Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

1/1977. (I. 31.) KM rendelet

a Magyar Népköztársaság Művészeti Alapja tagjainak segélyezésére vonatkozó rendelkezések módosításáról

Az Irodalmi Alap, a Képzőművészeti Alap és a Zenei Alap tagjainak egységes segélyezési rendszeréről szóló 26/1967. (VII. 26.) Korm. rendelet 4. §-ában foglalt felhatalmazás alapján kiadott és a 7/1969. (XI. 16.) MM rendelettel módosított 2/1967. (XI. 6.) MM rendeletet (a továbbiakban: Vhr.) - a pénzügyminiszterrel, a munkaügyi miniszterrel, az egészségügyi miniszterrel és a Művészeti Szakszervezetek Szövetségével egyetértésben - az alábbiak szerint módosítom, illetve egészítem ki:

1. §

(1) A Vhr. 1. §-ának (1) bekezdése helyébe az alábbi rendelkezés lép:

"(1) A Magyar Népköztársaság Művészeti Alapjának (a továbbiakban: Alap) az a tagja, aki munkaviszonyban nem áll és betegsége miatt nem képes alkotó tevékenységet folytatni, munkanaponként 30 Ft-tól 120 Ft-ig terjedő keresetpótló segélyben részesülhet, ha a keresőképtelenség kezdetét megelőző naptári évben az alkotó tevékenységből származó az adózás alapjául szolgáló bruttó jövedelme a 10.000 Ft-ot elérte."

(2) A Vhr. 1. §-a a következő (2) bekezdéssel egészül ki; egyidejűleg a (2) és (3) bekezdés (3), illetve (4) bekezdésre változik:

"(2) Az (1) bekezdésben meghatározott feltételek fennállása esetén az Alap művészeti főiskolát végzett tagja a főiskola elvégzésétől számított két éven belül abban az esetben is részesíthető keresetpótló segélyben, ha alkotó tevékenységéből származó bruttó jövedelme az évi 10.000 Ft-ot nem éri el."

2. §

A Vhr. 2. §-a helyébe az alábbi rendelkezés lép:

"2. § Terhesség és gyermekágy idejére járó segély az Alap munkaviszonyban nem álló nőtagját illeti meg, ha az Alapnak legalább egy éve tagja. Az Alap művészeti főiskolát végzett nőtagját a terhességi és gyermekágyi segély a tagsági időtől függetlenül megilleti. A segély munkanaponként 30 Ft-tól 120 Ft-ig terjedhet. A segély annyi időn át folyósítható, ameddig a munkaviszonyban álló nő a betegségi biztosításra vonatkozó jogszabályok szerint terhességi és gyermekágyi segélyben részesülhet."

3. §

A Vhr. 5. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Az (1) bekezdésen alapuló jogosultsághoz 10 évi tagsági idő szükséges."

4. §

A Vhr. 7. §-a a következők szerint módosul:

"7. § A nyugdíjsegély havi összege 500 Ft-tól 3000 Ft-ig terjedhet. Kivételes esetben - a kulturális miniszter hozzájárulásával - a nyugdíjsegély 3000 Ft-nál magasabb összegben is megállapítható."

5. §

A Vhr. 10. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Az özvegyi nyugdíjsegély havi összege 500 Ft-tól 2000 Ft-ig terjedhet."

6. §

A Vhr. 11. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Az árvasági segély összege az özvegyi nyugdíj segély fele; szülőtlen árva esetén az özvegyi nyugdíjsegély teljes összege, de mindkét esetben legalább havi 560 Ft."

7. §

A Vhr. 12. §-a helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"(1) Szülői nyugdíjsegély az Alap elhunyt tagjának szülőjét, (nagyszülőjét), valamint mostoha-, illetve nevelőszülőjét ugyanolyan feltételekkel illeti meg, mint a szülői nyugdíj a társadalombiztosítási jogszabályok szerint az elhunyt dolgozó vagy nyugdíjas szülőjét (nagyszülőjét), mostoha-, illetve nevelőszülőjét.

(2) A szülői nyugdíj segély havi 500 Ft-tól 2000 Ft-ig terjedhet."

8. §

A Vhr. az alábbi 12/A. §-sal egészül ki:

"12/A. § A nyugdíjsegélyt, az özvegyi nyugdíjsegélyt, a szülői nyugdíj segélyt, valamint az árvasági segélyt 1977. január 1-től kezdődően évenként 2%-kal emelt összegben kell folyósítani úgy, hogy az évenkénti emelés összege 50 Ft-nál kevesebb nem lehet.

Az így megállapított segélyek folyósítására a nyugellátások és egyéb ellátások évenkénti rendszeres emeléséről szóló jogszabályokban foglaltakat értelemszerűen alkalmazni kell."

9. §

A Vhr. 14. §-ának (2) bekezdése a következők szerint módosul:

"(2) Az egyszeri rendkívüli segély összege nem haladhatja meg a 3000 Ft-ot, a havonkénti rendkívüli segély összege pedig a havi 1500 Ft-ot."

10. §

A Vhr. a következő 15/A. §-sal egészül ki:

"15/A. § A 15. §-ban meghatározott bizottság különösen indokolt és méltányolást érdemlő körülmények fennállása esetében a segélyezési feltételek hiányában is - a kulturális miniszter hozzájárulásával - az Alap tagját kivételes ellátásban részesítheti."

11. §

A Vhr. 16. §-a helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"16. § (1) Az Alap tagjai a segélyek fedezetéhez a munkaviszonyon kívüli alkotó tevékenységükből származó jövedelmük 3%-ával kötelesek hozzájárulni.

(2) A hozzájárulás alapja - amelyet a hozzájárulás levonására kötelezett szerv állapít meg -, azonos a jövedelemadó alapjának összegével.

(3) Az Alap Irodalmi és Zeneművészeti Szakosztálya tagjainak jövedelmét közvetlenül kifizető szerv az (1)-(2) bekezdés szerint megállapított hozzájárulás összegét - a megállapításra vonatkozó adatok egyidejű közlésével - átutalja az Alapnak."

12. §

Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba, rendelkezéseit 1977. január hó 1. napjától kell alkalmazni; egyidejűleg a Vhr. 3. §-a, 6. §-ának (3) bekezdése, valamint 13. §-a hatályát veszti.

Pozsgay Imre s. k.,

kulturális miniszter