A Győri Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság M.880/2005/14. számú határozata felmondás jogellenességének megállapítása tárgyában. [1952. évi III. törvény (Pp.) 78. §, 1992. évi XXII. törvény (Mt.) 89. §, 6/1986. (VI. 26.) IM rendelet (Kmr.) 14. §] Bírók: Bíróné dr. Csomasz Márta, Dörner Rezsőné, Musitz József
Kapcsolódó határozatok:
*Győri Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság M.880/2005/14.*, Győri Törvényszék Mf.20037/2007/4., Kúria Mfv.10570/2007/3.
***********
Győri Munkaügyi Bíróság
M.880/2005/14.szám
A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG NEVÉBEN !
A Győri Munkaügyi Bíróság dr. Erdélyi Leonóra ügyvéd által képviselt felperesnek dr. Havasi Dezső ügyvéd által képviselt alperes ellen felmondás jogellenességének megállapítása iránt indított perében meghozta a következő
Í t é l e t e t
A bíróság a felperes keresetét e l u t a s í t j a .
Köteles a felperes 15 napon belül megfizetni az alperes részére 10.000.-(Tízezer) forint perköltséget.
A feljegyzett illetéket az állam viseli.
Az ítélet ellen a kézhezvételtől számított 15 napon belül a Győri Munkaügyi Bíróságnál három példányban előterjesztendő fellebbezésnek van helye.
A bíróság tájékoztatja a feleket, hogy a fellebbezésben előterjesztett kérelem alapján tárgyalás tartását kérhetik a Megyei Bíróságtól, ha
- a fellebbezés csak a kamatfizetésre, a perköltség viselésére vagy összegére, illetve a meg nem fizetett illeték vagy az állam által előlegezett költség megfizetésére vonatkozik,
- a fellebbezés csak az előzetes végrehajthatósággal, a teljesítési határidővel vagy a részletfizetés engedélyezésével kapcsolatos,
- illetőleg a fellebbezés csak az ítélet indokolása ellen irányul.
A fellebbezés tárgyaláson kívüli elbírálását a felek a fellebbezési határidő lejárta előtt előterjesztett közös kérelem alapján kérhetik.
I n d o k o l á s :
A bíróság a tárgyalás adatai és a csatolt iratok alapján a következő tényállást állapította meg:
A felperes 1967-től 1993. március 31-ig a R. gyárban dolgozott kezdetben a kartolt fonodában segédgépmester, művezető, majd főművezető munkakörben, végül műszaki vezető volt a fésűldében.
A vállalatot felszámolták, a felperes munkaviszonya munkáltatói rendes felmondással szűnt meg. Az ezt közlő irat szerint a felperes továbbfoglalkozatását az új tulajdonos vállalta.
1993. április 1-én létesített a felperes munkaviszonyt az alperessel termelési vezető munkakörre, majd munkaköre 1993. július 1-től munkaszerződés-módosítás folytán üzemvezető lett. A felperes munkahelye a fésűlde volt, ahol közvetlen irányítása alá három művezető tartozott. Fő feladatai a termelés irányítása és biztosítása volt műszaki és személyzeti téren. Meg kellett szerveznie és nyilvántartani a túlmunkákat. Az ügyvezető többször kijelentette, hogy minden a felperes feladata.
A felperes munkaviszonyának időszakában a fésüldében 30 gép működött, azokat a tulajdonos 1988-ban hozta Olaszországból, már akkor használtan.
Az alperesi ügyvezető főként a minőségi kifogások miatt többször felhívta a felperes figyelmét a termelés jobb megszervezésére.
2005. április 12-én az alperes taggyűlést tartott, amelyen az ügyvezető tájékoztatta a tagokat a cég 2004 évi és 2005. első negyedévi veszteségéről. Az alperes 2/2005 (IV.12.) számú taggyűlési határozatában arról döntött, hogy a termelés irányítása - a termelésvezető munkakör megszűnése miatt - az ügyvezető feladatkörébe kerül át.
A tartalom megtekintéséhez jogosultság szükséges. Kérem, lépjen be a belépőkódjaival vagy a telepített Jogkódexből!
Ha személyes segítségre van szüksége, írjon nekünk!