Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

4/1958. (IX. 21.) KKM rendelet

a Magyar Népköztársaság Kormánya és a Csehszlovák Köztársaság Kormánya között vámegyüttműködés és vámügyi segítségnyújtás tárgyában 1958. évi május hó 8. napján megkötött Egyezmény végrehajtásáról

Az 1958. évi 30. számú törvényerejű rendelet 3. §-ában kapott felhatalmazás alapján az érdekelt miniszterekkel egyetértésben, a következőket rendelem:

1. § A magyar vámszervek - hasonlóan a csehszlovák vámszervek által végzett ellenőrzéshez -a két ország közötti személy- és áruforgalomban kifejtett tevékenységük során a belföldi törvényes rendelkezések megtartásának ellenőrzésén felül kötelesek azt is ellenőrizni, hogy az áruk vagy a fizetési eszközök kivitele, bevitele vagy átvitele nem áll-e ellentétben valamely idevágó csehszlovák törvényes rendelkezéssel. Ennek érdekében a közös államhatáron működő közegek kötelessége, hogy megismerjék a tekintetbe jövő csehszlovák törvényes rendelkezéseket. Ezeket, valamint változásaikat külön utasításban fogom közölni.

2. § A közös államhatáron megnyitott vámutak jegyzékét a vámutakon lebonyolítható forgalom jellegének megjelölésével az Egyezmény Zárójegyzőkönyvének melléklete tartalmazza. A két ország közötti személy- és áruforgalom csak ezeken az utakon át és csak a Zárójegyzőkönyv mellékletében feltüntetett forgalmi módozatok szerint megengedett.

3. § A vámszervek - hasonlóan a csehszlovák vámszervekhez - kötelesek ellenőrizni, hogy a Csehszlovák Köztársaságba kivitelre vagy azon átvitelre kerülő árukhoz csatolták-e az árufuvarozásra vonatkozó nemzetközi egyezményekben, valamint a két ország közötti áruforgalomra vonatkozó rendelkezésekben megkívánt okmányokat és azok kitöltése nem hiányos-e. Az észlelt hiányok pótlásáról haladéktalanul gondoskodni kell és ennek megtörténtéig az áru kiengedését függőben kell tartani.

4. § A vámszervek - hasonlóan a csehszlovák vámszervekhez - a Csehszlovák Köztársaság területéről érkező szállítóeszközöket, árukat és fizetési eszközöket csak akkor vámkezelhetik, ha előbb meggyőződtek arról, hogy a csehszlovák kiviteli vámkezelés megtörtént. Ennek hiányában a szállítóeszközt, árut, illetőleg fizetési eszközt vissza kell tartani és erről az illetékes csehszlovák vámszervet értesíteni kell. A továbbiakban a csehszlovák vámszerv indítványa szerint kell eljárni.

A magyar vámszervek az előbbi bekezdésben foglalt rendelkezéseket csak azokra az áthozott csehszlovák fizetési eszközökre alkalmazhatják, amelyeket magyar vagy csehszlovák állampolgárok, illetőleg a Magyar Népköztársaság vagy a Csehszlovák Köztársaság területén állandóan lakó (magyar vagy csehszlovák devizabelföldi) személyek hoznak magukkal.

5. § Külön utasítás fog arról rendelkezni, hogy a vám- és devizajogszabályokat sértő cselekmények leküzdése terén az Egyezményben kikötött kölcsönös segítségnyújtás keretében a csehszlovák vámszervek részére milyen segítséget kell adni.

6. § Az Egyezmény és a jelen rendelet 1958. évi szeptember hó 22. napján lép hatályba.

Incze Jenő s. k.,

külkereskedelmi miniszter