Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

16573/1950. (VII. 14.) BkM rendelet

a kereskedők és iparosok által vásárokon, piacokon és búcsúkon folytatott árusításnak eredetiben felmutatott iparjogosítványhoz kötése tárgyában

(Közigazgatási rendszám: 7.137.)

Az 1884. XVII. törvény módosításáról szóló 1922. XII. tv. 57. §-a 1. bekezdésének 4. pontjában, 58. §-ának 1. bekezdésében, valamint 137. §-ában kapott felhatalmazás alapján a könnyűipari miniszterrel egyetértve az alábbiakat rendelem:

1. § A jelen rendelet hatálybalépésének napjától kezdve az ország bármely helyén tartott országos, havi vagy hetivásáron, továbbá napipiacon és búcsún csak az a kereskedő (iparos), illetőleg családtagja, vagy alkalmazottja jelenhet meg az iparjogosítványban feltüntetett tevékenység gyakorlása céljából, aki a saját vagy hozzátartozója, illetőleg munkáltatója eredeti iparjogosítványát, illetőleg elveszés, vagy megsemmisülés esetében a 3. §-ban szabályozott megsemmisítési eljárás után kiadott iparjogosítványmásodlat eredetijét felmutatja.

2. § Az 1. §-ban foglalt rendelkezések értelemszerűen nem vonatkoznak a házalókereskedőkre, háziiparosokra, őstermelőkre és alkalomszerűen árusítókra, akik vásáron, piacon és búcsún továbbra is - a hatályban lévő jogszabályok korlátai között - árusíthatnak.

3. § Az eredeti iparjogosítvány, vagy az esetleg már kiadásra került iparjogosítványmásodlat elveszése, vagy megsemmisülése esetében az illetékes elsőfokú iparhatóság az elveszésre, illetőleg a megsemmisülésre vonatkozó bejelentés tekintetében 8 napon belül köteles az elveszés, illetőleg a megsemmisülés tényét az iparlajstromban feljegyezni, az elveszett, illetőleg megsemmisült eredeti iparjogosítvány helyett l-es folyószámmal ellátott másodlatot, a másodlat elveszése, illetőleg megsemmisülése esetében pedig 2-es folyószámú (illetőleg soron következő folyószámú) újabb másodlatot kiadni. Az iparhalóság a kiadott másodlatra köteles feljegyezni azt a körülményt, hogy az az elveszett, illetőleg megsemmisült eredeti iparjogosítvány (eredeti iparjogosítványmásodlat) helyett annak elveszése, illetőleg megsemmisülése okából adatott ki.

4. § Amennyiben a cselekmény súlyosabb büntető rendelkezés alá nem esik, kihágást követ el és pénzbüntetéssel büntetendő az, aki a fenti rendelkezéseket megszegi vagy kijátssza. A pénzbüntetésre az 1928. X. törvény és a 8960/1946. (VIII. 1.) ME rendelet rendelkezései irányadók.

A kihágás miatt az eljárás a közigazgatási hatóságnak, mint rendőri büntetőbíróságnak a hatáskörébe tartozik. Az 1929. XXX. tv. 59. §-a (1) bekezdésének 3. pontjában foglalt rendelkezések alkalmazása szempontjából a szaki miniszter a belkereskedelmi miniszter, illetőleg az ügykörébe tartozó iparok tekintetében a könnyűipari miniszter.

5. § A jelen rendelet az 1950. évi július hó 15. napján léd hatályba.

Bognár József s. k.,

belkereskedelmi miniszter

Tartalomjegyzék