A Kúria Kfv.35510/2019/7. számú precedensképes határozata közigazgatási határozat bírósági felülvizsgálata (TÁMOGATÁSI ügyben hozott közigazgatási határozat bírósági felülvizsgálata ) tárgyában. [1952. évi III. törvény (Pp.) 206. §, 221. §, 30/2000. (IX. 15.) GM rendelet 16. §, 18. §] Bírók: Dobó Viola, Patyi András, Varga Eszter
A határozat elvi tartalma:
A foglalkoztató részére történő kiközvetítés tényét önmagában az álláskeresők nyilvántartásában szereplő személy foglalkoztatása nem igazolja. A közvetítés igazolásához - többek között - az szükséges, hogy a foglalkoztató fogadja a kirendeltség által kiállított közvetítő lappal megjelenő személyeket, és a közvetítő lapon igazolja a közvetítés eredményét.
***********
A Kúria
mint felülvizsgálati bíróság
í t é l e t e
Az ügy száma: Kfv.IV.35.510/2019/7. szám
A tanács tagjai: Dr. Patyi András a tanács elnöke
Dr. Varga Eszter előadó bíró
Dr. Dobó Viola bíró
A felperes: felperes neve
A felperes képviselője: Dr. Vass és Vass Ügyvédi Iroda; eljáró ügyvéd: Dr. Vass Gergely
Az I. rendű alperes: I.rendű alperes neve
A II. rendű alperes: II.rendű alperes neve
Az I. és II. rendű alperes képviselője: Dr. Molnárné dr. Tógyer Edina kamarai jogtanácsos
A per tárgya: munkahelyteremtő támogatási ügyben hozott közigazgatási határozat felülvizsgálata
A felülvizsgálati kérelmet benyújtó fél: a felperes
A felülvizsgálni kért jogerős határozat: Debreceni Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság 8.K.27.532/2019/11. számú ítélete
Rendelkező rész
A Kúria a Debreceni Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság 8.K.27.532/2019/11. számú ítéletét hatályában fenntartja.
Kötelezi a felperest, hogy 15 napon belül fizessen meg az I. és a II. rendű alperesnek 50.000-50.000 (ötvenezer-ötvenezer) forint felülvizsgálati eljárási költséget.
Kötelezi a felperest, hogy fizessen meg az államnak - külön felhívásra - 70.000 (hetvenezer) forint felülvizsgálati eljárási illetéket.
Az ítélet ellen felülvizsgálatnak nincs helye.
I n d o k o l á s
A felülvizsgálat alapjául szolgáló tényállás
[1] A Nemzetgazdasági Minisztérium 2014 januárjában pályázati felhívást tett közzé a mikro-, kis-, és középvállalkozások munkahelyteremtő beruházásainak támogatására. A kiírás szerint a támogatás folyósítására a pályázónak a munkaügyi központtal hatósági szerződést kell kötnie. A pályázati felhívás rögzíti, hogy szerződésszegésnek minősül, ha a pályázó a szerződésben vállalt kötelezettségeit nem teljesíti, illetve ezek közül a szerződés I. fejezetének 3., 5., 6. vagy 7. pontjaiban vállalt, számszerűen mérhető kötelezettségeit 75% alatt teljesíti.
[2] A felperes 2014. október 3-án a fenti tárgyban hatósági szerződést kötött a II. rendű alperes munkaügyi központjával. A hatósági szerződésben a felperes a B., Sz. utca 65. szám alatti telephelyére tervezett beruházási projekt megvalósítására vállalt kötelezettséget. A II. rendű alperes a hatósági szerződésben 13.500.000 Ft összegű vissza nem térítendő munkahelyteremtő támogatást nyújtott, melynek fejében a felperes vállalta, hogy a beruházás keretében megvalósított új munkahelyekre 2015. február 28. napjáig a pályázatban vállalt, a II. rendű alperes járási munkaügyi kirendeltségei által kiközvetített 5 fő regisztrált álláskereső munkavállalói létszámot felveszi és ettől az időponttól a már meglévő 1,95 fő létszámával együtt összesen 6,95 fő munkavállalót 2017. február 28. napjáig folyamatosan tovább foglalkoztatja. A hatósági szerződés I/6. pontja szerint a felperes nem álláskereső személyeket is jogosult alkalmazni, de ebben az esetben az álláskeresők alkalmazása jogcímen odaítélt kiegészítő támogatást nem veheti igénybe.
[3] A felperes a hatósági szerződés II/11. pontjában tudomásul vette, hogy (...)
"b) amennyiben a hatósági szerződésben foglaltakat megszegi, a jelen hatósági szerződés IV/2. pontjában foglalt szankciókra kerül sor",
"c) amennyiben a jelen hatósági szerződése I. fejezet 5, 6. és 7. pontjaiban szereplő számszerűen mérhető kötelezettségek valamelyikét 100% alatt, de 70%-ot elérően teljesíti, a korábban folyósított támogatás arányos részét köteles az előző pontban szereplő késedelmi pótlékkal növelt összegben visszafizetni. Amennyiben a Kedvezményezett az e pontokban említett valamely kötelezettségét 70%-ot el nem érő mértékben teljesíti, úgy a támogatás teljes összegét köteles késedelmi pótlékkal növelt összegben visszafizetni. A foglalkoztatási kötelezettség esetében a részteljesítést évenként külön-külön kell betartani és vizsgálni."
[4] A hatósági szerződés egy alkalommal módosításra került a foglalkoztatási kötelezettség záró időpontja (a felperes 2015. április 30-ig a vállalt munkavállalói létszámot felveszi és 2017. április 30-ig tovább foglalkoztatja), valamint a pályázatban megjelölt létszám (6,32 fő) tekintetében.
A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!
Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!