Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

171/2009. (VIII. 28.) Korm. rendelet

az elektronikus hírközlő hálózatok azonosítóival kapcsolatos gazdálkodás rendjéről szóló 184/2005. (IX. 13.) Korm. rendelet módosításáról

A Kormány az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény 182. § (2) bekezdés c) pontjában kapott felhatalmazás alapján, az Alkotmány 35. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. § Az elektronikus hírközlő hálózatok azonosítóival kapcsolatos gazdálkodás rendjéről szóló 184/2005. (IX. 13.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 1. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"1. § E rendelet hatálya

a) az elektronikus hírközlési szolgáltatókra (a továbbiakban: szolgáltatók),

b) azon felhasználókra, akiket a szolgáltatók az azonosítók használatára a közöttük fennálló előfizetői jogviszony alapján feljogosítanak (a továbbiakban: számhasználók),

c) a Nemzeti Hírközlési Hatóságra (a továbbiakban: hatóság), és

d) az elektronikus hírközlő hálózatok azonosítóinak nemzeti felosztási tervében (a továbbiakban: ANFT) meghatározott azonosítókkal való gazdálkodásra

terjed ki."

2. § Az R. 2. § 2. pont a) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[E rendelet alkalmazásában:]

"a) lekötés: adott számmező lefoglalásának hatóság általi engedélyezése a számmező használati jogának későbbi időpontban történő megszerzése céljából;"

3. § Az R. 3. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"3. § (1) Az azonosítókkal való gazdálkodás feladatait - az Eht. 9. § (2) bekezdésében, 10. § k) pontjában és 70. §-ában foglaltakra tekintettel - a hatóság látja el.

(2) A hatóság ellátja az azonosító gazdálkodáshoz kapcsolódó nemzetközi kötelezettségekből származó feladatokat, így különösen:

a) értesíti az érintett nemzetközi szervezeteket az azonosítókkal kapcsolatos jogszabályok módosításáról, amennyiben a változás a nemzetközi kötelezettséget érinti;

b) együttműködik az Európai Gazdasági Térségről szóló Megállapodásban részes államokkal az azonosító felosztási terveknek az európai harmonizált közérdekű szolgáltatások bevezetéséhez szükséges harmonizációja tekintetében, a hazai használók körében irányítja az Európai Bizottság által e tárgyban előírt műszaki felkészülési feladatok végrehajtását és ellátja az európai harmonizált közérdekű szolgáltatások harmonizált számainak bevezetésével kapcsolatban az Európai Bizottság vonatkozó határozatai által a tagállamoknak, vagy a nemzeti szabályozó hatóságnak címzett nemzeti azonosító gazdálkodási feladatokat;

c) együttműködik az Európai Gazdasági Térségről szóló Megállapodásban részes államokkal az azonosítókra vonatkozó nemzetközi előírások ügyében döntéshozó nemzetközi szervezetekben és más fórumokon képviselni kívánt egyeztetett álláspont kialakításában.

(3) A hatóság honlapján és hivatalos lapjában teszi közzé:

a) az egyes konkrét 116 kezdőszámú harmonizált közérdekű szolgáltatások harmonizált számai - jogszabályon és az Európai Unió általános hatályú, közvetlenül alkalmazandó kötelező jogi aktusán alapuló - használatának és kijelölésének feltételeit,

b) az ANFT 2. § (2) bekezdése szerinti ideiglenes azonosító kijelölésre felmerülő igény esetén, az ideiglenesen kijelölni kívánt azonosítókat és a használatuk jogszabályon alapuló feltételeit,

c) az egyes 139 kezdőszámú közcélú adománygyűjtő számok kijelölhetőségének kezdő időpontját, a használat időtartamát, a közcélú adományozás célját és a közcélú adománygyűjtő szervezet nevét és legfontosabb adatait,

d) a 18 kezdőszámú közérdekű tájékoztató és támogató szolgáltatások számait, a számokon nyújtott szolgáltatásokat és használatuk jogszabályon alapuló feltételeit.

(4) A (3) bekezdés szerint közzétett kijelölhető számokra a hirdetmény megjelenését követően az elektronikus hírközlési szolgáltatók kijelölési kérelmet nyújthatnak be. A használat feltételeit a (3) bekezdés b) pontja esetén a hatóság ideiglenes kijelölési határozata tartalmazza.

(5) A hatóság az ANFT-ben meghatározott számozási tartományokban a kezdő számjeggyel meghatározott egyes résztartományokat - a hatékony azonosító gazdálkodás érdekében - zárolhatja. Amennyiben a szabad állapotú számmezők aránya egy résztartomány 25%-a alá csökken, a hatóság megnyit egy zárolt résztartományt."

4. § (1) Az R. 1. számú melléklete helyébe e rendelet 1. melléklete lép.

(2) Az R. 4. számú melléklete helyébe e rendelet 2. melléklete lép.

5. § (1) Ez a rendelet 2009. szeptember 15-én lép hatályba.

(2) Az R. 4. § (3) bekezdés b) pontjában a "jogszabályban előírt feltételeit;" szövegrész helyébe a "jogszabályban előírt feltételeit, valamint a harmonizált közérdekű szolgáltatások harmonizált számai esetében az Európai Unió általános hatályú, közvetlenül alkalmazandó kötelező jogi aktusában előírt sajátos feltételeit;" szöveg, az R. 9. § (2) bekezdés b) pontjában a "használatbavétel időbeni ütemezését; valamint" szövegrész helyébe a "használatbavétel időbeni ütemezését, a harmonizált közérdekű szolgáltatás esetén a számhasználót; valamint" szöveg, az R. 16. § (1) bekezdésében a "telefonhálózatok" szövegrész helyébe a "beszédcélú elektronikus hírközlő hálózatok" szöveg, valamint az R. 2. számú melléklet 1.1. pontjában az "az ITU" szövegrész helyébe az "a Nemzetközi Távközlési Egyesület (International Telecommunication Union, a továbbiakban: ITU) ITU" szöveg lép.

(3) Az R. 2. § 5. pontjában a "vagy egyéb" szövegrész hatályát veszti.

(4) E rendelet a hatálybalépését követő napon hatályát veszti.

6. § Eza rendelet a 116-os nemzeti számsík harmonizált közérdekű szolgáltatások harmonizált számai részére történő fenntartásáról szóló, 2007. február 15-i 2007/116/EK bizottsági határozatnak való megfelelést szolgálja.

A miniszterelnök helyett:

Kiss Péter s. k.,

a társadalompolitika összehangolásáért felelős tárca nélküli miniszter

1. melléklet a 171/2009. (VIII. 28.) Korm. rendelethez

"1. számú melléklet a 184/2005. (IX. 13.) Korm. rendelethez

A beszédcélú elektronikus hírközlő hálózatok azonosítóival való gazdálkodás rendje

1. Belföldi számok

A belföldi számok lentiekben meghatározott egyes típusai esetén az előfizetői számmezők egy későbbi időpontban történő használat céljára leköthetők.

A belföldi számok használatát a szolgáltatók részére a hatóság az előfizetői számmezők kijelölésével engedélyezi. A szolgáltató a kijelölést a szabad, a pihentetett állapotú vagy a részére lekötött számmezőkre kérheti.

1.1. Földrajzi számok

1.1.1. A gazdálkodás rendje

A földrajzi számokat a hatóság 1000-es számmezőkben köti le, jelöli ki és vonja vissza.

1.1.2. Számmező használat

Földrajzi számmező azon szolgáltató számára jelölhető ki és köthető le, amelyet helyhez kötött telefonszolgáltatás nyújtására a hatóság az elektronikus hírközlési szolgáltatókról vezetett nyilvántartásába bejegyzett.

Az előfizetői szolgáltatást tartalmazó számmezők használati jogát a hatóság a 12. § (2) bekezdésben foglalt esetben számmező átadás hatósági eljárás keretében hivatalból átadja, vagy kérelemre induló eljárásban átadhatja.

A kijelölési engedély jogosultja jogosult a számára kijelölt számmezőből - a hordozott számok kivételével - előfizetői számot meghatározni, és a szám használatára az előfizetőt az előfizetői szerződés keretében feljogosítani.

1.2. Mobil számok (SHS = 20, 30, 31, 50, 60, 70)

1.2.1. A gazdálkodás rendje

A mobil számokat a hatóság 1000-es számmezőkben köti le, jelöli ki és vonja vissza.

1.2.2. Számmező használat

Mobil számmező köthető le és jelölhető ki azon szolgáltató számára, amelyet mobil rádiótelefon-szolgáltatás nyújtására a hatóság az elektronikus hírközlési szolgáltatókról vezetett nyilvántartásába bejegyzett.

Az 50-es és a 60-as szolgáltatás- vagy hálózatkijelölő számok számozási tartományában előfizetői számmezők olyan, a hatóság által ezen rendelet hatálybalépését követően mobil rádiótelefon-szolgáltatás nyújtására bejegyzett szolgáltatók kérelmére köthetők le és jelölhetők ki, amelyek jogerős frekvenciahasználati engedéllyel rendelkeznek. A hatóság a frekvenciahasználati engedéllyel rendelkező mobil rádiótelefon-szolgáltatók részére a hálózatukhoz eredetileg hozzárendelt SHS-hez tartozó előfizetői számmezőket köti le és jelöli ki. Amennyiben az adott számozási tartományban nincs kijelölhető számmező, a szolgáltató részére a 31-es SHS számozási tartományból jelölhető ki számmező. Frekvenciahasználati engedéllyel nem rendelkező mobil szolgáltatónak számmező köthető le és jelölhető ki az SHS=31 számozási tartományból, valamint a - tartományhoz hozzárendelt frekvenciahasználati engedéllyel rendelkező szolgáltató hozzájárulásával - az SHS= 20, 30, 50, 60 és 70 számozási tartományból.

Kijelölt számmezőre a hatóságtól számmező átadás a 13. §-ban foglalt esetekben akkor kérhető, ha a fenti feltételek a számmező átadás után is teljesülnek.

A kijelölési engedély jogosultja jogosult a számára kijelölt számmezőből - a hordozott számok kivételével - az előfizetői számot meghatározni és a szám használatára az előfizetőt az előfizetői szerződés keretében feljogosítani.

1.3. Különleges díjazású szolgáltatások számai (SHS = 40, 80, 90, 91)

1.3.1. A gazdálkodás rendje

A kedvezményes díjazású szolgáltatás, a díjmentes szolgáltatás, az emelt díjas, díjkorlátmentes szolgáltatás és az emelt díjas, díjkorlátos szolgáltatás számait a hatóság 1000-es számmezőkben köti le, jelöli ki és vonja vissza.

1.3.2. Számmező használat

Díjmentes szolgáltatás, kedvezményes díjazású szolgáltatás, emelt díjas, díjkorlátmentes szolgáltatás és emelt díjas, díjkorlátos szolgáltatás előfizetői számmező azon szolgáltató számára köthető le és jelölhető ki, amelyet helyhez kötött telefonszolgáltatás vagy mobil rádiótelefon-szolgáltatás vagy nomadikus beszédcélú szolgáltatás nyújtására a hatóság az elektronikus hírközlési szolgáltatókról vezetett nyilvántartásába bejegyzett.

A kijelölési engedély jogosultja jogosult a számára kijelölt számmezőből - a hordozott számok kivételével - előfizetői számot meghatározni és a szám használatára a számhasználót előfizetői jogviszony keretében feljogosítani.

1.4. Nomadikus beszédcélú szolgáltatás számai (SHS = 21) 1.4.1. A gazdálkodás rendje

A nomadikus beszédcélú szolgáltatás számait a hatóság 1000-es számmezőkben köti le, jelöli ki és vonja vissza.

1.4.2. Számmező használat

Nomadikus beszédcélú szolgáltatás számmező köthető le és jelölhető ki olyan szolgáltató számára, amelyet nomadikus beszédcélú szolgáltatás nyújtására a hatóság az elektronikus hírközlési szolgáltatókról vezetett nyilvántartásába bejegyzett. A kijelölési engedély jogosultja a számára kijelölt számmezőből jogosult az előfizetői számot meghatározni és a szám használatára az előfizetőt előfizetői szerződés keretében feljogosítani.

1.5. Internet-hozzáférési szolgáltatás számai (SHS = 51)

1.5.1. A gazdálkodás rendje

Az internet-hozzáférési szolgáltatás számait a hatóság 1000-es számmezőkben jelöli ki és vonja vissza.

1.5.2. Számmező használat

Internet-hozzáférési szolgáltatás számmező jelölhető ki azon szolgáltató számára, amelyet helyhez kötött telefonszolgáltatás, vagy mobil rádiótelefon-szolgáltatás, vagy országos területű internet-hozzáférési szolgáltatás nyújtására a hatóság az elektronikus hírközlési szolgáltatókról vezetett nyilvántartásába bejegyzett. Amennyiben a kijelölési engedély jogosultja telefonszolgáltató, jogosult számot meghatározni és az internet-hozzáférési szolgáltatót hálózati szerződésben a szolgáltatás nyújtásához a szám használatára feljogosítani.

1.6. Üzleti hálózatok (SHS = 71) 1.6.1. A gazdálkodás rendje

A hatóság egy adott üzleti hálózat elérésére egyedi számot, vagy az üzleti hálózat tagjainak elérésére számmezőt jelöl ki. A kijelölhető számmezők az üzleti hálózat azonosítói szerint az alábbiak:

20-29 azonosító:100 000-es számmezők;
30-39 azonosító:100 000-es számmezők
vagy 300-399 azonosító:10 000-es számmezők;
400-599 azonosító:10 000-es számmezők;
6000-9999 azonosító:1000-es számmezők.

1.6.2. Számmező használat

Üzleti hálózati szám, vagy számmező azon szolgáltató számára jelölhető ki, amelyet helyhez kötött telefonszolgáltatás, vagy mobil rádiótelefon-szolgáltatás vagy nomadikus beszédcélú szolgáltatás nyújtására a hatóság az elektronikus hírközlési szolgáltatókról vezetett nyilvántartásába bejegyzett.

A kijelölési engedély jogosultja az adott számmezőben szereplő számok használatát - az előfizetői szerződés keretében -együtt engedi át az üzleti előfizető részére.

2. Rövid kódok

A rövid kódok használatát - az alábbi kivételekkel - a hatóság egyedi azonosító kijelöléssel engedélyezi. A rövid kódokra lekötés nem alkalmazható.

A nemzetközi előtétet (00) és belföldi előtétet (06) nem kell kijelölni.

A mentők (104), tűzoltóság (105), rendőrség (107), valamint az egységes európai segélyhívó szám (112) használata a külön jogszabályban erre kötelezett szolgáltatók részére kijelölés nélkül kötelező.

2.1. Kiegészítő szolgáltatás előtétek

A hívószámkijelzést hívásonként engedélyező (130) és hívásonként letiltó (131) előtét azon szolgáltató számára jelölhetők ki, amelyet helyhez kötött telefonszolgáltatás nyújtására a hatóság az elektronikus hírközlési szolgáltatókról vezetett nyilvántartásába bejegyzett.

2.2. Közvetítő választó előtétek

A 15cd formátumú közvetítő választó előtét azon szolgáltató számára jelölhető ki, amelyet helyhez kötött telefon- vagy mobil rádiótelefon-szolgáltatás nyújtására a hatóság az elektronikus hírközlési szolgáltatókról vezetett nyilvántartásába bejegyzett.

Egy szolgáltató legfeljebb kettő közvetítő választó előtét használatára jogosult.

A kijelölési engedély jogosultja a közvetítő választó előtét használatára számhasználót feljogosíthat, e tényt - a feljogosított számhasználó 6. § (2) bekezdés a) pontja szerinti adataival együtt - köteles bejelenteni a hatóságnak. A számhasználati díjat minden feljogosított számhasználónak is meg kell fizetni.

2.3. Harmonizált közérdekű szolgáltatások harmonizált számai

A 116 kezdőszámú, harmonizált közérdekű szolgáltatások harmonizált számai használatának és kijelölésének feltételeit a hatóság a 3. § (3) bekezdése szerint teszi közzé.

2.4. Országosan elérhető telefon tudakozó számok

A 118de formátumú országosan elérhető telefon tudakozó szám azon szolgáltató számára jelölhető ki, amelyet helyhez kötött telefon- vagy mobil rádiótelefon-szolgáltatás nyújtására a hatóság az elektronikus hírközlési szolgáltatókról vezetett nyilvántartásába bejegyzett.

A kijelölési kérelemhez csatolni kell a tudakozó szolgáltatás részletes leírását, amely kiterjed a tudakozó által kezelt előfizetői adatok körére.

A kijelölési engedély jogosultja a szolgáltatás nyújtásához a szám használatára számhasználót feljogosíthat.

2.5. Elektronikus hírközlési szolgáltatók ügyfélszolgálati számai

A 12cd formátumú ügyfélszolgálati szám olyan szolgáltató számára jelölhető ki, amelyet a hatóság elektronikus hírközlési szolgáltatás nyújtására jegyzett be az elektronikus hírközlési szolgáltatókról vezetett nyilvántartásába. Egy szolgáltató legfeljebb egy ügyfélszolgálati szám kijelölésére jogosult.

Ügyfélszolgálati számmal rendelkező szolgáltatók egyesülése esetén a jogutód szolgáltató - a jogelőd szolgáltatók által korábban használt 12cd formátumú ügyfélszolgálati számok közül - egy általa meghatározott ügyfélszolgálati szám használatára jogosult, a fennmaradó ügyfélszolgálati számot a hatóság visszavonja. Az ügyfélszolgálati számot a kijelölési engedély jogosultja másnak használatra nem adhatja át.

2.6. Közcélú adománygyűjtő számok

A 139d formátumú számokon közcélú adománygyűjtésre - a közhasznú szervezetekről szóló 1997. évi CLVI. törvényben foglaltak szerint - közhasznúnak minősített szervezet jogosult. A közcélú adománygyűjtő közhasznú szervezethez hozzárendelt, hatóság által közzétett, kijelölhető szám minden olyan elektronikus hírközlési szolgáltató részére kijelölhető, amely rendelkezik az adománygyűjtő szervezet írásbeli meghatalmazásával és gondoskodik a hívások végződtetéséről. A közcélú adománygyűjtő szám az elektronikus hírközlési szolgáltató által elsőként benyújtott, és a hatóság által elfogadott kérelem után válik kijelölhetővé.

2.7. Különös díjazású országos számok

A 14cd(e) formátumú, díjmentes vagy kedvezményes díjazású országos szám azon szolgáltató számára jelölhető ki, amelyet helyhez kötött telefonszolgáltatás, vagy mobil rádiótelefon-szolgáltatás, vagy nomadikus beszédcélú szolgáltatás nyújtására a hatóság az elektronikus hírközlési szolgáltatókról vezetett nyilvántartásába bejegyzett. A kijelölési engedély jogosultja a szolgáltatás nyújtására számhasználót feljogosíthat.

2.8. Elektronikus hírközlési szolgáltató hálózatához rendelt számok

A 17c(d)(e) formátumú, elektronikus hírközlési szolgáltató hálózatához rendelt szám olyan szolgáltató számára jelölhető ki, amelyet helyhez kötött telefonszolgáltatás, vagy mobil rádiótelefon-szolgáltatás, vagy nomadikus beszédcélú szolgáltatás nyújtására a hatóság az elektronikus hírközlési szolgáltatókról vezetett nyilvántartásába bejegyzett. A kijelölési engedély jogosultja a szám használatára számhasználót feljogosíthat.

2.9. Közérdekű tájékoztató és támogató szolgáltatások számai

A 18c(d) formátumú közérdekű tájékoztató és támogató szám olyan szolgáltató számára jelölhető ki, amely a számhoz tartozó szolgáltatás elérését biztosítja, és amelyet a hatóság helyhez kötött telefonszolgáltatás, vagy mobil rádiótelefon-szolgáltatás, vagy nomadikus beszédcélú szolgáltatás nyújtására az elektronikus hírközlési szolgáltatókról vezetett nyilvántartásába bejegyzett.

2.10. Telefonos kezelői szolgáltatások számai

A 19c formátumú telefonos kezelői szolgáltatás szám olyan szolgáltató számára jelölhető ki, amelyet helyhez kötött telefonszolgáltatás vagy mobil rádiótelefon-szolgáltatás vagy nomadikus beszédcélú szolgáltatás nyújtására a hatóság az elektronikus hírközlési szolgáltatókról vezetett nyilvántartásába bejegyzett."

2. melléklet a 171/2009. (VIII. 28.) Korm. rendelethez

"4. számú melléklet a 184/2005. (IX. 13.) Korm. rendelethez

A jelzéspont kódokkal való gazdálkodás rendje

1. Nemzetközi jelzéspont kód

1.1. A gazdálkodás rendje

A nemzetközi jelzéspont kód (ISPC) részét képező jelzéspont azonosítót (SPI) a hatóság jelöli ki, a kérelem kézhezvételétől számított 90 napon belül. Egy jelzéspont számára egy nemzetközi jelzéspont kód (jelzéspont azonosító) jelölhető ki.

A jelzéspont azonosító kijelölését és visszavonását a hatóság a Nemzetközi Távközlési Egyesület (International Telecommunication Union, a továbbiakban: ITU) ITU TSB igazgatójának bejelenti. 1.2. Azonosító használat

Nemzetközi jelzéspont kód (jelzéspont azonosító) jelölhető ki azon szolgáltatók számára, amelyeket a hatóság az elektronikus hírközlési szolgáltatókról vezetett nyilvántartásba bejegyzett.

2. Nemzeti összekötő jelzéshálózati jelzéspont kód

2.1. A gazdálkodás rendje

A nemzeti összekötő jelzéshálózati jelzéspont kódjának (NISPC) NIAA + NIBB kijelölő kód részeit a hatóság határozza meg. Egy adott NIAA + NIBB kódhoz tartozó NICC tartomány kijelölő számait a szolgáltató kérésére a hatóság jelöli ki a szolgáltató kapu jelzéspontjai számára.

2.2. Azonosító használat

Nemzeti összekötő jelzéshálózati jelzéspont kód jelölhető ki azon szolgáltatók számára, amelyeket a hatóság az elektronikus hírközlési szolgáltatókról vezetett nyilvántartásba bejegyzett.

3. Nemzeti jelzéshálózati jelzéspont kód

3.1. A gazdálkodás rendje

Nemzeti jelzéshálózat létesítésére a szolgáltató azzal kap felhatalmazást, ha számára a hatóság meghatározza az NISPC-hez tartozó NIAA + NIBB kódokat. Az NSPC kiosztását a szolgáltató végzi."

Tartalomjegyzék