Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

35/2021. (VI. 10.) BVOP utasítás

a Telekom hálózatos, nem nyilvános mobil távközlési szolgáltatás fogvatartottak részére történő működtetésével kapcsolatos feladatokról szóló 35/2020. (VII. 16.) BVOP utasítás módosításáról

A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (4) bekezdés c) pontja alapján - figyelemmel a büntetések, az intézkedések, egyes kényszerintézkedések és a szabálysértési elzárás végrehajtásáról szóló 2013. évi CCXL. törvényre, valamint a szabadságvesztés, az elzárás, az előzetes letartóztatás és a rendbírság helyébe lépő elzárás végrehajtásának részletes szabályairól szóló 16/2014. (XII. 19.) IM rendeletre - kiadom a következő utasítást:

1. A Telekom hálózatos, nem nyilvános mobil távközlési szolgáltatás fogvatartottak részére történő működtetésével kapcsolatos feladatokról szóló 35/2020. (VII. 16.) BVOP utasítás (a továbbiakban: Utasítás) 14. pont nyitó szövegrésze helyébe a következő rendelkezés lép:

"14. Központosított szállítás, szállítás alatt alkalmazandó szabályok:"

2. Az Utasítás 14. pont e) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Körszállítás, szállítás alatt alkalmazandó szabályok:)

"e) A Budapesti Fegyház és Börtön és a szállítási útvonal egyéb más bv. intézeteinek szállítózárkáiból történő kiléptetést követően a célintézet szállítmányvezetői ellenőrzik a mobiltelefonok meglétét és sértetlenségét a központosított szállítás alkalmával."

3. Az Utasítás 22. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"22. Az ÜSZ a javításra átadott mobiltelefont megvizsgálja. Ha a javítás nem végezhető el az ÜSZ-en, akkor az átadott telefont a szolgáltató javításra elszállíttatja. A mobiltelefonok bv. intézetbe történő el- és visszaszállítását külső szállító végzi. A mobiltelefonok szállítása a központosított szállítás napjának kivételével a megadott munkanapon történik (bv. intézetenként eltérően heti egy, illetve két alkalom, továbbá külön igény esetén). Tárolódobozt csak szállítólevél kíséretében lehet átadni a szállítócég részére. A szállítólevél kitöltéséért az ÜSZ felel."

4. Az Utasítás 40. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"40. A mobiltelefont a fogvatartott szabadítása előtt 10 nappal köteles leadni a felszerelési raktárba. A mobiltelefon bevizsgálását és szükség esetén a kártérítési eljárást a szabadítás előtt, gyorsított eljárásban le kell folytatni. A bevizsgálási díjat kizárólag abban az esetben lehet felszámolni, ha leadáskor a készüléken látható sérülés van, vagy működésképtelenség tapasztalható."

5. Az Utasítás 1. melléklet 3. pontja a következő b) alponttal egészül ki:

(A közösségi telefon használatára külön biztosíték megfizetése nem szükséges. A mobiltelefon készülék használatának a feltétele külön 35 000 Ft összeg megfizetéséhez kötött, melyet a fogvatartott az alábbiak szerint teljesíthet:)

"b) Feloldás után az elkülönített pénzösszeg az elkülönítés előtti jogcímen kerül könyvelésre."

6. Az Utasítás 3. melléklet 15. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"15. Szerződő felek megállapodnak, hogy a fogvatartott a birtokában lévő mobiltelefon készüléket legkésőbb a szabadítása előtt 10 nappal köteles leadni a felszerelési raktárba, annak érdekében, hogy az esetleges bevizsgálást és kártérítési eljárást még a fogvatartott szabadlábra helyezése előtt lefolytathassák."

7. Az Utasítás 3. melléklet 16. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"16. Amennyiben a fogvatartottat nem a bv. intézet szabadítja, vagy egyéb okból nincs lehetőség lefolytatni a kártérítési eljárást, a szabaduló fogvatartottnak aláírása ellenében az egyéni számlalapján elkülönített óvadékot az elkülönítés előtti jogcímbe kell visszahelyezni, és a jogszabályi előírásoknak megfelelő levonásokkal csökkentett összeget ki kell adni. Ha a fogvatartott harminc napon belül nem jelentkezik a bv. intézetben, az egyéni számlalapján elkülönített óvadékot - az át nem vett letéti pénz terhére - a bv. intézet postai úton megküldi a szabaduló fogvatartott bv. intézet által nyilvántartott lakcímére."

8. Az Utasítás 4. melléklet 4. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"4. A bv. intézet az óvadékot elfogadja. Feloldás után az elkülönített pénzösszeg az elkülönítés előtti jogcímen kerül könyvelésre."

9. Az Utasítás 4. melléklet 15. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"15. Szerződő felek megállapodnak, hogy a fogvatartott a birtokában lévő mobiltelefon készüléket legkésőbb a szabadítása előtt 10 nappal köteles leadni a felszerelési raktárba, annak érdekében, hogy az esetleges bevizsgálást és kártérítési eljárást még a fogvatartott szabadlábra helyezése előtt lefolytathassák."

10. Az Utasítás 4. melléklet 16. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"16. Amennyiben fogvatartottat nem a bv. intézet szabadítja, vagy egyéb okból nincs lehetőség lefolytatni a kártérítési eljárást, a szabaduló fogvatartottnak aláírása ellenében az egyéni számlalapján elkülönített óvadékot az elkülönítés előtti jogcímbe kell visszahelyezni, és a jogszabályi előírásoknak megfelelő levonásokkal csökkentett összeget ki kell adni. Ha a fogvatartott harminc napon belül nem jelentkezik a bv. intézetben, az egyéni számlalapján elkülönített óvadékot - az át nem vett letéti pénz terhére - a bv. intézet postai úton megküldi a szabaduló fogvatartott bv. intézet által nyilvántartott lakcímére."

11. Az Utasítás 2. melléklete helyébe az 1. melléklet lép.

12. Ez az utasítás a közzétételét követő 15. napon lép hatályba.

Dr. Tóth Tamás bv. vezérőrnagy s. k.,

országos parancsnok

1. melléklet a 35/2021. (VI. 10.) BVOP utasításhoz

"2. melléklet a 35/2020. (VII. 16.) BVOP utasításhoz

Melléklet

1. számú árlista Percdíjak

Hívás irányaNettó egységár
(Ft/perc)
Bruttó egységár
(Ft/perc)
Vezetékes telefon hívása63.7881
Vodafone hálózatába irányuló hívás59.0675
Telekom hálózatába irányuló hívás59.0675
Telenorhálózatába irányuló hívás59.0675
EU Díjzóna59.0675
1. Díjzóna97.64124
2. Díjzóna152.76194
3. Díjzóna174.80222
4. Díjzóna196.85250
5. Díjzóna274.02348
6. Díjzóna537.80683

1. zóna: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália (v), Ausztria (v), Belgium (v), Csehország (v), Dánia (v), Finnország (v), Franciaország (v), Görögország (v), Hollandia (v), Írország (v), Izrael (v), Kanada, Lengyelország (v), Luxemburg (v), Monaco, Nagy-Britannia (v), Németország (v), Norvégia (v), Olaszország (v), Portugália (v), Spanyolország (v), Svájc (v), Svédország (v), Szlovákia (v), Vatikán

2. zóna: Albánia, Amerikai Virgin szk., Bosznia Hercegovina (v), Bulgária, Ciprus (v), Csehország (m), Dánia (m), Dél-Afrikai Köztársaság, (m), Észtország (v), Finnország (m), Görögország (m), Hong Kong (v), Horvátország (v), Izland (v), Kolumbia, Koszovó, Lettország (v), Liechtenstein (v), Litvánia (v), Macedónia, Martinique, Málta (v), Moldova, Németország (m), Nauru, Norvégia (m), Oroszország, Puerto Rico, Románia, Spanyolország (m), Szingapúr (v), Szerbia, Montenegro, Szlovákia (m), Szlovénia, Tajvan (v), Törökország (v), Ukrajna

3. zóna: Andorra, Ausztrália (m), Belgium (m), Fehéroroszország (v), Bosznia-Hercegovina (m), Dél-Korea (v), Franciaország (m), Grúzia (v), Guatemala, Hollandia (m), Horvátország (m), Indonézia (v), Írország (m), Izrael (m), Japán, Kazahsztán (v), Kína (v), Közép-Afrikai Köztársaság, Lengyelország (m), Luxemburg (m), Macedónia (m), Mayotte, Málta (m), Nagy-Britannia (m), Olaszország (m), Reunion, San Marino, Svájc (m), Svédország (m), Szent Pierre és Miguelon, Törökország (m)

4. zóna: Algéria, Angola, Belize, Brazília, Ciprus (m), Dél-Afrikai Köztársaság (v), Egyesült Arab Emirátusok (v), Egyiptom, Észtország (m), Fülöp-szgt., Guadeloupe, Guinea, Jamaica, Lettország (m), Líbia, Liechtenstein (m), Marokkó, Mexikó (v), Nyugat-Szahara, Palesztin Önkormányzati Területek, Portugália (m), Szíria, Thaiföld (v), Tunézia

5. zóna: Antigua és Barbuda, Argentina, Aruba, Azerbajdzsán, Bahrein, Barbados, Fehéroroszország (m), Benin, Bermuda, Bhután, Botswana, Brit-Virgin szk., Brunei, Burkina Faso, Burundi, Chile, Comores szk., Dél-Korea (m), Dominikai Közösség, Dominikai Köztársaság, Ecuador, Egyenlítői Guinea, Egyesült Arab Emirátusok (m), Elefántcsontpart, Falkland-szk., Feröer szk., Francia Guyana, Gabon, Ghana, Gibraltár, Grúzia (m), Holland Antillák, Honduras, Hong Kong (m), India, Indonézia (m), Irán, Izland (m), Jordánia, Kajmán-szk., Kambodzsa, Kamerun, Katar, Kazahsztán (m), Kenya, Kína (m), Kongó, Kuvait, Leshoto, Libanon (v), Libéria, Litvánia (m), Makao, Malajzia (v), Malawi, Maldív-szk., Mauritánia, Mauritius, Mexiko (m), Mikronézia, Mongólia, Monserat, Mozambik, Namibia, Niger, Nigéria (v), Omán, Örményország, Panama, Peru, Szent Lucia, Seychelle-szk., Sierra Leone, Sri Lanka, Szent Vincent és Grenadine, Szaúd-Arábia, Szenegál, Szingapúr (m), Szomália, Szudán, Szváziföld, Tajvan (m), Tanzánia, Thaiföld (m), Togo, Turks és Caicos szk., Uganda, Új-Zéland, Urugay, Üzbégisztán, Venezuela, Vietnam (v), Zambia, Zanzibár, Zimbabwe

6. zóna: Afganisztán, Amerikai Szamoa, Anguilla, Ausztrália Külbirtokai, Bahama, Banglades, Bissau-Guinea, Bolivia, Costa-Rica, Csád, Diego Garcia, Dzsibuti, Eritrea, mszak-Mariana szk., Etiópia, Fidzsi-szk., Francia Polinézia, Gambia, Grenada, Grönland, Guam-szk., Guyana, Haiti, Irak, Jemen, Kirgizisztán, Kiribati, Kongói Demokratikus Köztársaság, Koreai NDK, Kuba, Laosz, Libanon (m), Madagaszkár, Malajzia (m), Mali, Marshall-szk., Mianmar (Burma), Midway-szk., Nepál, Nicaragua, Nigéria (m), Niue, Norfolk, Norfolk-sziget, Pakisztán, Palau, Pápua Új-Guinea, Paraguay, Pitcaim szk., Ruanda, Salvador, Sao Tome és Principe, Suriname, Szamoe, Szent Ilona, Szent Kitts és Nevis, Tadzsikisztán, Tokelau, Tonga, Trinidad és Tobago, Tuvalu, Türkmenisztán, Új-Kaledónia, Vanuatu, Vietnam (m), Wake-szk., Wallis és Futuna, Zöldfoki Köztársaság."

Tartalomjegyzék