Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

49/1961. (XII. 30.) Korm. rendelet

a kisiparosok betegség esetére szóló önkéntes biztosításáról

A2 1961. évi 20. számú törvényerejű rendelet bevezette a kisiparosok kötelező kölcsönös nyugdíjbiztosítását és az ezzel kapcsolatos feladatokat a Szakszervezeti Társadalombiztosítási Központra bízta. Ez szükségessé teszi a kisiparosok jelenleg is érvényben levő önkéntes betegségi biztosításának új szabályozását is. Erre tekintettel a Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány a következőket rendeli:

1. § (1) A kisiparosok a kölcsönösség elve alapján betegség, szülés és elhalálozás esetére önkéntesen biztosíthatók.

(2) Önkéntesen biztosíthatók továbbá a kisiparosok kötelező kölcsönös nyugdíjbiztosítása alapján nyugellátásban részesülő személyek is.

2. § (1) Az e rendeletben szabályozott betegségi önkéntes biztosítást a Szakszervezeti Társadalombiztosítási Központ (a továbbiakban: SZTK) látja el,

(2) A kisiparosok és háziiparosok önkéntes biztosításáról szóló 33/1954. (VI. 2.) MT számú rendeleten alapuló és a Kisipari Szövetkezeti Kölcsönös Biztosító Intézet által ellátott betegségi önkéntes biztosítást az SZTK az 1962. évi január hó 1. napjától kezdődően átveszi. A folyamatban levő biztosítási szolgáltatásokat az említett naptól kezdődően az SZTK terhére kell tovább teljesíteni.

(3) A Kisipari Szövetkezeti Kölcsönös Biztosító Intézetnek a (2) bekezdésben meghatározott betegségi önkéntes biztosításból származó vagyona (összes joga és kötelezettsége), az 1962. évi január hó 1. napjától kezdődően az SZTK-ra száll át.

3. § (1) A betegség esetére önkéntesen biztosított kisiparosok, valamint a kisiparosok kötelező kölcsönös nyugdíjbiztosítása alapján nyugellátásban részesülő és betegség esetére önkéntesen biztosított személyek (a továbbiakban: önkéntesen biztosítottak), úgyszintén mindezek családtagjai betegség, szülés és elhalálozás esetében - táppénz, valamint terhességi-gyermekágyi segély kivételével - ugyanazokra a szolgáltatásokra jogosultak, mint a kötelező betegségi biztosítás hatálya alá tartozó dolgozók, illetőleg nyugellátásban részesülő személyek és azok igényjogosult családtagjai.

(2) A kötelező betegségi biztosításban, valamint az önkéntes betegségi biztosításban - ideértve a 83/1954. (VI. 2.) MT számú rendeleten alapuló önkéntes betegségi biztosítást is - szerzett biztosítási időket kölcsönösen egybe kell számítani és a szolgáltatásokra jogosultság szempontjából jogszerző időnek kell tekinteni.

4. § (1) Az önkéntes betegségi biztosítással járó kiadások fedezetére az önkéntesen biztosítottak járulékot kötelesek fizetni.

(2) A járulék összegét - a Kisiparosok Országos Szervezetének meghallgatásával - a Szakszervezetek Országos Tanácsa a pénzügyminiszterrel egyetértésben állapítja meg úgy, hogy a bevételek a kiadásokat fedezzék. A járulék összegét átalányban is meg lehet határozni.

5. § (1) Az önkéntes betegségi biztosítással járó kiadásokat és bevételeket az SZTK-nak alapszerűen külön kell kezelnie.

(2) Az önkéntesen biztosítottak és családtagjaik részére az állami egészségügyi szolgálat útján nyújtott szolgáltatásokért az SZTK az Egészségügyi Minisztérium részére térítést fizet. A térítés összegét a pénzügyminiszter a Szakszervezetek Országos Tanácsával egyetértésben állapítja meg.

6. § E rendeleten alapuló betegségi önkéntes biztosításra vonatkozó részletes szabályokat a Szakszervezetek Országos Tanácsa az egészségügyi miniszterrel, a munkaügyi miniszterrel, a pénzügyminiszterrel és a könnyűipari miniszterrel, valamint a Kisiparosok Országos Szervezetével egyetértésben szabályzatban állapítja meg.

7. § A Szakszervezetek Országos Tanácsa felhatalmazást kap arra, hogy a betegségi önkéntes biztosítást - e rendelet elveinek alapulvételével - az egészségügyi miniszterrel, a munkaügyi miniszterrel, a pénzügyminiszterrel, valamint az érdekelt miniszterekkel egyetértésben kiterjeszthesse más személyek csoportjaira is.

8. § Ez a rendelet az 1962. évi január hó 1. napján lép hatályba. A kisiparosok és háziiparosok önkéntes biztosításáról szóló 33/1954. (VI. 2.) MT számú rendelet egyidejűleg hatályát veszti.

Kádár János s. k.,

a Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány elnöke