Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

332/2016. (XI. 8.) Korm. rendelet

a kábítószer előállítására alkalmas növények termesztésének, forgalmazásának és felhasználásának rendjéről szóló 162/2003. (X. 16.) Korm. rendelet módosításáról

A Kormány az Alaptörvény 15. cikk (3) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. § A kábítószer előállítására alkalmas növények termesztésének, forgalmazásának és felhasználásának rendjéről szóló 162/2003. (X. 16.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 1. § i) és j) pontja helyébe a következő rendelkezések lépnek, és az 1. § a következő k) ponttal egészül ki:

(E rendelet alkalmazásában:)

"i) alacsony THC tartalmú kender: olyan, a Cannabis sativa L. fajhoz tartozó rost- és magkenderfajta, amelynek tetrahidrocannabinol (THC) tartalma ténylegesen vagy a kenderfajta állami elismerési eljárása vagy a Közösségi Fajtajegyzékbe való felvételre irányuló eljárás során végzett vizsgálatok eredménye alapján a növény légszáraz állapotú, gyökérzettől és száraktól mentes homogenizált részében nem éri el a 0,2%-ot;

j) magas THC tartalmú kender: olyan kenderfajta, amely nem minősül alacsony THC tartalmúnak;

k) kannabisz: a KKR. 1. § 20. pontja szerinti fogalom."

2. § Az R. 2. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"2. § A mákfajta alkaloid tartalmának, valamint a kenderfajta THC tartalmának a mintavételt követő meghatározását a NÉBIH akkreditált laboratóriuma végzi a Nemzeti Fajtajegyzékben történő közzététel előtt."

3. § Az R. 3. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Szabadföldön, valamint fedett termesztő berendezésben - a 13. § (1) bekezdésében meghatározott tevékenységek kivételével - kizárólag a Nemzeti vagy a Közösségi Fajtajegyzékben közzétett, alacsony THC tartalmú kender termeszthető."

4. § Az R. 9/B. §-a a következő (4a) és (4b) bekezdéssel egészül ki:

"(4a) Amennyiben a 2016. évben betakarított étkezési mák termesztője a 8. § (2) bekezdése szerinti bejelentés hiánya miatt nem rendelkezik a (3) bekezdés szerinti igazolással, a termesztő 2016. december 15-ig a 8. § (2) bekezdése szerinti adatok benyújtásával kérelmezheti a kormányhivatalnál az igazolás kiadását és ezzel egyidejűleg a betakarított mákmag 11. § (3a) bekezdése szerinti alkaloid tartalmának vizsgálatát.

(4b) A (4a) bekezdés szerinti kérelem alapján az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi feladatkörében eljáró megyei kormányhivatal mintát vesz a betakarított mákmagból. A tétel forgalmazásához szükséges igazolás kiadására akkor kerülhet sor, ha az étkezési mákmag megfelel az élelmiszerekben előforduló egyes szennyezőanyagokra és természetes eredetű ártalmas anyagokra vonatkozó határértékekről, valamint az élelmiszerekkel rendeltetésszerűen érintkezésbe kerülő egyes anyagokkal, tárgyakkal kapcsolatos követelményekről szóló rendelet szerinti határértékeknek. Az alkaloid tartalom vizsgálatának költsége a kérelmezőt terheli."

5. § Az R. 11. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép, és az R. 11. §-a a következő (5) bekezdéssel egészül ki:

"(4) Az ENKK a díszítő mák, kannabisz exportját, importját, transzferét végző, a tisztítatlan mákszalmamaradványokkal szennyezett mákmagot felvásárló, illetve annak tisztítását végző, valamint ipari mákszalmát, kifejtetlen máktokot és kannabiszt továbbhasznosítás céljából tároló gazdálkodó szervezeteknek nyilvántartásba vételt követően hatósági bizonyítványt állít ki.

(5) Díszítő mákot, ipari mák mákszalmáját és ipari mák kifejtetlen máktokját, valamint kannabiszt exportálni, importálni, transzferét végezni csak eseti export vagy eseti import engedély birtokában lehet. Az eseti export és import engedélyt az ENKK adja ki a KKR. szerinti hatósági bizonyítvánnyal már rendelkező gazdálkodó szervezet részére."

6. § Az R. 13. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Ipari mák és magas THC tartalmú kender termesztéstechnológiai kutatásával, nemesítésével, fajtakísérleteinek beállításával, kísérleti termesztésével, tudományos célú termesztésével és termesztetésével, vetőmagja előállításával, valamint genetikai alapanyagainak tárolásával az ENKK tevékenységi engedélyével rendelkező szervezet (a továbbiakban: engedélyes) foglalkozhat. A tevékenységi engedély, valamint kísérleti célú termesztés esetén az eseti termesztetési engedély a NÉBIH-nek a szántóföldi növényfajok vetőmagvainak előállításáról és forgalomba hozataláról szóló rendelet szerinti kísérleti célú vetőmag felhasználási, valamint forgalomba hozatali engedélyében foglalt vetőmag mennyiségi korlátozások figyelembe vételével adható meg. Az ENKK az engedélyről tájékoztatja a minisztert és az Országos Rendőr-főkapitányságot."

7. § Az R. 14. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"14. § Magas THC tartalmú kender bármely részének exportja, importja és transzfere esetén a KKR. szerinti eseti export-, illetve eseti importengedélyt az ENKK adja ki a KKR. szerinti tevékenységi engedéllyel már rendelkező gazdálkodó szervezetek részére."

8. § Az R.

a) 3. § (2) bekezdésében a "legalább a tenyészidőszak" szövegrész helyébe a "vagy másolatait legalább a vetési évet követő év" szöveg,

b) 5. § (1) bekezdés a) pont nyitó szövegrészében az "a termőterület szerint illetékes földművelésügyi feladatkörében eljáró megyei kormányhivatallal (a továbbiakban: kormányhivatal)" szövegrész helyébe az "a kormányhivatallal" szöveg,

c) 5. § (1) bekezdés b) pontjában az "az adott év július 15-ig" szövegrész helyébe az "a KKR. 10. §-ában meghatározott időpontig" szöveg

lép.

9. § Hatályát veszti az R. 9/B. § (4a) és (4b) bekezdése.

10. § (1) Ez a rendelet - a (2) bekezdésben meghatározott kivétellel - a kihirdetését követő harmadik napon lép hatályba.

(2) A 9. § 2017. április 1-jén lép hatályba.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök