5/2021. (II. 23.) AM rendelet
a halgazdálkodás és a halvédelem egyes szabályainak megállapításáról szóló 133/2013. (XII. 29.) VM rendelet, valamint az államot megillető halgazdálkodási jog vagyonkezelésbe, pályázati úton történő haszonbérbe, valamint alhaszonbérbe adásának egyes szabályairól szóló 89/2015. (XII. 22.) FM rendelet módosításáról
A halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló 2013. évi CII. törvény 72. § (1) bekezdés 1., 2., 3., 7., 10., 16., 17., 19., 27. és 30. pontjában, a 2. alcím tekintetében a halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló 2013. évi CII. törvény 72. § (1) bekezdés 5. és 37. pontjában, továbbá a mezőgazdasági, az agrár-vidékfejlesztési, valamint halászati támogatásokhoz és egyéb intézkedésekhez kapcsolódó eljárás egyes kérdéseiről szóló 2007. évi XVII. törvény 81. § (4) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján,
a Kormány tagjainak feladat- és hatásköréről szóló 94/2018. (V. 22.) Korm. rendelet 79. § 7. pontjában, valamint a 86. § (1) bekezdésében meghatározott feladatkörömben eljárva a következőket rendelem el:
1. A halgazdálkodás és a halvédelem egyes szabályainak megállapításáról szóló 133/2013. (XII. 29.) VM rendelet módosítása
1. § A halgazdálkodás és a halvédelem egyes szabályainak megállapításáról szóló 133/2013. (XII. 29.) VM rendelet (a továbbiakban: Vhr.) 10. § (9) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(9) A halgazdálkodásra jogosult a Hhvtv. 15. és 16. §-a szerint a halgazdálkodási hatóság által előírtakat, az e rendeletben meghatározott fajlagos tilalmi idők bővítését, a kifogható halak mérettartományának, mennyiségének további korlátozását, valamint új fajok fajlagos tilalmi idővel és kifogható mérettartománnyal történő védelmét a helyi horgászrendjében rögzíti."
2. § A Vhr. 12/A. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"12/A. § A nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen és partján horgászati célra is használható vízilétesítmény, valamint horgászállás, horgászkikötő és egyéb horgászati célú létesítmény a halgazdálkodási jog gyakorlója előzetes hozzájárulásával létesíthető, amely nem pótolja a létesítéshez szükséges hatósági, vagyonkezelői engedélyeket."
3. § (1) A Vhr. 17. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"17. § (1) Halászati engedély
a) ökológiai célú, szelektív halászat céljából 1 naptári évre,
b) más hasznos víziállat kereskedelmi célú gyűjtése céljából 1 naptári évre,
c) az a) ponttól eltérően a mesterséges szaporításra alkalmas törzsállomány befogására irányuló ökológiai célú, szelektív halászat esetében legfeljebb 90 napra,
d) bemutatási célú halászat céljából a rendezvény időszakára - ideértve a passzív halászeszközök alkalmazását is - rendezvényenként legfeljebb 3 naptári napra
adható ki. A halászati engedélyben meg kell jelölni a kiadás célját is."
(2) A Vhr. 17. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) A halászati engedély kiadásának feltétele - a horgászszövetség haszonbérletébe tartozó halgazdálkodási vízterületek esetében az (1) bekezdés szerinti halászati engedély kivételével -, hogy a kérelmező rendelkezzen az érintett nyilvántartott halgazdálkodási vízterület halgazdálkodásra jogosultjával kötött, a halászati tevékenység végzésének részletes feltételeit tartalmazó szerződéssel (a továbbiakban: halászati szerződés). A halászati szerződés megszűnése esetén a halászati engedélyt a halgazdálkodási hatóság visszavonja."
(3) A Vhr. 17. § (4c) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4c) A halászati engedélyes a begyűjtött törzsállomány faj és méret szerint nyilvántartott mennyiségét, valamint tartási helyét bejelenti a halgazdálkodási hatóság és - a horgászszövetség haszonbérletébe tartozó állami vagy többségi állami tulajdonú halgazdálkodási vízterületek esetében - a horgászszövetség részére."
(4) A Vhr. 17. § (5) bekezdése a következő c) ponttal egészül ki:
(A halászati engedély iránti kérelemhez mellékelni kell)
"c) a 17. § (4a) bekezdése szerinti támogatásra vonatkozó igazolást."
4. § A Vhr. 19/A. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:
"(3) Az állami halászjegy és a halász fogási napló díját a horgászszövetség részére kell befizetni."
5. § (1) A Vhr. 21. §-a a következő (3a) bekezdéssel egészül ki:
"(3a) A Hhvtv. 40. § (9) bekezdése szerinti közfeladat-ellátás keretében lebonyolított állami horgászvizsgáztatás során a bizonyítvány kiadását, pótlását, meglétének tényéről szóló igazolást a horgászszövetség informatikai rendszere alapján végzi."
(2) A Vhr. 21. § (5)-(6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(5) A vizsgáztatásba bevont horgászszervezet az általa meghirdetett horgászvizsgák pontos helyszínét és időpontját, a vizsgák megtartása előtt legkevesebb 3 nappal köteles a horgászszövetség informatikai rendszerében közzétenni.
(6) A horgászvizsgáztatás részletes szabályzatának elkészítéséről, a horgászvizsga felkészítő anyagáról a horgászszövetség gondoskodik. A horgászvizsgáztatás szabályzatát a horgászszövetség honlapján teszi közzé."
(3) A Vhr. 21. § (9)-(12) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(9) A sikeres állami horgászvizsgát követően a horgászszövetség a halgazdálkodási hatóság honlapján közzétett tartalmú állami horgászvizsga-bizonyítványt állít ki, amelyet a vizsgáztatásba bevont horgászszervezet arra irányuló kérés esetén papír alapon ad át a vizsgázónak.
(10) A horgászvizsga-bizonyítványt a horgászszövetség az általa üzemeltetett informatikai rendszerben elektronikus úton állítja ki.
(11) A horgászszövetség az elveszett vagy megsemmisült állami horgászvizsga-bizonyítványt - a halgazdálkodási hatóság vagy saját nyilvántartása adatai alapján - megismételt vizsgakötelezettség nélkül, díjmentesen pótolja. Elektronikus támogatású állami horgászvizsga teljesítése esetén pótlásra nem kerül sor.
(12) A horgászvizsga alóli mentességet a horgászszövetség vagy az állami horgászvizsga bizottság számára hitelt érdemlően, a mentesség alapját igazoló okmány vagy igazolás benyújtásával kell igazolni."
6. § (1) A Vhr. 27. § (2a) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2a) Az elektronikusan előállított területi jegynek megszakítás nélkül sorszámozottnak és az adattartalmat tekintve megegyező másolati mentésűnek kell lennie. Az elektronikusan kiállított területi jegy a kiállítást követő 30 perc elteltével válik érvényessé."
(2) A Vhr. 27. § (2b) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2b) A horgászszervezetek részére a horgászszövetség biztosítja a területi jegyet előállító informatikai programot, amelynek a nyomon követhetőséget és a visszamenőleges változtatások megakadályozását teljeskörűen biztosítania kell."
(3) A Vhr. 27. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) Az (1) bekezdés f), g) és h) pontja szerinti adatok a területi jegy helyett az azzal együttesen, annak mellékleteként - elektronikus vagy nyomtatott formában - kiadott helyi horgászrendben, vagy a horgászrendi kivonatban is feltüntethetőek."
(4) A Vhr. 27. §-a a következő (4a) bekezdéssel egészül ki:
"(4a) Egyesített területi jegynek minősül azon területi jegy, amelyet a halgazdálkodásra jogosult a hasznosításában lévő több halgazdálkodási vízterületre egyesítve ad ki."
(5) A Vhr. 27. §-a a következő (9) bekezdéssel egészül ki:
"(9) Összevont területi jegy váltása esetén a horgász részére az összevont területi jegyen szereplő nyilvántartott halgazdálkodási vízterületre kiadható külön éves területi jegy is. Az összes kifogható halmennyiség ilyen esetben sem haladhatja meg a helyi horgászrendben meghatározott éves, vagy egyéb időszaki kifogható mennyiséget."
7. § (1) A Vhr. 27/A. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A horgászszövetség a szervezeti rendszerébe tartozó horgászszervezetek esetében meghatározza, nyilvántartja és honlapján közzéteszi a horgászszervezetek által kiadható területi jegyek
a) érvényességi időszakra,
b) horgászati jogcímre és
c) személyi jogosultságra
megállapított típusait."
(2) A Vhr. 27/A. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:
"(3) A horgászszövetség szervezeti rendszerébe tartozó horgászszervezetek számára az irányadó országos horgászrendet, valamint a helyi horgászrend, horgászrendi kivonat szerkezetét és kötelező, valamint ajánlott tartalmi elemeit a horgászszövetség határozza meg, amelyet honlapján köteles közzétenni."
8. § (1) A Vhr. 28. § (16) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(16) Az állami horgász- és halászjegy jogosultja által kifogott és elvinni kívánt halat a vízpartról elszállítani gyorsan és kíméletesen leölve szabad. Csónakos horgászat esetén az elszállítás a csónakhorgászat befejezése utáni elhagyását, a be- és kiléptető ponttal ellátott nyilvántartott halgazdálkodási vízterület és haltermelési létesítmény esetében a kijárati ponton való áthaladást jelenti. A 30 cm-nél kisebb testhosszúságú hal elszállítható élve is, de kizárólag olyan tárolóedényben, amely biztosítja a számára szükséges oxigéntartalmú vizet, és minimalizálja az állatot érő stresszhatásokat."
(2) A Vhr. 28. § (20) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(20) A horgászat vagy a halászat megkezdésekor a tevékenység megkezdésének napját tollal, kitörölhetetlen módon kell megjelölni a papíralapú fogási naplóban szereplő 13 hónapra kiterjedő naptárban. Több egymást követő napra tervezett tevékenység esetén legfeljebb a horgászat kezdő napja és az azt követő nap jelölhető meg előre. Vízi járműből történő horgászat esetén a vízi jármű indulása minősül a horgászat megkezdésének."
9. § A Vhr. a következő 31/B. §-sal egészül ki:
"31/B. § A halgazdálkodási terv szerkezetét, kötelező és ajánlott elemeit, formai követelményeit a 14. melléklet tartalmazza."
10. § A Vhr. 35. § (5) és (5a) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:
"(5) Az engedélyes a kifogott (megtartani kívánt), darabszám-korlátozás alá eső halat horgászat esetén a horogtól való megszabadítás után, rekreációs célú halászat esetén a halászeszközből történő kivétel után horgászhelyén vagy a halászhelyén azonnal köteles a papíralapú fogási naplóba tollal, kitörölhetetlen módon bejegyezni. A bejegyzésen történő javítás és módosítás esetén - ide nem értve a hivatásos halőr által végzett vagy jóváhagyott javításokat -az eredetileg bejegyzett halfogási adatok maradéktalanul beleszámítanak mind a napi, mind az évente kifogható halmennyiségbe. A megtartani nem kívánt - a megfogást vagy a 30/A. § szerinti horgászverseny mérlegelését követően -, haladéktalanul elengedett halat a fogási naplóba nem kell bejegyezni.
(5a) A darabszám-korlátozással nem védett halfajok mennyiségét azok össztömegében kifejezve a horgászat vagy a rekreációs célú halászat befejezését követően, a horgászhely vagy a halászhely elhagyása előtt kell a papíralapú fogási naplóba tollal, kitörölhetetlen módon bejegyezni. A bejegyzésen történő javítás és módosítás esetén - ide nem értve a hivatásos halőr által végzett vagy jóváhagyott javításokat - az eredetileg bejegyzett halfogási adatok maradéktalanul beleszámítanak mind a napi, mind az évente kifogható halmennyiségbe. A megtartani nem kívánt, a fogást követően elengedett halat a fogási naplóba nem kell bejegyezni."
11. § A Vhr. 39. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) A halgazdálkodási hatóság ötévente a halászattal és a horgászattal, a halvédelemmel, valamint a halászati őrzéssel összefüggő jogszabályokkal kapcsolatos továbbképzést szervez, amelyen - ha az adott személy sikeres halőri vizsgája és a továbbképzés időpontja között legalább két év eltelt - a hivatásos halőr köteles, a társadalmi halőr jogosult részt venni. A továbbképzésen való részvételt követő sikeres továbbképzési vizsgáról a halgazdálkodási hatóság a honlapján közzétett adattartamú vizsgabizonyítványt állít ki. A társadalmi halőr továbbképzési részvételéről a halgazdálkodási hatóság igazolást ad ki."
12. § A Vhr. 40. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A vizsgát tett halőrjelölt foglalkoztatását és a társadalmi halőrjelölt megbízatását megelőzően a működésének helye szerinti halgazdálkodási hatóság előtt köteles esküt tenni. Horgászszövetségi vagy tagszövetségi megbízás esetén a megbízó horgászszervezet székhelye az irányadó. A halőri eskü szövegének adattartalmát a halgazdálkodási hatóság honlapján teszi közzé."
13. § (1) A Vhr. 41. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) Az egyes rendészeti feladatokat ellátó személyek tevékenységéről, valamint egyes törvényeknek az iskolakerülés elleni fellépést biztosító módosításáról szóló törvény alapján az esküt tett hivatásos halőr részére a szolgálati igazolványt, valamint a szolgálati jelvényt a rendvédelmi hatóság a horgászszövetség, annak tagszervezete vagy a nyilvántartott halgazdálkodási vízterület halgazdálkodásra jogosultja mint munkáltató, vagy a megbízó kezdeményezésére állítja ki."
(2) A Vhr. 41. §-a a következő (3a) bekezdéssel egészül ki:
"(3a) Egy halőr egy szolgálati igazolvánnyal és szolgálati jelvénnyel rendelkezhet. Több megbízó vagy munkáltató esetén a halőr halgazdálkodási vízterületekre vonatkozó illetékességét a Hhvtv. 56. § (1a) bekezdése szerinti illetékessége, megbízása vagy munkaszerződése határozza meg."
(3) A Vhr. 41. § (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(5) A halőr szolgálati igazolvány és szolgálati jelvény leírását a halgazdálkodási hatóság honlapján teszi közzé. A szolgálati igazolványt és szolgálati jelvényt a rendvédelmi hatóság a hivatásos halőr részére személyesen adja át. Az átvételt követően a hivatásos halőr munkáltatója vagy megbízója köteles a halgazdálkodási hatóságnak nyilvántartásba vétel céljából megküldeni a kiadott szolgálati igazolvány és szolgálati jelvény számát."
(4) A Vhr. 41. §-a a következő (7a) bekezdéssel egészül ki:
"(7a) A (7) bekezdés szerint átvett szolgálati igazolványt és a szolgálati jelvényt a halgazdálkodásra jogosult 15 napon belül köteles a kiadó rendvédelmi hatóság részére átadni, a horgászszövetség egyidejű értesítése mellett."
14. § A Vhr. 48. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"48. § Ez a rendelet a természetes élőhelyek, valamint a vadon élő állatok és növények védelméről szóló, 1992. május 21-i 92/43/EGK tanácsi irányelv 14-15. cikkének és V-VI. számú mellékletének való megfelelést szolgálja."
15. § A Vhr.
a) 1. melléklete az 1. melléklet,
b) 9. melléklete a 2. melléklet
szerint módosul.
16. § A Vhr. a 3. melléklet szerinti 14. melléklettel egészül ki.
17. § A Vhr.
a) 1. § 4. pontjában a "farokúszó tövéig mért" szövegrész helyébe a "farokúszó tövéig egyenes vonalban mért" szöveg,
b) 10. § (7) bekezdés c) pontjában az "a b) szerinti" szövegrész helyébe az "a b) pont szerinti" szöveg,
c) 10. § (7a) bekezdésében a "szaporításhoz nélkülözhetetlen anyahalak" szövegrész helyébe a "szaporításra alkalmas törzsállomány" szöveg, az "az anyahalak begyűjtésének" szövegrész helyébe az "a törzsállomány begyűjtésének" szöveg,
d) 17. § (4a) bekezdésében a "mesterséges szaporítással előállítható telepítő anyag biztosításához nélkülözhetetlen anyahalak begyűjtése esetében az (1) bekezdés b) pontja szerinti" szövegrész helyébe az "a telepítőanyag biztosításához nélkülözhetetlen mesterséges szaporításra alkalmas törzsállomány begyűjtése esetében az (1) bekezdés c) pontja szerinti" szöveg,
e) 17. § (4b) bekezdésében az "anyahalak" szövegrész helyébe a "törzsállomány egyedei" szöveg,
f) 21. § (1) bekezdésében a "kéthavonta" szövegrész helyébe a "havonta" szöveg,
g) 21. § (2) bekezdés b) pontjában a "belső működési szabályzatában olyan" szövegrész helyébe az "olyan" szöveg,
h) 21. § (8) bekezdésében a "halgazdálkodási hatóság" szövegrész helyébe a "horgászszövetség" szöveg,
i) 25. §-ában az "az állami horgászjegy forgalmazását végző" szövegrész helyébe az "a horgászszövetség vagy az állami horgászjegy forgalmazását végző" szöveg, az "a díj pótlólagos" szövegrész helyébe pedig az "az emelt díj pótlólagos" szöveg,
j) 27. § (4) bekezdésében a "tartalmát" szövegrész helyébe a "tartalmát a (3) bekezdésben foglaltakra figyelemmel" szöveg,
k) 28. § (10) bekezdésében a "nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen" szövegrész helyébe az "az összes nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen az" szöveg,
l) 28. § (11) bekezdésében a "nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen" szövegrész helyébe az "az összes nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen" szöveg,
m) 28. § (21) bekezdésében a "víztérkódját, valamint a fogás dátumát" szövegrész helyébe a "víztérkódjának első öt számjegyét, valamint minden esetben négy arab számjeggyel megadva a fogás dátumát (hónap, nap formátumban)" szöveg,
n) 29. § (1) bekezdésében a "mellékleteként kiadott tájékoztatóban" szövegrész helyébe az "elidegeníthetetlen mellékleteként kiadott helyi horgászrendben, horgászrendi kivonatban" szöveg,
o) 30/A. § (3) bekezdésében a "tagszervezetei" szövegrész helyébe a "horgászszervezetek" szöveg,
p) 31. § (5) bekezdésében a "kérelemére" szövegrész helyébe a "kérelmére" szöveg,
q) 39. § (2) bekezdésében a "halőr" szövegrész helyébe a "halőri" szöveg,
r) 39. § (6) bekezdésében, a "két" szövegrész helyébe az "öt" szöveg,
s) 39. § (7) bekezdésében a "két" szövegrész helyébe az "öt" szöveg,
t) 41. § (10) bekezdésében a "szolgálati jelvénye" szövegrész helyébe a "szolgálati jelvénye, és a társadalmi halőr szolgálati igazolványa" szöveg
lép.
18. § Hatályát veszti a Vhr.
a) 1. § 10. pontjában az "anyahal, illetve" szövegrész,
d) 27. § (1) bekezdés e) pontjában az "és a csalihalfogó emelőháló használatára vonatkozó rendelkezést" szövegrész,
f) 41. § (2) és (9) bekezdése, valamint (11) bekezdésében a "(2)-(6), (8) és (9) bekezdése szerinti szolgálati naplóval," szövegrész.
2. Az államot megillető halgazdálkodási jog vagyonkezelésbe, pályázati úton történő haszonbérbe, valamint alhaszonbérbe adásának egyes szabályairól szóló 89/2015. (XII. 22.) FM rendelet módosítása
19. § Hatályát veszti az államot megillető halgazdálkodási jog vagyonkezelésbe, pályázati úton történő haszonbérbe, valamint alhaszonbérbe adásának egyes szabályairól szóló 89/2015. (XII. 22.) FM rendelet
a) 11. alcíme és 25. §-a,
b) 2. melléklete.
3. Záró rendelkezések
20. § E rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.
21. § E rendelet 1. alcíme a természetes élőhelyek, valamint a vadon élő állatok és növények védelméről szóló, 1992. május 21-i 92/43/EGK tanácsi irányelv 15. cikkének és VI. számú mellékletének való megfelelést szolgálja.
Dr. Nagy István s. k.,
agrárminiszter
1. melléklet az 5/2021. (II. 23.) AM rendelethez
1. A Vhr. 1. melléklet I. Kistermetű fajok táblázatának C:20 mezőjében a "100" szövegrész helyébe a "200" szöveg lép.
2. A Vhr. 1. mellékletében az I. és II. táblázatot követő megjegyzés helyébe a következő rendelkezés lép:
"* Megjegyzés: A méret- vagy darabszám-korlátozással vagy fajlagos tilalmi időszakkal védett halfajok méreten aluli, vagy kifogható darabszámot meghaladó, vagy fajlagos tilalmi időben jogosulatlanul kifogott, vagy a helyi horgászrendben felső méretkorlátozással védett halfajok felső méretet elérő vagy meghaladó egyede esetében, vagy azok jogosulatlan horgászat vagy rekreációs halászat során történt kifogása esetén a halgazdálkodási érték példányonként a táblázat szerint számított érték ötszöröse, ponty esetében tizenötszöröse."
2. melléklet az 5/2021. (II. 23.) AM rendelethez
A Vhr. 9. mellékletében a táblázatot követő szövegrész helyébe a következő rendelkezés lép:
"A naponta kifogható darabszámmal is védett halfajokból egy személy érvényes állami horgászjeggyel, turista állami horgászjeggyel vagy állami halászjeggyel évente együttesen és összesen legfeljebb 100 darabot foghat ki.
A meghatározott kifogható mennyiség az adott személyre vonatkozik, így nem állami vagy területi jegy típusonként értendő.
* Menyhal, sügér és domolykó esetében a naponta kifogható mennyiség darabszámtól függetlenül 3 kg."
3. melléklet az 5/2021. (II. 23.) AM rendelethez
"14. melléklet a 133/2013. (XII. 29.) VM rendelethez
A halgazdálkodási terv szerkezete és kötelező tartalmi elemei
I. rész
Halgazdálkodási terv fedőlapján
1. Halgazdálkodási terv megnevezés
2. Halgazdálkodásra jogosult
a) neve
b) székhelye (lakcíme)
c) adószáma
3. Nyilvántartott halgazdálkodási vízterület
a) neve
b) nyilvántartott területe
c) víztérkódja
4. A halgazdálkodási terv készítőjének és a terv horgászszervezeti jóváhagyójának neve, telefonszáma, elektronikus elérhetősége
5. Érvényességi időszak meghatározása
II. rész
Tervi törzsanyag
1. A vízterületen tervezett halgazdálkodási és más, halgazdálkodással összefüggő hasznosítási célok meghatározása
a) horgászat
b) rekreációs halászat
c) horgászati célú haltermelés
d) horgászsportra és horgászturizmusra vonatkozó kiegészítések
2. Az évenkénti haltelepítés tervezett minimális mennyiségére vonatkozó adatok, halfaj és korosztály szerinti megosztásban, a halállomány felmérésére, monitorozására vonatkozó nyilatkozatok, elképzelések
3. A víz minőségének és a halállományok védelmét célzó intézkedések, beleértve a hal rendszeres etetésére vagy haltermelés esetén takarmányozására vonatkozó szabályozásokat is
4. A halgazdálkodás érdekében a vízi növényzet és a víziállat-állomány fenntartására tervezett intézkedések
5. Az állandó vagy időszakos halgazdálkodási kíméleti területek kijelölésére tervezett intézkedések
6. Az invazív, nem őshonos halfajok visszaszorítására vonatkozó intézkedési terv
7. A halállomány őrzésének módja, a hivatásos halőrök és a társadalmi halőrök tervezett alkalmazási, megbízási módja, minimális létszáma
8. A helyi horgászrend azon tervezett rendelkezései, amelyek tervezetten a jogszabályban meghatározott korlátozásokat enyhítik
9. A helyi horgászrend azon tervezett rendelkezései, amelyek tervezetten a jogszabályban meghatározott korlátozásokat szigorítják és egyben a halgazdálkodási hatósági szankciók alapját is képezik
III. rész
Halgazdálkodási terv hátlapján
1. Horgászszövetség támogatási javaslata (alhaszonbérleti jogviszonyú halgazdálkodási vízterületek esetén)
2. Halgazdálkodási hatóság jóváhagyása, a jóváhagyás dátuma, a jóvá nem hagyott elemek tételes felsorolása indokolással
3. Halgazdálkodási hatóság hatályba léptető záradéka, aláírása, bélyegzője
A támogatási javaslat, a jóváhagyás és záradékolás elektronikus formában történik."