Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

6/1975. (I. 21.) PM rendelet

a tartalékalapból történő egyszeri befizetésről

A Minisztertanácstól kapott felhatalmazás alapján - az Országos Tervhivatal elnökével egyetértésben - a következőket rendelem:

1. §

A rendelet hatálya kiterjed az állami vállalatra és trösztre, az egyéb állami gazdálkodó szervre, a társadalmi szervezet vállalatára, az ipari, valamint a fogyasztási, értékesítő és beszerző szövetkezetre, a szövetkezeti vállalatra, továbbá - ha a jogszabály eltérően nem rendelkezik - mindezeknek egymással, illetve más szocialista gazdálkodó szervezetekkel létrehozott, jogi személyiséggel rendelkező társulására, valamint az egyesülésre (a továbbiakban együtt: vállalat); a mezőgazdasági termelőszövetkezetre és a jövedelemszabályozás szempontjából mezőgazdasági ágazatba sorolt gazdasági társulásokra (a továbbiakban: termelőszövetkezet).

2. §

(1) A vállalat az 1974. évi adóköteles nyereségéből a jogszabályok* szerint képzett tartalékalap összegét köteles a költségvetésbe befizetni (a továbbiakban: egyszeri tartalékalap befizetés). Az ennek megfelelő tartalékalapot a vállalat attól függetlenül köteles képezni, hogy tartalékalapja a kötelező szintet eléri vagy meghaladja.[1]

(2) Ha a vállalat mérlegét 1974-ben veszteséggel zárja és ennek rendezése után tartalékalappal rendelkezik, az 1973. évi eredménye alapján - az érvényes jogszabály szerint - képzett tartalékalapnak megfelelő összeget, de legfeljebb a meglevő erejéig köteles a költségvetésbe befizetni.

(3) A SZÖVOSZ és az OKISZ érdekképviseleti körébe tartozó szövetkezet, illetve szövetkezeti vállalat egyszeri tartalékalap befizetési kötelezettsége a Kölcsönös Támogatási Alapba átadott összeggel csökken. Erre figyelemmel az országos érdekképviseleti szervek által a költségvetésbe befizetendő összeget és annak forrását a Pénzügyminisztérium az érdekeltekkel egyetértésben állapítja meg.

(4) Ha a vállalat az (1)-(3) bekezdés szerinti befizetési kötelezettségének nem tud eleget tenni, a Pénzügyminisztériumtól - a felügyeleti (érdekképviseleti) szerv egyidejű értesítése mellett -kérheti a fizetés időpontjának módosítását, illetve kötelezettségének mérséklését.

3. §

A termelőszövetkezet

a) a 36/1972. (XI. 19.) PM rendelet alapján képzett tartalékalapjának és

b) a 8/1971. (II. 16.) PM rendelet alapján képzett műszaki fejlesztési alapjának

a mérlegbeszámoló szerint 1974. december hó 31-én rendelkezésre álló - a tárgyévben és az előző években képzett - összegét köteles a költségvetésbe befizetni.

4. §

(1) Az állami költségvetést illető összeget az "Egyéb befizetések bevételi számla" javára kell befizetni, és az adóbevallás mellékletén kell bevallani.

(2) Az egyszeri tartalékalap befizetést az éves adóbevallás beadásával egy időben kell teljesíteni, illetve a módosítási, mérséklési kérelmet benyújtani. A kérelem elbírálásáig a befizetési kötelezettséget teljesíteni nem kell.

(3) Az egyszeri tartalékalap befizetéssel kapcsolatos eljárásnál, kezelésnél, ellenőrzésnél és szabálytalanságoknál a gazdasági és pénzügyi ellenőrzés rendjéről, továbbá a vállalatok és szövetkezetek adóigazgatására, költségvetési kapcsolatainak lebonyolítására és pénzügyi revíziójára vonatkozó eljárás szabályairól szóló jogszabályok, valamint az államigazgatási eljárás általános szabályairól szóló 1957. évi IV. törvény rendelkezéseit kell alkalmazni.

5. §

Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.

Faluvégi Lajos s. k.,

pénzügyminiszter

Lábjegyzetek:

[1] * A nyereségadóról, a vállalati érdekeltségi alapok képzéséről és felhasználásáról szóló 29/1970. (XI. 15.) PM, az egyes kommunális és közüzemi szolgáltató vállalatok jövedelemszabályozási és anyagi érdekeltségi rendjéről szóló 41/1973. (XII. 27.) PM-MüM és a fogyasztási szolgáltató vállalatok kijelöléséről, valamint jövedelem- és bérszabályozási rendszeréről szóló 30/1973. (XII. 30.) PM-MüM rendelet.