Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

9/1962. (V. 5.) FM rendelet

a mezőgazdasági mérnökök szervezett továbbképzéséről

Fontos népgazdasági érdek és ezért minden szakember hivatásbeli kötelessége, hogy rendszeres továbbképzésben vegyen részt. Annak érdekében, hogy a mezőgazdasági mérnökök a mezőgazdasági üzemszervezés és az agrotechnika fejlődésének megfelelően, időközönként szervezett továbbképzésben részesüljenek, - a művelődésügyi miniszterrel, a munkaügyi miniszterrel és a pénzügyminiszterrel egyetértésben - a következőket rendelem,

1. § (1) A képzettségüknek megfelelő munkakörben dolgozó mezőgazdasági mérnökök (a továbbiakban: mezőgazdasági mérnök) szervezett szakmai továbbképzése - ideértve az általános, a kertész, a gépész és a szakmérnököket is a Mezőgazdasági Mérnöktovábbképző Intézetben (a továbbiakban: Intézet), valamint az Intézet irányításával - a mezőgazdasági mérnökképző intézményekben (Agrártudományi Egyetem, Kertészeti és Szőlészeti Főiskola, debreceni, keszthelyi és mosonmagyaróvári akadémiák), továbbá az állami gazdaságok vezető szakembereinek továbbképzését végző intézményben és a földművelésügyi miniszter által kijelölt kutató intézetekben (a továbbiakban: intézmények) - szervezett tanfolyamokon történik.

(2) A tanfolyamok tanulmányi ideje - a tanfolyam szakanyagától függően - három-hat hét. A tanfolyam végén a résztvevők kötelesek vizsgát tenni. A vizsgáról kiállított bizonyítvány a tanfolyam sikeres elvégzését igazolja.

2. § (1) A tanfolyamon való részvételre a mezőgazdasági mérnökök munkáltatójuk (gazdaság, vállalat igazgatója, hivatal, intézet, stb. vezetője, termelőszövetkezet vezetősége; a továbbiakban: munkáltató) javaslata alapján jelentkezhetnek.

(2) A munkáltató gondoskodjék arról, hogy minden mezőgazdasági mérnök dolgozója a továbbképzésben négy-hat évenként részt vegyen.

3. § (1) A tanfolyamok létszámtervét - a bejelentett igények figyelembevételével - a Földművelésügyi Minisztérium hagyja jóvá és közli az érdekelt szervekkel.

(2) Az Intézet által szervezett tanfolyamokon a mezőgazdasági mérnökök részvételének biztosítása az érdekelt minisztériumok és országos hatáskörű szervek feladata,

(3) Az intézmények által, szervezett tanfolyamokon a mezőgazdasági mérnökök részvételéről a középfokú irányító szervek, a mezőgazdasági szakigazgatásban és a termelőszövetkezetekben dolgozó mezőgazdasági mérnököket illetően pedig a megyei (fővárosi, megyei jogú városi) tanács végrehajtó bizottsága mezőgazdasági osztályai kötelesek gondoskodni,

4. § (1) A tanfolyamok résztvevői az oktatás ideje alatt átlagkeresetüket kapják, ezenkívül kiküldetési költségtérítésben részesülnek. A termelőszövetkezeti tagokat az oktatás idejére megillető járandóság és kiküldetési költségtérítés összegét a közgyűlés állapítja meg. A tanfolyamok résztvevői az élelmezési és elszállásolási, továbbá a jegyzetek beszerzésével kapcsolatos költségeket megtéríteni kötelesek [81/1954. (XII. 31.) MT rendelet 6. § (2) bek.].

(2) A tanfolyamok résztvevői külön rendelkezésben megállapított tan- és vizsgadíjat kötelesek fizetni. A tan- és vizsgadíjat a munkáltató a tanfolyamok hallgatóinak megtérítheti.

5. § (1) Az Intézet önálló költségvetési szerv.

(2) A továbbképzéssel kapcsolatos költségeket - a 4. § (1) bekezdésében említett költségek kivételével - az Intézet, illetőleg az intézmény költségvetésében kell biztosítani.

(3) A mezőgazdasági mérnökök továbbképzésével kapcsolatos részletes szabályokat külön rendelkezés állapítja meg.

6. § Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba,

Losonczi Pál s. k.,

földművelésügyi miniszter