Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

54/2009. (VII. 10.) HM utasítás

az egyes pénzbeli szociális juttatások igénylésének, megállapításának és elszámolásának szabályairól

A honvédelemről és a Magyar Honvédségről szóló 2004. évi CV. törvény 52. § (1) bekezdésének f) pontja és a 97. § (1) bekezdésének o) pontja alapján a hivatásos és szerződéses katonák, a honvédségi közalkalmazottak egyes pénzbeli szociális juttatásairól szóló HM rendelet (a továbbiakban: R.) és a köztisztviselők, a munkavállalók és az ösztöndíjas hallgatók egyes pénzbeli szociális juttatásairól szóló HM utasítás előírásainak végrehajtására a következő utasítást adom ki:

1. §

Az utasítás hatálya kiterjed a Honvédelmi Minisztériumra (a továbbiakban: HM), a honvédelmi miniszter alárendeltségébe, közvetlen irányítása, fenntartói irányítása és közvetlen felügyelete alá tartozó, a HM államtitkára által felügyelt szervezetekre, továbbá a Magyar Honvédség katonai szervezeteire (a továbbiakban együtt: honvédelmi szervezet).

2. §

A HM Honvéd Vezérkar főnöke az R.-ben szabályozott jogköreit a Honvéd Vezérkar, a HM HVKF közvetlen alárendeltségébe tartozó szervezetek esetében helyettesére, a Magyar Honvédség katonai szervezetei tekintetében az MH Összhaderőnemi Parancsnokság parancsnokára részben vagy egészében írásban átruházhatja.

3. §

(1) A kérelem (igénybejelentés) alapján folyósításra kerülő juttatások kifizetésének engedélyezése - amennyiben az R. eltérően nem rendelkezik - a parancsnok hatáskörébe tartozik. A kérelmet szolgálati úton kell a döntésre jogosult parancsnok részére benyújtani.

(2) A döntés-előkészítés az illetékes pénzügyi és számviteli, valamint a személyügyi (humán) szerv együttes feladata.

(3) A családalapítási támogatás, az illetményelőleg és a parancsnoki, magasabb parancsnoki segély megállapítására irányuló kérelmeket - ha a honvédelmi szervezetnél működik - a szociális bizottsággal véleményeztetni kell.

4. §

(1) A döntésre jogosult parancsnok a kérelem teljesítésére vonatkozó döntésről (kötelezettségvállalásról)

a) a kérelemre, igénybejelentésre feljegyzett, a pénzügyi és számviteli szerv által ellenjegyzett záradékkal, vagy

b) a pénzügyi és számviteli szerv által ellenjegyzett parancsban (határozatban) rendelkezik.

(2) A döntést a kérelmezővel közölni kell.

5. §

A magasabb parancsnok családalapítási támogatás keretének összegét a honvédelmi miniszter állapítja meg.

6. §

Az R. 7. § (1) bekezdése szerinti illetményelőleg folyósításához szükséges pénzügyi fedezet biztosítására a honvédelmi szervezetek illetményelőleg-keretet képeznek. A 100 fő alatti létszámú honvédelmi szervezetek illetményelőleg-kereteit és az ezek feletti rendelkezési jogot az illetékes magasabb parancsnok a saját hatáskörébe vonhatja (összevont keret).

7. §

(1) Az illetményelőleg-keretet a pénzügyi és számviteli szerv évente képezi és nyilvántartja. A keret összege a honvédelmi szervezet tárgyév januári összesített besorolás szerinti hivatásos katonai és köztisztviselői alapilletmény, valamint közalkalmazotti illetmény 6%-a. Amennyiben a január 1-jére vonatkozó általános illetményfejlesztés a keret felszámítása után kerül végrehajtásra, annak mértékével a keretet növelni kell.

(2) A felszámított keretet a HM Közgazdasági és Pénzügyi Ügynökség (a továbbiakban: HM KPÜ) vezérigazgatója év közben módosíthatja, ha átszervezés következtében az állományi létszám olyan mértékben változik, hogy az a keret összegét - idő- és létszámarányosan - legalább 20%-kal növelné vagy csökkentené.

(3) A kiutalt illetményelőleggel az illetményelőleg-keretet meg kell terhelni, a levont (törlesztett) összegeket pedig a kereten jóvá kell írni. A keretmaradvány év közben sem lehet negatív. A 6. § szerinti illetményelőleg-keret december 31-ei törlesztetlen része (kintlévőség) nem haladhatja meg a felszámított éves keret 50%-át. A keret tárgyévi nyitó összegét az előző évi kintlévőség záróösszegével meg kell terhelni.

8. §

A magasabb parancsnok R. 7. § (2) bekezdése szerinti illetményelőleg-keretének összegét a honvédelmi miniszter állapítja meg.

9. §

(1) A negyedévenként felhasználható parancsnoki segélykeretet

a) a hivatásos katonák, illetőleg a köztisztviselők, közalkalmazottak esetében a tárgynegyedév első napjának tényleges létszáma és az illetményalap 0,8%-ának,

b) a tartalékos katonák és a hallgatók esetében a tárgynegyedév első napjának tényleges létszáma és az illetményalap 0,4%-ának szorzata képezi.

A keret maradványa a tárgyéven belül használható fel.

(2) A hivatásos és tartalékos katonák együttesen kezelt állománya, a köztisztviselők, a közalkalmazottak, illetőleg a hallgatók állománycsoportjai után külön-külön felszámított segélykeretek között átcsoportosítani nem lehet. Amennyiben valamelyik állománycsoportban az első negyedévre felszámított segélykeret összege nem érné el a köztisztviselői illetményalapot, az állománycsoportok kereteit a tárgyév folyamán összevontan lehet kezelni.

(3) A 100 fő alatti létszámú honvédelmi szervezetek parancsnoki segélykereteit és az ezek feletti rendelkezési jogot az illetékes magasabb parancsnok a saját hatáskörébe vonhatja (összevont keret).

10. §

A magasabb parancsnok R. 10. § (2) bekezdése szerinti segélykeretének összegét a honvédelmi miniszter állapítja meg.

11. §[1]

12. §

Ez az utasítás a közzététele napján lép hatályba, rendelkezéseit a folyamatban lévő ügyekre is alkalmazni kell. Budapest, 2009. június 30.

Dr. Szekeres Imre s. k.,

honvédelmi miniszter

Lábjegyzetek:

[1] Hatályon kívül helyezte a 3/2010. (I. 8.) HM utasítás 20. § (1) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2010.01.05.