Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

62007TJ0222[1]

Az Elsőfokú Bíróság (fellebbezési tanács) 2008. szeptember 8-i ítélete. Petrus Kerstens kontra az Európai Közösségek Bizottsága. Fellebbezés - Közszolgálat - Tisztviselők - Panaszbenyújtási határidő. T-222/07 P. sz. ügy

AZ ELSŐFOKÚ BÍRÓSÁG ÍTÉLETE (fellebbezési tanács)

2008. szeptember 8.

T-222/07. P. sz. ügy

Petrus Kerstens

kontra

az Európai Közösségek Bizottsága

"Fellebbezés - Közszolgálat - Tisztviselők - Szakmai előmeneteli jelentés - A panasz benyújtására nyitva álló határidő - Késedelem - Megalapozatlan fellebbezés"

Tárgy: Az Európai Unió Közszolgálati Törvényszékének (második tanács) F-59/06. sz., Kerstens kontra Bizottság ügyben 2007. április 25-én hozott végzése (az EBHT-ban még nem tették közzé) ellen benyújtott, e végzés hatályon kívül helyezésére irányuló fellebbezés.

Határozat: Az Elsőfokú Bíróság a fellebbezést elutasítja. Petrus Kerstens köteles a költségek viselésére.

Összefoglaló

1. Fellebbezés - Tárgy - Az ügynek a Közszolgálati Törvényszék másik tanácsa elé utalása iránti kérelem - Elfogadhatatlanság

(Az Elsőfokú Bíróság eljárási szabályzata, 139. cikk, 1. §)

2. Eljárás - Indokolt végzéssel hozott határozat - Feltételek - Nyilvánvalóan elfogadhatatlan vagy jogilag nyilvánvalóan megalapozatlan kereset

(Az Elsőfokú Bíróság eljárási szabályzata, 111. cikk; 2004/752 tanácsi határozat, 3. cikk, (4) bekezdés)

3. Eljárás - Indokolt végzéssel hozott határozat - Feltételek - A főtanácsnok meghallgatása

(Az Elsőfokú Bíróság eljárási szabályzata, 111. cikk; 2004/752 tanácsi határozat, 3. cikk, (4) bekezdés)

4. Eljárás - Indokolt végzéssel hozott határozat - Feltételek - Nyilvánvalóan elfogadhatatlan vagy jogilag nyilvánvalóan megalapozatlan kereset

(Az Elsőfokú Bíróság eljárási szabályzata, 111. cikk; személyzeti szabályzat, 90. cikk, (2) bekezdés)

5. Eljárás - Pervezető intézkedések - Felhívás az alperes által a felperesnek címzett kifogásban szereplő iratok fényében a kereset elfogadhatóságáról való nyilatkozatra - A kontradiktórius eljárás elvének tiszteletben tartása

(Az Elsőfokú Bíróság eljárási szabályzata, 44. cikk, 46. cikk és 64. cikk, 3. §)

1. A fő kérelem, amely arra irányul, hogy az Elsőfokú Bíróság utalja vissza az ügyet a Közszolgálati Törvényszék egy másik tanácsa elé, nem tartozik az Elsőfokú Bíróság eljárási szabályzata 139. cikkének 1. §-ában tételesen felsorolt kereseti kérelmek egyik csoportjába sem, következésképpen azt elfogadhatatlannak kell nyilvánítani.

(lásd a 24. pontot)

2. Eljárási szabályzatának hatálybalépéséig a Közszolgálati Törvényszék az Elsőfokú Bíróság eljárási szabályzatának 111. cikke alapján úgy dönthet, hogy a szóbeli szakasz megnyitása nélkül határozatot hoz a kereset nyilvánvaló elfogadhatatlanságáról, ha úgy véli, hogy az ügy iratai alapján kellő információval rendelkezik, mégpedig anélkül, hogy ehhez - akár két beadványváltást követően - kötelezően be kellene szereznie a felek hozzájárulását.

(lásd a 32., 34. és 35. pontot)

Hivatkozás: a Bíróság C-360/02. P. sz., Ripa di Meana kontra Parlament ügyben 2004. október 29-én hozott végzésének (EBHT 2004., I-10339. o.) 35. pontja.

3. Tekintettel arra, hogy az Elsőfokú Bíróság eljárási szabályzatának 111. cikkét mutatis mutandis alkalmazni kell a Közszolgálati Törvényszék előtti eljárásokban mindaddig, amíg ez utóbbi eljárási szabályzata hatályba nem lép, és ez szükségszerűen magába foglalja a Közszolgálati Törvényszék szervezeti sajátosságainak figyelembevételét, e rendelkezés nem írhatja elő főtanácsnok, és még kevésbé elfogulatlan és független harmadik személy közreműködését a Közszolgálati Törvényszék előtti eljárásokban. Ugyanis sem az EK-Szerződésben, sem a 2004/752 határozatban, sem a Bíróság alapokmányában nem szerepel, hogy a Közszolgálati Törvényszéket főtanácsnokok segítenék. Továbbá az sincs előírva, hogy meghatározott ügyekben a Közszolgálati Törvényszék valamely tagját ki lehetne jelölni arra, hogy főtanácsnokként járjon el.

(lásd a 49. és 50. pontot)

4. Igaz ugyan, hogy a sérelmet okozó aktusról való tudomásszerzés pontos időpontját a felek vitathatják, és az a közösségi bíróság részéről különböző bizonyítékok mérlegelését igényelheti, sőt, akár pervezető intézkedések meghozatalát is szükségessé teheti, azonban mivel a közösségi bíróság pontosan meghatározta a panasz benyújtására nyitva álló határidő kezdő napját, a személyzeti szabályzat 90. cikkének (2) bekezdésében előírt három hónapos határidő lejárta elkerülhetetlenül a kereset nyilvánvaló elfogadhatatlanságához vezet, amelyet az Elsőfokú Bíróság eljárási szabályzata 111. cikkének megfelelően indokolt végzéssel meg lehet állapítani. A kereset elfogadhatatlanságának nyilvánvaló jellege ugyanis közvetlenül a panasz benyújtására nyitva álló határidő lejártához kapcsolódik, nem pedig az említett három hónapos határidő kezdő időpontjának vagy a határidő lejártát követő napok számának pontos meghatározásával járó esetleges nehézségekhez.

(lásd a 48. és 58. pontot)

Hivatkozás: a Bíróság C-547/03. P. sz., AIT kontra Bizottság ügyben 2006. január 19-én hozott ítéletének (EBHT 2006., I-845. o.) 30. pontja.

5. Főszabály szerint a felek feladata, hogy bizonyítékot szolgáltassanak állításaik alátámasztására. Lehetővé kell azonban tenni e bizonyítékok kontradiktórius megvitatását. Az a tény, hogy az Elsőfokú Bíróság pervezető intézkedések keretében felhívta a felperest arra, hogy írásban nyilatkozzon a kereset elfogadhatóságáról az alperes által a viszonválaszában bemutatott bizonyítékok fényében, a kontradiktórius eljárás elvének tiszteletben tartásáról tanúskodik, azonban a viszonválasz mellékletének bizonyítékként minősítése nem hordoz semmiféle ítéletet annak bizonyító erejére nézve.

(lásd a 73-75. pontot)

Hivatkozás: a Bíróság C-100/07. P. sz., É.R. és társai kontra Tanács és Bizottság ügyben 2007. október 4-én hozott végzésének (EBHT 2007., I-136. o.) 27. pontja.

Lábjegyzetek:

[1] A dokumentum eredetije megtekinthető CELEX: 62007TJ0222 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:62007TJ0222&locale=hu