Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

15/2018. (VI. 15.) IM rendelet

a bűnügyi felügyelet és a távoltartás végrehajtásáról

A büntetőeljárásról szóló 2017. évi XC. törvény 866. § (2) bekezdés 14. pontjában kapott felhatalmazás alapján, a Kormány tagjainak feladat- és hatásköréről szóló 94/2018. (V. 22.) Korm. rendelet 109. § 1. pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva - a Kormány tagjainak feladat- és hatásköréről szóló 94/2018. (V. 22.) Korm. rendelet 40. § (1) bekezdés 20. pontjában meghatározott feladatkörében eljáró belügyminiszterrel egyetértésben - a következőket rendelem el:

1. A bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás elrendelésének, részleges feloldásának, módosításának, a terhelt számára enyhébb vagy hátrányosabb magatartási szabályok megállapításának előkészítése

1. § (1) Ha a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás elrendelését, részleges feloldását, módosítását, a terhelt számára enyhébb vagy hátrányosabb magatartási szabályok megállapítását az ügyészség indítványozza, az indítvány előterjesztését megelőzően az ügyészség feladata annak ellenőrzése, hogy az indítványozott magatartási szabályok megtartásának feltételei adottak-e, így különösen, hogy van-e a terhelt tartózkodására alkalmas lakás vagy egyéb helyiség, illetve a terhelt mozgását nyomon követő technikai eszköz telepítésének, működésének feltételei fennállnak-e. Az ügyészség az ellenőrzéshez a nyomozó hatóságot, illetve a lakás vagy egyéb helyiség fekvésének helye szerint illetékes rendőrkapitányságot is igénybe veheti.

(2) Ha a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás elrendelését, részleges feloldását, módosítását, a terhelt számára enyhébb vagy hátrányosabb magatartási szabályok megállapítását nem az ügyészség indítványozza, vagy arról a bíróság nem erre irányuló indítvány alapján határoz, az (1) bekezdésben meghatározott feltételek ellenőrzése a bíróság feladata. A bíróság az ellenőrzéshez a terhelt tartózkodására alkalmas lakás vagy egyéb helyiség fekvésének helye szerint illetékes rendőrkapitányságot is igénybe veheti.

(3) Ha a vádemelés előtt a (2) bekezdés szerinti indítványt az ügyészség vagy a nyomozó hatóság útján terjesztik elő, az ügyészség az indítványt a magatartási szabályok megtartásának feltételeivel kapcsolatos álláspontjának kifejtésével is továbbíthatja a bírósághoz. Az ügyészség a magatartási szabályok megtartásának feltételeivel kapcsolatos álláspontjának kialakításához a nyomozó hatóságot, illetve a terhelt tartózkodására alkalmas lakás vagy egyéb helyiség fekvésének helye szerint illetékes rendőrkapitányságot is igénybe veheti.

(4) Ha a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás részleges feloldására az ügyészség jogosult, az (1) bekezdésben meghatározott feltételek ellenőrzése az ügyészség feladata. Az ügyészség az ellenőrzéshez a nyomozó hatóságot, illetve a terhelt tartózkodására alkalmas lakás vagy egyéb helyiség fekvésének helye szerint illetékes rendőrkapitányságot is igénybe veheti.

2. A bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás keretében előírt magatartási szabályok megállapítása

2. § (1) A bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás elrendelése, részleges feloldása, módosítása, a terhelt számára enyhébb vagy hátrányosabb magatartási szabályok megállapítása esetén a bíróság vagy az ügyészség a határozatának rendelkező részében megjelöli

a) a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás tartamával kapcsolatos adatokat, ideértve a részleges feloldás, illetve a módosítás kezdő, illetve befejező időpontjával kapcsolatos adatokat is,

b) az előírt magatartási szabályokat, oly módon, hogy az tartalmazza a magatartási szabályok megtartásának ellenőrzéséhez szükséges adatokat, így különösen a terület, lakás, egyéb helyiség, intézmény megnevezését, illetve címét, a nyilvános hely, nyilvános rendezvény, közterület megnevezését, illetve

c) a terhelt mozgását nyomon követő technikai eszköz alkalmazásának elrendelését, ha a bíróság arról rendelkezett.

(2) Ha a bíróság bűnügyi felügyelet elrendelése esetén a büntetőeljárásról szóló 2017. évi XC. törvény (a továbbiakban: Be.) 281. § (2) bekezdés a) pontja szerinti magatartási szabály alkalmazását írta elő, a határozat rendelkező része - a magatartási szabályok megtartásának ellenőrzéséhez szükséges részletességgel - tartalmazza, hogy a terhelt a bíróság által kijelölt területet, helyet milyen célból, milyen feltételek szerint hagyhatja el.

(3) A bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás elrendelése esetén a bíróság határozatának rendelkező része tartalmazza

a) annak kizárását, hogy a terhelt bíróság, ügyészség, nyomozó hatóság, más hatóság vagy szakértő idézésével kapcsolatos megjelenési kötelezettségének teljesítése, illetve ilyen értesítéssel kapcsolatos megjelenési jogának gyakorlása érdekében a magatartási szabályoktól külön engedély nélkül eltérjen, vagy

b) a terhelt tájékoztatását arról, hogy bíróság, ügyészség, nyomozó hatóság, más hatóság vagy szakértő idézésével kapcsolatos megjelenési kötelezettségének teljesítése, illetve ilyen értesítéssel kapcsolatos megjelenési jogának gyakorlása érdekében a magatartási szabályoktól külön engedély nélkül eltérhet, és azt, hogy ezzel kapcsolatban milyen tájékoztatási és igazolási kötelezettsége áll fenn, továbbá az arra vonatkozó figyelmeztetést, hogy a tájékoztatási és igazolási kötelezettség elmulasztása a magatartási szabályok megszegésének minősül.

(4) A bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás részleges feloldása, módosítása vagy a terhelt számára enyhébb vagy hátrányosabb magatartási szabályok megállapítása esetén a bíróság határozatának rendelkező része abban az esetben tartalmazza a (3) bekezdés a) pontjában meghatározott kizárást vagy a b) pontban meghatározott tájékoztatást, ha a bíróság döntése a terhelt (3) bekezdés szerinti megjelenési kötelezettségének teljesítését érinti.

(5) Ha a bíróság vagy az ügyészség határozata több terheltre tartalmaz rendelkezést, az (1)-(4) bekezdés szerint meghatározott rendelkezéseket terheltenként elkülönítetten kell feltüntetni.

3. § (1) A bíróság a Be. 281. § (3) bekezdése alapján a Be. 281. § (2) bekezdésében meghatározott magatartási szabálytól eltérő, olyan további magatartási szabályt írhat elő, amelynek teljesíthetősége és megtartásának ellenőrizhetősége biztosított.

(2) Ha a bíróság a Be. 281. § (3) bekezdésében meghatározott magatartási szabály előírását tartja indokoltnak, a magatartási szabály megtartásának ellenőrizhetősége tekintetében az ügyészséggel, a nyomozó hatósággal, illetve a magatartási szabályok megtartásának ellenőrzésére illetékességgel rendelkező rendőrkapitánysággal egyeztethet.

4. § Távoltartás elrendelése esetén a távoltartással érintett személyt tájékoztatni kell arról, hogy ha a terhelt a távoltartás keretében előírt magatartási szabályokat megszegi, a távoltartással érintett személy a terhelt jogsértő magatartását a rendőrség általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szervénél, a vádemelés előtt az ügyészségnél vagy a nyomozó hatóságnál is, a vádemelés után a bíróságnál is bejelentheti.

3. A bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás keretében előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzése

5. § (1) A bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás keretében előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését - ha e rendelet eltérően nem rendelkezik - a terhelt tényleges tartózkodási helye szerint illetékes rendőrkapitányság, vagy ha a terhelt életkörülményei vagy az előírt magatartási szabályok ezt indokolttá teszik, akkor a bíróság által a határozatában kijelölt más rendőrkapitányság (a továbbiakban: az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését végző rendőrkapitányság) végzi, szükség esetén a magatartási szabállyal érintett más rendőrkapitányság közreműködésével.

(2) A bíróság vagy az ügyészség a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás elrendeléséről, meghosszabbításáról, fenntartásáról, megszűnéséről, megszüntetéséről, részleges feloldásáról, módosításáról, a terhelt számára enyhébb vagy hátrányosabb magatartási szabályok megállapításáról hozott döntéséről a határozat vagy a határozat rendelkező részének megküldésével tájékoztatja az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését végző rendőrkapitányságot.

(3) Ha a bíróság vagy az ügyészség határozata több terheltről rendelkezik, a bíróság vagy az ügyészség a határozat vagy a határozat rendelkező része megküldésével egyidejűleg tájékoztatja az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését végző rendőrkapitányságot, hogy az ellenőrzést mely terhelt vagy terheltek tekintetében kell végrehajtania, illetve megszüntetnie.

(4) Ha a bíróság vagy az ügyészség a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás megszűnéséről nem hoz határozatot, akkor a büntetőeljárást folytató bíróság, ügyészség vagy nyomozó hatóság az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését végző rendőrkapitányságot a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás megszűnéséről tájékoztatja.

(5) Az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését végző rendőrkapitányságot a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás elrendeléséről, meghosszabbításáról, fenntartásáról, megszűnéséről, megszüntetéséről, részleges feloldásáról, módosításáról, valamint a terhelt számára enyhébb vagy hátrányosabb magatartási szabályok megállapításáról haladéktalanul tájékoztatni kell.

6. § (1) Ha a bíróság a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás keretében előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését a terhelt mozgását nyomon követő technikai eszközzel rendelte el, a bíróság a technikai eszköz telepítéséről az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését végző rendőrkapitányság útján intézkedik.

(2) A terhelt mozgását nyomon követő technikai eszköz elrendelése esetén a bíróság tájékoztatja a terheltet arról, hogy a technikai eszköz telepítése során köteles a telepítést végző rendőri szervvel együttműködni, valamint arról is, hogy ha az együttműködési kötelezettségét megszegi, az a magatartási szabályok megszegésének minősül.

(3) A terhelt mozgását nyomon követő technikai eszköz elrendelését követően a technikai eszköz telepítését végző rendőri szerv a terheltet a bíróság által kijelölt tényleges tartózkodási helyére kíséri.

(4) Ha a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás elrendelésére vagy megkezdésére fogvatartásban lévő terhelt szabadlábra helyezésével egyidejűleg került sor, a terhelt mozgását nyomon követő technikai eszköz telepítésével kapcsolatos feladatok ellátása érdekében a bíróság a terheltet fogva tartó intézettel, valamint az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését végző rendőrkapitánysággal egyeztethet.

(5) A terhelt mozgását nyomon követő technikai eszköz alkalmazása esetén a telepítést végző rendőri szerv felhívja a terheltet, hogy biztosítsa a technikai eszköz testére történő rögzítésének, valamint a technikai eszköz telepítésének lehetőségét.

(6) A technikai eszközt a terhelt testére oly módon kell rögzíteni, hogy az a külvilág számára lehetőleg ne legyen látható, és a terheltet a mindennapi teendőinek elvégzésében ne akadályozza.

(7) A technikai eszköz telepítése során a telepítést végző rendőri szerv tájékoztatja a terheltet a technikai eszköz működésével kapcsolatos tudnivalókról, valamint a technikai eszközben okozott kár polgári jogi és büntetőjogi következményeiről. A tájékoztatás írásbeli tájékoztató átadásával is teljesíthető, azonban ebben az esetben is meg kell győződni arról, hogy a terhelt a technikai eszközzel kapcsolatos tájékoztatóban foglaltakat megértette.

(8) Ha a telepítést végző rendőri szerv azt állapítja meg, hogy a terhelt mozgását nyomon követő technikai eszköz a kijelölt helyen nem telepíthető, erről a vádemelés előtt a nyomozó hatóságot vagy az ügyészséget, a vádemelés után a bíróságot tájékoztatja. A terhelt őrizetének a bíróság, az ügyészség vagy a nyomozó hatóság által a Be. 293. § (1) bekezdése alapján történt elrendelését követően a telepítést végző rendőri szerv a terheltet a Rendőrségről szóló 1994. évi XXXIV. törvény (a továbbiakban: Rtv.) 33. § (1) bekezdés c) pontja alapján haladéktalanul elfogja és előállítja.

7. § Ha a bíróság óvadék megállapításáról rendelkezett, az óvadék letételének igazolását követően a bíróság a 2-6. § megfelelő alkalmazásával intézkedik

a) a letartóztatás megszüntetését követően a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás végrehajtása és a magatartási szabályok megtartásának ellenőrzése vagy

b) a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás módosított magatartási szabályai megtartásának ellenőrzése

érdekében.

8. § (1) E rendelet eltérő rendelkezése hiányában a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás keretében előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzése ellátható

a) járőr útján, napi, többnapi, heti vagy többheti rendszerességgel,

b) eseti ellenőrzéssel,

c) folyamatos ellenőrzéssel, illetve

d) a távoltartással érintett személy hozzájárulása esetén a távoltartással érintett személy ellenőrzésével.

(2) A bíróság az előírt magatartási szabályok jellegéhez, illetve a személyi szabadságot érintő kényszerintézkedéssel elérni kívánt célhoz igazodóan a magatartási szabályok megtartásának az (1) bekezdés a) vagy d) pontja szerinti ellenőrzéséről rendelkezhet. Az (1) bekezdés d) pontja szerinti ellenőrzés elrendelését megelőzően a bíróságnak a távoltartással érintett személy hozzájárulását be kell szereznie. A bíróság az ellenőrzés módjával kapcsolatos döntését megelőzően az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését végző rendőrkapitánysággal egyeztethet.

(3) A bíróság az (1) bekezdés c) pontja szerinti ellenőrzés elrendeléséről akkor rendelkezhet, ha a terhelt letartóztatása a Be. 298. § (1) bekezdésében meghatározott tartam letelte miatt szűnik meg.

(4) Az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését végző rendőrkapitányság a magatartási szabályok ellenőrzését elláthatja

a) a bíróság (2) bekezdés szerinti rendelkezése mellett az ellenőrzésre alapot adó körülmény esetén az (1) bekezdés b) pontja alapján is vagy

b) a bíróság rendelkezése hiányában - a magatartási szabályok jellegéhez, illetve a személyi szabadságot érintő kényszerintézkedés végrehajtásával összefüggésben rendelkezésére álló információkhoz igazodóan - az (1) bekezdés a), b), illetve d) pontja alapján.

(5) A Be. 281. § (2) bekezdés c) pontja szerinti jelentkezési kötelezettség előírása esetén az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését végző rendőrkapitányság rögzíti, hogy a terhelt eleget tesz-e a határozatban megjelölt jelentkezési módnak és időköznek.

9. § (1) Az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését végző rendőrkapitányság a bűnügyi felügyeletet, illetve a távoltartás keretében előírt magatartási szabályokat illetően különösen azt ellenőrzi, hogy a terhelt

a) a bűnügyi felügyelet elrendeléséről szóló határozatban számára meghatározott területen, lakásban, egyéb helyiségben, intézményben vagy ahhoz tartozó bekerített helyen tartózkodik-e, azt csak a bíróság határozatában megjelölt célból, az ott írt feltételek szerint hagyta-e el,

b) a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás elrendeléséről szóló határozatban foglalt magatartási szabályoktól történő, a Be. 292. § (6) bekezdése szerinti engedély nélküli eltérés esetén az idézésről, illetve az értesítésről a rendőrségnek tájékoztatást adott-e, és az idézésen, illetve az értesítésen történt megjelenését, valamint annak időtartamát utólag igazolta-e,

c) a bűnügyi felügyelet elrendeléséről szóló határozatban meghatározott nyilvános helyet, nyilvános rendezvényt vagy közterületet látogatja-e,

d) a bűnügyi felügyelet elrendeléséről szóló határozatban foglaltak szerint teljesíti-e jelentkezési kötelezettségét,

e) a távoltartásról szóló határozatban meghatározott személlyel kapcsolatba lépett-e, ennek érdekében a meghatározott lakást elhagyta-e, attól távol maradt-e, a távoltartással érintett személy tényleges tartózkodási helyétől, munkahelyétől, az e személy által rendszeresen látogatott intézményektől vagy egyéb helytől távol tartja-e magát,

f) a mozgását nyomon követő technikai eszközt eltávolította-e vagy működésképtelenné tette-e, illetve végzett-e azon más, a rendeltetésszerű működést befolyásoló változtatást.

(2) Az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését végző rendőrkapitányság a határozatban megjelölt magatartási szabály megszegéséről tájékoztatja a büntetőeljárást folytató bíróságot, ügyészséget vagy nyomozó hatóságot.

(3) Ha a rendőrség általános rendőri feladatok ellátására kijelölt szerve a magatartási szabályok megszegése miatt az Rtv. 33. § (1) bekezdés d) pontja alapján a terheltet elfogja és előállítja, a terhelt őrizetének elrendeléséről a büntetőeljárást folytató bíróság, ügyészség vagy nyomozó hatóság dönt.

(4) A bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás keretében előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzése során törekedni kell arra, hogy az ellenőrzés a szükséges mértéken túl ne zavarja a terhelt, illetve a távoltartással érintett személy magánéletét, valamint biztosítani kell, hogy az ellenőrzés során a terhelt és a távoltartással érintett személy magánéletének körülményei szükségtelenül ne kerüljenek nyilvánosságra.

10. § (1) Halasztást nem tűrő - különösen a terhelt egészségét veszélyeztető - esetben a terhelt mozgását nyomon követő technikai eszköz eltávolításáról az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését végző rendőrkapitányság is rendelkezhet. Az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését végző rendőrkapitányság a technikai eszköz eltávolítását követően a 8. § (1) bekezdés a), b) vagy c) pontja szerint biztosítja a terhelt megfelelő ellenőrzését, és a technikai eszköz eltávolításának okáról, körülményeiről haladéktalanul tájékoztatja a büntetőeljárást folytató bíróságot, ügyészséget vagy nyomozó hatóságot.

(2) A terhelt mozgását nyomon követő technikai eszköz üzemzavara vagy üzemszünete esetén, a bíróság eltérő rendelkezése hiányában, az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését végző rendőrkapitányság a 8. § (1) bekezdés a), b) vagy c) pontja szerint biztosítja a terhelt megfelelő ellenőrzését, és az üzemzavar, üzemszünet okáról és körülményeiről haladéktalanul tájékoztatja a büntetőeljárást folytató bíróságot, ügyészséget vagy nyomozó hatóságot.

11. § A 3. § szerint a bűnügyi felügyelet keretei között előírt további magatartási szabályok megtartását a bíróság, az ügyészség vagy a nyomozó hatóság is ellenőrizheti.

4. A bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás részleges feloldásának, módosításának, illetve enyhébb vagy hátrányosabb magatartási szabályok megállapításának különös szabályai

12. § Ha a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás módosítása vagy enyhébb vagy hátrányosabb magatartási szabályok megállapítása folytán az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzésére másik rendőrkapitányság rendelkezik illetékességgel, a bíróság a magatartási szabályok megtartásának ellenőrzésével kapcsolatos feladatok átadásáról a határozatának vagy a határozat rendelkező részének megküldésével egyidejűleg az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését korábban végző rendőrkapitányság útján intézkedik.

13. § (1) Ha a bíróság a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás keretében előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését a terhelt mozgását nyomon követő technikai eszközzel rendelte el, a bíróság a terhelt tényleges tartózkodási helyének megváltoztatását akkor engedélyezheti, ha az 1. §-ban foglaltaknak megfelelően megállapítható, hogy a technikai eszköz telepítésének, működésének feltételei a terhelt új tartózkodási helye esetében is biztosíthatóak.

(2) Az (1) bekezdés esetén a terhelt mozgását nyomon követő technikai eszköz leszerelésével, ismételt telepítésével, a terhelt kísérésével és együttműködési kötelezettségével kapcsolatban a 6. §-t kell megfelelően alkalmazni, azzal, hogy a bíróság a technikai eszköz áthelyezéséről az előírt magatartási szabályok megtartásának ellenőrzését korábban végző rendőrkapitányság útján intézkedik.

(3) A terhelt mozgását nyomon követő technikai eszköz alkalmazása esetén, ha a bíróság vagy az ügyészség a bűnügyi felügyelet, illetve a távoltartás részleges feloldásának keretei között a technikai eszköz ideiglenes eltávolításáról rendelkezik, a terhelt mozgását nyomon követő technikai eszköz leszerelésével, ismételt telepítésével és a terhelt együttműködési kötelezettségével kapcsolatban a 6. §-t kell megfelelően alkalmazni.

5. Záró rendelkezések

14. § Ez a rendelet 2018. július 1-jén lép hatályba.

15. §[1]

Dr. Trócsányi László s. k.,

igazságügyi miniszter

Lábjegyzetek:

[1] Hatályon kívül helyezve a 2010. évi CXXX. törvény 12. §-a alapján.

Tartalomjegyzék