennyiben a kérelem több települést is érint, az ügyfélnek valamely településen vagy annak külterületén lakóhellyel, székhellyel vagy telephellyel vagy fiókteleppel kell rendelkeznie.

(3) Az ügyfél lakóhely, székhelye, telephelye vagy fióktelepe szerinti illetékes LEADER HACS vagy HVK tervezési területén megvalósuló fejlesztések támogathatóak. Az ügyfél kérelme vonatkozásában a beruházás csak egy LEADER HACS vagy HVK területén valósulhat meg."

(2) Az R. 5. § (9) bekezdésének c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[Az ügyfél köteles az üzemeltetési kötelezettség alatt:]

"c) a 3. § (1) bekezdés c) pontja ca) alpontjában meghatározott célterületre irányuló fejlesztés esetén - a falusi és agroturisztikai szolgáltató tevékenységről szóló 136/2007. (VI. 13.) Korm. rendelet 1. § (1) bekezdés a) pontjának aa)-ad) alpontja szerinti - nyilvántartásba vett alkalmi falusi- és agroturisztikai szolgáltató tevékenységek valamelyikét végezni;"

(3) Az R. 5. § (9) bekezdésének f) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[Az ügyfél köteles az üzemeltetési kötelezettség alatt:]

"f) a 3. § (1) bekezdés c) pontja cf) alpontjában meghatározott célterületre irányuló fejlesztés esetén horgász turisták számára biztonságos és higiéniai helyiségekkel ellátott ingatlannal rendelkezni;"

(4) Az R. 5. §-ának (10) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(10) A 4. § (3) bekezdés b) pontjának bb) alpontja alapján jogosult támogatást igényli az a non-profit szervezet, amely vállalja, hogy a támogatás megítélését követően az első kifizetési kérelem benyújtásának időpontjáig az 1997. évi CLVI. törvény 3. §-a szerinti közhasznúsági nyilvántartásba veteti magát és tevékenységét ekként végzi."

5. §

Az R. 6. § (4) bekezdésének f) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[A támogatási kérelemhez csatolni kell:]

"f) vadászatra jogosult ügyfél esetén az MgSzH által kiadott, az ügyfélnek az üzemeltetési kötelezettség időtartamáig érvényes jogosultságáról szóló határozat hiteles másolatát, amennyiben az ügyfél természetes személy, az illetékes vadásztársaság nyilatkozata az ügyfél vadászati tagságáról."

6. §

Az R. 8. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:

"(3) Az első kifizetési kérelemhez az 5. § (10) bekezdés szerint megvalósuló fejlesztés esetében a közhasznú szervezetnek csatolnia kell a közhasznúságról szóló igazolást."

7. §

Az R. 9. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Ha az ügyfél által realizált (szállásadásból vagy szolgáltatásból származó) árbevétel az üzemeltetési kötelezettség negyedik naptári évében 50%-nál nagyobb mértékben marad el a negyedik évre vállalt árbevételtől, akkor a 50%-ot meghaladó csökkenésén túl százalékpontonként a támogatási összeg 2%-át köteles visszafizetni."

8. §

Az R. 1. számú melléklete e rendelet Melléklete szerint módosul.

9. §

E rendelet a kihirdetése napján lép hatályba azzal, hogy rendelkezéseit a folyamatban lévő ügyekben is alkalmazni kell.

Gráf József s. k.,

földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter

Melléklet a 170/2008. (XII. 31.) FVM rendelethez

1. Az R. 1. számú mellékletének 1.1 részének 1. sora helyébe a következő szövegrész lép:

"1. Dél-Zempléni Nektár LEADER Vidékfejlesztési Nonprofit Kft."

2. Az R. 1. számú mellékletének "1.66. Koppányvölgyi Vidékfejlesztési Közhasznú Egyesület területén alkalmazandó pontozás" alcím alatti táblázatok helyébe a következő táblázatok lépnek:

(1.66 Koppányvölgyi Vidékfejlesztési Közhasznú Egyesület területén alkalmazandó pontozás)

SZAKMAI SZEMPONTOK
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető pont szám
20 A fejlesztés helyi, térségi hagyományos (a térségben történelmi vagy kulturális múlttal rendelkező,) mesterségek alapján, tevékenységek, természeti és kulturális értékek bemutatására irányulKérelem alapján
- Igen, a kérelemnek részét képezi a fenti értékek közül két típus bemutatása12 pont
- Igen, a kérelemnek részét képezi a fenti értékek közül egy típus bemutatása8 pont
- Igen, a fenti, de máshol/más tulajdonában álló értékek közül legalább egyet - együttműködési megállapodás alapján vagy saját szervezésben -programként tervez bemutatni4 pont
- Nem0 pont
2. A fejlesztés helyszínének kistérségben van-e természeti, kulturális vagy egyéb nemzetközi, országos vagy regionális jelentőségű turisztikai vonzerő:Kérelem alapján
SZAKMAI SZEMPONTOK
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető pont szám
- Igen a kérelemnek részét képezi egy nemzetközi vagy országos jelentőségű turisztikai vonzerő bemutatása;8 pont
- Igen a kérelemnek részét képezi egy regionális jelentőségű turisztikai vonzerő bemutatása;5 pont
- A fejlesztés térségében nincs turisztikai vonzerő.0 pont
3. A térség turisztikai kínálatában jön-e létre új típusú vagy kínálatbővítő szolgáltatás:Kérelem alapján
- Igen8 pont
- Nem0 pont
4. Az ügyfél az üzemeltetési időszak alatt együttműködés keretében kívánja a fejlesztést megvalósítani:Együttműködési megállapodás
- Igen7 pont
- Nem0 pont
Összesen:35 pont
HORIZONTÁLIS SZEMPONTOK
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető pont szám
5. A kérelem benyújtását megelőző 12 hónap átlag létszámához képest a foglalkoztatottak számának bővítése a fejlesztés hatására Igényelt támogatás összege/új munkahelyek száma.Pénzügyi terv alapján
- 0-20 000 000 Ft/új munkahely10 pont
- 20 000 001-40 000 000 Ft/új munkahely8 pont
- 40 000 001-50 000 000 Ft/új munkahely6 pont
- Nem hoz létre új munkahelyet5 pont
6. Foglalkoztat hátrányos helyzetű és/vagy a 177/2005 évi kormányrendelet 2. § e) pontja szerinti megváltozott munkavégző képességű és (vagy pályakezdő munkavállalót (pályakezdő fiatal, női, fogyatékkal élő, gyesről gyedről visszatérő munkavállalót)Nyilatkozat
- Legalább két fő munkavállalót foglalkoztat (beleértve az önfoglalkoztatást)5 pont
- Legalább egy fő munkavállalót foglalkoztat (beleértve az önfoglalkoztatást)4 pont
- Nem foglalkoztat3 pont
7. A beruházás hátrányos helyzetű területen valósulKormányrendeletek mellékletei alapján
meg:
- Igen3 pont
- Nem0 pont
8. A fejlesztés helye szerinti település állandó lakosainak száma:A kérelem benyújtásának évében január 1-jén hatályos KSH adatok alapján (települési lakosságszám több település összefogásával megvalósuló fejlesztés esetén összeadódik)
- 1000 fő alatti7 pont
- 1001-3000 fő5 pont
- 3000 fő feletti3 pont
9. A beruházással érintett épületek (kiszolgáló létesítmények) vagy szolgáltatás akadálymentesítése is megtörténik:Kérelem, tervdokumentácó alapján
HORIZONTÁLIS SZEMPONTOK
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető pont szám
- Minden, a kérelemben megfogalmazott, e rendeletben támogatható tevékenység keretében megvalósuló fejlesztés teljes (nem csak a mozgássérültek részére, hanem egyéb fogyatékkal élő számára is biztonságosan használhatóvá válik az épület) akadálymentesítésére sor kerül2 pont
- Sor kerül benne akadálymentesítésre, de nem az összes beruházás tekintetében, vagy nem teljes akadálymentesítés történik1 pont
- Nem történik akadálymentesítés0 pont
10. A támogatás révén tervezett új tevékenység vagy beruházás során alkalmaz energiahatékonyság követelményeit, a megújuló erőforrások használatát vagy a környezetbarát és környezetkímélő technológiák alkalmazásainak szempontjait:Kérelem, tervdokumentáció alapján
- Igen8 pont
- Nem0 pont
11. A fejlesztés hozzájárul a természeti értékeket, a természeti és kulturális jellegzetességek hosszú távú megőrzéséhez, a fejlesztés által érintet - helyben élő, dolgozó emberek környezetének " életminőségének javításához:Kérelem alapján
- Igen10 pont
- Nem0 pont
FEJLESZTÉS KOMPLEXITÁSA
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető pont szám
12. Komplex (egymást kiegészítő) szolgáltatás kiépítését célozza meg a kérelem (célterületek kapcsolódása alapján)Kérelem alapján
- Kettő vagy több célterületre irányul5 pont
- Egy célterületre irányul2 pont
13. A kérelem HVS-hez való illeszkedése:HVS alapján
- A kérelemben megjelölt fejlesztés illeszkedik a
HVS-hez
20 pont
- A kérelemben megjelölt fejlesztés nem illeszkedik
a HVS-hez
19 pont
14. A kérelem tárgya egy a HVS-ben megjelölt komplex projekt megvalósít segíti elő:Kérelem, HVS alapján
- Igen5 pont
- Nem0 pont
Összesen:75 pont
PÉNZÜGYI SZEMPONTOK (PONTSZÁM NEM VÁLTOZTATHATÓ)
Pénzügyi tervmax. 20 pont
Működési és fenntartási tervmax. 30+10 pont
Maximális60 pont
PÉNZÜGYI SZEMPONTOK
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módja (Ellenőrzés módja)Értékeléshez rendelhető maximális pontszám
Önkormányzat, önkormányzati társulás, non-porfit szervezet, egyházi jogi személy esetén
Kérelmező értékeléseBázis évre vonatkozóan
Felhalmozási kiadások aránya meghaladjaaz 5%-ot, akkor 1 pont; a 9%-ot, akkor 2 pont; a 13%-ot, akkor 3 pont.
Saját bevételek aránya meghaladjaaz 5%-ot, akkor 1 pont; a 9%-ot, akkor 2 pont; a 13%-ot, akkor 3 pont
Pénzügyi stabilitás (működési bevételek fedezik-e a működési kiadásokat)3 pont
Beruházás befejezését követő első évre vonatkozóan
Felhalmozási kiadások aránya meghaladjaa 10%-ot, akkor 1 pont; a 15%-ot, akkor 2 pont;
Saját bevételek arányaa 10%-ot, akkor 1 pont; a 15%-ot, akkor 2 pont;
Pénzügyi stabilitás (működési bevételek fedezik-e a működési kiadásokat)2 pont
Üzemeltetési vizsgálatAmennyiben a személyi jellegű kifizetések a bázis évhez képest a
benyújtást követő 4. évre 5% felett nőnek, akkor
5 százalékpontonként növekedésre 1 pont adható, de maximum 5 pont.
5 pont
Összesen:20 pont
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető maximális pont szám
Természetes személy esetében
Kérelmező értékelése:Az ügyfélnek a bázis évben a turisztikai tevékenységből származó árbevétel értéke eléri a
Szállásadás esetén (beleértve, ha szálláshely fejlesztés esetén egyéb szolgáltatás fejlesztése is történik)600 000 Ft-ot, akkor 1 pont 800 000 Ft-ot, akkor 2 pont 1 millió Ft-ot, akkor 3 pont 1,2 millió Ft-ot, akkor 4 pont
Falusi és agroturisztikai szolgáltató tevékenység esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik)200 000 Ft-ot, akkor 1 pont 400 000 Ft-ot, akkor 2 pont 600 000 Ft-ot, akkor 3 pont 800 000 Ft-ot, akkor 4 pont
Lovas-, bor-, vadász- és erdei, horgász turisztikai fejlesztés esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik)600 000 Ft-ot, akkor 1 pont 800 000 Ft-ot, akkor 2 pont 1 millió Ft-ot, akkor 3 pont 1,2 millió Ft-ot, akkor 4 pont
Több szolgáltatás működtetése esetén azon szolgáltatás kell figyelembe venni, amelyből az ügyfélnek a nagyobb árbevétele származik.
Kihasználtság vizsgálata:Szállásadás esetén (beleértve, ha szálláshely fejlesztés esetén egyéb szolgáltatás fejlesztése is történik) Amennyiben az ügyfél által a bázis évben a dokumentálható, bizonylatokkal alátámasztott egy vendégszobára (függetlenül a férőhelyek számától) eső turisztikai árbevétele eléri a:200 000 Ft-ot, akkor 2 pont 250 000 Ft-ot, akkor 3 pont 300 000 Ft-ot, akkor 4 pont
Falusi és agroturisztikai szolgáltató tevékenység esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik) Amennyiben az ügyfél által a bázis évben a dokumentálható, bizonylatokkal alátámasztott átlagos havi árbevétele az agroturisztikai szolgáltató tevékenyből eléri a:20 000 Ft-ot, akkor 2 pont 30 000 Ft-ot, akkor 3 pont 40 000 Ft-ot, akkor 4 pont
Lovas-, bor-, vadász- és erdei, horgász turisztikai fejlesztés esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik) Amennyiben az ügyfél által a bázis évben a dokumentálható, bizonylatokkal alátámasztott átlagos havi árbevétele a turisztikai szolgáltató tevékenyből eléri a:40 000 Ft-ot, akkor 2 pont 60 000 Ft-ot, akkor 3 pont 80 000 Ft-ot, akkor 4 pont
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető maximális pontszám
Több szolgáltatás esetén nagyobb összeghatárokat kell figyelembe venni.
Amennyiben az ügyfél kihasználtság mutatója (szezonális üzemelés esetén 100 nappal, egész éves (300 nappal) üzemeléssel számolva a 100%-ot) a fejlesztést megelőző két év átlagában10% felett van, akkor 1 pont; ha 15% felett van, akkor 2 pont. Ha nem állapítható meg kihasználtság, akkor 0 pont.
Üzemeltetési vizsgálatAmennyiben az ügyfél kihasználtság mutatója a fejlesztést követő 4 évben10%-kal haladja meg a bázis év (a fejlesztési megelőző év) adatát, akkor 1 pont; ha 20%-kal, akkor 2 pont. Induló szolgáltató esetében ha a kihasználtság eléri a 10%-ot akkor 1 pont, ha a 15%-ot, akkor 2 pont.
Ha az ügyfélnek a benyújtást követő 3 évben realizált árbevétele, (egyéni vállalkozók esetében az adóalapba beszámított bevétele) a benyújtás évében tervezett (bázis év) árbevételéhez képest a növekmények értéke eléri a támogatás0,4-szeresét, akkor 2 pont, ha 0,6-szorosát, akkor 4 pont.
Amennyiben az ügyfél dokumentálható, bizonylatokkal alátámasztott falusi turizmusból származó árbevétele a határozatot követő 4. évben a bázis évhez képest
Szállásadás esetén (beleértve, ha szálláshely fejlesztés esetén egyéb szolgáltatás fejlesztése is történik)20%-kal nagyobb mértékben bővül, akkor 2 pont, ha 40%-kal nagyobb mértékben, akkor 4 pont. Induló szállásadó esetében, ha a bevétel eléri az 1 200 000 Ft-ot, akkor 2 pont, ha az 1 600 000 Ft-ot akkor 4 pont.
Falusi és agroturisztikai szolgáltató tevékenység esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik)20%-kal nagyobb mértékben bővül, akkor 2 pont, ha 40%-kal nagyobb mértékben, akkor 4 pont.
Induló szolgáltató esetében, ha a bevétel eléri a 600 000 Ft-ot, akkor a 2 pont, ha a 800 000 Ft-ot, akkor 4 pont.
Lovas-, bor-, vadász- és erdei, horgász turisztikai fejlesztés esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik)20%-kal nagyobb mértékben bővül, akkor 2 pont, ha 40%-kal nagyobb mértékben, akkor 4 pont.
Induló szolgáltató esetében, ha a bevétel eléri az 1 200 000 Ft-ot, akkor 2 pont, ha az 1 600 000 Ft-ot akkor 4 pont.
Több szolgáltatás esetén nagyobb összeghatárokat kell figyelembe venni.
Egyéni vállalkozó, mikrovállalkozás esetén
Kérelmező értékelése:Az ügyfélnek a bázis évben a turisztikai tevékenységből az egy alkalmazottra jutó árbevétel (egyéni vállalkozások esetében az adóalapba beszámított árbevétel) értékének vizsgálataMeghaladja a 3 millió forintot akkor 1 pont, ha a 4 millió forintot, akkor 2 pont,
ha az 5 millió forintot 3 pont, ha a 6 millió forintot, akkor 4 pont.
Amennyiben nincsen alkalmazott, vagy az érték 3 millió forint alatt van akkor 0 pont. Induló szállásadó/szolgáltató esetében a számítást a pályázat és az azt követő 2 évi terv átlaga alapján kell elvégezni.
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető maximális pontszám
Kihasználtság vizsgálataSzállásadás esetén (beleértve, ha szálláshely fejlesztés esetén200 000 Ft-ot, akkor 2 pont
egyéb szolgáltatás fejlesztése is történik)250 000 Ft-ot, akkor 3 pont
Amennyiben az ügyfél által a bázis évben a dokumentálható,300 000 Ft-ot, akkor 4 pont
bizonylatokkal alátámasztott egy vendégszobára (függetlenül a férőhelyek számától) eső turisztikai árbevétele eléri a:
Falusi és agroturisztikai szolgáltató tevékenység esetén20 000 Ft-ot, akkor 2 pont
(amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik)30 000 Ft-ot, akkor 3 pont
Amennyiben az ügyfél által a bázis évben a dokumentálható,40 000 Ft-ot, akkor 4 pont
bizonylatokkal alátámasztott átlagos havi árbevétele az agroturisztikai szolgáltató tevékenyből eléri a:
Lovas-, bor-, vadász- és erdei, horgász turisztikai fejlesztés40 000 Ft-ot, akkor 2 pont
esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik)60 000 Ft-ot, akkor 3 pont
Amennyiben az ügyfél által a bázis évben a dokumentálható,80 000 Ft-ot, akkor 4 pont
bizonylatokkal alátámasztott átlagos havi árbevétele a turisztikai szolgáltató tevékenyből eléri a:
Több szolgáltatás esetén nagyobb összeghatárokat kell figyelembe venni.
Amennyiben az ügyfél kihasználtság mutatója (szezonális10% felett van, akkor 1 pont; ha
üzemelés esetén 100 nappal, egész éves üzemelés esetén 30015%felett van, akkor 2 pont.
nappal számolva a 100%-ot) a fejlesztést megelőző két év átlagábanHa nem állapítható meg kihasz­náltság, akkor 0 pont.
Üzemeltetési vizsgálatAmennyiben az ügyfél kihasználtság mutatója a fejlesztést10%-kal haladja meg a bázis év
követő 4 évben(a fejlesztési megelőző év) adatát, akkor 1 pont; ha 20%-kal, akkor 2 pont. Induló szolgáltató esetében ha a kihasználtság eléri a 10%-ot akkor 1 pont, ha a 15%-ot, akkor 2 pont.
Ha az ügyfélnek a benyújtást követő 3 évben realizált0,4-szeresét, akkor 2 pont, ha
árbevétele, (egyéni vállalkozók esetében az adóalapba0,6-szorosát, akkor 4 pont.
beszámított bevétele) a benyújtás évében tervezett (bázis év) árbevételéhez képest a növekmények értéke eléri a támogatás
Amennyiben az ügyfél dokumentálható, bizonylatokkal alátámasztott falusi turizmusból származó árbevétele a határozatot követő 4. évben a bázis évhez képest
Szállásadás esetén (beleértve, ha szálláshely fejlesztés esetén20%-kal nagyobb mértékben bő-
egyéb szolgáltatás fejlesztése is történik)vül, akkor 2 pont, ha 40%-kal nagyobb mértékben, ak­kor 4 pont. Induló szállásadó esetében, ha a bevétel eléri az 1 200 000 Ft-ot, akkor 2 pont, ha az 1 600 000 Ft-ot akkor 4 pont.
Falusi és agroturisztikai szolgáltató tevékenység esetén20%-kal nagyobb mértékben bő-
(amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik)vül, akkor 2 pont, ha 40%-kal nagyobb mértékben, akkor 4 pont. Induló szolgáltató esetében, ha a bevétel eléri a 600 000 Ft-ot, akkor a 2 pont, ha
a 800 000 Ft-ot, akkor 4 pont.
Lovas-, bor-, vadász- és erdei, horgász turisztikai fejlesztés20%-kal nagyobb mértékben bő-
esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik)vül, akkor 2 pont, ha 40%-kal nagyobb mértékben, ak­kor 4 pont.
Induló szolgáltató esetében, ha a bevétel eléri az 1 200 000 Ft-ot, akkor 2 pont, ha az 1 600 000 Ft-ot akkor 4 pont.
Több szolgáltatás esetén nagyobb összeghatárokat kell figyelembe venni.
Pénzügyi terv összesen20 pont

* Amennyiben a támogatási kérelem benyújtásának nem feltétele üzleti vagy működtetési és fenntarthatósági terv készítése" a kérelem elbírálása során az értékelésre adott pontokat arányosan kell figyelembe venni"

3. Az R. 1. számú mellékletének "1.82. Szigetköz Mosoni-sík Leader Egyesület területén alkalmazandó pontozás" alcím alatti táblázatok helyébe a következő táblázatok lépnek:

(1.82 Szigetköz Mosoni-sík Leader Egyesület területén alkalmazandó pontozás)

SZAKMAI SZEMPONTOK
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető pont szám
1. A fejlesztés helyi, térségi hagyományos (a térségben történelmi vagy kulturális múlttal rendelkező,) mesterségek alapján, tevékenységek, természeti és kulturális értékek bemutatására irányulKérelem alapján
- Igen, a kérelemnek részét képezi a fenti értékek közül két típus bemutatása10 pont
- Igen, a kérelemnek részét képezi a fenti értékek közül egy típus bemutatása7 pont
- Igen, a fenti, de máshol/más tulajdonában álló értékek közül legalább egyet - együttműködési megállapodás alapján vagy saját szervezésben -programként tervez bemutatni4 pont
- Nem0 pont
2. A fejlesztés helyszínének kistérségben van-e természeti, kulturális vagy egyéb nemzetközi, országos vagy regionális jelentőségű turisztikai vonzerő:Kérelem alapján
- Igen a kérelemnek részét képezi egy nemzetközi vagy országos jelentőségű turisztikai vonzerő bemutatása;10 pont
- Igen a kérelemnek részét képezi egy regionális jelentőségű turisztikai vonzerő bemutatása;5 pont
A fejlesztés térségében nincs turisztikai vonzerő.0 pont
3. A térség turisztikai kínálatában jön-e létre új típusú vagy kínálatbővítő szolgáltatás:Kérelem alapján
- Igen5 pont
- Nem2 pont
4. Az ügyfél az üzemeltetési időszak alatt együttműködés keretében kívánja a fejlesztést megvalósítani:Együttműködési megállapodás
- Igen10 pont
- Nem0 pont
Összesen:35 pont
HORIZONTÁLIS SZEMPONTOK
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető pontszám
5. A kérelem benyújtását megelőző 12 hónap átlag létszámához képest a foglalkoztatottak számának bővítése a fejlesztés hatására Igényelt támogatás összege/új munkahelyek száma.Pénzügyi terv alapján
- 0-20 000 000 Ft/új munkahely12 pont
- 20 000 001-40 000 000 Ft/új munkahely10 pont
- 40 000 001-50 000 000 Ft/új munkahely8 pont
- Nem hoz létre új munkahelyet6 pont
6. Foglalkoztat hátrányos helyzetű és/vagy a 177/2005 évi Kormány rendelet 2. § e) pontja szerinti megváltozott munkavégző képességű és (vagy pályakezdő munkavállalót (pályakezdő fiatal, női, fogyatékkal élő, gyesről gyedről visszatérő munkavállalót)Nyilatkozat
HORIZONTÁLIS SZEMPONTOK
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető pont szám
- Legalább két fő munkavállalót foglalkoztat (beleértve az önfoglalkoztatást)10 pont
- Legalább egy fő munkavállalót foglalkoztat (beleértve az önfoglalkoztatást)5 pont
- Nem foglalkoztat0 pont
7. A beruházás hátrányos helyzetű területen valósulKormányrendeletek mellékletei alapján
meg:
- Igen0 pont
- Nem0 pont
8. A fejlesztés helye szerinti település állandó lakosainak száma:A kérelem benyújtásának évében január 1-jén hatályos KSH adatok alapján (települési lakosságszám több település összefogásával megvalósuló fejlesztés esetén összeadódik)
- 1000 fő alatti5 pont
- 1001-3000 fő4 pont
- 3000 fő feletti3 pont
9. A beruházással érintett épületek (kiszolgáló létesítmények) vagy szolgáltatás akadálymentesítése is megtörténik:Kérelem, tervdokumentácó alapján
- Minden, a kérelemben megfogalmazott, e rendeletben támogatható tevékenység keretében megvalósuló fejlesztés teljes (nem csak a mozgássérültek részére, hanem egyéb fogyatékkal élő számára is biztonságosan használhatóvá válik az épület) akadálymentesítésére sor kerül5 pont
- Sor kerül benne akadálymentesítésre, de nem az összes beruházás tekintetében, vagy nem teljes akadálymentesítés történik4 pont
- Nem történik akadálymentesítés3 pont
10. A támogatás révén tervezett új tevékenység vagy beruházás során alkalmaz energiahatékonyság követelményeit, a megújuló erőforrások használatát vagy a környezetbarát és környezetkímélő technológiák alkalmazásainak szempontjait:Kérelem, tervdokumentáció alapján
- Igen5 pont
- Nem3 pont
11. A fejlesztés hozzájárul a természeti értékeket, a természeti és kulturális jellegzetességek hosszú távú megőrzéséhez, a fejlesztés által érinett - helyben élő, dolgozó emberek környezetének, életminőségének javításához:Kérelem alapján
- Igen10 pont
- Nem0 pont
FEJLESZTÉS KOMPLEXITÁSA
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető pontszám
12. Komplex (egymást kiegészítő) szolgáltatás kiépítését célozza meg a kérelem (célterületek kapcsolódása alapján)Kérelem alapján
- Kettő vagy több célterületre irányul3 pont
- Egy célterületre irányul0 pont
13. A kérelem HVS-hez való illeszkedése:HVS alapján
- A kérelemben megjelölt fejlesztés illeszkedik a
HVS-hez
20 pont
FEJLESZTÉS KOMPLEXITÁSA
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető pont szám
- A kérelemben megjelölt fejlesztés nem illeszkedik a HVS-hez10 pont
14. A kérelem tárgya egy a HVS-ben megjelölt komplex projekt megvalósít segiti elő:Kérelem, HVS alapján
- Igen5 pont
- Nem3 pont
Összesen:75 pont
PÉNZÜGYI SZEMPONTOK (PONTSZÁM NEM VÁLTOZTATHATÓ)
Pénzügyi tervmax. 20 pont
Működési és fenntartási tervmax. 30 +10 pont
Maximális60 pont
PÉNZÜGYI SZEMPONTOK
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módja (Ellenőrzés módja)Értékeléshez rendelhető maximális pontszám
Önkormányzat, önkormányzati társulás, non-porfit szervezet, egyházi jogi személy esetén
Kérelmező értékeléseBázis évre vonatkozóan
Felhalmozási kiadások aránya meghaladjaaz 5%-ot, akkor 1 pont; a 9%-ot, akkor 2 pont; a 13%-ot, akkor 3 pont.
Saját bevételek aránya meghaladjaaz 5%-ot, akkor 1 pont; a 9%-ot, akkor 2 pont; a 13%-ot, akkor 3 pont
Pénzügyi stabilitás (működési bevételek fedezik-e a működési kiadásokat)3 pont
Beruházás befejezését követő első évre vonatkozóan
Felhalmozási kiadások aránya meghaladjaa 10%-ot, akkor 1 pont; a 15%-ot, akkor 2 pont;
Saját bevételek arányaa 10%-ot, akkor 1 pont; a 15%-ot, akkor 2 pont;
Pénzügyi stabilitás (működési bevételek fedezik-e a működési kiadásokat)2 pont
Üzemeltetési vizsgálatAmennyiben a személyi jellegű kifizetések a bázis évhez képest a benyújtást követő 4. évre 5% felett nőnek, akkor 5 százalékpontonként növekedésre 1 pont adható, de maximum 5 pont.5 pont
Összesen:20 pont
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető maximális pont szám
Természetes személy esetében
Kérelmező értékelése:Az ügyfélnek a bázis évben a turisztikai tevékenységből származó árbevétel értéke eléri a
Szállásadás esetén (beleértve, ha szálláshely fejlesztés esetén egyéb szolgáltatás fejlesztése is történik)600 000 Ft-ot, akkor 1 pont 800 000 Ft-ot, akkor 2 pont 1 millió Ft-ot, akkor 3 pont 1,2 millió Ft-ot, akkor 4 pont
Falusi és agroturisztikai szolgáltató tevékenység esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik)200 000 Ft-ot, akkor 1 pont 400 000 Ft-ot, akkor 2 pont 600 000 Ft-ot, akkor 3 pont 800 000 Ft-ot, akkor 4 pont
Lovas-, bor-, vadász- és erdei, horgász turisztikai fejlesztés esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik)600 000 Ft-ot, akkor 1 pont 800 000 Ft-ot, akkor 2 pont 1 millió Ft-ot, akkor 3 pont 1,2 millió Ft-ot, akkor 4 pont
Több szolgáltatás működtetése esetén azon szolgáltatás kell figyelembe venni, amelyből az ügyfélnek a nagyobb árbevétele származik.
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető maximális pont szám
Kihasználtság vizsgálata:Szállásadás esetén (beleértve, ha szálláshely fejlesztés esetén egyéb szolgáltatás fejlesztése is történik) Amennyiben az ügyfél által a bázis évben a dokumentálható, bizonylatokkal alátámasztott egy vendégszobára (függetlenül a férőhelyek számától) eső turisztikai árbevétele eléri a:200 000 Ft-ot, akkor 2 pont 250 000 Ft-ot, akkor 3 pont 300 000 Ft-ot, akkor 4 pont
Falusi és agroturisztikai szolgáltató tevékenység esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik) Amennyiben az ügyfél által a bázis évben a dokumentálható, bizonylatokkal alátámasztott átlagos havi árbevétele az agroturisztikai szolgáltató tevékenyből eléri a:20 000 Ft-ot, akkor 2 pont 30 000 Ft-ot, akkor 3 pont 40 000 Ft-ot, akkor 4 pont
Lovas-, bor-, vadász- és erdei, horgász turisztikai fejlesztés esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik) Amennyiben az ügyfél által a bázis évben a dokumentálható, bizonylatokkal alátámasztott átlagos havi árbevétele a turisztikai szolgáltató tevékenyből eléri a:40 000 Ft-ot, akkor 2 pont 60 000 Ft-ot, akkor 3 pont 80 000 Ft-ot, akkor 4 pont
Több szolgáltatás esetén nagyobb összeghatárokat kell figyelembe venni.
Amennyiben az ügyfél kihasználtság mutatója (szezonális üzemelés esetén 100 nappal, egész éves (300 nappal) üzemeléssel számolva a 100%-ot) a fejlesztést megelőző két év átlagában10% felett van, akkor 1 pont; ha 15% felett van, akkor 2 pont. Ha nem állapítható meg kihasz­náltság, akkor 0 pont.
Üzemeltetési vizsgálatAmennyiben az ügyfél kihasználtság mutatója a fejlesztést követő 4 évben10%-kal haladja meg a bázis év (a fejlesztési megelőző év) adatát, akkor 1 pont; ha 20%-kal, akkor 2 pont. Induló szolgáltató esetében ha a kihasználtság eléri a 10%-ot akkor 1 pont, ha a 15%-ot, akkor 2 pont.
Ha az ügyfélnek a benyújtást követő 3 évben realizált árbevétele, (egyéni vállalkozók esetében az adóalapba beszámított bevétele) a benyújtás évében tervezett (bázis év) árbevételéhez képest a növekmények értéke eléri a támogatás0,4-szeresét, akkor 2 pont, ha 0,6-szorosát, akkor 4 pont.
Amennyiben az ügyfél dokumentálható, bizonylatokkal alátámasztott falusi turizmusból származó árbevétele a határozatot követő 4. évben a bázis évhez képest
Szállásadás esetén (beleértve, ha szálláshely fejlesztés esetén egyéb szolgáltatás fejlesztése is történik)20%-kal nagyobb mértékben bő­vül, akkor 2 pont, ha 40%-kal nagyobb mértékben, ak­kor 4 pont. Induló szállásadó esetében, ha a bevétel eléri az 1 200 000 Ft-ot, akkor 2 pont, ha az 1 600 000 Ft-ot akkor 4 pont.
Falusi és agroturisztikai szolgáltató tevékenység esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik)20%-kal nagyobb mértékben bő­vül, akkor 2 pont, ha 40%-kal nagyobb mértékben, ak­kor 4 pont.
Induló szolgáltató esetében, ha a bevétel eléri a 600 000 Ft-ot, akkor a 2 pont, ha
a 800 000 Ft-ot, akkor 4 pont.
Lovas-, bor-, vadász- és erdei, horgász turisztikai fejlesztés esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik)20%-kal nagyobb mértékben bő­vül, akkor 2 pont, ha 40%-kal nagyobb mértékben, ak­kor 4 pont.
Induló szolgáltató esetében, ha a bevétel eléri az 1 200 000 Ft-ot, akkor 2 pont, ha az 1 600 000 Ft-ot akkor 4 pont.
Több szolgáltatás esetén nagyobb összeghatárokat kell figyelembe venni.
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető maximális pont szám
Egyéni vállalkozó, mikrovállalkozás esetén
Kérelmező értékelése:Az ügyfélnek a bázis évben a turisztikai tevékenységből az egy alkalmazottra jutó árbevétel (egyéni vállalkozások esetében az adóalapba beszámított árbevétel) értékének vizsgálataMeghaladja a 3 millió forintot akkor 1 pont, ha a 4 millió forintot, akkor 2 pont,
ha az 5 millió forintot 3 pont, ha a 6 millió forintot, akkor 4 pont.
Amennyiben nincsen alkalmazott, vagy az érték 3 millió forint alatt van akkor 0 pont. Induló szállásadó) szolgáltató esetében a számítást a pályázat és az azt követő 2 évi terv átlaga alapján kell elvégezni.
Kihasználtság vizsgálataSzállásadás esetén (beleértve, ha szálláshely fejlesztés esetén egyéb szolgáltatás fejlesztése is történik) Amennyiben az ügyfél által a bázis évben a dokumentálható, bizonylatokkal alátámasztott egy vendégszobára (függetlenül a férőhelyek számától) eső turisztikai árbevétele eléri a:200 000 Ft-ot, akkor 2 pont 250 000 Ft-ot, akkor 3 pont 300 000 Ft-ot, akkor 4 pont
Falusi és agroturisztikai szolgáltató tevékenység esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik) Amennyiben az ügyfél által a bázis évben a dokumentálható, bizonylatokkal alátámasztott átlagos havi árbevétele az agroturisztikai szolgáltató tevékenyből eléri a:20 000 Ft-ot, akkor 2 pont 30 000 Ft-ot, akkor 3 pont 40 000 Ft-ot, akkor 4 pont
Lovas-, bor-, vadász- és erdei, horgász turisztikai fejlesztés esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik) Amennyiben az ügyfél által a bázis évben a dokumentálható, bizonylatokkal alátámasztott átlagos havi árbevétele a turisztikai szolgáltató tevékenyből eléri a:40 000 Ft-ot, akkor 2 pont 60 000 Ft-ot, akkor 3 pont 80 000 Ft-ot, akkor 4 pont
Több szolgáltatás esetén nagyobb összeghatárokat kell figyelembe venni.
Amennyiben az ügyfél kihasználtság mutatója (szezonális üzemelés esetén 100 nappal, egész éves üzemelés esetén 300 nappal számolva a 100%-ot) a fejlesztést megelőző két év átlagában10% felett van, akkor 1 pont; ha 15%felett van, akkor 2 pont. Ha nem állapítható meg kihasználtság, akkor 0 pont.
Üzemeltetési vizsgálatAmennyiben az ügyfél kihasználtság mutatója a fejlesztést követő 4 évben10%-kal haladja meg a bázis év (a fejlesztési megelőző év) adatát, akkor 1 pont; ha 20%-kal, akkor 2 pont. Induló szolgáltató esetében ha a kihasználtság eléri a 10%-ot akkor 1 pont, ha a 15%-ot, akkor 2 pont.
Ha az ügyfélnek a benyújtást követő 3 évben realizált árbevétele, (egyéni vállalkozók esetében az adóalapba beszámított bevétele) a benyújtás évében tervezett (bázis év) árbevételéhez képest a növekmények értéke eléri a támogatás0,4-szeresét, akkor 2 pont, ha 0,6-szorosát, akkor 4 pont.
Amennyiben az ügyfél dokumentálható, bizonylatokkal alátámasztott falusi turizmusból származó árbevétele a határozatot követő 4. évben a bázis évhez képest
Szállásadás esetén (beleértve, ha szálláshely fejlesztés esetén egyéb szolgáltatás fejlesztése is történik)20%-kal nagyobb mértékben bővül, akkor 2 pont, ha 40%-kal nagyobb mértékben, akkor 4 pont. Induló szállásadó esetében, ha a bevétel eléri az 1 200 000 Ft-ot, akkor 2 pont,
ha
az 1 600 000 Ft-ot akkor 4 pont.
Értékelési szempont megnevezéseÉrtékelés módjaÉrtékeléshez rendelhető maximális pont szám
Falusi és agroturisztikai szolgáltató tevékenység esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik)20%-kal nagyobb mértékben bő­vül, akkor 2 pont, ha 40%-kal nagyobb mértékben, ak­kor 4 pont.
Induló szolgáltató esetében, ha a bevétel eléri a 600 000 Ft-ot, akkor a 2 pont, ha
a 800 000 Ft-ot, akkor 4 pont.
Lovas-, bor-, vadász- és erdei, horgász turisztikai fejlesztés esetén (amennyiben szálláshelyfejlesztés nem történik)20%-kal nagyobb mértékben bő­vül, akkor 2 pont, ha 40%-kal nagyobb mértékben, ak­kor 4 pont.
Induló szolgáltató esetében, ha a bevétel eléri
az 1 200 000 Ft-ot, akkor 2 pont,
ha
az 1 600 000 Ft-ot akkor 4 pont.
Több szolgáltatás esetén nagyobb összeghatárokat kell figyelembe venni.
Pénzügyi terv összesen20 pont

* Amennyiben a támogatási kérelem benyújtásának nem feltétele üzleti vagy működtetési és fenntarthatósági terv készítése" a kérelem elbírálása során az értékelésre adott pontokat arányosan kell figyelembe venni."

Tartalomjegyzék