Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

256/2010. (XI. 8.) Korm. rendelet

a 2011-es magyar EU-elnökség előkészítésével és lebonyolításával összefüggő, a közösségi értékhatárt el nem érő értékű beszerzések sajátos szabályairól

A Kormány a közbeszerzésekről szóló 2003. évi CXXIX. törvény (a továbbiakban: Kbt.) 404. § (1) bekezdés k) pontjában kapott felhatalmazás alapján, az Alkotmány 35. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. Általános rendelkezések

1. § (1) E rendelet hatálya a központi költségvetési szerveknek a 2011-es magyar EU-elnökség előkészítésével és lebonyolításával összefüggő, a nemzeti értékhatárt elérő, de a közösségi értékhatárt el nem érő értékű beszerzéseire terjed ki. E rendelet alkalmazásában a 2011-es magyar EU-elnökség lebonyolításával összefüggő beszerzésnek kell tekinteni az EU-elnökség utómunkálataival összefüggő szolgáltatás-megrendeléseket is.

(2) A beszerzés akkor áll összefüggésben a 2011-es magyar EU-elnökség előkészítésével és lebonyolításával, ha tárgyának rendeltetése közvetlenül az elnökségi feladatok ellátását szolgálja és pénzügyi teljesítése kizárólag az e feladatok céljára elkülönített költségvetési előirányzatból történik.

(3) Az e rendeletben nem szabályozott kérdésekben a Kbt. rendelkezései szerint kell eljárni. E rendelet eltérő rendelkezése hiányában az eljárásra - a Kbt. 243. § h) pontja kivételével - a Kbt. VI. Fejezetének az általános egyszerű közbeszerzési eljárásra vonatkozó szabályait kell alkalmazni.

(4) E rendelet hatálya alá tartozó beszerzések esetében a Kbt. 251. § (4) bekezdés c) pontjában foglaltakat nem kell alkalmazni.

2. A beszerzés tárgya

2. § (1) E rendelet szerinti beszerzés tárgya árubeszerzés, építési beruházás vagy szolgáltatás megrendelése.

(2) Dolog használatára vagy hasznosítására vonatkozó jognak a megszerzésére, vagy szolgáltatás megrendelésére irányuló szerződés e rendelet alapján kizárólag határozott időre és legfeljebb 2011. december 31-éig terjedő időtartamra köthető.

3. Az ajánlattételi felhívás

3. § (1) Az ajánlatkérő az ajánlattételi felhívást hirdetmény útján történő közzététel helyett honlapján is közzéteheti.

(2) Az ajánlatkérő az ajánlattételi határidő lejártáig - az ajánlattételi felhívás közzétételével azonos módon - módosíthatja az ajánlati felhívásban vagy a dokumentációban meghatározott feltételeket, továbbá az ajánlattételi felhívást visszavonhatja.

(3) Az ajánlatkérő az ajánlattételi felhívásban meghatározhatja, hogy mely eljárási cselekmények és milyen feltételek teljesülése esetén gyakorolhatóak elektronikusan is.

(4) A beszerzés mennyiségét az ajánlatkérő úgy is meghatározhatja, hogy a legalacsonyabb vagy legmagasabb mennyiséget vagy értéket közli, és kiköti az ettől való eltérés lehetőségét.

(5) Az ajánlatkérő az ajánlattételi felhívásban lehetővé teheti a beszerzés egy részére történő ajánlattételt. Ebben az esetben az ajánlattételi felhívásban elő kell írni, hogy a beszerzés tárgyának mely elemeire lehet részajánlatot tenni.

4. A dokumentáció

4. § (1) Az ajánlatkérő árubeszerzés és szolgáltatás megrendelése esetén is köteles dokumentációt készíteni, amely tartalmazza legalább a szerződési feltételeket és a beszerzés tárgyára vonatkozó műszaki leírást és tartalmazhatja a megfelelő ajánlattételhez szükséges dokumentum-mintákat is.

(2) Az ajánlatkérő a műszaki leírást nem határozhatja meg oly módon, hogy egyes ajánlattevőket vagy árukat az eljárásból kizár, vagy más módon indokolatlan és hátrányos vagy előnyös megkülönböztetésüket eredményezi. Ha a beszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tesz meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a leírásnak tartalmaznia kell, hogy a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a "vagy azzal egyenértékű" kifejezést kell szerepeltetni.

(3) Az ajánlattételi felhívásban az ajánlatkérő köteles megadni a dokumentáció rendelkezésre bocsátásának módját, határidejét, annak beszerzési helyét és pénzügyi feltételeit is.

(4) Az ajánlatkérő köteles gondoskodni arról, hogy a dokumentáció az ajánlattételi felhívás közzétételének napjától kezdve az ajánlati felhívásban ajánlattételi határidőként meghatározott időpontig rendelkezésre álljon.

(5) A dokumentáció ellenértékét az annak előállításával és az ajánlattevők részére történő rendelkezésre bocsátásával kapcsolatban a beszerzési eljárásra tekintettel felmerült költséget alapul véve kell megállapítani.

(6) A dokumentáció, valamint annak ellenértéke tíz munkanapon belül visszajár, ha

a) az ajánlatkérő visszavonja az ajánlattételi felhívást;

b) az ajánlatkérő az eljárást a szerződés megkötésére vagy teljesítésére képtelenné válása miatt eredménytelenné nyilvánítja;

c) az ajánlatkérő az eljárás eredményét az ajánlattételi felhívásban megjelölt vagy a módosított eredményhirdetési időpontig nem hirdeti ki.

5. A kiegészítő tájékoztatás

5. § (1) Az ajánlattevő - a megfelelő ajánlattétel érdekében - az ajánlati felhívásban és a dokumentációban foglaltakkal kapcsolatban írásban kiegészítő (értelmező) tájékoztatást kérhet az ajánlatkérőtől vagy az általa meghatározott szervezettől az ajánlattételi határidő lejárta előtt legkésőbb négy munkanappal.

(2) A kiegészítő tájékoztatást az ajánlattételi határidő lejárta előtt legkésőbb két munkanappal korábban kell megadni.

(3) A tájékoztatás teljes tartalmát az ajánlattevők számára hozzáférhetővé kell tenni, valamint meg kell küldeni.

6. Az ajánlattételi határidő

6. § (1) Az eljárásban az ajánlattételi határidőt úgy kell meghatározni, hogy elegendő időtartam álljon rendelkezésre - az ajánlattevők egyenlő eséllyel történő - megfelelő ajánlattételéhez. Az ajánlattételi határidő az ajánlattételi felhívás közzétételétől, illetve az ajánlattételi felhívás megküldésétől számított nyolc munkanapnál rövidebb nem lehet.

(2) Az ajánlatkérő az ajánlattételi határidőt indokolt esetben - egy alkalommal - legfeljebb tíz munkanappal meghosszabbíthatja, ha az ajánlattételi határidő lejárta előtt - az ajánlattételi felhívás közzétételével azonos módon - közzéteszi a módosított határidőt.

7. Záró rendelkezés

7. § Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba, rendelkezéseit a hatálybalépését követően megindított beszerzésekre kell alkalmazni.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök

Tartalomjegyzék