Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

25/1961. (VII. 1.) Korm. rendelet

a legelő- és apaállatgazdálkodási feladatok ellátásának rendezéséről szóló 37/1959. (VII. 25.) Korm. számú rendelet egyes rendelkezéseinek módosításáról

A Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány - az 1959. évi 31. számú törvényerejű rendeletben kapott felhatalmazás alapján - a következőket rendeli:

1. § A legelő- és apaállatgazdálkodási feladatok ellátásának rendezéséről szóló 37/1959. (VII. 25.) Korm. számú rendelet (a továbbiakban: R.) 1. §-a helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(1) Azokban a termelőszövetkezeti községekben és városokban, amelyekben csak egy mezőgazdasági temelőszövetkezet vagy termelőszövetkezeti csoport (a továbbiakban: termelőszövetkezet) működik, továbbá azokban a termelőszövetkezeti községekben és városokban, amelyekben két vagy több termelőszövetkezet működik és az egységes kezelésbe vont legelőterület a termelőszövetkezetek között megosztható, a legeltetési bizottságok kezelésében levő szántó-, rét- és legelőterületeket, épületeket és felszerelést, valamint a legelő- és apaállatgazdálkodást szolgáló egyéb vagyontárgyakat a termelőszövetkezeteknek át lehet adni.

(2) Az átadást, a termelőszövetkezetek közgyűlési határozaton alapuló kérelmére - községekben a községi tanács meghallgatásával - a járási (városi) tanács végrehajtó bizottsága engedélyezi."

2. § A R. 2. §-a helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(1) Azokban a termelőszövetkezeti községekben és városokban, amelyekben két vagy több termelőszövetkezet működik, és a legelőterületet - a (2) bekezdésben foglalt rendelkezésekre tekintettel - megosztani nem lehet, továbbá, amelyekben a legelő- és apaállatgazdálkodás feladatait a termelőszövetkezet nem veszi át, a legelő- és apaállatgazdálkodás irányítását továbbra is a legeltetési bizottságok látják el. Ezekben a községekben és városokban a legeltetési bizottságokat a termelőszövetkezetek vezetősége által javasolt termelőszövetkezeti tagokból és a helyi körülmények figyelembevételével a községi (városi) tanács tagjaiból újjá kell alakítani. Az újjáalakított legeltetési bizottságokban az egyes termelőszövetkezetek részére a közös állatállományuk arányában kell képviseletet biztosítani.

(2) Nem osztható meg a legelőterület, ha

a) a megosztás az eredményes legelőgazdálkodást akadályozná, vagy lehetetlenné tenné;

b) egy tagban fekszik és öntözőberendezéssel van ellátva.

(3) Ha a közös állatállomány létszáma indokolja, az érdekelt termelőszövetkezet kérelmére a legeltetési bizottság az egységes kezelésben levő legelők elkülöníthető részén kijelölheti a közös állatállomány legeltetéséhez szükséges területet. A kijelölésnél figyelembe kell venni a termelőszövetkezet meglevő legelőjének, valamint az egységes kezelésben levő legelőterületnek a nagyságát, továbbá a legelőre járó közös, háztáji és egyéni állatállomány számának arányát."

3. § A R. 3-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"A termelőszövetkezetek a részükre átadott földeket, az állami tulajdonban levő épületeket és apaállatokat ingyenes és határidő nélküli használatba, a legeltetési bizottságok kezelésében levő egyéb épületeket, felszerelést és más vagyontárgyakat pedig - ideértve az egyéb állatokat is - térítés nélkül tulajdonba kapják."

4. § (1) A 3. §-ban foglalt rendelkezést alkalmazni kell az e rendelet hatálybalépése előtt a R. korábbi 3. §-a alapján termelőszövetkezeteknek átadott földek és más vagyontárgyak tekintetében is. A megvásárolt és haszonbérelt vagyontárgyakért már kifizetett összegek visszatérítését azonban nem lehet igényelni.

(2) Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba; végrehajtásáról a földművelésügyi miniszter és a pénzügyminiszter gondoskodik.

Dr. Münnich Ferenc s. k.,

a Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány elnöke