Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

1/1967. (II. 26.) FM rendelet

a termelőszövetkezeti tagok gyermekgondozási segélyéről

A mezőgazdasági és a halászati termelőszövetkezetek tagjai tekintetében, a gyermekgondozási segélyre való jogosultság feltételeire és annak elbírálására a gyermekgondozási segélyről szóló 3 1967. (I. 29.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 6. §-ának (1) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján - a munkaügyi miniszterrel és a Szakszervezetek Országos Tanácsával egyetértésben - az alábbiakat rendelem.

1. § (1) A gyermekgondozási segélyre való jogosultság [R. 2. § (2) bekezdés] szempontjából a közös munkában eltöltöttnek kell tekinteni azokat a napokat is, amelyeken a termelőszövetkezet nő tagja

a) kártalanítási segélyben, kórházi ápolásban részesült, illetőleg betegségi segélyre jogosult volt,

b) szülési szabadságon volt,

c) a vezetőség hozzájárulásával munkaviszonyban állt,

d) a közgyűlés hozzájárulásával közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatának hallgatója volt, vagy egész napos tanfolyamon (iskolán, edzőtáborozáson) vett részt,

e) a termelőszövetkezet vezetősége által engedélyezett tanulmányi vagy egyéb díjazott szabadságon volt,

f) a tagsági viszony létesítése elölt családtagként a termelőszövetkezet közös munkájában részt vett, feltéve, hogy ezt az időt a SZOT Társadalombiztosítási Főigazgatóságának megyei igazgatósága (kirendeltsége) a 30/1966. (XII. 24.) Korm. rendelet 27. §-a alapján nyugdíjévként elismerte.

(2) A gyermekgondozási segélyre való jogosultság megállapításánál a termelőszövetkezeti tagsági viszony létrejöttét megelőző munkaviszonyban, valamint a kisipari szövetkezeti tagsági viszonyban töltött munkanapokat - a bedolgozóként eltöltött idő kivételével - közös munkában töltött munkanapként kell figyelembe venni.

2. § (1) A R. 2. § (2) bekezdésében említett napok számításánál tíz munkában töltött órát kell egy munkanappal egyenlőnek venni.

(2) Meghatározott terület családi művelése esetén a terület megműveléséhez szükséges - munkanapokban kifejezett - munkaerő-ráfordításnak a család termelőszövetkezeti nő tagjára eső, a vezetőség által megállapított arányos részét kell munkanapként figyelembe venni.

3. § A termelőszövetkezet nő tagjának a gyermekgondozási segélyre való jogosultsága a R. 1. § (1) bekezdésében meghatározott időtartam eltelte előtt megszűnik, ha a tagsági viszony megszűnik, a gyermek meghal, vagy másnak a gondozásába kerül.

4. § (1) A gyermekgondozási segélyre vonatkozó igényt a termelőszövetkezet vezetőségéhez kell bejelenteni. A termelőszövetkezet vezetősége a gyermekgondozási segélyre való jogosultság feltételeinek megléte esetén, a jogosultság megállapításáról határozatot hoz, s azt közli az érdekelttel, valamint a SZOT Társadalombiztosítási Főigazgatóságának a termelőszövetkezet helye szerint illetékes ügyviteli szervével. Ha a jogosultság feltételei nincsenek meg, a vezetőség ezt az érdekelttel írásban közli.

(2) A gyermekgondozási segélyre való jogosultság kérdésében keletkezett vita elbírálására a termelőszövetkezet és tagja között a tagsági viszonyból származó vitás ügyek eldöntésére vonatkozó szabályok az irányadók.

5. § A termelőszövetkezet vezetősége a gyermekgondozási segélyre való jogosultságnak a R. 1. § (1) bekezdésében meghatározott idő előtti megszűnését köteles a segélyt folyósító szervvel azonnal közölni.

6. § A termelőszövetkezet nő tagjának gyermekgondozási segélyével összefüggő egyéb kérdésekben a R., illetőleg az 1/1967. (II. 26.) SZOT szabályzat rendelkezései az irányadók.

7. § Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba, rendelkezéseit az 1967. január hó 1, napján, vagy ezt követően született gyermekek vonatkozásában kell alkalmazni.

Losonczi Pál s. k.,

földművelésügyi miniszter