Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

32003D2256[1]

Az Európai Parlament és a Tanács 2256/2003/EK határozata (2003. november 17.) az eEurope 2005 cselekvési terv figyelemmel kísérésére, a helyes gyakorlatok terjesztésére, valamint a hálózati és informatikai biztonság javítására vonatkozó többéves (2003-2005) (MODINIS) program elfogadásáról

AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 2256/2003/EK HATÁROZATA

(2003. november 17.)

az eEurope 2005 cselekvési terv figyelemmel kísérésére, a helyes gyakorlatok terjesztésére, valamint a hálózati és informatikai biztonság javítására vonatkozó többéves (2003-2005) (MODINIS) program elfogadásáról

(EGT vonatkozású szöveg)

AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

tekintettel az Európai Közösséget létrehozó szerződésre, és különösen annak 157. cikke (3) bekezdésére,

tekintettel a Bizottság javaslatára ( 1 ),

tekintettel az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság véleményére ( 2 ),

tekintettel a Régiók Bizottságának véleményére ( 3 ),

a Szerződés 251. cikkében megállapított eljárásnak ( 4 ) megfelelően,

(1)

2000. március 23-án és 24-én a Lisszaboni Európai Tanács megállapította azt a célkitűzést, amely szerint az Európai Uniót a világ legversenyképesebb és legdinamikusabb tudásalapú gazdaságává kell alakítani, és meghatározta az előrehaladás mérésének összehangolására vonatkozó nyílt módszer alkalmazásának szükségességét.

(2)

2000. június 19-én és 20-án a Feirai Európai Tanács helybenhagyta az eEurope 2002 cselekvési tervet, és különösen kiemelte a tudásalapú gazdaság hosszabb távú tervei kidolgozásának szükségességét, amelyek ösztönzik valamennyi polgár új technológiákhoz való hozzáférését, 2000. november 30-án pedig a Belső Piaci Tanács meghatározott egy 23 mutatóból álló listát az eEurope 2002 cselekvési terv előrehaladásának mérésére.

(3)

2002. május 28-án a Bizottság az Európai Parlamentnek, a Tanácsnak, az Európai Gazdasági és Szociális Bizottságnak, valamint a Régiók Bizottságának címzett közleményt tett közzé "eEurope 2005: információs társadalom mindenki számára" címmel, a Sevillai Európai Tanács pedig 2002. június 21-én és 22-én helybenhagyta a cselekvési terv általános célkitűzéseit.

(4)

2001. január 22-én a Bizottság az Európai Parlamentnek, a Tanácsnak, az Európai Gazdasági és Szociális Bizottságnak, valamint a Régiók Bizottságának címzett közleményt tett közzé "Egy biztonságosabb információs társadalom megteremtése az információs infrastruktúrák biztonságának javításával és a számítógépes bűncselekmények elleni küzdelemmel" címmel.

(5)

A 2001. március 23-i és 24-i Stockholmi Európai Tanács következtetései arra irányuló kérést tartalmaztak, hogy a Tanács a Bizottsággal együtt dolgozzon ki egy, az elektronikus hálózatok biztonságára vonatkozó átfogó stratégiát, a gyakorlati végrehajtási intézkedéseket is ideértve. A Bizottság első ízben a 2001. június 6-i "Hálózati és informatikai biztonság: javaslat egy európai politikai megközelítésre" közleménnyel reagált erre a kérésre.

(6)

Az informatikai és hálózati biztonságot érintő eEurope cselekvési tervről szóló, 2001. május 30-i tanácsi állásfoglalás, a hálózati és informatikai biztonság terén alkalmazandó közös megközelítésről és sajátos cselekvésekről szóló, 2002. január 28-i tanácsi állásfoglalás ( 5 ), a hálózati és informatikai biztonság kultúrájára irányuló európai megközelítésről szóló, 2003. február 18-i tanácsi állásfoglalás ( 6 ) és egy európai politikai megközelítésre vonatkozó javaslatot érintő, hálózati és informatikai biztonságról szóló, 2002. október 22-i európai parlamenti állásfoglalás felszólította a tagállamokat, hogy sajátos cselekvéseket kezdjenek el az elektronikus hírközlési hálózatok és információs rendszerek biztonságának fokozása céljából. Az Európai Parlament és a Tanács üdvözölte továbbá a Bizottság azon szándékát, amely egyebek között az internetes infrastruktúra megbízhatóbb és biztonságosabb működését lehetővé tevő stratégia kidolgozására, valamint hálózati és informatikai biztonsági kérdésekkel foglalkozó európai szintű struktúra létrehozására vonatkozó javaslat megtételére irányul.

(7)

A Tanács 2003. február 18-i állásfoglalásával e tekintetben megerősített eEurope 2005 cselekvési terv egyebek között javaslatot tesz a hálózati és informatikai biztonsági kérdések európai szintű struktúrájának létrehozására.

(8)

Az információs társadalom felé való haladás a gazdasági, politikai és társadalmi kapcsolatok új formáinak bevezetésével elősegítheti az Európai Unió számára azt, hogy megbirkózzon századunk kihívásaival, és hozzájárulhat a növekedéshez, a versenyképességhez és a munkahelyteremtéshez. Az információs társadalom fokozatosan átszervezi a gazdasági és társadalmi tevékenység jellegét, továbbá jelentős, ágazatokon átívelő hatást idéz elő az eddig egymástól független tevékenységi területeken. Az információs társadalom végrehajtásához szükséges intézkedéseknek figyelembe kell venniük a Közösség gazdasági és társadalmi kohézióját és a digitális társadalomból való kirekesztéssel együtt járó kockázatokat, valamint a belső piac hatékony működését. Az Európai Unió és a tagállamok információs társadalommal kapcsolatos cselekvéseinek célja az, hogy továbbra is támogassák a hátrányos helyzetű csoportok információs társadalomban való részvételét.

(9)

Szükség van figyelemmel kísérő mechanizmusok létrehozására és a tapasztalatok kicserélésére, amely lehetővé teszi a tagállamok számára, hogy összehasonlítsák és elemezzék a teljesítményeket és mérjék az eEurope 2005 cselekvési terv előrehaladását.

(10)

A teljesítményértékelés segítségével a tagállamok felmérhetik azt, hogy az eEurope 2005 cselekvési terv keretében általuk indított nemzeti kezdeményezések nyomán realizálódnak-e olyan eredmények, amelyek összehasonlíthatók a többi tagállamban, valamint nemzetközi viszonylatban elért eredményekkel, és hogy e kezdeményezések maradéktalanul kihasználják-e a technológiai lehetőségeket.

(11)

A tagállamoknak az eEurope 2005 cselekvési terv keretében való fellépését ezen kívül a helyes gyakorlatok terjesztése is támogathatja. A teljesítményértékelés és a helyes gyakorlatok terén az európai hozzáadott érték az alternatív határozatok eredményeinek összehasonlító értékeléséből áll, amelynek mérése egy közös megfigyelő és elemző módszerrel történik.

(12)

Szükség van az információs társadalom gazdasági és társadalmi következményeinek elemzésére, amely megkönnyítheti a politikai megbeszéléseket. Ez lehetővé teszi a tagállamok számára azt, hogy még jobban kihasználják a technológiai fejlődés gazdasági és ipari lehetőségeit, különösen az információs társadalom területén.

(13)

A hálózati és informatikai biztonság a biztonságos üzleti környezet megvalósításának nélkülözhetetlen feltételévé vált. A hálózati és informatikai biztonság összetett jellege maga után vonja azt, hogy az e területre vonatkozó intézkedések kidolgozásánál a helyi, nemzeti és adott esetben európai hatóságoknak számos politikai, gazdasági, szervezeti és műszaki szempontot kell figyelembe venniük, és nem szabad szem elől téveszteniük a hírközlési hálózatok decentralizált és globális jellegét. A hálózati és informatikai biztonsági kérdések európai szintű struktúrájának tervezett létrehozása bővítheti a tagállamok és a Közösség azon lehetőségét, hogy reagálni tudjanak a jelentősebb hálózati és informatikai biztonsági problémákra. Az előkészítő munkának már 2003-ban el kell kezdődnie.

(14)

Mivel a fent említett tevékenységek célja a tagállamok, az Európai Gazdasági Térség, a pályázó és tagjelölt országok, valamint a közép- és kelet-európai társult országok közötti szinergiák és együttműködés elősegítése, a Bizottság a jövőben ösztönözhetné az említett országokat arra, hogy még inkább vegyenek részt a program tevékenységeiben.

(15)

E határozat a program teljes időtartamára megállapít egy olyan pénzügyi keretet, amely az Európai Parlament, a Tanács és a Bizottság között létrejött, a költségvetési fegyelemről és a költségvetési eljárás javításáról szóló, 1999. május 6-i intézményközi megállapodás 33. pontja értelmében kiemelt hivatkozási alapot képez a költségvetési hatóság számára az éves költségvetési eljárás folyamán.

(16)

Az e határozat végrehajtásához szükséges intézkedéseket a Bizottságra ruházott végrehajtási hatáskörök gyakorlására vonatkozó szabályok megállapításáról szóló, 1999. június 28-i 1999/468/EK tanácsi határozattal ( 7 ) összhangban kell elfogadni.

(17)

E program előrehaladását folyamatosan figyelemmel kell kísérni,

ELFOGADTA EZT A HATÁROZATOT:

1. cikk

Az eEurope 2005 cselekvési terv figyelemmel kísérésére, a helyes gyakorlatok terjesztésére, valamint a hálózati és informatikai biztonság javítására vonatkozóan több évre szóló (2003-2005) programot (továbbiakban: program) fogadnak el.

A program célkitűzései a következők:

a) a tagállamok teljesítményének és a tagállamokon belüli teljesítménynek a figyelemmel kísérése és azok összehasonlítása a világ legjobb teljesítményeivel, lehetőség szerint hivatalos statisztikák felhasználásával;

b) a tagállamok eEurope keretében végzett törekvéseinek nemzeti, regionális, illetve helyi szintű támogatása az e téren folytatott helyes gyakorlatok elemzésével és a kiegészítő kölcsönös tapasztalatcsere mechanizmusainak kidolgozásával;

c) az információs társadalom gazdasági és társadalmi következményeinek elemzése, amely elősegítheti a különösen a vállalkozások versenyképességével, a kohézióval és a társadalmi integrációval kapcsolatos politikai megbeszéléseket; az eEurope irányító csoport részére a szükséges információk átadása, amelyek segítségével az felmérheti az eEurope 2005 cselekvési terv megfelelő stratégiai irányát;

d) a hálózati és informatikai biztonsági kérdések európai szintű struktúrájának létrehozására irányuló felkészülés a 2002. január 28-i tanácsi állásfoglalásban és az eEurope 2005 cselekvési tervben előirányzottak szerint, a hálózati és informatikai biztonság javításának céljával.

A program tevékenységeit ágazatokon átívelő jellegű cselekvések alkotják, amelyek kiegészítik a Közösség egyéb területekre vonatkozó cselekvéseit. E cselekvések egyike sem kétszerezi meg az egyéb közösségi programok keretében e területeken folytatott munkát. Az összehasonlító elemzéssel, helyes gyakorlatokkal és a politika összehangolásával kapcsolatos program alapján meghozott intézkedések arra törekednek, hogy teljesítsék az eEurope 2005 cselekvési terv célkitűzéseit, előmozdítsák a hálózati és informatikai biztonságot és a szélessávú technológiát, valamint hogy támogassák az elektronikus kormányzást, elektronikus gazdaságot, elektronikus egészségügyet és az elektronikus tanulást.

A program közös keretet biztosít a különböző nemzeti, regionális és helyi szintek európai szintű kiegészítő kölcsönös együttműködéséhez is.

1a. cikk

(1) A 2006. évre szóló program folytatja az IKT-k különböző gazdasági ágazatokban történő bevezetésének és használatának, valamint a helyes gyakorlat terjesztésének figyelemmel kísérését, és az alábbi célokkal rendelkezik:

a) a tagállamok teljesítményének és a tagállamokon belüli teljesítménynek a figyelemmel kísérése és azok összehasonlítása a világ legjobb teljesítményeivel, lehetőség szerint hivatalos statisztikák felhasználásával;

b) a tagállamok az IKT-k alkalmazásának serkentésére irányuló törekvéseinek nemzeti, regionális, illetve helyi szintű támogatása az e téren folytatott helyes gyakorlatok elemzésével és a kiegészítő kölcsönös tapasztalatcsere mechanizmusainak kidolgozásával;

c) az információs társadalom gazdasági és társadalmi következményeinek elemzése, amely különösen a versenyképességgel, növekedéssel és foglalkoztatással kapcsolatos politikai vitákat segíti.

(2) A program tevékenységeit ágazatokon átívelő jellegű cselekvések alkotják, amelyek kiegészítik a Közösség egyéb területekre vonatkozó cselekvéseit. E cselekvések egyike sem kétszerezi meg az egyéb közösségi programok keretében e területeken folytatott munkát. A program szerint a teljesítményértékelés, a helyes gyakorlat és a szakpolitika összehangolása területén végzett intézkedések a Bizottság 2005. február 2-i, az Európai Tanács tavaszi üléséhez szóló, az IKT-k átvételének, és különösen a szélessávú kapcsolat, az eKormányzat, az eKereskedelem, az eEgészségügy és az eTanulás kialakításának ösztönzését az eEurope terv folytatásaként célul kitűző "Közös munkával a növekedésért és a munkahelyekért, a lisszaboni stratégia új kezdete" és a Bizottság 2005. június 1-jei, a nyitott és versenyképes digitális gazdaság előmozdítását célul kitűző "i2010: európai információs társadalom a növekedésért és foglalkoztatásért" című közleményében megfogalmazott célok teljesítését támogatják.

(3) A program közös keretet biztosít a különböző nemzeti, regionális és helyi szintek európai szintű kiegészítő kölcsönös együttműködéséhez is.;

2. cikk

Az 1. cikkben említett célkitűzések elérése érdekében a következő cselekvéseket végzik:

a) 1.cselekvés

A teljesítmény figyelemmel kísérése és összehasonlítása:

- adatgyűjtés és -elemzés az eEurope 2005 cselekvési terv végrehajtásáról szóló, 2003. február 18-i tanácsi állásfoglalásban ( 8 ) meghatározott teljesítményértékelési mutatók alapján, ideértve adott esetben a regionális mutatókat is. Külön figyelmet kell szentelni az eEurope 2005 cselekvési terv legfontosabb céljaival kapcsolatos adatokra;

b) 2.cselekvés

A helyes gyakorlatok terjesztése:

- a helyes gyakorlatok meghatározását célzó nemzeti, regionális és helyi szintű tanulmányok, amelyek hozzájárulnak az eEurope 2005 cselekvési terv sikeres végrehajtásához,

- célirányos konferenciák, szemináriumok, illetve műhelyek támogatása az eEurope 2005 cselekvési terv célkitűzései megvalósításának céljával, annak érdekében, hogy elősegítsék az együttműködést, valamint a tapasztalatok és helyes gyakorlatok kicserélését az 1. cikk b) bekezdésében meghatározott kiegészítő kölcsönös együttműködés közös keretében;

c) 3.cselekvés

Elemzés és stratégiai megbeszélés:

- a társadalmi és gazdasági szakértők munkájának támogatása azzal a céllal, hogy a Bizottság és kérésre az eEurope irányító csoport adalékokat kapjon az e téren folytatott politika jövőbeni elemzéséhez,

- az eEurope irányítócsoport támogatása annak érdekében, hogy az stratégiai áttekintést adjon az eEurope 2005 cselekvési terv végrehajtásáról, fórumot szolgáltasson a tapasztalatok kicseréléséhez, és lehetővé tegye a tagjelölt országok mielőbbi részvételét, valamint hogy más érdekelt feleket is felkérjen a nézeteik kifejtésére;

d) 4.cselekvés

A hálózati és informatikai biztonság javítása:

- a hálózati és informatikai biztonsági kérdések európai szintű struktúrájának létrehozására való felkészülés a 2002. január 28-i és a hálózati és informatikai biztonság kultúrájára irányuló európai megközelítésről szóló, 2003. február 18-i tanácsi állásfoglalásban, valamint az eEurope 2005 cselekvési tervben előirányzottak szerint, egyebek között olyan témájú felmérések, tanulmányok, műhelyek finanszírozása révén, mint például biztonsági mechanizmusok és azok együttműködési képessége, hálózati megbízhatóság és védelem, fejlett kriptográfia, a magánélet védelme és biztonság a vezeték nélküli hírközlési eszközök használata során.

2a. cikk

Az 1a. cikkben említett célok elérése érdekében a következő cselekvéseket végzik:

a) 1. cselekvés

A teljesítmény figyelemmel kísérése és összehasonlítása:

- adatgyűjtés és -elemzés az eEurope 2005 cselekvési terv végrehajtásáról szóló, 2003. február 18-i tanácsi állásfoglalásban meghatározott teljesítményértékelési mutatók alapján - ideértve adott esetben a regionális mutatókat is -, és az információs társadalomra vonatkozó közösségi statisztikákról szóló, 2004. április 21-i 808/2004/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet ( 9 ) alapján.

b) 2. cselekvés

A helyes gyakorlatok terjesztése:

- a helyes gyakorlatok azonosítását célzó nemzeti, regionális és helyi szintű tanulmányok, amelyek hozzájárulnak az IKT-k bevezetéséhez a gazdaság különböző ágazataiban,

- célirányos konferenciák, szemináriumok, illetve műhelyviták támogatása a Bizottság 2005. február 2-i, az Európai Tanács tavaszi üléséhez szóló, az IKT-k átvételének ösztönzését az eEurope terv folytatásaként célul kitűző "Közös munkával a növekedésért és a munkahelyekért, a lisszaboni stratégia új kezdete" és a 2005. június 1-jei, a nyitott és versenyképes digitális gazdaság előmozdítását célul kitűző "i2010: Európai információs társadalom a növekedésért és foglalkoztatásért" című közleményében megfogalmazott célkitűzések teljesítése céljával, annak érdekében, hogy elősegítsék az együttműködést, valamint a tapasztalatok és helyes gyakorlatok kicserélését az 1a. cikk (1) bekezdésének b) pontjában meghatározott módon.

c) 3. cselekvés

Elemzés és stratégiai egyeztetés:

- a társadalmi és gazdasági szakértők munkájának támogatása azzal a céllal, hogy a Bizottság információkat kapjon az e téren folytatott politika előremutató elemzéséhez.

3. cikk

Az 1. cikkben megállapított célkitűzések eléréséhez és a 2. cikkben felsorolt cselekvések megvalósításához a Bizottság megfelelő és meghozza a megfelelő intézkedéseket, különösen pedig a következőket:

- szerződések odaítélése egyedi területekkel, korlátozott terjedelmű demonstrációs tevékenységekkel, köztük műhelyekkel és konferenciákkal kapcsolatos felmérésekre, előkészítő tanulmányokra, részletes tanulmányokra vonatkozó feladatok végrehajtására;

- információk begyűjtése, közzététele és terjesztése, valamint web alapú szolgáltatások kifejlesztése;

- támogatás nyújtása szakértői megbeszélésekhez, konferenciákhoz, szemináriumokhoz.

4. cikk

A program a 2003. január 1. és 2006. december 31. közötti időszakra terjed ki.

E program végrehajtásának pénzügyi kerete 30 160 000 EUR.;

Ennek indikatív részletezését a melléklet ismerteti.

Az éves előirányzatokat a költségvetési hatóság engedélyezi a pénzügyi terv keretein belül.

5. cikk

A Bizottság felel a program végrehajtásáért és annak a többi közösségi programmal való összehangolásáért. A Bizottság e határozat alapján minden évben munkaprogramot dolgoz ki.

A Bizottság a 6. cikk (2) bekezdésében említett eljárásnak megfelelően jár el:

a) a munkaprogram, valamint a teljes költségvetés részletezésének elfogadásánál;

b) a program értékeléséhez szükséges intézkedések elfogadásánál;

c) a javaslattételre irányuló felhívások kritériumainak meghatározásánál, az 1. cikkben körvonalazott célkitűzéseknek megfelelően, valamint az ilyen felhívásokra válaszként előterjesztett projektek értékelésénél, amikor is a közösségi hozzájárulás becsült összegének közösségi finanszírozása 250 000 euróval egyenlő vagy ezt meghaladó nagyságú.

6. cikk

(1) A Bizottságot munkájában egy bizottság (továbbiakban: bizottság) támogatja.

(2) Amikor hivatkozás történik e bekezdésre, az 1999/468/EK határozat 4. és 7. cikkét kell alkalmazni, tekintettel annak 8. cikke rendelkezéseire.

Az 1999/468/EK határozat 4. cikkének (3) bekezdésében rögzített időszakot három hónapban állapítják meg.

(3) A bizottság elfogadja saját eljárási szabályzatát.

7. cikk

(1) Annak biztosítása érdekében, hogy a közösségi támogatást hatékonyan használják fel, a Bizottság gondoskodik arról, hogy az e határozat értelmében végzett cselekvéseket előzetes becslés, ellenőrzés és azt követő értékelés függvényévé tegyék.

(2) A cselekvések végrehajtása folyamán és azok befejezését követően a Bizottság kiértékeli a végrehajtásuk módját és végrehajtásuk kihatását annak felmérése érdekében, hogy az eredeti célkitűzések teljesültek-e.

(3) A Bizottság rendszeresen tájékoztatja a bizottságot és az eEurope irányító csoportot a program egészének végrehajtásával kapcsolatos előrehaladásról.

(4) A program végén a Bizottság értékelő jelentést terjeszt az Európai Parlament, a Tanács, valamint az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság elé a 2. cikkben említett cselekvések végrehajtása keretében elért eredményekről.

8. cikk

(1) A program az Európai Közösséggel létrejött vonatkozó megállapodásaik keretében hozzáférhetővé tehető az Európai Gazdasági Térség országai, a pályázó és tagjelölt országok, valamint a közép- és kelet-európai társult országok számára.

(2) E határozat végrehajtása során ösztönzik a Közösségen kívüli országokkal és értelemszerűen nemzetközi szervezetekkel, illetve szervekkel való együttműködést.

9. cikk

Ez a határozat az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő napon lép hatályba.

10. cikk

Ennek a határozatnak a tagállamok a címzettjei.

MELLÉKLET

Az eEurope figyelemmel kísérésére, a helyes gyakorlatok terjesztésére, valamint a hálózati és informatikai biztonság javítására vonatkozó többéves program (MODINIS)

Kiadások indikatív bontása 2003 és 2005 között

A teljes költségvetés százalékában kategóriánként és évenként
2003200420052003–2005 között összesen
1. cselekvés: a teljesítmény figyelemmel kísérése és összehasonlítása12 %14 %14 %40 %
2. cselekvés: a helyes gyakorlatok terjesztése8 %10 %12 %30 %
3. cselekvés: elemzés és stratégiai egyeztetés2 %3 %3 %8 %
4. cselekvés: a hálózati és információs biztonság fejlesztése17 %5 %0 %22 %
A teljes költségvetés százalékában39 %32 %29 %100 %

Kiadások indikatív bontása 2006-ra vonatkozóan

A teljes költségvetés százalékában kategóriánként és évenként
2006
1. cselekvés: a teljesítmény figyelemmel kísérése és összehasonlítása55 %
2. cselekvés: a helyes gyakorlatok terjesztése30 %
3. cselekvés: elemzés és stratégiai egyeztetés15 %
4. cselekvés: a hálózati és információs biztonság fejlesztése0 %
A teljes költségvetés százalékában100 %

( 1 ) HL C 291. E, 2002.11.26., 243. o.

( 2 ) HL C 61., 2003.3.14., 184. o.

( 3 ) HL C 128., 2003.5.29., 19. o.

( 4 ) Az Európai Parlament 2003. február 12-i véleménye (a Hivatalos Lapban még nem tették közzé), a Tanács 2003. május 26-i közös álláspontja (HL C 159. E, 2003.7.8., 11. o.) és az Európai Parlament 2003. szeptember 25-i álláspontja (a Hivatalos Lapban még nem tették közzé). A Tanács 2003. október 27-i határozata.

( 5 ) HL C 43., 2002.2.16., 2. o.

( 6 ) HL C 48., 2003.2.28., 1. o.

( 7 ) HL L 184., 1999.7.17., 23. o.

( 8 ) HL C 48., 2003.2.28., 2. o.

( 9 ) HL L 143., 2004.4.30., 49. o.

Lábjegyzetek:

[1] A dokumentum eredetije megtekinthető CELEX: 32003D2256 - http://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:32003D2256&locale=hu Utolsó elérhető, magyar nyelvű konszolidált változat CELEX: 02003D2256-20051227 - http://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:02003D2256-20051227&locale=hu

Tartalomjegyzék