Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

26/1958. (III. 30.) Korm. rendelet

az ügyvédi kamarákkal és az ügyvédek kamarai tagságával összefüggő egyes kérdésekről

1. § (1) Az ügyvédi hivatás gyakorlásáról és az ügyvédek szervezeteiről szóló 1958. évi 12. számú törvényerejű rendelet (a továbbiakban: tvr.) hatálybalépésével az Ügyvédi Kamarák Országos Bizottságának és az ügyvédi kamarák szerveinek működése megszűnik.

(2) Az ügyvédi kamarák feladatainak ellátása - átmenetileg - az igazságügyminiszter által kirendelt miniszteri kiküldöttek hatáskörébe kerül. A miniszteri kiküldöttek a kamarák hatáskörébe tartozó teendőket mindaddig ellátják, amíg az ügyvédi kamarák újonnan megválasztásra kerülő szervei működésüket meg nem kezdik.

(3) A miniszteri kiküldöttek feladata különösen az, hogy előmozdítsák a már működő ügyvédi munkaközösségek újjáalakítását, valamint az új ügyvédi munkaközösségek megalakulását.

2. § (1) Az ügyvédek kamarai tagságát - megyénként, illetőleg Budapesten kerületenként alakítandó - bizottság vizsgálja felül annak megállapítása céljából, hogy alkalmasak-e az ügyvédi hivatásnak az 1958. évi 12. számú törvényerejű rendeletben meghatározott feladatai megfelelő ellátására.

(2) A bizottság öttagú, elnökét és tagjait az igazságügyminiszter jelöli ki egyrészt az ügyvédek, másrészt pedig a felülvizsgálat alá vont ügyvédek magatartása felől tájékozott személyek közül.

(3) A bizottság az ügyvédet kamarai tagságában megerősíti vagy határozatában azt állapítja meg, hogy az ügyvédi hivatás gyakorlására alkalmatlan. A bizottság határozatát az érdekelt ügyvéddel az 1958. évi augusztus hó 31. napjáig közli.

(4) A bizottság határozata ellen az érdekelt ügyvéd annak közlésétől számított 15 napon belül panasszal élhet az igazságügyminiszterhez.

3. § Az 1. és 2. §-okban foglalt intézkedéseket követően, az 1958. évi szeptember hó 1. napjától december hó 31. napjáig terjedő időszakban meg kell választani az új ügyvédi szerveket és meg kell szervezni az Országos Ügyvédi Tanácsot.

4. § (1) A tvr. 41-42. §-ának megfelelően megválasztott (megalakított) fegyelmi tanácsok működésének megkezdéséig az elsőfokú fegyelmi jogkört az igazságügyminiszter által kamaránként kijelölt kamarai fegyelmi tanácsok, a másodfokú fegyelmi jogkört pedig az igazságügyminiszter által az ügyvédi kamarák tagjaiból alakított, közvetlenül az igazságügyminiszter alárendelt másodfokú fegyelmi tanácsok gyakorolják.

(2) A tvr. hatálybalépésekor folyamatban lévő fegyelmi ügyekben az eljárást a jelen §-ban említett tanácsok a tvr. rendelkezései szerint folytatják.

5. § A tvr. hatálybalépésétől az 1958. évi augusztus hó 31. napjáig terjedő időszakban az ügyvédi kamarába ügyvédként való felvétel szünetel; az igazságügyminiszter azonban a felvételt kivételesen engedélyezheti. Az ügyvédjelöltek névjegyzékébe való bejegyzés tekintetében a miniszteri kiküldött dönt.

6. § A jelen rendelet 1. §-ában említett miniszteri kiküldötteket, a 2. § értelmében alakítandó bizottságok ügyvéd-tagjait, valamint a 4. § szerinti fegyelmi tanácsok tagjait e tisztségükre történt kijelölésükkel kamarai tagságukban megerősítettnek kell tekinteni.

7. § A jelen rendelet kihirdetése napján lép hatályba.

Dr. Münnich Ferenc s. k.,

a Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány elnöke