Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

96/2008. (IV. 28.) Korm. rendelet

a hitelintézetek értékpapírosítási tőkekövetelményéről szóló 380/2007. (XII. 23.) Korm. rendelet módosításáról

A Kormány az Alkotmány 35. § (1) bekezdésének b) pontjában foglalt feladatkörében eljárva, a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról szóló 1996. évi CXII. törvény 235. § (1) bekezdésének g) pontjában kapott felhatalmazás alapján az alábbiakat rendeli el:

1. §

A hitelintézetek értékpapírosítási tőkekövetelményéről szóló 380/2007. (XII. 23.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Épkr.) 18. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:

"(3) A kockázattal súlyozott kitettség érték számításába történő figyelembevétele helyett a hitelintézet az 1250%-os kockázati súlyú értékpapírosítási pozíció kitettség értékét a Hpt. 5. számú melléklet 14. pont d) alpontjának megfelelően levonhatja a szavatoló tőkéből."

2. §

Az Épkr. 19. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"19. § (1) Az értékpapírosítási kezdeményező vagy szponzor hitelintézet - a (2) bekezdésben meghatározott eltéréssel - az értékpapírosítási pozícióra kiszámított kockázattal súlyozott kitettség értékének maximális értékeként alkalmazhatja azon kockázattal súlyozott kitettség értéket, amit az értékpapírosított kitettségekre az értékpapírosítási ügylet nélkül számított volna. Az értékpapírosított kitettségek közötti késedelmes és a különösen magas kockázatúnak minősített tételhez 150%-os kockázati súlyt kell alkalmazni.

(2) Ha az értékpapírosítási kezdeményező hitelintézet a Hpt. 5. számú melléklete 14. pontjának d) alpontja szerint jár el, akkor az értékpapírosítási pozícióra vonatkozóan a kockázattal súlyozott kitettség érték felső korlátjának meghatározásához a hitelintézet az (1) bekezdés szerinti értékből levonja a Hpt. 5. számú melléklete 14. pontjának d) alpontja szerint levont érték 12,5-del megszorzott értékét."

3. §

Az Épkr. 29. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Az értékpapírosítást kezdeményező hitelintézetnek az értékpapírosított eszközökből származó, olyan jövőbeni, nem realizált nyereséget, amelyet a Hpt. 5. számú melléklet 3A. pontja alapján a szavatoló tőkéje számításakor nem vehet figyelembe, az (1) bekezdésben meghatározott számítások során sem kell figyelembe vennie."

4. §

Az Épkr. 42. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"42. § (1) Ha a hitelintézet meg tudja határozni a KIRB értékét, akkor az értékpapírosítási pozícióra vonatkozóan kiszámított kockázattal súlyozott kitettség érték felső korlátja - a (4) bekezdésben meghatározott eltéréssel - a Hpt. 76. § (1) bekezdése a) pontjának 1. alpontja alapján a kockázattal súlyozott kitettség érték 8%-ának megfelelő tőkekövetelményt eredményező érték és a hozzá kapcsolódó várható veszteség összege, amelyet úgy kell meghatározni, hogy a kitettségeket nem értékpapírosították, és azokat a hitelintézet számviteli mérlege tartalmazza.

(2) A kockázattal súlyozott kitettség érték számításába történő figyelembevétele helyett a hitelintézet az 1250%-os kockázati súlyú értékpapírosítási pozíció kitettség értékét a Hpt. 5. számú melléklet 14. pont d) alpontjának megfelelően levonhatja a szavatoló tőkéből.

(3) A (2) bekezdés alkalmazásában, ha a hitelintézet a kockázattal súlyozott kitettség érték számítására a 44. §-ban meghatározott felügyeleti képlet módszerét alkalmazza, és L < Kirbr, valamint [L+T] > Kirbr, a pozíciót két külön pozíciónak kell tekinteni, amelyek közül a magasabb rangú esetében az L értéke megegyezik a Kirbr értékével.

(4) Ha az értékpapírosítást kezdeményező hitelintézet a Hpt. 5. számú melléklete 14. pontjának d) alpontja szerint jár el, akkor az értékpapírosítási pozícióra vonatkozóan a kockázattal súlyozott kitettség érték felső korlátjának meghatározásához a hitelintézet az (1) bekezdés szerinti értékből levonja a Hpt. 5. számú melléklete 14. pontjának d) alpontja szerint levont érték 12,5-del megszorzott értékét."

5. §

(1) Ez a rendelet 2008. július 1-jén lép hatályba.

(2) Ez a rendelet 2008. július 2-án hatályát veszti.

6. §

Ez a rendelet a következő uniós jogi aktusnak való megfelelést szolgálja: az Európai Parlament és a Tanács 2006/48/EK irányelve (2006. június 14.) a hitelintézetek tevékenységének megkezdéséről és folytatásáról (átdolgozott szöveg) .

Gyurcsány Ferenc s. k.,

miniszterelnök