Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

150/2011. (VIII. 10.) Korm. rendelet

a csődeljárásról és a felszámolási eljárásról szóló 1991. évi XLIX. törvény szerinti nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté nyilvánítás eljárási szabályairól

A Kormány a csődeljárásról és a felszámolási eljárásról szóló 1991. évi XLIX. törvény 84/A. § (2) bekezdés b) pontjában kapott felhatalmazás alapján, az Alkotmány 35. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. § A csődeljárásról és a felszámolási eljárásról szóló 1991. évi XLIX. törvény (a továbbiakban: Cstv.) 65. § és 68. § (2) bekezdése szerinti rendelet kiadását célzó előterjesztést az adós gazdálkodó szervezet főtevékenysége szerinti ágazati miniszter - a kormányzati tevékenység összehangolásáért felelős miniszter, a gazdaságpolitikáért felelős miniszter, a belgazdaságért felelős miniszter, továbbá a területfejlesztés stratégiai tervezéséért felelős miniszter (állami részesedéssel működő gazdálkodó szervezet esetén, továbbá az állami vagyon felügyeletéért felelős miniszter) véleményét kikérve - készíti el, és terjeszti a Kormány elé. Az előterjesztés részét képező kormányrendelet-tervezet előkészítésénél figyelembe kell venni a kormányrendelet kihirdetésére a Cstv. 65. § (2) bekezdésében vagy a 83. §-ában meghatározott határidőt is.

2. § (1) Az előterjesztésnek tartalmaznia kell a kormánydöntéshez szükséges azon információkat, amelyek a csődhelyzetben lévő vagy fizetésképtelen gazdálkodó szervezettel szemben indított eljárások esetében indokolják a nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű szervezetté történő minősítést.

(2) Ha az előterjesztő hitelt érdemlő információval rendelkezik, az előterjesztésben tájékoztatást kell adni arról, hogy a gazdálkodó szervezet ellen kezdeményeztek-e csődeljárást vagy felszámolási eljárást, és ezek elrendelésére sor került-e, és milyen dátummal.

3. § (1) Az előterjesztésben be kell mutatni

a) a gazdálkodó szervezet tulajdonosi szerkezetét és azt, hogy a társaság tagja-e elismert vagy tényleges vállalatcsoportnak;

b) ki kell térni arra, hogy a gazdálkodó szervezet milyen okból képtelen - akár saját forrásaiból, akár a tulajdonosok által biztosított forrásokból - a veszteséges gazdálkodás okainak, illetve vagyon hiányának megszüntetésére, részesült-e az Európai Bizottság által jóváhagyott megmentési vagy szerkezetátalakítási támogatásban.

(2) Az előterjesztésben tájékoztatni kell arról, hogy

a) a gazdálkodó szervezet lát-e el jogszabályban meghatározott közfeladatot, közszolgáltatást, tevékenysége országos vagy több országra kiterjedő-e, végez-e hatósági engedélyhez kötött vagy koncesszióköteles tevékenységet, és a csődeljárás, illetve a felszámolási eljárás elrendelése ennek folytatását hogyan befolyásolja;

b) - amennyiben a gazdálkodó szervezet a lakosság széles körét érintő közszolgáltatást lát el - ezt a szolgáltatást az érintett területen más szolgáltató is ellátja-e.

(3) Az előterjesztésben

a) be kell mutatni a gazdálkodó szervezet főbb gazdasági és pénzügyi adatait;

b) ismertetni kell - legalább hozzávetőlegesen - az adósságállomány legfontosabb összetevőit (így különösen köztartozás-állomány, tulajdonosok felé fennálló tartozások, banki és szállítói hitelállomány, közműtartozások, foglalkoztatottakkal szemben fennálló tartozások);

c) tájékoztatást kell adni arról, hogy a gazdálkodó szervezet részesül-e nemzetközi vagy hazai pénzügyi támogatásban;

d) - amennyiben már rendelkezésre állnak az ezzel összefüggő, legalább hozzávetőleges adatok - be kell mutatni a lejárt tartozásállománynak a gazdálkodó szervezet saját tőkéjéhez viszonyított arányát.

(4) Az előterjesztésben ismertetni kell

a) - legalább hozzávetőlegesen - a gazdálkodó szervezet foglalkoztatotti létszámát, továbbá azt is, hogy foglalkoztat-e megváltozott munkaképességűeket;

b) azt, hogy az ország mely megyéiben, mely településein lévő telephelyeken történik foglalkoztatás, továbbá a foglalkoztatás megszűnése hogyan befolyásolja az adott települések vagy megyék munkaerőpiaci helyzetét.

(5) Az előterjesztésben meg kell jelölni, hogy a gazdálkodó szervezet a Cstv. 65. § (3) bekezdése szerinti milyen okból minősíthető nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségűnek.

(6) Az előterjesztésben javaslatot kell tenni arra, hogy a gazdálkodó szervezetre a Cstv. 65-67. §-a, vagy ezen túlmenően a Cstv. 68-70. §-a szerinti eljárásrend is alkalmazandó legyen. Amennyiben az előterjesztő a Cstv. 68-70. §-a szerinti sajátos eljárási szabályok alkalmazását tartja indokoltnak, ismertetnie kell a Cstv. 68. § (2) bekezdése szerinti körülményeket is, továbbá meg kell jelölnie az ott meghatározott közérdeket és ennek megfelelően kell előkészítenie az előterjesztés részét képező kormányrendelet tervezetét.

4. § Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök