Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

14/2012. (VI. 25.) VM utasítás

a vidékfejlesztési miniszter által kitűzhető díjakkal kapcsolatos minisztériumi feladatokról

Az egyes miniszterek, valamint a Miniszterelnökséget vezető államtitkár feladat- és hatásköréről szóló 212/2010. (VII. 1.) Korm. rendeletben meghatározott feladat- és hatáskörömben eljárva - figyelemmel a jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (4) bekezdés c) pontjára - az alábbiakat rendelem el:

1. § (1)[1] A Vidékfejlesztési Minisztérium (a továbbiakban: minisztérium) a Polgári Törvénykönyv szerinti díjkitűzésként

a) évente

aa) a Magyar Agrárgazdasági Minőség Díj,

ab) az Élelmiszerbiztonságért Díj,

b) kétévente pedig a Magyar Tájdíj

elnyerésére nyilvános pályázatot hirdet.

(2) A nyilvános pályázatok kiírásának, lebonyolításának a költségeit a minisztérium éves költségvetésébe be kell tervezni.

2. § (1) A pályázati kiírásokat - a minisztérium díjjal kapcsolatos szakterületért felelős szervezeti egysége felkérésére - a díjakkal azonos nevű bizottságok (a továbbiakban: díjbizottság) készítik el. A pályázati kiírásokat - a miniszter jóváhagyását követően - a minisztérium honlapján és a minisztérium hivatalos lapjában kell közzétenni.

(2) A beérkezett pályázatokat a minisztérium díjjal kapcsolatos szakterületért felelős szervezeti egysége gyűjti, majd elbírálásra a díjbizottság elé terjeszti. A díjbizottság a pályázati felhívásban meghatározott szempontok alapján - szükség esetén helyszíni szakértői ellenőrzésen szerzett információk figyelembevételével - bírálja el a beérkezett pályázatokat. Az eljárás menetét, valamint a részletes követelményrendszert a pályázati felhívás tartalmazza.

3. § (1) A pályázók a pályázati felhívásban szereplő díjat az általános és a részletes feltételek együttes fennállása esetén nyerhetik el.

(2) Az (1) bekezdésben foglalt követelményeknek történő megfelelésről a díjbizottság dönt. A nyertes pályázók névsorát a díjbizottság felterjeszti a miniszter részére.

(3) Az elnyert díjat a miniszter, vagy megbízottja ünnepélyes keretek között adja át. A díjazottak névsorát - érdemeik feltüntetésével - a Hivatalos Értesítőben közzé kell tenni.

Magyar Agrárgazdasági Minőség Díj

4. § (1) A Magyar Agrárgazdasági Minőség Díjat a minőségügyben kiemelkedő, példaértékű eredményt felmutató gazdálkodószervezetek számára kell kiírni. A Díj elnyerésére a minisztérium felügyelete alá tartozó valamennyi területen működő szervezet pályázhat.

(2) A pályázati felhívásnak tartalmaznia kell a díj elnyerésének általános feltételeit, amelyek az alábbiak:

a) a szervezet sikeres termékkörrel rendelkezik és eredményes gazdálkodást folytat,

b) a szervezet vezetésének és dolgozóinak a minőség iránti elkötelezettsége példamutató,

c) a folyamatos stratégiai jellegű minőségfejlesztés a szervezet működésének meghatározó részét képezi,

d) a szervezet általános és szakági minőségbiztosítási rendszer (pl. ISO 9001, ISO 14001, EUREPGAP, HACCP) működtetésével támogatja a folyamatos minőségfejlesztést,

e) a szervezet folyamatosan figyelemmel kíséri és értékeli a szolgáltatásait igénybe vevő ügyfelek elégedettségének alakulását,

f) a szervezet vezetése és dolgozói a gyakorlatban alkalmazzák az egymástól való tanulás, az összehasonlításon alapuló fejlesztés, valamint a sikeres megoldások elsajátításának elvét.

5. § (1) A beérkezett pályázatokat a Magyar Agrárgazdasági Minőség Díj Bizottság bírálja el. A bizottság a miniszter által felkért tagokból áll. A bizottság megalakításával, valamint titkársági teendőivel kapcsolatos feladatokat a minisztérium élelmiszeriparért felelős szervezeti egysége látja el.

(2) A Bizottság teljes létszáma - elnökét és titkárát is beleértve - legfeljebb kilenc fő lehet.

(3) A bizottság tagjai közül elnököt választ. A bizottsági feladatok ellátásáért tiszteletdíj nem jár.

(4) A tagok megbízatása visszavonásig érvényes. A tagok tisztségükről indokolás nélkül lemondhatnak. A megüresedett helyet 60 napon belül be kell tölteni.

(5) A bizottság ügyrendjét maga állapítja meg. A bizottság ügyrendjének megfelelően ülésezik. Az üléseken a bizottság elnöke által felkért külső szakértők tanácskozási joggal részt vehetnek. A bizottság döntését egyszerű szótöbbséggel hozza meg, szavazategyenlőség esetén az elnök szavazata dönt.

6. § (1) A pályázati felhívásnak tartalmaznia kell a díjra vonatkozó leírást tartalmazó információkat a (2) bekezdésben foglaltak szerint.

(2) A díjazott az elismerést igazoló oklevelet és rézből készített, kettős láncon falra függeszthető táblát kap. Az 50x40 centiméteres tábla gravírozott szövege tartalmazza a díjazott nevét, a "MAGYAR AGRÁRGAZDASÁGI MINŐSÉG DÍJ" szöveget, a díj odaítélésének évét és "A VIDÉKFEJLESZTÉSI MINISZTERTŐL" szöveget.

(3) A díjazottak külön megállapodásban rögzített feltételek szerint jogosultak a Díjat jelölő védjegy használatára, amelynek szövege: "Magyar Agrárgazdasági Minőség Díj [év] díjazott vállalkozás". Az [év] megjelölés a védjegyben változó elemként, a Díj odaítélésének évét jelenti.

7. § (1) A pályázatot úgy kell meghirdetni, hogy a résztvevők közül az öt legjobb eredményt elérő pályázó részére adható ki a díj.

(2) A pályázati felhívásban meg kell jelölni, hogy a díjakat a március 15-ei nemzeti ünnep alkalmából adják át.

(3) A pályázatban rögzíteni kell annak tényét, hogy ha a díjazott működése a későbbiek során nem felel meg a pályázati felhívásban rögzített részletes követelményeknek, a Bizottság javaslatára a miniszter a Díjat visszavonhatja. A díj visszavonásáról hozott intézkedést - annak rövid indokolásával - a minisztérium hivatalos lapjában közzé kell tenni.

(4) Ha a díjat visszavonják, a díjazott a védjegyet nem használhatja.

Élelmiszerbiztonságért Díj

8. § (1) Az Élelmiszerbiztonságért Díjat, a hazai élelmiszerláncban működő vállalkozások, illetve az élelmiszerlánccal kapcsolatos szakterületeken működő olyan szervezetek számára kell kitűzni, amelyek tevékenységükkel bizonyíthatóan elkötelezettek a magas színvonalon megvalósuló élelmiszer-biztonság ügye iránt, kiemelt fontosságot tulajdonítanak a higiénikus munkavégzésnek, az egyenletesen jó minőségű és biztonságos termékek előállításának, illetve szolgáltatás nyújtásának, követendő példát mutatva ezzel a szakma többi szereplője számára is.

(2) A pályázati felhívásnak a következő általános feltételeket kell tartalmaznia:

a) a szervezet Magyarországon bejegyzett élelmiszer-vállalkozási központtal, valamint - az élelmiszerlánc-felügyeleti szerv által regisztrált vagy engedélyezett - élelmiszer-vállalkozási telephellyel rendelkezik;

b) a szervezetnek lejárt és meg nem fizetett köztartozása nincs;

c) a szervezet nem áll csőd-, felszámolási, vagy végelszámolási eljárás alatt;

d) a szervezetet a tárgyévben és az azt megelőző két naptári évben az élelmiszerlánc-felügyeleti szerv élelmiszer-biztonsági hatósági eljárás során élelmiszer-biztonsági hiányosságért, figyelmeztetést meghaladó mértékben nem szankcionálta.

9. § (1) A beérkezett pályázatokat az Élelmiszerbiztonságért Díj Bizottság bírálja el. A bizottság a miniszter által felkért tagokból áll. A bizottság megalakításával kapcsolatos feladatokat a minisztérium élelmiszer-feldolgozásért felelős szervezeti egysége látja el.

(2) A Bizottság teljes létszáma - elnökét és titkárát is beleértve - legfeljebb öt fő lehet.

(3) A bizottság tagjai közül elnököt és titkárt választ. A bizottsági feladatok ellátásáért tiszteletdíj nem jár.

(4) A tagok megbízatása visszavonásig szól. A tagok tisztségükről indokolás nélkül lemondhatnak. A megüresedett helyet 60 napon belül be kell tölteni.

(5) A bizottság ügyrendjét maga állapítja meg. A bizottság ügyrendjének megfelelően ülésezik. Az üléseken a bizottság elnöke által felkért külső szakértők tanácskozási joggal részt vehetnek. A bizottság döntését egyszerű szótöbbséggel hozza meg, szavazategyenlőség esetén az elnök szavazata dönt.

10. § (1) A pályázati felhívásnak tartalmaznia kell a díjra vonatkozó leírást tartalmazó információkat a (2) bekezdésben foglaltak szerint.

(2) A díjazott az elismerést igazoló oklevelet és falra függeszthető bronztáblát kap. A tábla 50x40 cm méretű, középen Vas Károly arcképével, fölötte "ÉLELMISZERBIZTONSÁGÉRT DÍJ" felirattal és a díjazott nevével, alatta "A VIDÉKFEJLESZTÉSI MINISZTERTŐL" felirat, a díj odaítélésének éve és a magyar címer található.

11. § (1) A pályázatot úgy kell meghirdetni, hogy a három legjobb eredményt elérő pályázó részesülhet a díjban.

(2) A pályázati felhívásban meg kell jelölni, hogy a díjakat az augusztus 20-ai állami ünnep alkalmából kell átadni.

(3) A pályázatban rögzíteni kell annak tényét, hogy ha a díjazott működése a későbbiek során nem felel meg a pályázati felhívásban rögzített részletes követelményeknek, vagy ha olyan élelmiszer-biztonsággal összefüggő esemény következik be, amely a díjazottnak felróható és ezáltal a díjazott a díjra méltatlanná vált, a bizottság javaslatára a miniszter a díjat visszavonhatja. A díj visszavonásáról hozott intézkedést - annak rövid indokolásával - a minisztérium hivatalos lapjában közzé kell tenni.

(4) Ha a díjat visszavonják, a díjazott a védjegyet nem használhatja.

Magyar Tájdíj

12. § (1) A Magyar Tájdíjat a magyar táj védelme, kezelése, tervezése érdekében kiemelkedő tevékenységet folytató helyi önkormányzatok, önkormányzati társulások és társadalmi szervezetek részére kell kiírni. A pályázóknak a (2)-(5) bekezdésben foglalt követelményeknek kell megfelelniük.

(2) A díjat egy helyi önkormányzat, önkormányzati társulás vagy társadalmi szervezet nyerheti el, amely a természeti és táji örökség megőrzése, fejlesztése, valamint az ehhez kapcsolódó oktatás, szemléletformálás szakterületeken kiemelkedő programot valósított meg.

(3) A tájvédelmi, tájfejlesztési programot közösen megvalósító helyi önkormányzatok, önkormányzati társulások, illetve társadalmi szervezetek a díjat együttesen nyerhetik el.

(4) Országhatárokon átnyúló tájak védelme, kezelése, tervezése céljából megvalósított nemzetközi program esetén a díjat Magyarország területén működő helyi önkormányzatok, önkormányzati társulások, társadalmi szervezetek nyerhetik el.

(5) A pályázati felhívásnak tartalmaznia kell a díj elnyerésének általános feltételeit, amelyek az alábbiak:

a) az intézmény, vagy szervezet a fenntartható területi fejlődés elveinek megfelel;

b) az intézmény, vagy szervezet példamutató tevékenységet folytat az érintett tájak tervezését, kezelését és/vagy védelmét segítő politikák vagy intézkedések gyakorlati megvalósítása terén;

c) az intézmény, vagy szervezet természeti-táji örökség iránti fogékonysága, szemléletformálása kiemelkedő jelentőségű.

(6) A díj ugyanarra a programra nézve csak egyszer nyerhető el. A bírálatot követő 5 év elteltével a díj ismételten elnyerhető a program továbbfejlesztése esetén, ha az önállóan is elismerésre érdemes eredményre vezet.

13. § (1) A beérkezett pályázatokat az Európai Táj Egyezmény végrehajtását koordináló tárcaközi testület - az ügyrendjében foglaltak szerint - megvizsgálja és értékeli. Az értékelést követően a minisztérium tájvédelemért felelős szervezeti egysége javaslatot tesz a miniszternek a díj odaítélésére.

(2) A pályázattal kapcsolatos feladatok ellátásáért tiszteletdíj nem jár.

14. § (1) A pályázati felhívásnak tartalmaznia kell a díjra vonatkozó leírást tartalmazó információkat a (2)-(3) bekezdésben foglaltak szerint.

(2) A díjazott az elismerést tartalmazó oklevelet és emléktáblát kap. Az emléktábla 30x42 cm méretű, rézből készült, amit a természetvédelem kócsagos emblémája és egy jellegzetes magyar táj stilizált ábrázolása díszít, alá kidomborodó betűkkel a tájdíj elnyerésére utaló felirat kerül.

(3) Az emléktábla a díj odaítélésének tényét igazolja, amelyet a díjazott a székhelyén lévő épületen vagy egyéb, arra alkalmas helyen, jól látható módon elhelyezheti.

(4) A pályázati felhívásban meg kell jelölni, hogy a díjat kétévente egy alkalommal, az Európa Tanács Táj Díja adományozásával azonos évben, az április 22-i Föld Napja alkalmából lehet elnyerni.

(5) A pályázatot az Európa Tanács Táj Díjának adományozását megelőző évben kell kiírni, a díj átadására az ezt követő évben kell sort keríteni, első alkalommal 2013-ban.

15. §[2]

16. §[3]

17. §[4]

18. §[5]

19. § Ez az utasítás a vidékfejlesztési miniszter által adományozható díjakról és más elismerésekről szóló 58/2012. (VI. 25.) VM rendelettel egyidejűleg lép hatályba. Az utasítás hatálybalépésével hatályát veszti

a) a környezet- és természetvédelem, a vízügy, továbbá a meteorológia területén adományozható miniszteri elismerésekről szóló 6/2003. (IV. 28.) KvVM rendelet végrehajtásáról, a kitüntetési bizottságok létrehozásáról, valamint a bizottságok működési szabályairól szóló 17/2003. (K. Ért. 8.) KvVM utasítás;

b) a környezet- és természetvédelem, a vízügy, továbbá a meteorológia területén adományozható miniszteri elismerésekről szóló 6/2003. (IV. 28.) KvVM rendelet végrehajtásáról, a kitüntetési bizottságok létrehozásáról, valamint a bizottságok működési szabályairól szóló 17/2003. (K. Ért. 8.) KvVM utasítás módosításáról szóló 14/2004. (K. Ért. 7.) KvVM utasítás;

c) a környezet- és természetvédelmi, a vízügyi, továbbá a meteorológia területén adományozható miniszteri elismerésekről szóló 6/2003. (IV. 28.) KvVM rendelet végrehajtásáról, a kitüntetési bizottságok létrehozásáról, valamint a bizottságok működési szabályairól szóló 17/2003. (K. Ért. 8.) KvVM utasítás módosításáról szóló 7/2007. (K. V. Ért. 4.) KvVM utasítás.

Dr. Fazekas Sándor s. k.,

vidékfejlesztési miniszter

1. melléklet a 14/2012. (VI. 25.) VM utasításhoz[6]

2. melléklet a 14/2012. (VI. 25.) VM utasításhoz[7]

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 3/2014. (III. 13.) VM utasítás 1. § - a. Hatályos 2014.03.14.

[2] A §-t és a megelőző alcímet hatályon kívül helyezte a 3/2014. (III. 13.) VM utasítás 2. § a) pontja. Hatálytalan 2014.03.14.

[3] Hatályon kívül helyezte a 3/2014. (III. 13.) VM utasítás 2. § a) pontja. Hatálytalan 2014.03.14.

[4] Hatályon kívül helyezte a 3/2014. (III. 13.) VM utasítás 2. § a) pontja. Hatálytalan 2014.03.14.

[5] Hatályon kívül helyezte a 3/2014. (III. 13.) VM utasítás 2. § a) pontja. Hatálytalan 2014.03.14.

[6] Hatályon kívül helyezte a 3/2014. (III. 13.) VM utasítás 2. § a) pontja. Hatálytalan 2014.03.14.

[7] Hatályon kívül helyezte a 3/2014. (III. 13.) VM utasítás 2. § a) pontja. Hatálytalan 2014.03.14.

Tartalomjegyzék