Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

1017/1996. (III. 5.) Korm. határozat

az Országos Bűnmegelőzési Tanács Szervezeti és Működési Szabályzatának jóváhagyásáról

A Kormány a mellékletben foglaltak szerint jóváhagyja az Országos Bűnmegelőzési Tanács Szervezeti és Működési Szabályzatát.

Horn Gyula s. k.,

miniszterelnök

Melléklet a 1017/1996. (III. 5.) Korm. határozathoz

Az 1040/1995. (V. 17.) Korm. határozattal létrehozott Országos Bűnmegelőzési Tanács Szervezeti és Működési Szabályzata

I.

1. A szervezet megnevezése:

Országos Bűnmegelőzési Tanács

Névrövidítés: OBmT

National Council of Crime Prevention

Comitée Nationale de la Prevention Criminelle

Landesrat für Kriminalitatsverhütung

Goszudarsztennüj Szovjet Preduprezsgyenija Presztupnyosztyi

[1]2. Postacím:

Országos Bűnmegelőzési Tanács (OBMT)

1068 Budapest, Dózsa György út 84/B. III. 49.

II.

3. A Tanács elnökét - a belügyminiszter javaslatára - a miniszterelnök nevezi ki, illetve menti fel. A Tanács titkársági feladatait a BM Rendészeti Főosztály végzi, a titkár a Főosztály egy munkatársa, akit a BM rendészeti helyettes államtitkár nevez ki, illetve ment fel.

4. A Tanács üléseinek állandó meghívottja - tanácskozási joggal - a Legfelsőbb Bíróság elnöke, a legfőbb ügyész, a Magyar Nemzeti Bank elnöke, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke vagy képviselőik.

5. Az elnök az ülésre - tanácskozási joggal - hívja meg azt a minisztert, illetve azon országos hatáskörű államigazgatási szerv vagy társadalmi szervezet vezetőjét, akinek feladatkörét a tárgyalt napirend érinti. Az elnök tanácskozási joggal meghívhatja továbbá azt, akinek jelenléte a napirend tárgyalásánál indokolt.

III.

6. A Tanács szükség szerint, de legalább háromhavonta ülést tart. Az éves munka meghatározására munkaterv, az ülések időpontjára és napirendjére ülésterv készül, amelyet a Tanács fogad el.

7. Az ülésre szóló meghívóhoz a napirendi pontok írásos anyagait is mellékelni kell, és azt úgy kell megküldeni, hogy azt a tagok az ülés előtt legalább 8 nappal megkapják. Emellett a meghívót és a csatolt anyagokat meg kell küldeni az állandó meghívottaknak, a napirendi pontban érdekelt minisztereknek, országos hatáskörű szervek vezetőinek és mindazoknak, akiknek meghívását az elnök elrendeli.

8. A Tanács működése során állásfoglalást hoz, illetve ajánlást készít, vagy javaslatot tesz. Állásfoglalásaival, ajánlásaival és javaslataival a Kormány, a kormányzati és országos hatáskörű szervek bűnmegelőző munkáját segíti elő.

9. Az ülésekről emlékeztetőt kell készíteni, amelyet az elnök és a titkár hitelesít. Az emlékeztető tartalmazza az ülés napirendjét, a jelenlévők nevét, munkahelyét, valamint az állásfoglalást, ajánlást és javaslatot. Fel kell tüntetni a véleményt vagy hozzászólást, ha a Tanács valamely tagja kéri.

10. A Tanács ülését az elnök vezeti, távolléte esetén erre a Tanács más tagját is felkérheti. Az ülés akkor határozatképes, ha azon a tagoknak legalább fele jelen van. A határozathozatal nyílt szavazással történik. A határozathozatal érvényességéhez a jelenlévő tagok több mint felének egybehangzó szavazata szükséges. Ha a szavazategyenlőség miatt érvénytelen a határozathozatal, meg kell ismételni a szavazást, a megismételt határozathozatal során a levezető elnök szavazata dönt.

11. Az ülésről készített emlékeztetőt a Tanács valamennyi tagjának és az állandóan meghívottaknak kell megküldeni. Az eseti meghívottakat az adott napirendre vonatkozó emlékeztető kivonattal kell tájékoztatni.

12. Feladata ellátása érdekében a Tanács egyes kérdések vizsgálatára szakértőt vagy szakértői csoportot kérhet fel, tagjaiból és külső szakemberekből állandó, vagy ad hoc bizottságot hozhat létre, illetve meghatározott feladatok megoldására pályázatot írhat ki.

IV.

13. A Tanács működéséhez szükséges költségvetési fedezetet, a működés feltételeit, az igazgatási és adminisztrációs feladatainak elvégzését a Belügyminisztérium biztosítja.

14. A Tanács rendelkezésre álló pénzösszegek felhasználására és a költségek elszámolása az elnök és a Belügyminisztériumot képviselő tag záradékolása (szakmai igazolása) után történik.

15. A Tanács működésével kapcsolatban keletkezett írásos anyagok tárolása a Belügyminisztériumban történik. Az anyagok kiadmányozását és irattározását az elnök vagy távolléte esetén a titkár hagyja jóvá,

16. A Tanács elnöke képviseli a Tanácsot külső jogviszonyaiban. Felelős az éves munkaterv és pénzügyi terv elkészítéséért, gondoskodik arról, hogy a Tanács tevékenységéről a nyilvánosság megfelelő tájékoztatást kapjon.

17. A titkár előkészíti a Tanács üléseit, gondoskodik az emlékeztető elkészítéséről, és a szükséges adminisztratív feladatok ellátásáról.

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította az 1136/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet 9. pontja. Hatályos 1997.12.22.

Tartalomjegyzék