165/2020. (IV. 30.) Korm. rendelet

a központosított közbeszerzési rendszerről, valamint a központi beszerző szervezet feladat- és hatásköréről szóló 168/2004. (V. 25.) Korm. rendelet és a fekvőbeteg szakellátást nyújtó intézmények részére történő gyógyszer-, orvostechnikai eszköz és fertőtlenítőszer beszerzések országos központosított rendszeréről szóló 46/2012. (III. 28.) Korm. rendelet módosításáról

A Kormány

a közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvény 198. § (1) bekezdés 5-6. és 11. pontjában,

a 2. alcím tekintetében a közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvény 198. § (1) bekezdés 6. és 11. pontjában

kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva

a következőket rendeli el:

1. A központosított közbeszerzési rendszerről, valamint a központi beszerző szervezet feladat- és hatásköréről szóló 168/2004. (V. 25.) Korm. rendelet módosítása

1. § (1) A központosított közbeszerzési rendszerről, valamint a központi beszerző szervezet feladat- és hatásköréről szóló 168/2004. (V. 25.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R1.) 1. §-a a következő (2d)-(2h) bekezdéssel egészül ki:

"(2d) Az 1. számú melléklet 7. és 8. pontjában meghatározott beszerzések során kizárólag az Egészségbiztosítási Alapból (a továbbiakban: Alap) finanszírozott, az egészségügyi szolgáltatások Egészségbiztosítási Alapból történő finanszírozásának részletes szabályairól szóló 43/1999. (III. 3.) Korm. rendelet 36. § (1) bekezdése szerinti fekvőbetegszakellátást nyújtó intézmények kötelesek e rendelet szerint eljárni. Az 1. számú melléklet 7. pontjában felsorolt beszerzéseik megvalósítása során e rendelet szerint kötelesek eljárni az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény hatálya alá tartozó, az Alapból finanszírozott egyéb szervezetek is.

(2e) A (2d) bekezdésben foglalt rendelkezéseket nem kell alkalmazni az Alapból finanszírozott azon intézményekre és szervezetekre, amelyek fenntartója nem a Magyar Állam, költségvetési szerv, helyi önkormányzat vagy önkormányzati társulás.

(2f) A (2d) bekezdésben foglaltaktól eltérően a klinikai központot, egészségügyi szolgáltatót vagy egyetemi kórházat működtető állami felsőoktatási intézmény, továbbá a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ az 1. számú melléklet 8. pontja szerinti beszerzése során e rendeletet nem köteles alkalmazni, de az 1. számú melléklet 8. pontjában megjelölt szolgáltatások központosított közbeszerzéséhez a 4-6. §-ban foglaltak szerint önként csatlakozhat.

(2g) A Magyar Honvédség Egészségügyi Központ az 1. számú melléklet 7. pontja szerinti beszerzése során e rendeletet nem köteles alkalmazni a nem az Alapból finanszírozott ellátásokhoz történő beszerzéseire, de az 1. számú melléklet 7. pontjában megjelölt szolgáltatások központosított közbeszerzéséhez a 4-6. §-ban foglaltak szerint önként csatlakozhat.

(2h) A honvédelemről és a Magyar Honvédségről, valamint a különleges jogrendben bevezethető intézkedésekről szóló 2011. évi CXIII. törvény 80. § 13. pontja szerinti honvédelmi szervezet az 1. számú melléklet 9. pontja szerinti beszerzése során e rendeletet nem köteles alkalmazni, de az 1. számú melléklet 9. pontjában megjelölt szolgáltatások központosított közbeszerzéséhez a 4-6. §-ban foglaltak szerint önként csatlakozhat."

(2) Az R1. 1. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A központosított közbeszerzési rendszerbe regisztrált szervezetek jogaik gyakorlása, kötelezettségeik teljesítése során e rendelet előírásai szerint kötelesek eljárni."

2. § Az R1. 3. § h) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(E rendelet alkalmazásában)

"h) szállító: az az ajánlattevő, aki a központosított közbeszerzési rendszer keretén belül lefolytatott eljárás eredményeképpen egyedi szerződést, keretszerződést, keretmegállapodást köt, vagy a központi beszerző szervezet által működtetett dinamikus beszerzési rendszerhez csatlakozik;"

3. § Az R1. 4. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"4. § (1) A központi beszerző szervezet által kezelt központosított közbeszerzési rendszerbe történő regisztrációt bármely, az 1. § (3) bekezdése szerinti szervezet kezdeményezheti a központi beszerző szervezetnél. (2) A regisztrációt a 16. § (1) bekezdésében meghatározott módon lehet megtenni."

4. § (1) Az R1. 5. § (1) és (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(1) A központosított közbeszerzési rendszer szolgáltatásaihoz történő csatlakozás a regisztráció központi beszerző szervezet által történt visszaigazolását követően elektronikusan lehetséges.

(2) A regisztráció visszaigazolását követően az önként csatlakozott szervezet - a központi beszerző szervezet által jóváhagyott - igénybejelentése alapján jogosult a központosított közbeszerzési rendszer szolgáltatásainak igénybevételére."

(2) Az R1. 5. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) Az önként csatlakozott szervezetet - a központosított közbeszerzési rendszerben a csatlakozással érintett beszerzése esetén - megilletik mindazon jogosultságok és terhelik mindazon kötelezettségek - kivéve a 17. §-ban meghatározott kötelezettségeket -, amelyeket e rendelet határoz meg az 1. § (1) bekezdése szerinti szervezetek részére."

5. § Az R1. 6. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"6. § A központi beszerző szervezet az önkéntes csatlakozásokkal kapcsolatos kötelezettségek megfelelő teljesítése érdekében a központosított közbeszerzési portálon nyújt tájékoztatást."

6. § (1) Az R1. 7. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Az 1. § (1) bekezdése szerinti szervezet a kiemelt termékek közbeszerzését a közbeszerzési törvény szabályaival összhangban - a központi beszerző szervezet jóváhagyását követően - saját hatáskörben is megvalósíthatja, ha

a) a működéshez, fenntartáshoz szükséges kiemelt termékbeszerzés megvalósítása előre nem látható okból rendkívül sürgőssé válik, és a hatályos keretszerződés, keretmegállapodás vagy dinamikus beszerzési rendszer igénybevételével a közbeszerzés határidőre nem lenne megvalósítható;

b) a kiemelt termékbeszerzés vonatkozásában nincs hatályos keretszerződés, keretmegállapodás vagy dinamikus beszerzési rendszer;

c) lehetősége van más intézmény készletének átvételére, és az megfelel az állami normatíváknak; vagy

d) a keretszerződésben meghatározott és az egyéb (pl. azonos szolgáltatási) feltételek tekintetében is mindenben megfelelő kiemelt terméket a keretszerződés szerinti árnál alacsonyabb áron tud beszerezni."

(2) Az R1. 7. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) Az (1) bekezdés b) pontjában meghatározott saját hatáskörben történő beszerzés feltétele, hogy az intézmény a beszerzési igényét előzetesen, a 17. §-ban foglalt adatszolgáltatást teljesítve a központosított közbeszerzési portálon elektronikus úton bejelentette, valamint a központi beszerző szervezet a saját hatáskörű beszerzést a központosított közbeszerzési portálon jóváhagyta."

7. § Az Rl. 8. § (1) és (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Ha a saját hatáskörben megvalósítani kívánt közbeszerzés becsült értéke a közbeszerzési eljárás értékhatárát eléri, az intézmény a saját hatáskörben megvalósítani kívánt közbeszerzés körülményeiről a közbeszerzési eljárás megkezdése előtt nyolc munkanappal a központi beszerző szervezetet - a saját hatáskörben tervezett közbeszerzés eljárási hirdetményének vagy ajánlattételi felhívásának megküldésével - írásban tájékoztatni köteles.

(2) Ha a saját hatáskörben megvalósítani kívánt közbeszerzés rendelet szerinti feltételeinek fennállása a bejelentésből nem állapítható meg, a központi beszerző szervezet a bejelentés kézhezvételétől számított nyolc munkanapon belül az intézményt további adatközlésre szólíthatja fel."

8. § (1) Az R1. 11. § (3) bekezdés d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[A központi beszerző szervezet a (2) bekezdés szerinti tevékenysége körében különösen az alábbi feladatokat látja el:]

"d) a központosított közbeszerzési rendszer keretén belül lefolytatott közbeszerzési eljárások során - amennyiben rendelkezésre áll - érvényesíti az állami normatívákat, az állami normatíváktól való eltérést köteles jelezni az eljárást megindító hirdetményben;"

(2) Az R1. 11. § (3) bekezdés m) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[A központi beszerző szervezet a (2) bekezdés szerinti tevékenysége körében különösen az alábbi feladatokat látja el:]

"m) a központosított közbeszerzési eljárások eredményeként létrejött keretszerződések és keretmegállapodások hatályos szövegét, valamint a dinamikus beszerzési rendszer adatait közzéteszi a központosított közbeszerzési portálon;"

9. § (1) Az R1. 16. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Az 1. § (1) bekezdése szerinti szervezetek a központosított közbeszerzési portálon elektronikusan kötelesek a központosított közbeszerzési rendszerbe regisztrálni. A központi beszerző szervezet a regisztrációt nyolc munkanapon belül visszaigazolja."

(2) Az R1. 16. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) Az intézmények (2) bekezdés szerinti adataikat a tárgyév január 31. napjáig változás hiányában is kötelesek évente felülvizsgálni, és a változásokat a központosított közbeszerzési portálon rögzíteni."

10. § Az R1. 18. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"18. § Az intézmény köteles a megrendelések teljesítéséről, valamint annak pontos adatairól és minősítéséről a központi beszerző szervezetet a központosított közbeszerzési portálon keresztül tájékoztatni. Az intézmény köteles az adott beszerzésének státuszát a központosított közbeszerzési portálon folyamatosan figyelni és rögzíteni."

11. § Az R1. 18/A. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"18/A. § A 15. § (2) bekezdése, valamint a 16-18. § szerinti kötelezettségek rendszeres vagy ismételt megsértése esetén a központi beszerző szervezet jelzése alapján a minisztérium a regisztrációért, az igénybejelentésért, valamint az adatszolgáltatásért felelős személy (személyek) munkajogi és kártérítési felelősségre vonását kezdeményezheti a munkáltatói jogkör gyakorlójánál."

12. § Az R1. 19. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Az ajánlattevők, illetve a szállítók a központosított közbeszerzési portálon elektronikusan kötelesek a központosított közbeszerzési rendszerbe regisztrálni. A központi beszerző szervezet a regisztrációt elektronikusan visszaigazolja."

13. § Az R1. 22. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Az állami normatíváknak egyértelmű megkülönböztetésre alkalmas módon tartalmazniuk kell az adott kiemelt termék közbeszerzésére vonatkozó alapvető funkcionális és műszaki paramétereket, továbbá a figyelembe veendő gazdasági és egyéb (pl. környezetvédelmi, üzemeltetési, támogatási) szempontokat, speciális előírásokat, valamint a lényeges szerződési feltételeket."

14. § Az Rl. 23. § (1) bekezdés b) és c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A központi beszerző szervezet a központosított közbeszerzési rendszer működtetése körében a központosított közbeszerzési rendszer elemeit adatbázisba foglalja, és azt folyamatosan karbantartja, különösen az alábbiakat:)

"b) a szállítók adatait;

c) a keretszerződések, a keretmegállapodások, az egyedi szerződések, valamint a dinamikus beszerzési rendszer adatait;"

15. § (1) Az R1. 24. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A keretmegállapodást vagy keretszerződést a központi beszerző szervezet köti a 26. § (1) bekezdése szerint lebonyolított közbeszerzési eljárás eredményeként."

(2) Az R1. 24. § (4) bekezdés i) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A keretszerződésnek legalább a következőket kell tartalmaznia:)

"i) a keretszerződéssel és annak teljesítésével kapcsolatos adatszolgáltatási kötelezettségre vonatkozó, valamint az ennek végrehajtási módját szabályozó rendelkezéseket,"

(3) Az R1. 24. § (5) bekezdés h) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A keretmegállapodásnak legalább a következőket kell tartalmaznia:)

"h) a keretmegállapodással és annak teljesítésével kapcsolatos adatszolgáltatási kötelezettségre vonatkozó, valamint az ennek végrehajtási módját szabályozó rendelkezéseket."

16. § Az R1. 26. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A központi beszerző szervezet által a központosított közbeszerzési rendszer keretén belül lefolytatott közbeszerzési eljárás nyílt, meghívásos, tárgyalásos, keretmegállapodásos eljárás vagy versenypárbeszéd lehet, a központi beszerző szervezet továbbá dinamikus beszerzési rendszert működtethet, illetve elektronikus árlejtést és elektronikus katalógust alkalmazhat. Tárgyalásos eljárás és versenypárbeszéd a közbeszerzési törvényben meghatározott feltételek fennállása esetén alkalmazható."

17. § Az R1. 27/A. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"27/A. § A keretmegállapodásos eljárás első részét a központi beszerző szervezet bonyolítja le. Azon közbeszerzésekre, amelyek megvalósulását az Európai Unióból származó forrásból támogatják, a központi beszerző szervezet a minisztériummal együttműködést alakíthat ki annak érdekében, hogy - a támogatások által érintett beszerzési tárgyakra lefolytatott - keretmegállapodásos eljárásban a közbeszerzési dokumentumok minőségellenőrzésére és a közbeszerzési eljárások ellenőrzésére az egyes európai uniós alapokból származó támogatások felhasználásának rendjéről szóló, tárgyidőszakban hatályos jogszabályokban meghatározott eljárásrendet alkalmazzák."

18. § (1) Az R1. 28. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A keretmegállapodásos eljárás 27/B. § b) pontja szerinti második részében az intézmény egyedi közbeszerzési eljárását a közbeszerzési törvény 104. és 105. §-a szerinti rendelkezéseknek megfelelően, a (2) bekezdésben foglalt eltérésekkel bonyolíthatja le. Ha a közbeszerzést az Európai Unió költségvetéséből támogatják, az intézmény köteles a közbeszerzési eljárást megindító felhívásban megjelölni a projektre vagy programra vonatkozó adatokat. A központi beszerző szervezet a keretmegállapodások hatálya alatt a keretmegállapodásos eljárás második részében indított eljárásokról szóló tájékoztatót tartalmazó hirdetményt a vonatkozó szabályozásnak megfelelően teszi közzé."

(2) Az R1. 28. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A keretmegállapodásos eljárás második részének lezárásaként, az eljárás eredményeként megkötött szerződésnek a 24. § (4) bekezdés a), b), d) és e) pontjaiban meghatározott adattartalmát vagy az eljárás eredménytelenségéről szóló értesítést az intézmény a szerződés megkötésétől, valamint az eljárás eredménytelenségéről szóló döntéstől számított öt munkanapon belül köteles megküldeni a központi beszerző szervezetnek a központosított közbeszerzési portálon elektronikus úton. Az intézmény ugyanígy köteles eljárni a szerződés módosítása, illetve a szerződés teljesítése esetén."

19. § Az R1. 29. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) Azon közbeszerzésekre, amelyek megvalósulását az Európai Unióból származó forrásból támogatják, a központi beszerző szervezet a minisztériummal együttműködést alakíthat ki annak érdekében, hogy - a támogatások által érintett beszerzési tárgyakra lefolytatott - keretmegállapodásos eljárásban a közbeszerzési dokumentumok minőségellenőrzésére és a közbeszerzési eljárások ellenőrzésére az egyes európai uniós alapokból származó támogatások felhasználásának rendjéről szóló, tárgyidőszakban hatályos jogszabályokban meghatározott eljárásrendet alkalmazzák."

20. § Az R1. "Hatálybalépés" alcíme a következő 31/A. §-sal egészül ki:

"31/A. § (1) Az Állami Egészségügyi Ellátó Központról szóló 27/2015. (II. 25.) Korm. rendelet (a továbbiakban: ÁEEK rendelet) 3. § c) pontja és a fekvőbeteg szakellátást nyújtó intézmények részére történő gyógyszer-, orvostechnikai eszköz és fertőtlenítőszer beszerzések országos központosított rendszeréről szóló 46/2012. (III. 28.) Korm. rendelet 3. §-a szerinti központi beszerző szervi feladatok ellátása érdekében az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (a továbbiakban: ÁEEK) által az 1. számú melléklet 7. pontjában meghatározott kiemelt termékek vonatkozásában kötött keretmegállapodások vagy más keret jellegű szerződések tekintetében az ÁEEK jogutódja a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság.

(2) Az (1) bekezdés szerinti jogutódlás időpontja 2020. május 1. napja.

(3) A jogutódlást követően az (1) bekezdés szerinti keretmegállapodások vagy más keret jellegű szerződések az e rendeletben foglaltakkal való összhang megteremtéséhez szükséges mértékben módosulnak, illetve módosíthatók, és esetükben a közbeszerzések központi ellenőrzéséről és engedélyezéséről szóló 320/2015. (X. 30.) Korm. rendelet előírásait nem kell alkalmazni.

(4) A jogutódlást követően az (1) bekezdés szerinti keretmegállapodások vagy más keret jellegű szerződések a 24. § (1) bekezdése alapján kötött keretmegállapodásnak vagy más keret jellegű szerződésnek minősülnek.

(5) A jogutódlást követően az (1) bekezdés szerinti keretmegállapodásokban vagy más keret jellegű szerződésekben hivatkozott központosított közbeszerzési rendszer alatt a keretmegállapodások vagy más keret jellegű szerződések alkalmazása során a 3. § g) pontja szerinti központosított közbeszerzési portált kell érteni.

(6) A jogutódlást követően az (1) bekezdés szerinti keretmegállapodások vagy más keret jellegű szerződésekkel kapcsolatos adatszolgáltatásra a 15. § (2) bekezdése, valamint a 19. § (3) és (4) bekezdése alkalmazásával kerül sor.

(7) A jogutódlást követően az (1) bekezdés szerinti keretmegállapodások vagy más keret jellegű szerződések alkalmazása során a szerződéses mellékkötelezettségek teljesítésére, illetve az azok pénzügyi biztosítékának nyújtására - a jogutódlás bekövetkeztekor hatályos keretmegállapodások vagy más keret jellegű szerződések -előírásai szerint kerül sor, azzal, hogy az azokkal kapcsolatos jogok és kötelezettségek a központi beszerző szervezetet illetik, illetve terhelik.

(8) A jogutódlást követően az (1) bekezdés szerinti keretmegállapodások vagy más keret jellegű szerződések tekintetében a központi beszerző szervezet gondoskodik a keretmegállapodások vagy más keret jellegű szerződések módosításáról, ha az az e rendeletben foglaltakkal való összhang megteremtéséhez szükséges."

21. § Az R1. "Hatálybalépés" alcíme a következő 31/B. §-sal egészül ki:

"31/B. § Az intézmények az 1. számú melléklet 9. pontjában megjelölt kiemelt termékek beszerzésére megindított vagy 2020-ban indítani tervezett közbeszerzéseiket a 7-10. § szerinti saját hatáskörű beszerzésként 2020. május 31-ig kötelesek bejelenteni a központi beszerző szervezetnek."

22. § Az R1. 1. számú melléklete helyébe az 1. melléklet lép.

23. § Hatályát veszti

a) az R1. 8. § (5) bekezdése,

b) az R1. 4. számú melléklete.

2. A fekvőbeteg szakellátást nyújtó intézmények részére történő gyógyszer-, orvostechnikai eszköz és fertőtlenítőszer beszerzések országos központosított rendszeréről szóló 46/2012. (III. 28.) Korm. rendelet módosítása

24. § A fekvőbeteg szakellátást nyújtó intézmények részére történő gyógyszer-, orvostechnikai eszköz és fertőtlenítőszer beszerzések országos központosított rendszeréről szóló 46/2012. (III. 28.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R2.) 1. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Nem alkalmazható ez a rendelet azon gyógyszerekre és orvostechnikai eszközökre, amelyek beszerzése során

a) a gyógyszerek és orvostechnikai eszközök közbeszerzésének sajátos szabályairól szóló kormányrendelet szerint a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő,

b) a központosított közbeszerzési rendszerről, valamint a központi beszerző szervezet feladat- és hatásköréről szóló 168/2004. (V. 25.) Korm. rendelet szerint a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság

jár el beszerzőként."

25. § Hatályát veszti

a) az R2. 1. § (3) bekezdése,

b) az R2. 10. § (2) bekezdésében az "az 1. mellékletben meghatározott orvostechnikai eszközök beszerzése kivételével" szövegrész,

c) az R2. 1. melléklete.

3. Záró rendelkezések

26. § Ez a rendelet 2020. május 1-jén lép hatályba.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök

1. melléklet a 165/2020. (IV. 30.) Korm. rendelethez

"1. számú melléklet a 168/2004. (V. 25.) Korm. rendelethez

Az országosan kiemelt termékek jegyzéke

A termék megnevezése

1. Bútor (Irodabútor, egészségügyi bútor, oktatási bútor, kültéri bútor)

1.1. Asztalok

1.2. Szekrények, tároló bútorok

1.3. Ülőbútorok

1.4. Fekvőbútorok

1.5. Bútorokhoz kapcsolódó szolgáltatások

2. Papíripari termékek és irodaszerek

2.1. Papírok

2.2. Papírtermékek

2.3. Számítógép-kiírópapírok

2.4. Irodaszerek és írószerek

2.5. Papíripari termékekhez kapcsolódó szolgáltatások

2.6. Belföldi újság és folyóiratok

3. Gépjárművek

3.1. Személyszállító gépjárművek

3.2. Haszongépjárművek

3.3. Gépjármű-flottaüzemeltetési szolgáltatások

3.4. Új gépjárművekhez kapcsolódó szolgáltatások

3.5. Elektromos üzemű gépjárművek töltésére szolgáló berendezések

4. Gépjármű-üzemanyagok

4.1. Gépjármű-üzemanyag tankautós kiszállítással (nagykereskedelem)

4.2. Gépjármű-üzemanyag és üzemanyagkártya töltőállomási kiszolgálással (kiskereskedelem)

5. Utazásszervezések

5.1. Nemzetközi utazásszervezések

6. Elektronikus közbeszerzési szolgáltatások

6.1. Elektronikus árlejtés szolgáltatás

7. Orvostechnikai fogyóeszközök, fertőtlenítőszerek

7.1. Tisztító hatású eszköz- és felületfertőtlenítő szerek

7.2. Kötésrögzítő kötszerek

7.3. Műtéti kötszerek, műtéti izoláló szettek

7.4. Primer sebfedők

7.5. Orvosi kesztyűk

7.6. Műtéti ruházat

7.7. Infúziós és transzfúziós szerelékek

7.8. Intravénás kanülök

7.9. Műtéti leszívó rendszerek

7.10. Egyszerhasználatos fecskendők

7.11. Egyszerhasználatos injekciós tűk

7.12. Zárt vérvételi rendszerek

7.13. Higiéniai termékek, tisztítószerek

7.14. Orvosi gipsztermékek

7.15. Egyéb, gyógyszernek nem minősülő orvostechnikai fogyóeszközök

7.16. Orvostechnikai fogyóeszközökhöz kapcsolódó szolgáltatások

8. Létesítménygazdálkodással kapcsolatos szolgáltatások fekvőbeteg szakellátást nyújtó egészségügyi intézmények részére

8.1 Fekvőbeteg szakellátást nyújtó egészségügyi intézmények őrzés-védelmére irányuló szolgáltatás

8.2. Fekvőbeteg szakellátást nyújtó egészségügyi intézmények részére takarítási és egyéb higiéniás szolgáltatás

9. Energia

9.1. Villamos energia

9.2. Földgáz

10. Közbiztonsági térfigyelő kamerák és kapcsolódó szolgáltatások önként csatlakozó önkormányzatok részére"

Tartalomjegyzék