Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

AI Szinonimák

Kereséskor az "AI szinonimák kérése" gombra kattintva rokon értelmű fogalmakat kérhet a keresett kifejezésre.

...Tovább...

3/1958. (VI. 27.) KPM-ÁH rendelet

az igaerővel végzett szekérfuvarozások és a hozzákapcsolódó egyéb szolgáltatások díjainak szabályozásáról szóló és a 3/1954. (X. 16.) KPM számú rendelettel kibocsátott 282/B-10/1954. KPM-ÁH számú rendelet egyes rendelkezéseinek módosításáról

A 10/1957. (II. 24.) Korm. számú rendelet 6. §-ának (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján az alábbiakat rendelem.

I. ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

1. § (1) A jelen rendeletben megállapított igaerővel végzett szekérfuvarozási díjak az ország egész területén érvényes legmagasabb díjak. A Budapesten végzett fuvarozásoknak és a jelen rendeletben szabályozott egyéb szolgáltatásoknak a díjszabás alapján kiállított számlája végösszegéhez az állami fuvarozó vállalatok saját fuvareszközzel végzett fuvarozások esetén 5% kiemelt területi díjat számíthatnak fel. Kiemelt területi díj nem számítható a 8. §-ban szabályozott fuvarozásoknál.

(2) A fuvardíj elszámolás:

a) teljesítménydíjban vagy

b) óradíjban történik.

(3) A fuvardíjat teljesítménydíjban kell elszámolni, ha a napi fuvaridő alatt elfuvarozható áru súlya a 100 q-át eléri. Ha az áru súlya ennél kevesebb, teljesítménydíjas elszámolás helyett óradíjas elszámolás is alkalmazható.

(4) Óradíjas elszámolást kell alkalmazni helyi közi fuvarozás esetén. Helyközi a fuvarozás, ha 20 km-t meghaladó távolságra vagy távolságról történik és a fuvarozó a fuvareszközzel a munkakezdés napján a kiindulási helyére visszatérni nem tud.

(5) Állami vállalatok egymás között - felügyeleti hatóságaik előzetes jóváhagyásával - a jelen díjszabás keretein belül egységesített fuvarozási díjakban állapodhatnak meg.

(6) Előfogatot, valamint lajtvontatást óradíjban kell elszámolni.

(7) A fuvardíjak a rakodásért járó díjat - a fogyasztók részére fuvarozott tüzelőanyagok kivételével (III. fejezet) - nem tartalmazzák.

(8) A fuvaridő a fuvarozónak a fuvareszközzel való jelentkezésétől az elbocsátásig terjedő idő. Az elszámolásnál a perceket minden esetben egész órára kell felkerekíteni.

(9) A fuvareszköz raksúlyának (teherbírásának) a megállapításánál a fuvareszközzel köves úton (műúton) rendszeresen fuvarozható bányakavics súlyát kell irányadónak tekinteni.

(10) A fuvardíjak és az egyéb díjak elszámolásánál külön-külön az 50 fillérnél kisebb összeget figyelmen kívül kell hagyni, az 50 fillért és az ezen felüli filléreket egész forintra kell felkerekíteni.

(11) A rakodási eszközök és szerszámok használati díját a fuvardíj magában foglalja. A hajtó és a saját rakodói részére a rakodáshoz szükséges lapátot, illetőleg villát, tüzelőanyag fuvarozásánál a kosarat is a fuvarozó köteles biztosítani. Ha különleges rakodási eszközök, felszerelések és védőöltözet (gázálarc, gumikesztyű stb.) használata szükséges, ezeket a fuvaroztató köteles biztosítani.

II. KÖZÜTI FUVAROZÁS

Teljesítménydíjas elszámolás

2. § (1) A teljesítménydíjas elszámolás, az áruosztályozás, a díjszámítási súly és a díjszámítási távolság alapján történik.

(2) Az áruosztályozást és a köves úton (műúton) végzett fuvarozásokért felszámítható teljesítménydíjas fuvardíjakat (díjtételeket) a Függelék tartalmazza.

(3) A díjszámítási súly a fuvareszközre felrakott áru (anyag) súlya, amelyet minden esetben 100 kg-ra kell felkerekíteni.

(4) Díjszámítási távolság a fuvareszközzel a fel- és lerakodás helye között rakottan megtett távolság.

(5) Ha a rakomány különböző áruosztályba tartozó áruból áll, az elszámolást tételenként kell elvégezni.

(6) A fuvarozási távolságot 5 km távolságon belül fél, illetőleg egész kilométerekre, ezen felül pedig egész kilométerekre kell felkerekíteni.

(7) Az áruterítő fuvarozások díjait az egyes fordulók rakottan végzett teljes fuvartávolságára a felrakott áruk összsúlya alapján kell elszámolni. Áruterítő fuvarozásnál minden fel- és lerakóhely után 2.- Ft különdíj számítható, naponta és fuvareszközönként azonban legfeljebb 80.- Ft. Áruterítő fuvarozás az a fuvarozás, amelynél fordulónként a fel- és lerakóhelyek együttes száma négynél több.

(8) A fuvarozott áruk súlyának megállapításánál, ha az árura szabványsúlyok vannak érvényben, ezek a szabványsúlyok, ilyenek hiányában a mérlegeléssel megállapított súlyok az irányadók.

Óradíjas elszámolás

3. § (1) Óradíjas fuvarozás esetén fuvareszköz-csoportonként az alábbi óradíjak számíthatók fel:

20 q-nál kisebb teherbírású 1 lovas fuvareszköznél 12.- Ft

20 q vagy ennél nagyobb teherbírású 1 lovas fuvareszköznél 13.- Ft

40 q-nál kisebb teherbírású 2 lovas fuvareszköznél 16.- Ft

40 q vagy ennél nagyobb teherbírású 2 lovas fuvareszköznél 18.- Ft

1 lovas előfogatnál hajtóval 10.- Ft

2 lovas előfogatnál hajtóval 16.- Ft

(2) Ha a fuvarozást nem lóval vagy öszvérrel, hanem más igaerővel végzik, óradíjas elszámolásnál az (1) bekezdésben megállapított díjak 80% -a számítható fel.

(3) Fel- és levonulás címén összesen egy óra díja számítható fel.

Egyéb díjak

4. § (1) Teljesítménydíjas elszámolásnál 20 q-át meg nem haladó teherbírású fuvareszközzel végzett fuvarozások esetén, ha a ténylegesen felrakott súly a raksúlyt (teherbírást) nem haladja meg, a teherrel megtett minden kilométer után 1.50 Ft kilométerpénz számítható fel.

(2) Teljesítménydíjas fuvarozásnál várakozási díjat számíthat fel a fuvarozó, ha hibáján kívül eső okból a fuvaridő alatt a fuvarozásban akadályozva van. A fuvareszköz meghibásodása nem tekinthető a fuvarozó hibáján kívül eső oknak. Az akadályoztatást a fuvaroztató a menetlevélen igazolni köteles.

(3) A várakozási díj minden megkezdett órára a vonatkozó fuvareszköz-csoportra megállapított óradíj összege, a fuvareszközre beosztott dolgozók után ezen felül óránként és személyenként további 5 Ft.

(4) Ugyanazzal a fuvareszközzel végzett fuvarozásoknál, ha fordulónként a várakozási idő 15 percet nem ér el, várakozási díj nem számítható.

(5) Heti pihenőnapokon vagy munkaszüneti napokon (reggel 6 órától a heti pihenőnapot vagy munkaszüneti napot követő reggel 6 óráig) továbbá éjszaka (22 órától reggel 6 óráig) végzett fuvarozásoknál, a fuvardíj után 25% pótdíj számítható fel. A két körülmény együttes fennforgása esetén a pótdíj csak egyszer számítható.

(6) Útpótdíjat számíthat a fuvarozó teljesítménydíjas fuvarozás esetén, ha

a) a fuvarozás havas vagy jeges úton, vagy 50 métert meghaladó nem köves úton (műúton) történik;

b) 50 métert meghaladó úton az emelkedő vagy lejtő a 4%-ot eléri.

(7) A (6) bekezdésben meghatározott esetekben az útpótdíj alá eső útszakasznak egész hosszára a rakottan megtett fordulónként és megkezdett kilométerenként 3.- Ft-ot lehet felszámítani. Ha az emelkedő vagy lejtő a 8%-ot eléri, az útpótdíj 8.- Ft. Több körülmény együttes fennforgása esetén az útpótdíj csak egyszer számítható. E pótdíjakat a III. áruosztályba sorolt áruknál nem lehet felszámítani.

Kihelyezési költségek

5. § (1) Ha az állami vállalat a fuvaroztató kívánságára ideiglenesen más helység területére helyezi ki fuvareszközeit, hajtóit és rakodóit - feltéve, hogy ez a hely az állandó telephelytől legalább 10 km távolságra van - a kihelyezés folytán jelentkező igazolt többletköltséget felszámíthatja.

(2) A kihelyezett fuvareszközök kötelező napi foglalkoztatási ideje 10 óra, szombaton 5 óra. Ennél rövidebb ideig tartó foglalkoztatás esetén a kieső időre a 4. § (3) bekezdésében megállapított várakozási díjat lehet felszámítani.

(3) A kihelyezett fuvareszköznek időjárás vagy egyéb el nem hárítható elemi ok miatti munkakiesése idejére - legfeljebb azonban napi 10 órára - a fuvareszköz csoportra megállapított óradíj 50%-át, a fuvareszközre beosztott dolgozók után pedig a teljes óradíjat lehet felszámítani.

(4) Helyközi fuvarozás esetén, ha a fuvareszközök, illetőleg a hajtók és rakodók éjjel más helység területén kényszerülnek maradni, az igazolt többletköltség felszámítható.

Rakodási és távhordási díjak

6. § (1) A fuvarozó által végzett rakodás díját a fuvardíjszámítással egyezően vagy teljesítménydíjban vagy óradíjban kell elszámolni.

(2) Teljesítménydíjas rakodás mellett felszámítható díjakat a Függelék tartalmazza. E díjakat minden esetben a megmozgatott áruk 100 kg-ra felkerekített súlya alapján kell felszámítani.

(3) A fel- és lerakodásokért felszámítható díjak együttes összegét a Függelék d) hasábja tartalmazza.

(4) Ha a fuvarozó csak a kocsira való felrakodást végzi, a Függelék e) hasábjában megállapított összeget, ha pedig csak a kocsiról való lerakodást végzi, az f) hasábjában megállapított összeget számíthatja fel.

(5) Önkiürítéssel történő lerakodásnál a lerakodásért csak a g) hasábban megállapított díj számítható fel. Önkiürítési díjat számíthat fel a fuvarozó, ha a rakomány lerakása billentéssel vagy az alj- és oldaldeszkák kiemelésével, külön rakodóeszköz igénybevétele nélkül történik.

(6) A fel- és lerakodási díjak 5 m távolságot és a föld felszínétől számított 1.60 m magasságot meg nem haladó rakodásokra vonatkoznak. Az 5 m távolság meghatározáson az elfuvarozandó vagy lerakott anyag (áru) közepe és a fuvareszköznek az anyaghoz legközelebb eső széle közötti távolságot kell érteni.

(7) Ha a rakodási távolság a (6) bekezdésben megállapított 5 m távolságot meghaladja, minden megkezdett 10 m után a Függelék h) hasábjában meghatározott távhordási díjat lehet felszámítani.

(8) Ha a rakodás a (6) bekezdésben megállapított 1.60 m-t meghaladó magasságról vagy 1.60 m-t meghaladó magasságra történik, az 1.60 m felett minden megkezdett 1 m-es magasrakás után a Függelék i) hasábjában megállapított magasrakási díj számítható fel. A magasrakási díjat a ténylegesen magasra vagy magasról rakott anyag súlya után lehet felszámítani.

(9) A távhordási és magasrakási díjakat műveletenként kell megállapítani, azaz ha távhordás vagy magasrakás a felrakásnál és lerakásnál is felmerül, a díjakat külön-külön kell felszámítani.

(10) Ha a távhordás szintkülönbséggel történik, minden 1 m szintkülönbség 5 m, vagy minden lépcsőfok 1 m vízszintes távolságnak felel meg.

(11) Ha a rakodást a fuvarozó és a fuvaroztató közösen végzik, a fuvarozó a rakodási díjat a rakodásban résztvevő dolgozók létszámarányának megfelelően számíthatja fel. A hajtó a rakodási díj felszámítása tekintetében rakodónak számít.

(12) Ha a felrakodást vagy lerakodást a fuvaroztató daruval vagy más gépierővel végzi és a fuvarozó rakodója segédkezik, tevékenységéért óradíj számítható fel.

(13) Óradíjas rakodásnál és fuvarozásnál a fuvarozó rakodói, illetve hajtói által végzett rakodások esetén óránként és személyenként 5.- Ft rakodási díj számítható fel.

(14) Ha a fel- vagy lerakodást a fuvarozó gépierővel végzi, az eszköz használatáért az illetékes árhatóság által jóváhagyott díj külön felszámítható.

(15) A jelen rendeletben nem szabályozott rakodásért - ha azokat állami fuvarozó vállalat dolgozói végezték - a bérügyi rendelkezések szerint kifizetett bérköltségek számíthatók fel. Ezután az összeg után 70% regié külön felszámítható. Nem állami fuvarozó vállalat által végzett ilyen rakodásokért a jelen § (13) bekezdése szerinti óradíj számítható fel.

(16) Éjszaka, heti pihenőnapon vagy munkaszüneti napon végzett rakodásoknál a rakodási díjakat 100%-kal felemelve lehet felszámítani. E két körülmény egyidejű fennforgása esetén a 100%-kal felemelt díj csak egyszer számítható fel.

Külön szolgáltatások díja

7. § (1) Az alábbi szolgáltatásokért a következő díjak számíthatók fel:

a) nehéz tárgyak fuvarozásánál vagy vontatásánál a fuvardíjon felül darabonként

500 kg-tól 1000 kg-ig 5.-Ft

1000 kg-ot meghaladó súlyú darabok esetén minden további q-ért 2.- Ft

b) nehéz tárgyak rakodásához szükséges felszereléseknek a felrakás helyére való fuvarozásáért, illetőleg a lerakás helyéről való elfuvarozásáért (ha azok súlya az 5 q-át meghaladja) 50 - Ft

c) bútorkocsi használatáért megkezdett naponként

8 m-t meg nem haladó bútorkocsi igénybevétele esetén 40.- Ft

8 m-t meghaladó bútorkocsi igénybevétele esetén 60.- Ft

d) nyújtott kocsival végzett fuvarozásnál, utánfutó kerékpárral, továbbá különleges, legalább 10 m2 rakterületű kocsival végzett fuvarozásnál kocsinként és megkezdett naponként 30.- Ft

e) kocsikölcsöndíj a kocsi igazolt raksúlya szerint, megkezdett naponként és q-ként 0.50 Ft

f) zsákbaszedés mérés nélkül q-ként 0.40 Ft

zsákbaszedés méréssel q-ként (egalizálással) 0.70 Ft

zsák bekötözése zsákonként 0.10 Ft

zsák felbontása zsákonként 0.10 Ft

zsákos áru utólagos ömlesztése mérés nélkül, bontással együtt zsákonként 0.20 Ft

zsák bevarrása zsákonként 0.40 Ft

g) csákányozás a fellazított anyag (áru)

súlya után q-ként 0.20 Ft

h) szekérmérlegelés hídmérlegen teherrel vagy üresen 5.- Ft

csoportos mérlegelés q-ként 0.20 Ft

darabonkénti mérlegelés q-ként 0.30 Ft

zsákos áruk mérlegelése q-ként 0.20 Ft

i) árunak a mérlegre helyezése és onnan való levétele, valamint felvonóba berakása és onnan való kirakása esetén a Függelék e) hasábjában megállapított felrakási díj 50%-a.

(2) Éjszaka, heti pihenőnapon vagy munkaszüneti napon végzett teljesítményért az (1) bekezdés f), g), h) és i) pontjában említett díjak 100%-kal felemelve számíthatók fel.

III. TÜZELŐANYAGOK FUVAROZÁSA ÉS RAKODÁSA

Fogyasztók részére végzett tüzelőanyagfuvarozás díja

8. § (1) A lakosság részére a tárolóhelyről végzett tüzelőanyagfuvarozás és rakodás díja q-ként:

a) ha a fuvareszközre felrakott tüzelőanyag súlya a raksúly felét eléri, Budapesten 4.70 Ft

Miskolc, Pécs, Sopron és Veszprém városokban 3.50 Ft

az ország egyéb helységeiben 3.20 Ft

b) ha a fuvareszközre felrakott tüzelőanyag súlya a raksúly felét nem éri el, Budapesten 8.- Ft

Miskolc, Pécs, Sopron és Veszprém városokban 5.- Ft

az ország egyéb helységeiben 4.- Ft

(2) Állami vállalat saját fuvareszközzel végzett fuvarozás esetén minden esetben csak az a) pontban feltüntetett díjakat számíthatja fel.

(3) Közületi fogyasztók részére a tárolóhelyről történő tüzelőanyag-fuvarozás és rakodás díja q-ként Budapesten

a) aknába leszórva 4.- Ft,

b) tárolóhelyre lehordva 4.50 Ft.

(4) Közületi fogyasztók részére a tárolóhelyről történő tüzelőanyag-fuvarozásért és rakodásért q-ként vidéken

a) 50 q súly alatt az (1) bekezdésben megállapított díjtételek szerinti díjakat,

b) 50 q-át meghaladó súlynál a fuvardíjat a jelen rendelet 1-5. §-ai szerint, a rakodási díjat a 9. § szerint kell számítani.

(5) A fuvardíjak 5 km körzeten belüli fuvarozási távolságra vonatkoznak, s magukban foglalják a fuvarozással kapcsolatos minden díjat, vidéken a járdaszegély, illetve kövezett udvarban a fuvareszköz mellé való lerakást, Budapesten 150 m távolságig történő lerakást, illetőleg lehordást is.

(6) 5 km-t meghaladó fuvarozási távolság esetén megkezdett km-enként és q-ként 20 fillér pótdíjat lehet felszámítani. Budapesten ez a pótdíj csak közületi fogyasztók terhére számítható fel.

(7) Az előbbi bekezdésekben említett rendelkezések alá nem tartozó tüzelőanyag-fuvarozások díjait az általános szabályok szerint kell felszámítani.

Tüzelőanyag-rakodási díjak

9. § (1) Tüzelőanyag-rakodásért a 8. §-ban nem említett esetekben q-ként az alábbi díjak számíthatók:

a) hasábfa, dorong, szén, szénbrikett, félkokszbrikett fuvareszközre felrakva, udvarba vagy közvetlenül a fuvareszköz mellé aknába ledobva 0.50 Ft

b) aprított tűzifa a fuvareszközön való elrendezés nélkül, koksz, kokszbrikett, tőzeg, lignit, savgyanta, iszapszén fuvareszközre felrakva udvarba vagy közvetlenül fuvareszköz mellé aknába ledobva 0.70 Ft

c) szén és szénféleségek átkarolása (átlapátolása) műveletenként 0.20 Ft

d) aprított tűzifa átkarolása (átlapátolása) műveletenként 0.30 Ft

e) szén, szénbrikett, félkokszbrikett fuvareszközre felrakva, az átvevőnél pincébe vagy raktárba hordva

40 m távolságon belül 0.80 Ft

távhordás további 20 m-ként 0.20 Ft

f) aprított tűzifa fuvareszközön rendezve koksz, kokszbrikett fuvareszközre felrakva az átvevőnél pincébe vagy raktárba hordva 40 m távolságon belül 1.20 Ft

távhordás további 20 m-ként 0.20 Ft

g) szén, szénbrikett, félkokszbrikett fuvareszközre felrakva, udvari vagy utcai aknába ledobva 10 m távolságon belül 0.60 Ft

h) aprított tűzifa fuvareszközön való rendezés nélkül, koksz, kokszbrikett fuvareszközre felrakva udvari vagy utcai aknába ledobva 10 m-en felül 0.80 Ft

i) az a), b), e), f), g) és h) tételeknél, ha a fuvareszközre való felrakás tizedes mérlegen mérve 20 m-en belüli távolságról kosárral, zsákkal stb.-vel hordva történik, a díjtételeken felül 0.40 Ft

j) ha a lerakodás nem járdaszegély mellé, hanem 40 m távolságig kosárral, zsákkal stb. hordva történik, Budapest kivételével minden helységben megkezdett 40 m-enként 0.40 Ft

(2) Kukoricacsutka, rőzse, valamint galyfa rakodása esetén az aprított tűzifa rakodási díjtételéhez 50% pótdíj számítható fel.

(3) Pincébe vagy emeletre történő szállításnál minden lépcsőfok 1 m vízszintes távolságnak felel meg.

IV. VEGYES RENDELKEZÉSEK

10. § (1) A fuvarozó menetlevéllel köteles fuvarozásra jelentkezni. A fuvarozó köteles a fuvarozás megkezdése előtt a menetlevélen feltüntetni a nevét, telephelyét, a hajtó és a rakodók nevét, valamint a fuvareszköz adatait (raksúly, lovak száma).

(2 A fuvaroztató köteles a menetlevél e célra szolgáló rovataiban a fuvardíjak, a rakodási díjak, valamint az egyéb díjak felszámításának alapjául szolgáló adatokat feltüntetni és azok helyességét büntetőjogi felelősség terhe mellett igazolni.

11. § A menetlevél hamisításra az okirathamisításról. - a jelen rendeletben meghatározott legmagasabb árak túllépésére pedig az árdrágító visszaélésről szóló büntető rendelkezések az irányadók.

12. § A jelen rendelet az 1958. évi július hó 1. napján lép hatályba; egyidejűleg a 3/1954. (X. 16.) KPM számú rendelettel kibocsátott 282/B-10/1954. KPM-ÁH számú rendelet 1-22. §-a; továbbá I. számú Melléklete, valamint I., II. és III. számú Függeléke hatályát veszti,

Kossa István s. k.,

közlekedés- és postaügyi miniszter

Függelék a 3/1958. (VI. 27.) KPM-ÁH számú rendelethez

Függelék a 3/1958. (VI. 27.) KPM-ÁH számú rendelethez

Tartalomjegyzék