Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

2028/2003. (II. 25.) Korm. határozat

a Magyar Köztársaság Kormánya és a Magyar Agrárkamara közötti Együttműködési Megállapodás megkötéséről

A Kormány

1. egyetért a Magyar Köztársaság Kormánya és a Magyar Agrárkamara közötti, a határozat melléklete által tartalmazott Együttműködési Megállapodással (a továbbiakban: Megállapodás);

2. felhatalmazza a miniszterelnököt, hogy a Megállapodást a Kormány nevében aláírja;

3. felhívja a Miniszterelnöki Hivatalt vezető minisztert, hogy a Megállapodás 2. pontjának megfelelően a területfejlesztésről és a területrendezésről szóló 1996. évi XXI. törvény módosításáról szóló törvényjavaslat tervezetét készítse elő olyan tartalommal, hogy az országos és területi gazdasági kamarák minden szinten teljes jogú tagként vegyenek részt a területfejlesztési tanácsok munkájában;

Felelős: Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter

Határidő: 2003. február 28.

4. egyetért azzal, hogy a Megállapodás 6. pontjában meghatározott feladatok végzéséhez a Magyar Agrárkamara részére a földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter a Magyar Köztársaság 2003. évi költségvetéséről szóló 2002. évi LXII. törvény 44. §-ának (13) bekezdésében foglaltakra is figyelemmel az "Ágazati szakmai szervezetek és képviseletek támogatása" 10. cím 2. alcím 8. jogcímcsoport előirányzatából, valamint az "ACQUIS átvételének agrár nemzeti programja" 10. cím 3. alcím 3. jogcímcsoport előirányzatból 2003. évre 70 millió forint költségvetési támogatást biztosít.

Felelős: földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter

Határidő: 2003. március 31.

Budapest, 2003. február 14. A miniszterelnök helyett:

Dr. Kiss Elemér s. k.,

a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter

Melléklet

a 2028/2003. (II. 25.) Korm. határozathoz

Együttműködési Megállapodás

A Magyar Köztársaság Kormánya (a továbbiakban: Kormány) és a Magyar Agrárkamara (a továbbiakban: Agrárkamara) mint - a gazdasági kamarákról szóló 1999. évi CXXI. törvény (a továbbiakban: kamarai törvény) alapján a gazdaság fejlődését és szerveződését, a piaci magatartás tisztességét, a gazdasági tevékenységet folytatók általános, együttes érdekeinek érvényesülését elősegítő- köztestület, az agrárgazdaság és a vidék fejlesztése, az ezt szolgáló beruházásösztönző és foglalkoztatásbővítő programok megvalósítása és a magyar gazdaságnak az európai integrációs csatlakozásra való sikeres felkészítése érdekében Együttműködési Megállapodást köt az alábbi tartalommal:

1. A Kormány a gazdasági tevékenységet folytatók általános, együttes érdekeinek érvényesülését elősegítő köztestületként partnerének tekinti az Agrárkamarát. Az érdekegyeztetés megfelelő hatékonysága érdekében a felek szükségesnek tartják, hogy az Agrárkamara vezetői és a Gazdasági Kabinet tagjai évente egyszer hivatalosan találkozzanak és áttekintsék a magyar gazdaság helyzetét és az aktuális gazdaságpolitikai kérdéseket.

A felek elhatározzák, hogy évente kerüljön sor olyan fórumokra, amelyek keretében a kormányfő, illetőleg a gazdasági ügyekben illetékes miniszterek részvételével és a vállalkozások széles körével közvetlen párbeszédet folytatnak a gazdaság helyzetéről.

A Kormány támogatja, hogy a területi agrárkamarák részvételével tovább erősödjön a regionális gazdasági érdekérvényesítés.

2. Az érdekérvényesítés megvalósíthatósága érdekében a felek szükségesnek tartják az ezt elősegítő hatékony mechanizmusok működtetését. Tekintettel arra, hogy a kamarai törvény alapján az Agrárkamarát véleményezési jogkör illeti meg a gazdasági tárgyú előterjesztések és jogszabályok tervezetei körében, a Kormány szükségesnek tartja, hogy a kamarai feladatokat érintő előterjesztések esetében az érintett minisztériumok vonják be a kamarai szakértőket az előkészítésbe. Az Agrárkamara részére biztosítani kell, hogy képviselői részt vehessenek az országos, regionális és megyei szintű, a gazdaság fejlesztésével összefüggő források elosztásával foglalkozó döntéshozó vagy döntés-előkészítő testületben, bizottságban. A Kormány egyetért azzal, hogy az Agrárkamara és a területi agrárkamarák minden szinten részt vegyenek a területfejlesztési tanácsok munkájában.

3. A felek egyetértenek abban, hogy az Agrárkamara és a területi agrárkamarák aktívabb szerepet kapjanak az állami finanszírozású agrárkereskedelem-fejlesztési feladatok ellátásában.

4. A Kormány támogatja, hogy a fejlett piacgazdaságok gyakorlatához hasonlóan a gazdasági kamarák meghatározó szerepet töltsenek be egy munkaerő-piaci orientáltságú szakképzési rendszer kiépítésében. A gazdaság minőségi szakember-utánpótlásának biztosítása érdekében bővüljenek a kamarák szakképzési feladatai.

A Kormány elősegíti, hogy a gyakorlati oktatás minél szélesebb körű legyen, növelve ezáltal a kis- és középvállalkozók szerepvállalását a tanulók gyakorlati képzésében. Ehhez javítani kell a gazdálkodók érdekeltségét, fokozatosan elérve azt, hogy a tanulószerződés alapján folyó, tanulóképzéshez kötődő, ténylegesen felmerülő költségeik megtérüljenek.

5. A felek egyetértenek abban, hogy a gazdasági kamarák intézményesen együttműködjenek a magyar gazdaságnak az európai integrációhoz való csatlakozási folyamatában. A Kormány egyetért azzal, hogy az európai integrációs felkészítő tevékenység vállalkozásokat érintő állami finanszírozású programjainak végrehajtásában a gazdasági kamarák kiemelt szerepet kapjanak. A Kormány szükségesnek tartja, hogy a gazdasági kamarák intézményesen bekapcsolódjanak a Nemzeti Fejlesztési Terv és ezen belül a gazdaságot érintő főbb ágazati és regionális operatív programok kidolgozásába, valamint azoknak a vállalkozói szférával való egyeztetési folyamatába.

6. A Kormány egyetért azzal, hogy a földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter a fejezet költségvetéséből az Agrárkamara részére az agrárium és vidékfejlesztés érdekében vállalt feladatai teljesítéséhez, az európai uniós joganyagnak, valamint a harmonizált belső joganyagnak a gazdálkodók által érthető formában történő feldolgozásához, rendszerezéséhez és hozzáférhetővé tételéhez, az ezt segítő elektronikus és nyomtatott kiadványok kiadásához, továbbá a foglalkoztatást bővítő programok megvalósításában, a Nemzeti Fejlesztési Terv operatív programjainak, valamint a Nemzeti Vidékfejlesztési Terv kialakításában és későbbi megvalósításában váló közreműködéséhez, mindezek által a magyar agrárgazdaságnak az európai integrációs csatlakozásra való sikeres felkészítésben való részvételéhez támogatást nyújt. A támogatás összege 2003-ban 70 millió forint.

7. A felek egyetértenek abban, hogy 2003-ban szükséges a gazdasági kamarákról szóló törvény felülvizsgálata és olyan irányú módosítása, amely a gazdasági kamarákat feladatrendszerükben megerősíti, és ezzel egyidejűleg gondoskodni kell arról, hogy a feladatok és az ellátásukhoz szükséges források összhangja megteremtődjön. A Kormány szükségesnek tartja, hogy az Agrárkamara és a területi agrárkamarák végleges elhelyezése megoldódjon.

8. A Kormány egyetért azzal, hogy az Agrárkamara szervezési és koordinációs feladatokat lát el a termelők európai uniós feltételek szerinti felkészítésében és az ehhez kapcsolódó tanácsadásban.

9. Az Agrárkamara az IIER tevékenységében az Európai Unió tagországaiban elfogadott gyakorlat szerint vesz részt.

10. A miniszterelnök és az Agrárkamara elnöke évenként értékelik az Együttműködési Megállapodásban foglaltak végrehajtását, és szükség esetén javaslatot tesznek a módosításra.

Tartalomjegyzék