Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

32007R1428[1]

A Bizottság 1428/2007/EK rendelete ( 2007. december 4. ) az egyes fertőző szivacsos agyvelőbántalmak megelőzésére, az ellenük való védekezésre és a felszámolásukra vonatkozó szabályok megállapításáról szóló 999/2001/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet VII. mellékletének módosításáról

A BIZOTTSÁG 1428/2007/EK RENDELETE

(2007. december 4.)

az egyes fertőző szivacsos agyvelőbántalmak megelőzésére, az ellenük való védekezésre és a felszámolásukra vonatkozó szabályok megállapításáról szóló 999/2001/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet VII. mellékletének módosításáról

(EGT-vonatkozású szöveg)

AZ EURÓPAI KÖZÖSSÉGEK BIZOTTSÁGA,

tekintettel az Európai Közösséget létrehozó szerződésre,

tekintettel az egyes fertőző szivacsos agyvelőbántalmak megelőzésére, az ellenük való védekezésre és a felszámolásukra vonatkozó szabályok megállapításáról szóló, 2001. május 22-i 999/2001/EK európai parlamenti és tanácsi rendeletre (1) és különösen annak 23. cikke első bekezdésére,

mivel:

(1) A 999/2001/EK rendelet VII. melléklete előírja azokat az intézkedéseket, amelyeket a juh- és kecskefélék fertőző szivacsos agyvelőbántalmának (transmissible spongiform encephalopathy, TSE) megállapítását követően annak felszámolása céljából végre kell hajtani.

(2) A 2005. július 15-i TSE-ütemtervre vonatkozó bizottsági közlemény (2) keretében, és a 2006-2007-es TSE-re vonatkozó (3), 2006. november 21-i egészségügyi és fogyasztóvédelmi főigazgatósági (SANCO) munkaprogrammal összhangban a Bizottság elfogadta az egyes fertőző szivacsos agyvelőbántalmak megelőzésére, az ellenük való védekezésre és a felszámolásukra vonatkozó szabályok megállapításáról szóló 999/2001/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet I., III., VII. és X. mellékletének módosításáról szóló, 2007. június 26-i 727/2007/EK rendeletet. Az ekképp módosított 999/2001/EK rendelet előír bizonyos intézkedéseket, amelyeket a juh- és kecskefélék fertőző szivacsos agyvelőbántalmának (TSE) megállapítását követően egy gazdaságban be kell vezetni, ha ott kizárták a szarvasmarhák szivacsos agyvelőbántalmának (BSE) jelenlétét.

(3) Mivel tudvalevőleg nagy különbségek vannak közösségszerte a juh- és kecskefélék mezőgazdasági ágazatában, a 727/2007/EK rendelettel módosított 999/2001/EK rendelet értelmében lehetőség van alternatív szakpolitikai intézkedések meghozatalára is abban az esetben, ha erről közösségi szinten összehangolt szabályozás születik.

(4) A 727/2007/EK rendelet szerinti módosítását megelőzően a 999/2001/EK rendelet VII. melléklete eltérés alkalmazását írta elő a fertőző szivacsos agyvelőbántalom (TSE) egy gazdaságban való jelenlétének megállapítását követően a juh- és kecskefélék megsemmisítésére vonatkozóan. Ennek értelmében bizonyos feltételek mellett a tagállamok dönthettek úgy, hogy legfeljebb öt tenyészévvel későbbre halasztják az állat megsemmisítését. A módosított 999/2001/EK rendelet VII. melléklete mindazonáltal már nem tartalmazta ezt az eltérést, mivel arra nem volt szükség a továbbiakban.

(5) A 2007. július 17-én az Európai Közösségek Elsőfokú Bíróságához benyújtott T-257/07 R. sz. ügyben Franciaország kereseti kérelemmel élt az Európai Bizottság ellen, amelyben a 727/2007/EK rendeletben megállapított egyes rendelkezések megsemmisítését kérte, különös tekintettel a TSE-vel fertőzött állatállományra vonatkozó intézkedésekre, vagy akár az egész rendelet visszavonását. A 2007. szeptember 28-án meghozott végzésében a Bíróság ideiglenes intézkedésként felfüggesztette az említett rendelkezések alkalmazását a jogerős ítélet meghozataláig.

(6) A végzés következtében a tagállamoknak nincs lehetőségük arra, hogy a felfüggesztett intézkedéseket a továbbiakban is alkalmazzák. Ebből kifolyólag egyes tagállamok számára nehézséget okozhat az érintett állatok azonnali megsemmisítése.

(7) Ezért újra be kell vezetni azokat az eltéréseket, amelyek a 727/2007/EK rendelet módosításainak meghozatala előtt a 999/2001/EK rendelet VII. mellékletének vonatkozó rendelkezéseire érvényben voltak, hogy az érintett állatok megsemmisítését az említett végzés meghozatalától számított legfeljebb öt tenyészévvel el lehessen halasztani azokban a tagállamokban, amelyekben az ARR allél gyakorisága alacsony az állományokban, illetve a gazdaságokban, vagy ahol ez a beltenyészet elkerülése végett szükségesnek tűnik.

(8) A 999/2001/EK rendeletet ezért ennek megfelelően módosítani kell.

(9) Az e rendeletben előírt intézkedések összhangban vannak az Élelmiszerlánc- és Állat-egészségügyi Állandó Bizottság véleményével,

ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

1. cikk

A 999/2001/EK rendelet VII. melléklete A. fejezetének 2.3. pontja a következő f) ponttal egészül ki:

"f) Az a tagállam, amelyben az ARR allél gyakorisága alacsony az állományokban és a gazdaságokban, vagy ahol ez a beltenyészet elkerülése végett szükségesnek tűnik, a 2.3. b) pont i. és ii. alpontja értelmében legfeljebb öt tenyészévvel elhalaszthatja az állatok megsemmisítését."

2. cikk

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő napon lép hatályba.

Ezt a rendeletet 2007. szeptember 28-tól kell alkalmazni.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

Kelt Brüsszelben, 2007. december 4-én.

a Bizottság részéről

Markos KYPRIANOU

a Bizottság tagja

(1) HL L 147., 2001.5.31., 1. o. A legutóbb a 727/2007/EK bizottsági rendelettel (HL L 165., 2007.6.27., 8. o.) módosított rendelet.

(2) KOM(2005) 322 végleges.

(3) SEK(2006) 1527.

Lábjegyzetek:

[1] A dokumentum eredetije megtekinthető CELEX: 32007R1428 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:32007R1428&locale=hu