Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

...Bővebben...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Bővebben...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Bővebben...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Bővebben...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Bővebben...

Mínusz jel keresésben

'-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából.                               

...Bővebben...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Bővebben...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Bővebben...

Egy bíró ítéletei

HANGGAL! A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!                    

...Bővebben...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Bővebben...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Bővebben...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni bennük a Jogkódex?

...Bővebben...

1950. évi 3. törvényerejű rendelet

egyes bűnvádi eljárási rendelkezésekről

1. § (1) A népnek a büntető igazságszolgáltatásban való részvételéről és a fellebbvitel egyszerűsítéséről szóló 1949: XI. tv. (az alábbiakban: Tv.) 9. §-ának (1) bekezdése akként módosíttatik, hogy a Btk. 290. és 291. §-aiban, továbbá az 1948: XLVIII. tv. 20. és 21. §-aiban meghatározott bűncselekmények miatt - a fegyházzal büntetendő eseteket kivéve - az eljárás a járásbírósági büntetőtanács hatáskörébe tartozik.

(2) A Tv. 9. §-ának (1) bekezdése azzal a rendelkezéssel egészíttetik ki, hogy tekintet nélkül a törvényben megállapított büntetésre, a megyei bíróság büntetőtanácsának hatáskörébe tartozik az eljárás a lőfegyverek és a lőszerek előállításának, tartásának és forgalmának szabályozása, illetőleg bejelentése és beszolgáltatása tárgyában kibocsátott 7.150/1946. (VI. 22.) ME számú rendelet 2. § -ában meghatározott bűntettek miatt is.

2. § A Tv. 21. §-ának (5) bekezdése hatályát veszti; a tárgyalás határnapját akként kell kitűzni, hogy az idézésnek a terhelt részére való kézbesítése és a határnap közé legalább nyolc napi időköz essék.

3. § (1) A Bp. 58. §-a helyébe a következő rendelkezések lépnek.

(2) A védőt az ügyvédi kamara által erre a célra összeállított névsorba felvett ügyvédek közül az eljáró tanács elnöke rendeli ki. A névsort az ügyvédi kamara évenkint állítja össze és küldi meg a megyei bíróság elnökének.

4. § (1) A Bp. 472. §-a a következő rendelkezések értelmében módosul.

(2) A bíróság elé nem állítható távollevő terhelttel szemben a bűnvádi eljárást a nyomozólevél, illetőleg a személyleírás-körözés kibocsátásával egyidejűleg, rendszerint minden egyéb eljárás mellőzésével kell a távollevő előkerültéig megszüntetni. A bizonyítékok biztosítására szolgáló eljárásnak csak akkor van helye, ha azt az államügyészség vagy a bíróság szükségesnek látja.

5. § Az 1930: XXXIV. tv. 107. §-ában foglalt rendelkezések alkalmazásának a megyei bírósági eljárásban is helye van, ha az eljárás tárgya olyan bűncselekmény, amelyre a törvény öt évi szabadságvesztésnél nem súlyosabb büntetést rendel.

6. § Felhatalmaztatik az igazságügyminiszter, hogy a büntető igazságszolgáltatásban résztvevő ülnökök működési idejét az ország egész területére vagy egyes bíróságokra nézve a Tv. rendelkezéseitől eltérően rendelettel szabályozhassa.

7. § (1) A jelen törvényerejű rendelet rendelkezéseit a hatálybalépésekor már folyamatban levő ügyekben is alkalmazni kell; az 1. § rendelkezései azonban nem alkalmazhatók azokban az ügyekben, amelyekben a tárgyalást az eddigi jogszabályok értelmében hatáskörrel rendelkező bíróság előtt már megkezdték.

(2) Azokban az ügyekben, amelyeket az 1. § (1) bekezdése a járásbírósági büntetőtanács hatáskörébe utal, a megyei bíróság által a jelen törvényerejű rendelet hatálybalépése előtt vagy a jelen § (1) bekezdése alapján hozott ítélet ellen bejelentett fellebbezést a felsőbíróság intézi el, kivéve, ha a Legfelsőbb Bíróság előtt a fellebbezési tárgyalást már megkezdték.

Szakasits Árpád s. k.,

a Népköztársaság Elnöki Tanácsának elnöke

Olt Károly s. k.,

a Népköztársaság Elnöki Tanácsának titkára