Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

10/2010. (X. 13.) NFM utasítás

az eseti személyszállítási feladatok igénybevételének szabályozásáról

1. § A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium eseti személyszállítási feladatok igénybevételéről szóló szabályzatát a Központi Szolgáltatási Főigazgatóság főigazgatójával egyetértésben jelen utasítás mellékleteként kiadom.

2. § Ez az utasítás a közzétételével egyidejűleg lép hatályba.

3. § Ezen utasítás hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti az eseti személyszállítási feladatok igénybevételének szabályozásáról szóló 3/2010. (II. 10.) KHEM utasítás.

Dr. Fellegi Tamás s. k.,

nemzeti fejlesztési miniszter

Melléklet a 10/2010. (X. 13.) NFM utasításhoz

Szabályzat az eseti személyszállítási feladatok igénybevételéről

1. A szabályzat hatálya

1. § A szabályzat hatálya kiterjed a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (a továbbiakban: Minisztérium) szervezeti egységeire és alkalmazottaira.

2. Értelmező rendelkezések

2. § Jelen szabályzat alkalmazásában:

- taxicsekk: a személyszállítás díjaként fizetendő készpénzt helyettesítő fizetési eszköz; a személyszállítás díjaként fizetendő összeg tekintetében teljes körűen biztosítja a készpénz kímélését; a taxicsekk szigorú számadású nyomtatvány;

- szervezeti egység: az államtitkárság, a közigazgatási államtitkárság, a helyettes államtitkárság, a miniszteri kabinet, a miniszteri titkárság;

- alkalmazott: a Minisztérium kormány-tisztviselői és munkavállalói;

- igénybe vevő: a taxicsekk felvételére és utazásra való felhasználására feljogosított alkalmazott;

- adminisztrátor: az egyes szervezeti egységeknél a taxicsekktömb felvételére, a csekkállomány kezelésére, őrzésére, az igénybe vevő részére történő átadására és a nyilvántartás vezetésére a szervezeti egység vezetője által kijelölt alkalmazott;

- KSZF-elszámoló: a Központi Szolgáltatási Főigazgatóság (a továbbiakban: KSZF) alkalmazottja, aki végzi a taxicsekkek kiadását, nyilvántartásának ellenőrzését, teljesítési igazolások kiküldését, aláírt teljesítési igazolások ellenőrzését;

- felsővezető: miniszter, államtitkár, közigazgatási államtitkár, helyettes államtitkár, kabinetfőnök, miniszteri biztos.

3. Általános rendelkezések

3. § (1) A taxicsekk olyan hivatali célú utazásra vehető igénybe és használható fel, amikor az ügyintézés sürgőssége, a szállítandó anyag, eszköz jellemzői vagy egyéb rendkívüli körülmény nem teszi lehetővé tömegközlekedési eszköz igénybevételét, vagy az ilyen igénybevétel a hivatali munka zökkenőmentességét, illetve az utazással érintett alkalmazott teherbírását veszélyeztetné.

(2) A taxicsekk az (1) bekezdésben foglalt feltételek mellett is csak Budapesten és a város közigazgatási határától számított 20 km-es körzeten belül vehető igénybe. A munkáltatói jogkörrel rendelkező vezető engedélye alapján a taxicsekk távolabbi utazásra is igénybe vehető, feltéve, hogy az nem minősül kiküldetésnek és az ilyen utazáshoz kulcsos személygépkocsi használata akadályba ütközik.

(3) A taxicsekk kizárólag személyszállításra, közbeszerzési eljárás keretében kiválasztott, a bizonylaton feltüntetett szolgáltató személygépkocsi parkjához tartozó személygépkocsival történő utazáshoz használható fel. A közbeszerzési eljárás nyertesével a KSZF köt a személyszállításra szerződést. Más társaságtól származó számlát a KSZF nem fogad be. Készpénzes számlát (csekktömb nélküli igénybevétel esete) a KSZF csak akkor fogad be, ha az igénybe vevő írásos indokolását a munkáltatói jogkörrel rendelkező vezető elfogadja és engedélyezi annak elszámolását.

(4) Taxicsekk nem vehető igénybe a napi munkába járáshoz, kiküldetéshez, továbbá nem hivatali ügyek intézéséhez. Az állami vezetők kivételével a személyi használatra biztosított személygépkocsik jogosultjai taxicsekket csak abban az esetben igényelhetnek, amennyiben a személyi használatra biztosított gépkocsi valamilyen oknál fogva nem üzemel, vagy a gépjárművezetésben valamilyen oknál fogva (pl. személyi sérülés stb.) korlátozottak.

4. Részletes rendelkezések

4. § (1) Az utazásra feljogosító taxicsekk az alábbi adatokat tartalmazza:

a) a kibocsátó neve, telefonszáma;

b) a csekk sorszáma.

(2) Az utazásra szolgáló minden egyes taxicsekk 3 példányú. A csekkek sorszámmal ellátottak. Az utazási csekkek tömbök formájában történő beszerzéséről a KSZF Gépjármű Fenntartási és Üzemeltetési Főosztálya (a továbbiakban: GFÜF) gondoskodik.

(3) A szervezeti egység vezetője határozza meg, hogy induló ellátmányként hány darab taxicsekktömb kerüljön kiosztásra, és ennek megfelelően kijelöli az egyes tömböket kezelő adminisztrátorokat. Az utazási csekktömböt a szervezeti egységnél az adott tömb kezelésére kijelölt adminisztrátor megőrzési felelősség mellett veszi át személyesen a KSZF-elszámolótól.

(4) A szervezeti egység vezetője az általa kijelölt adminisztrátor és helyettesének nevét, aláírás mintáját a KSZF elszámolójának köteles leadni. Az adminisztrátor vagy helyettesének személyében történő változást a szervezeti egység vezetője köteles haladéktalanul bejelenteni a KSZF elszámolójának, mellékelve a csekktömb átadás-átvételi jegyzőkönyvét.

(5) Az átvett csekktömböt, az utazási nyugtákat az adminisztrátor kezeli és más által hozzá nem férhető, zárható helyen őrzi. Az adminisztrátor feladata továbbá az utazásokról készített, a szabályzat 1. számú függeléke szerinti nyilvántartás naprakész vezetése. Az adminisztrátor nyilvántartását a KSZF elszámolója bármikor ellenőrizheti.

5. § (1) A taxicsekkel történő utazás engedélyezése a szervezeti egység vezetőjének, illetve az általa erre felhatalmazott másik vezetőnek a feladata. Az adminisztrátor csak az ilyen utazásra adott vezetői engedély birtokában adhat utazási csekket az igénybe vevőnek. Az engedélyt a vezető a szabályzat 1. számú függelékének az "engedélyező aláírása" rovatának kitöltésével adja meg.

(2) A taxicsekk átadásával egyidejűleg az adminisztrátor tájékoztatja az igénybe vevőt a kötelezettségeiről.

(3) A csekk utazásra való kiadásakor az igénybe vevő a csekket annak mindhárom példányán és az 1. számú függelék "igénybe vevő aláírása" rovatában aláírja. Az igénybe vevő az adminisztrátortól a csekk két példányát (első két példány) kapja meg megőrzési felelősség mellett, az utazási célú felhasználásra. A tőpéldány a csekktömbben marad. Az igénybe vevő részére kiadott, és utazás során felhasznált - a 4. § (1) bekezdése szerinti adatokat tartalmazó - csekk két példánya közül az eredeti példány a taxi gépjárművezetőjénél marad, míg az ellenőrző példány az utazást igénybe vevőt illeti meg.

(4) Az igénybe vevő felelőssége az utazásra feljogosító taxicsekk alábbi adatainak kitöltése:

a) az utazással érintett szervezeti egység kódszáma;

b) a személyszállítás díja forintösszegben;

c) a taxi rendszáma;

d) a taxi URH-száma;

e) az utazás dátuma;

f) a taxit igénybe vevő aláírása;

g) a megrendelő neve és címe (minden esetben: KSZF 1055 Budapest, Kossuth L. tér 2-4.).

(5) Az utazási csekket az igénybe vevő más alkalmazottra nem ruházhatja át, és kizárólag a jelen szabályzatban foglaltak szerinti hivatali célra használhatja fel.

(6) Az utazást követően az igénybe vevő a csekk ellenőrző példányát köteles haladéktalanul leadni a szervezeti egység azon adminisztrátorának, akitől a taxicsekket a (2) bekezdés alapján kapta. Az adminisztrátor az igénybe vevőtől átvett ellenőrző példányt az azonos sorszámú tőpéldányhoz tűzi.

(7) Amennyiben a szervezeti egység kezelésében lévő valamelyik csekktömb a felhasználás alapján előreláthatólag betelik, úgy az érintett tömböt kezelő adminisztrátor a 2. számú függelék szerinti igénylőlap KSZF részére történő megküldésével új csekktömböt igényelhet. Engedélyezett igénylés esetén az igénylő szervezeti egység részére a KSZF az igénylés beérkezését követő egy munkanapon belül új csekktömböt biztosít.

6. § (1) Az utazásra kiadott, még fel nem használt taxicsekk elvesztése, vagy olyan megrongálódása, amely alapján azt nem lehet felhasználni, vagy a felhasznált taxicsekk ellenőrző példányának elvesztése esetén az érintett alkalmazott soron kívül köteles a szervezeti egység vezetője részére feljegyzést készíteni az elvesztés, illetve a megrongálódás körülményeiről. A feljegyzést az azonos sorszámú tőpéldányhoz kell csatolni.

(2) Csekktömb elvesztése vagy felhasználhatatlanságig történő megrongálódása esetén a feljegyzés másolati példányát a szervezeti egység vezetője köteles a KSZF elszámolójának soron kívül megküldeni, amely alapján a KSZF intézkedik a csekktömb azonnali letiltásáról.

7. § (1) Az utazási csekkek felhasználásának pénzügyi fedezetét, az ilyen utazás negyedéves költségkeretét a KSZF költségvetésében a Minisztérium részére ezen jogcímen rendelkezésre álló tárgyévi előirányzat erejéig, a szervezeti egység létszámát és feladatait is figyelembe véve, az egyes egységeknél várható ilyen módon történő utazási szükségletek és azok gyakorisága, valamint az utazások előrelátható költségének nagyságrendje alapján, a Minisztérium gazdasági ügyekért felelős helyettes államtitkára (a továbbiakban: gazdasági helyettes államtitkár) határozza meg legkésőbb tárgyév január 5-éig. A szervezeti egység köteles a munkáját, az utazásokat úgy megszervezni, hogy a részére biztosított utazási költségkeret a tárgynegyedévben elegendő legyen.

(2) A szabályzatban foglaltak szerinti utazásra a szervezeti egység részére jóváhagyott költségkeret jogszerű és takarékos felhasználását a szervezeti egység vezetője, illetve az általa megbízott személy köteles folyamatosan figyelemmel kísérni. A negyedéves költségkeret a (3) bekezdés szerinti engedélyezés hiányában nem léphető túl. A költségkeret engedély nélküli túllépéséért a szervezeti egység vezetője anyagi felelősséggel tartozik.

(3) Amennyiben az adott negyedévben az utazásra fordítható, a szervezeti egység részére megállapított költségkeret túllépése várható, úgy a szervezeti egység vezetőjének kérelmére, a felügyeletet ellátó felsővezető egyetértésével, a gazdasági helyettes államtitkár engedélyezhet a következő negyedévet terhelő pénzügyi pótelőirányzatot. A kérelemben a szervezeti egység vezetője köteles bemutatni az egység adott negyedévben taxicsekkel történt utazásait és annak indokát, hogy mi teszi szükségessé a költségkeret miatti pénzügyi pótelőirányzat engedélyezését és igénybevételét.

(4) Ha a pót-előirányzati igény nem alkalomszerű, azaz a szervezeti egységnél rendszeresen és visszatérően jelentkezik, úgy az utazási költségkeret korábbiakban jóváhagyott összegét felül kell vizsgálni. A felülvizsgálat szempontjaira az (1) bekezdésben foglaltak az irányadók. Amennyiben a felülvizsgálat eredményeként a költségkeret felemelése indokolt, úgy azt a felügyeletet ellátó felsővezető egyetértésével, a gazdasági helyettes államtitkár hagyja jóvá. Ez az emelés összességében nem jelentheti a Minisztérium keretének, a KSZF költségvetésében történő emelését.

(5) A szervezeti egység részére biztosított költségkeret figyelembevételével, a költségvetési éven belül, egy adott negyedévben keletkezett pénzügyi megtakarítás a tárgyév hátralévő időszakában a szabályzatban foglaltak szerinti utazási célra felhasználható. A költségvetési év végén jelentkező megtakarítás azonban a következő költségvetési évre nem vihető át.

8. § (1) A taxiszolgáltatótól havonta kapott részletes számla melléklet alapján a KSZF elszámolója az egyes szervezeti egységek részére, az adott egységnél a havonta történő utazások részletezését és összköltségét tartalmazó kimutatást küld, amelyet a szervezeti egység soron kívül köteles összevetni az adminisztrátorai által vezetett nyilvántartással. A kimutatás szervezeti egységhez érkezésétől számított 3 munkanapon belül a KSZF elszámolója felé kell a szervezeti egység vezetője által aláírtan visszaigazolni az összevetés eredményét. Amennyiben a nyilvántartás és a kimutatás között eltérés van, azt - szükség esetén a szolgáltató bevonásával is - tisztázni kell.

(2) Az (1) bekezdés szerinti határidő betartásáért a szervezeti egység vezetője felel. Visszaigazolás hiányában vagy annak késedelmes teljesítése esetén a szervezeti egység a visszaigazolás pótlásáig, illetve a késedelem megszűntéig a részére megállapított utazási keretfelhasználására nem jogosult, így a visszaigazolás teljesítéséig utazási csekk igénybe vétele nem engedélyezhető.

(3) A KSZF elszámolójának felhívására, a szervezeti egységnél lévő, a csekktömb azonos sorszámú tőpéldányához tűzött, felhasznált taxicsekkekkel a KSZF felé történő alkalomszerű elszámolás, a szervezeti egységnél a nyugták kezelésével, őrzésével megbízott adminisztrátor feladata és felelőssége.

9. § (1) Amennyiben a csekkek kezelésével, megőrzésével megbízott adminisztrátor a rábízott taxicsekkekkel nem tud elszámolni, úgy erről jegyzőkönyvet kell felvenni, amelyet az elszámolásra kötelezett személy munkáltatói jogkör gyakorlójának meg kell küldeni. A csekkek engedély nélküli felhasználása esetén a szervezeti egység vezetője az adminisztrátorral szemben kár keletkezésének hiányában is fegyelmi eljárást indíthat.

(2) A szabályzatban foglaltak megsértésével okozott kárért a kárt okozó alkalmazott - az egyéb alkalmazható jogkövetkezmény mellett - kártérítési felelősséggel tartozik.

5. Záró rendelkezések

10. § (1) A taxicsekk használatára vonatkozó technikai tudnivalókról (pl. szervezeti egységek kódja stb.) a KSZF GFÜF ad írásban tájékoztatást.

(2) Az utazási csekkek felhasználásának a 2010. október havi költségkeretét a gazdasági helyettes államtitkár jelen szabályzat hatálybalépését követő 10 munkanapon belül, a 2010. november és december havi költségkeretét legkésőbb 2010. november 10-ig határozza meg.

(3) A szervezeti egységek taxicsekkel történő ellátására első alkalommal jelen szabályzat hatálybalépését követő 10 munkanapon belül kerül sor, egyidejűleg jegyzőkönyv alapján visszavonásra kerülnek a korábban átadott taxicsekktömbök. A jegyzőkönyv formátumával és tartalmával kapcsolatban a KSZF GFÜF ad tájékoztatást.

1. számú függelék az eseti személyszállítási feladatok igénybevételéről szóló szabályzathoz

A taxicsekk-felhasználás nyilvántartása

Szervezeti egység megnevezése:
Szervezeti egység kódja:
Felelős nyilvántartó neve:
Taxicsekktömb kezdő és végző sorszáma:
Taxicsekk számaIgénybe vevő neveÚticélDátumIgénybe vevő aláírásaEngedélyező aláírása
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
Taxicsekk számaIgénybe vevő neveÚti célDátumIgénybe vevő aláírásaEngedélyező aláírása
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
41.
42.
43.
44.
45.
46.
47.
48.
49.
50.

2. számú függelék az eseti személyszállítási feladatok igénybevételéről szóló szabályzathoz

Formalevél a taxicsekktömb igényléséhez

asszonynak/úrnak

gazdasági igazgató

Központi Szolgáltatási Főigazgatóság

Gazdasági Igazgatóság

1015 Budapest,

Hattyú u. 14.

Tárgy: [szervezeti egység] részére taxicsekktömb kiadásának engedélyezése

Tisztelt Igazgató Asszony/Úr!

Kérem Igazgató Asszonyt/Urat, hogy a [szervezeti egység] részére történő X db taxicsekktömb kiadását engedélyezni szíveskedjék.

Fenti nyomtatvány kezelőjeként [kijelölt adminisztrátor neve, munkaköre, telefonszáma, e-mail címe]-t nevezem meg. Távolléte esetén helyettesítését [kijelölt adminisztrátor helyettesének neve, munkaköre, telefonszáma, e-mail címe] látja el.

Budapest, 20.......................................

Tisztelettel:

[szervezeti egység vezetője aláírása,

neve, tisztsége]

[kijelölt adminisztrátor(ok) neve, aláírása]

[kijelölt adminisztrátor(ok) helyettesének neve, aláírása]

Tartalomjegyzék