A Kecskeméti Törvényszék P.20238/2010/10. számú határozata személyiségi jog megsértése tárgyában. [1949. évi XX. törvény (Alkotmány) 70/B. § (1) bek., (1) bek., 1959. évi IV. törvény (Ptk.) 75. §, 78. §, 1992. évi XXXIII. törvény (Kjt.) 46. §] Bíró: Oroszné dr. Kerekes Anna
Kapcsolódó határozatok:
*Kecskeméti Törvényszék P.20238/2010/10.*, Szegedi Ítélőtábla Pf.20170/2011/3. (ÍH 2012.71)
***********
Bács-Kiskun Megyei Bíróság
Kecskemét
8.P.20.238/2010/10.
A M A G Y A R K Ö Z T Á R S A S Á G N E V É B E N !
A Bács-Kiskun Megyei Bíróság a magánfél meghatalmazott neve, címe által képviselt felperes neve ugyanottani lakos felperesnek,- az ügyvéd neve, címe által képviselt alperes neve, címe szám alatti székhelyű alperes ellen,- személyiségi jog megsértésének megállapítása, stb. iránt indult perben meghozta az alábbi
Í T É L E T E T
A megyei bíróság a felperes keresetét e l u t a s í t j a.
Megállapítja, hogy 82.600-Ft (azaz nyolcvankettőezer-hatszáz forint) eljárási illeték a Magyar Állam terhén marad.
Kötelezi a felperest, hogy 15 nap alatt fizessen meg az alperesnek 60.000-Ft (azaz hatvanezer forint) képviseleti költséget.
Az ítélet ellen a kézhezvételtől számított 15 napon a Szegedi Ítélőtáblához címzett, de ennél a bíróságnál írásban, 3 példányban benyújtható fellebbezéssel lehet élni, jogi képviselő által
I N D O K O L Á S:
A felperes közalkalmazottként gazdasági ügyintézői adminisztrációs feladatot látott el az alperesnél. 2009. április 1-jén az alperes megszüntette közalkalmazotti jogviszonyát, melynek kapcsán indított perben a .... Munkaügyi Bíróság .... szám alatti, 2009. szeptember 29-én kelt, és november 2-án jogerőre emelkedett ítélettel a munkáltatói intézkedést megszüntetve a felperest visszahelyezte eredeti munkakörébe, és a munkáltatót az elmaradt munkabér megfizetésére kötelezte. A 2009. november 3-án munkavégzésre jelentkező felperessel szemben a november 3-án kelt .... iktató számú határozattal fegyelmi vizsgálatot rendelt el az alperes, mert "alapos gyanú merült fel, hogy jelentős súlyú fegyelmi vétséget követett el, munkakörével összefüggésben megszegte a titoktartási kötelezettségét...xy alelnök úrnál tett látogatása alkalmával ön azt a nyilatkozatot tette, hogy az intézmény adminisztrációjával kapcsolatos elektronikus adatok az ön birtokában, az ön otthonában vannak." (3/F1 alatt csatolt irat.)
Az alperes 2009. december 22-én kelt határozatával elbocsátotta a felperest a fegyelmi eljárás eredményeként, és azonnali hatállyal megszüntette közalkalmazotti jogviszonyát. Az indokolás többek közt tartalmazta "a .... Tanács egyértelműen bizonyítottnak találta azt a tényt, hogy felperes neve magánbirtokába nem tisztességes eljárás útján került a .... iktató számú munkaügyi irat." (3/F2 alatt csatolt határozat.)
A felperes 2009. november 4-i keltű keresetével a Munkaügyi Bírósághoz fordult a munkaviszony jogellenes megszüntetése miatt, mely jogerősen még nem zárult le.
A felperes keresetében annak megállapítását kérte, hogy az alperes személyiségi jogát megsértette:
Egyrészt munkához való jogát sértette a közalkalmazotti jogviszonya két alkalommal történő jogellenes megszüntetése, másrészt jó hírnevét sértette a 2009. november 3-i fegyelmi eljárást kezdeményező iratba, és a 2009. december 22-i fegyelmi határozatba foglalt valótlan tényállítás, illetve a valótlan tények további híresztelése. A Magyar Köztársaság Alkotmánya 70/B.§. (1) bek., a Ptk.75.§. (1) bek., 78.§. és 84.§. (1) bek. a./pontja alapján kérte a jogsértés általi bíróság megállapítását, és az e./pontra hivatkozva pedig az alperes 1.376.697-Ft kártérítés megfizetésére kötelezését.
A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!
Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!