Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

5/1984. (II. 7.) KM rendelet

a veszélyes hulladékok keletkezésének ellenőrzéséről és az azok ártalmatlanításával kapcsolatos tevékenységekről szóló 56/1981. (XI. 18.) MT rendelet végrehajtásáról

Az 56/1981. (XI. 18.) MT rendelet (a továbbiakban: R.) 21. §-ának (3) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján - az Országos Környezet- és Természetvédelmi Hivatal elnökével, valamint az egészségügyi miniszterrel egyetértésben - a következőket rendelem:

1. §

(1) A rendelet hatálya a közlekedés népgazdasági ágazat területén végzett tevékenység körében keletkező veszélyes hulladékok ellenőrzésére és azok ártalmatlanítására terjed ki.

(2) Nem terjed ki a rendelet hatálya a veszélyes áruk szállítására, amelyre külön jogszabályok rendelkezései az irányadók.*

2. §

(1) A termelő a tevékenysége során keletkezett minden olyan hulladékról, fel nem használt és fel nem használható anyagról (a továbbiakban együtt: hulladék), amely a R. 1. számú melléklete alapján nem azonosítható, illetve amelyet az nem tartalmaz, minősítést megalapozó vizsgálatot köteles végeztetni.

(2) A minősítést megalapozó vizsgálatot a Közlekedéstudományi Intézet, továbbá az emberre és az egészségre való hatás tekintetében kizárólag az egészségügyi miniszter által kijelölt egészségügyi intézmények végzik.

3. §

(1) A veszélyes hulladékot nyílt téren, illetve nem erre a célra létesített berendezésben elégetni csak kivételesen, a területileg illetékes levegőtisztaság-védelmi hatóság engedélyével, az első fokú tűzvédelmi hatóság előzetes értesítésével, valamint a területileg illetékes vízügyi igazgatóság előzetes szakhatósági állásfoglalásával szabad.

(2) Az engedély iránti kérelemhez csatolni kell:

a) a Közlekedéstudományi Intézet, illetve indokolt esetben más jogosult szerv szakvéleményét arról, hogy az égetés a levegőt és a környezetet milyen mértékben szennyezi;

b) a közegészségügyi-járványügyi hatóság szakvéleményét az égetésnek az emberre és az egészségre gyakorolt hatásáról, valamint

c) a területileg illetékes környezetvédelmi hatóság szakhatósági állásfoglalását arról, hogy a veszélyes hulladék elégethető-e.

(3) A nyílt téren való hulladékégetésre az alkalomszerű tűzveszélyes tevékenység szabályai az irányadók.**

4. §

(1) A hulladékégetés környezetszennyező hatását folyamatosan ellenőrizni kell. Ha az égetés a szennyezés engedélyezett határértékét túllépi, vagy az engedélyben foglalt egyéb feltétel nem teljesül, az égetést haladéktalanul be kell szüntetni.

(2) Ha üzemzavar vagy más rendkívüli esemény következtében a technológiai rendszerből, illetve a tárolóhelyről nagyobb mennyiségű hulladék kerül ki és ennek következtében a környezet szennyeződhet, - a R. 14. §-ának (1) bekezdésében előírt intézkedéseken kívül - a termelőnek a rendkívüli eseményekkel kapcsolatos ügyeletről szóló rendelkezések szerinti bejelentést is meg kell tennie.

5. §

A veszélyes - feldolgozásra alkalmatlan, illetőleg égetéssel vagy más módon nem ártalmatlanítható - hulladékot az arra alkalmas helyen kell lerakni. A beruházással megvalósuló lerakóhely területét a területileg illetékes környezetvédelmi, közegészségügyi és vízügyi hatóság előzetes véleménye alapján - a földvédelmi jogszabályok megtartásával - a területfelhasználás engedélyezésére jogosult első fokú építésügyi hatóság jelöli ki.***

6. §

(1) A termelő gazdálkodó szervezet vezetője a veszélyes hulladékkal kapcsolatos feladatok folyamatos irányítására - a szerv vezetőjének közvetlen alárendeltségébe tartozó - okleveles mérnöki szakképzettséggel és 5 éves termelési (szakirányú) gyakorlattal rendelkező főmérnököt köteles kijelölni. E követelménvektől indokolt esetben (ahol a veszélyes hulladékkal kapcsolatos feladatok kisebb súlyúak) a felügyeleti szerv engedélyével el lehet térni.

(2) Az (1) bekezdésben előírt rendelkezéseket a kisipar területén nem kell alkalmazni.

7. §

A rendelet végrehajtásának ellenőrzéséről a termelő gazdálkodó szervezet vezetője a belső ellenőrzés útján is köteles gondoskodni.

8. §

Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.

Pullai Árpád s. k.,

közlekedési miniszter