Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

6/1978. (III. 18.) MüM rendelet

a munka díjazásának egyes kérdéseiről szóló 7/1967. (X. 8.) MüM rendelet módosításáról

A Munka Törvénykönyve végrehajtásáról szóló 34/1967. (X. 8.) Korm. rendeletben (a továbbiakban: Mt. V.) kapott felhatalmazás alapján - a Szakszervezetek Országos Tanácsával egyetértésben - az alábbiakat rendelem:

1. §

A munka díjazásának egyes kérdéseiről szóló, a 91969. (XII. 20.) MüM rendelet 4. §-ával és a 24/1974. (IX. 18.) MüM rendelettel módosított 7/1967. (X. 8.) MüM rendelet 3. és 4. §-a helyébe a következő rendelkezések lépnek:

"3. § (1) Az Mt. V. 61. §-ának (2) bekezdésében foglalt feltételek fennállása esetén a vállalat [Mt. V. 125. § (2) bekezdés c) pont] vezetője havi hétezer forintig terjedően állapíthat meg személyi fizetést. Ha ezt a dolgozó munkakörére előírt bértétel felső határának harminc százalékkal megnövelt összege meghaladja, ennek erejéig állapítható meg személyi fizetés. Ez utóbbi esetben sem lehet a személyi fizetés kilencezer forintnál magasabb összegű.

(2) Az (1) bekezdés alapján személyi fizetésben részesített fizikai és nem fizikai dolgozók száma nem haladhatja meg a nem fizikai foglalkozású dolgozók előző év december 31-i munkajogi létszámának 10 százalékát.

(3) A miniszter havi tizenegyezer forintig, egyéb felügyeleti szerv pedig havi kilencezer forintig terjedő összegű személyi fizetést állapíthat meg az általa kinevezett dolgozók, valamint - a vállalat (intézmény) vezetőjének javaslata alapján - a felügyelete alá tartozó vállalat (intézmény) egyéb dolgozói részére. A minisztert megillető hatáskörben állapíthat meg személyi fizetést az országos hatáskörű szerv vezetője, továbbá a kiemelt kategóriába sorolt tanácsi vállalatok dolgozói részére a fővárosi, megyei tanács elnöke. Az így megállapított személyi fizetés a vállalat bérköltségét terheli.

(4) A személyi fizetést minden olyan esetben, amikor a jogszabály alapbért említ - eltérő rendelkezés hiányában - alapbérként kell figyelembe venni. A költségvetési szerveknél és a kutató intézeteknél érvényes alapbér rendszerekben előírt három évenkénti kötelező alapbéremelés a személyi fizetésekre nem vonatkozik.

4. § (1) A személyi fizetés mind határozott, mind pedig határozatlan időre megállapítható és azt az engedélyező bármikor visszavonhatja.

(2) Ha a személyi fizetést visszavonják, a dolgozót a ténylegesen ellátott munkakörére érvényes szabályok szerint kell besorolni. Amennyiben a munkakör nem változott, részére legalább a személyi fizetés megállapítása előtti - a három évenkénti kötelező alapbéremeléssel érintett területeken az eltelt időszak alatt esedékessé vált összeggel növelt - alapbért kell folyósítani."

2. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba. Az 1. §-sal megállapított tíz százalékos korlátozást az e rendelet kihirdetését követően megállapított személyi fizetésekre kell alkalmazni.

(2) A munka díjazásának egyes kérdéseiről szóló 7/1967. (X. 8.) MüM rendelet módosításáról kiadott 24/1974. (IX. 18.) MüM rendelet hatályát veszti.

Dr. Trethon Ferenc s. k.,

munkaügyi miniszter