Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

4/1959. (VIII. 12.) BM rendelet

a biztonsági filmek kötelező használatáról

A tűzoltóságról és a tűzrendészetről szóló 1956. évi 13. törvényerejű rendelet 19. §-ában kapott felhatalmazás alapján a művelődésügyi miniszterrel, a nehézipari miniszterrel, a belkereskedelmi miniszterrel, és a külkereskedelmi miniszterrel egyetértésben a következőket rendelem:

1. § (1) Az ország területén rendeltetésétől (mozi, röntgen, diafilm - a fényképészeti filmek kivételével -), méretétől (széles, keskeny, normál stb.) függetlenül csak biztonsági filmet szabad előállítani, feldolgozni, illetőleg forgalomba hozni.

(2) Külföldről csak biztonsági filmet szabad az ország területére behozni.

(3) A (2) bekezdésben foglalt tilalom alól rendkívül indokolt esetben a belügyminiszter felmentést adhat.

2. § Az 1. § (1) bekezdésben meghatározott biztonsági filmnek az olyan film tekintendő, melynek alapanyaga 350 C fokon tartva 10 percen belül nem gyullad meg, és vízszintes égési sebessége 1,5 cm/mp-nél nem több.

3. § (1) A hazai film-nyersanyagot előállító gyár a biztonsági film szélét - az előhívás után is látható és erre utaló - jelöléssel köteles ellátni. A csomagolt filmek dobozain utalni kell arra, hogy az biztonsági filmet tartalmaz. Külföldről behozott film esetén a külföldi szállító vállalattól tanúsítványt kell kérni arra vonatkozólag, hogy a kérdéses film alapanyaga a 2. §-ban meghatározott követelményeknek megfelel.

(2) Hazai laboratóriumokban kidolgozott, vagy külföldről kidolgozott állapotban behozott 35 mm és annál szélesebb pozitív mozifilmek "start" és végszalagjait a szalagok közepén perforált "Biztonsági film" felirattal, dobozait zöld mezőben fekete "Biztonsági film" feliratú ragasztószalaggal kell megjelölni.

4. § (1) Biztonsági filmet tűzveszélyes (nitró)l filmmel együtt tárolni tilos. A közös helyiségben tárolt biztonsági filmet a tűzveszélyes filmektől folyamatosan, de legkésőbb 1959. december hó 31-ig elkülönített helyiségbe kell raktározni.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott határidőig az egy helyiségben tárolt tűzveszélyes és biztonsági filmekre egyaránt a tűzveszélyes filmekre vonatkozó rendelkezések és szabványok az irányadók.

8. § (1) A mozi üzemi vállalatok, továbbá az állami és társadalmi szervek, valamint a szövetkezetek kezelésében levő mozi üzemek (üzemi, szakszervezeti, intézményi stb.) - ideértve a fegyveres testületek által fenntartott mozi üzemeket is -1960. július 1. után csak biztonsági filmet vetíthetnek.

(2) Tűzveszélyes (nitró) filmre készült normál kópiák az (1) bekezdésben meghatározott határidőn túl, továbbra is vetíthetők a Filmfőigazgatóság, filmstúdiók, filmlaboratóriumok, filmarchivumok, filmforgalmazási vállalatok (MOKÉP, Hun-garofilm) és filmraktárak házi, illetőleg ellenőrző vetítőiben.

(3) A biztonsági film kötelező használata alól - kivételesen indokolt esetben - az egyes szervek, vagy mozi üzemek részére a belügyminiszter felmentést adhat.

6. § Tűzveszélyes (nitró) filmre készült reproduktív anyagot filmlaboratóriumokban másolásra fel lehet használni. A másolást csak az erre a célra kijelölt másoló és laboratóriumi helyiségben szabad végezni. Tűzveszélyes (nitró) filmből azonban legfeljebb 60 kg filmet szabad egyidejűleg tartani a 15.656. számú MSZ. szabványban foglalt előírás szerint,

7. § (1) Az olyan filmszínházra, amely kizárólag biztonsági filmet (keskeny vagy normál) vetít, a BM. Országos Tűzrendészeti Parancsnoksága 1/1957. szakmai szabványának a biztonsági filmre vonatkozó rendelkezéseit kell alkalmazni.

(2) Azokra a filmszínházakra, illetőleg vetítőhelyiségekre, amelyekben a tűzveszélyes (nitró) film vetítése az 5. § (2) és (3) bekezdése alapján engedélyezett, a BM. Országos Tűzrendészeti Parancsnoksága 1/1957. szakmai szabványának a tűzveszélyes filmre vonatkozó rendelkezései érvényesek. A vetítőgépre a 15.655. számú MSZ. szabvány az irányadó.

(3) A biztonsági nyersfilmet előállító és feldolgozó üzemek tűzrendészeti előírásait a biztonsági filmnek megfelelően kell megállapítani.

8. § A tűzoltóságról és a tűzrendészetről szóló 30/1956. (IX. 8.) MT rendelet 21. §-a szerint szabálysértést követ el és 500.- Ft-ig terjedhető pénzbírsággal sújtható az, aki jelen rendeletben foglalt és a tűz megelőzésére vonatkozó rendelkezéseket nem, vagy nem megfelelően hajtja végre.

9. § A jelen rendelet kihirdetése napján lép hatályba.

Biszku Béla s. k.,

belügyminiszter