Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

12/1965. (VII. 11.) Korm. rendelet

a szabadságvesztésből szabadult személyek munkába állításáról

1. §

A büntetésvégrehajtási intézet parancsnoksága az elitéltet - szabadulása előtt kellő időben - meghallgatja arra nézve, hogy szabadulása után hol kíván rendszeres munkát végezni.

2. §

(1) A büntetésvégrehajtási intézet parancsnoksága köteles előmozdítani, hogy az elítélt - a szabadulás előtt megfelelő időben - rendezze azokat az ügyeit, amelyek a szabadulás utáni letelepedésével és munkába állásával kapcsolatosak. Ebből a célból az elítélt - az intézet rendjének sérelme nélkül - családtagjaival, volt vagy leendő munkáltatójának a megbízottjával levelezést folytathat, és szükség esetén személyesen is érintkezhet.

(2) A munkaerőgazdálkodási, illetőleg munkáltató szervek a szabaduló személy munkába állításának megkönnyítése érdekében a büntetésvégrehajtási intézetben is eljárhatnak.

3. §

(1) A büntetésvégrehajtási intézet parancsnoksága értesítést küld a tanács végrehajtó bizottságának arról a szabaduló személyről,

a) aki többszörösen visszaeső vagy konok bűnöző [Btk. 39. § (3) bek. c) pont],

b) aki bírói kitiltás (Btk. 53. §) hatálya alatt áll,

c) akit három évnél hosszabb tartamú szabadságvesztésre ítéltek,

d) aki a büntetésvégrehajtási intézet parancsnokságának megítélése szerint - az előző pontokban meghatározott körülményekre tekintet nélkül - a társadalomba való beilleszkedés szempontjából segítségre, illetőleg ellenőrzésre szorul.

(2) A büntetésvégrehajtási intézet parancsnoksága az (1) bekezdésben meghatározott eseteken kívül is értesítést küld, ha a szabaduló személy a munkába állást illetően segítségnyújtást kér.

4. §

(1) A 3. §-ban említett értesítést a szabaduló személy volt lakóhelye (tartózkodási helye) szerint illetékes járási (városi, városi kerületi) tanács végrehajtó bizottságának (a továbbiakban: tanács vb) kell küldeni, éspedig a szabadulás előtt legalább egy hónappal.

(2) Támogatni kell a szabaduló személynek volt lakóhelyétől (tartózkodási helyétől) különböző helységben való letelepedését, ha itt igazoltan megfelelő munkalehetőség kínálkozik számára vagy a bíróság volt lakóhelyéről (tartózkodási helyéről) kitiltotta. Ebben az esetben az értesítést annak a tanács vb-nek kell küldeni, amelynek területén a szabaduló személy letelepedni (huzamosan tartózkodni) szándékozik.

(3) Az értesítésnek tartalmaznia kell a szabaduló személy fontosabb adatait (életkor, szakképzettség, korábbi munkahely, stb.), a szabadulás időpontját és azt a munkahelyet, ahol elhelyezkedése biztosítottnak látszik.

(4) A 3. § (1) bekezdésében említett szabadult személy a szabadulást követő nyolc napon belül köteles jelentkezni annál a tanács vb-nél, amelyhez a büntetésvégrehajtási intézet parancsnoksága az értesítést küldte. Ha a szabadult személy a jelentkezést elmulasztja, erről a tanács vb a rendőrséget tájékoztatja.

5. §

A büntetésvégrehajtási intézet által értesített tanács vb - szakigazgatási szervei útján - gondoskodik arról, hogy a szabadult személy rendszeres munkát végezhessen. Ezért - ha a szabadult személyt az értesítésben megjelölt munkahelyen nem alkalmazzák - a tanács vb őt olyan állami vállalathoz (intézményhez) vagy szövetkezethez irányítja, amely munkaerőt igényel.

6. §

(1) Az állami vállalatok (intézmények), illetőleg a szövetkezetek vezetőinek elő kell mozdítaniuk a szabadságvesztésből szabadult személyek munkába állítását. Az alkalmazás nem tagadható meg amiatt, hogy a munkára jelentkező szabadságvesztésre volt ítélve, kivéve ha a büntetlen előélet a munkakör betöltésének előfeltétele.

(2) Ha a 3. § (1) bekezdésében említett szabadult személy nem állt munkába, vagy munkahelyét indokolatlanul elhagyja, erről a vállalat (intézmény, szövetkezet) köteles értesíteni az illetékes tanács vb-t.

7. §

(1) A tanács vb - a szakszervezet közreműködésével és más társadalmi erők bevonásával - rendszeresen figyelemmel kíséri, hogy a 3. § (1) bekezdésében említett szabadult személy folyamatosan dolgozik-e, továbbá hogy törekszik-e a társadalomba újra beilleszkedni.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott feladat elvégzéséhez a rendőrség szükség szerint segítséget nyújt a tanács vb-nek.

(3) Az ellenőrzés tartama egy év. Ez a határidő a jelentkezéstől [4. § (4) bek.] számít, és szükség esetén meghosszabbítható.

8. §

(1) Ha a tanács vb meggyőződik arról, hogy a vállalat (intézmény, szövetkezet) azért tagadja meg a szabadult személy alkalmazását, mert szabadságvesztésre volt ítélve, a munkakör betöltésének azonban a büntetlen előélet nem feltétele, erről értesíti a felügyeletet gyakorló szerv vezetőjét.

(2) Ha a 3. § (1) bekezdésében említett szabadult személy munkakerülő életmódot folytat, a tanács vb erről a körülményről a büntető eljárás megindítása végett értesíti a rendőrséget.

9. §

A tanács vb a 3-8. § szerint reá háruló feladatokat szakigazgatási szerveinek egy általa kijelölt ügyintézője útján látja el.

10. §

Ez a rendelet 1965. október 1. napján lép hatályba; végrehajtásáról az igazságügyminiszter, a belügyminiszter és a Minisztertanács Tanácsszervek Osztályának a vezetője, a munkába helyezést illetően a munkaügyi miniszter gondoskodik; a hatálybalépéssel egyidejűleg az 55/1960. (XII. 22.) Korm. számú rendelet hatályát veszti.

Kállai Gyula s. k.,

a Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány elnöke