Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

3/1987. (III. 10.) KM rendelet

a "Balesetmentes Közlekedésért" érem és oklevél adományozásáról

1. §

(1) A rendelet hatálya kiterjed a gazdálkodó szervezetek [Ptk. 685. § c) pont], az állami költségvetési szervek, az egyesületek, valamint a társadalmi szervezetek (a továbbiakban együtt: munkáltató) gépjármű-, trolibusz-, mezőgazdasági vontató vezetőire, a gépjárművezető-képzést végző szakoktatókra, (ide értve azokat is, akik a saját gépjárművükön oktatnak), továbbá azokra, akik a munkáltató gépjárművét a munkáltató érdekében rendszeresen vezetik (a továbbiakban együtt: járművezető).

(2) Nem terjed ki a rendelet hatálya a fegyveres erők és fegyveres testületek járművezetőire.

2. §

(1) A közúti közlekedés biztonsága és a kulturált közlekedési magatartás érvényesülése céljából "Balesetmentes Közlekedésért" elnevezésű, az 1. számú melléklet szerinti érem és oklevél adományozható annak a járművezetőnek, aki kettőszázötvenezer, ötszázezer, hétszázötvenezer, egymillió, egymillió-kettőszázötvenezer, egymillió-ötszázezer, egymillió-hétszázötvenezer, illetőleg kétmillió kilométer távolságot vezetett anélkül, hogy balesetet okozott volna.

(2) Nem adományozható érem és oklevél, ha a járművezető az (1) bekezdésben meghatározott kilométer-teljesítményt elérte, de

a) ellene büntetőeljárás van folyamatban,

b) a Munka Törvénykönyve szerinti súlyos fegyelmi büntetés hatálya alatt áll,

c) bűnösségét megállapító jogerős ítélet hatálya alatt áll,

d) ittas járművezetésért jogerősen a Munka Törvénykönyve szerint súlyos fegyelmi büntetéssel sújtották, vagy ezért a magatartásért, vagy a helyszín elhagyásáért szabálysértési eljárás során felelősségre vonták.

(3) A (2) bekezdés c)-d) pontjában szereplő kizáró okok bekövetkezésétől, a balesetmentes kilométerek számítását újból kell kezdeni.

3. §

(1) Az érem és oklevél adományozását a munkáltató kezdeményezi.

(2) A kezdeményező javaslatnak tartalmaznia kell:

a) a járművezető által elért, igazolt kilométerteljesítményt,*

b) nyilatkozatot arról, hogy a járművezetővel szemben kizáró ok nem áll fenn.

(3) Ha a járművezető kilométer-teljesítménye nem állapítható meg, de a balesetmentesség ténye igazolt, a kilométer-teljesítmény azzal a feltétellel átlagolható, hogy a gépjárműnél és trolibusznál legfeljebb havi háromezer, mezőgazdasági vontatónál legfeljebb havi hétszáz kilométer vehető figyelembe. A különböző munkáltatóknál - ideértve az 1. § (2) bekezdésében említett szerveket is - elért teljesítmények a balesetmentesség igazolása mellett összevonhatók. A futásteljesítmények csak a felterjesztést megelőző év december 31-ig vehetők figyelembe.

(4) A már elért fokozatot megelőző, de még be nem számított kilométer-teljesítmények csak annak külön igazolása esetén vehetők figyelembe.

(5) Az utolsó három év balesetmentes kilométer-teljesítményei nem átlagolhatók.

(6) Az érem és oklevél adományozására vonatkozó, a 2. számú melléklet szerinti javaslatot két példányban minden év május hó 31. napjáig kell a Közlekedési Főfelügyelethez megküldeni.

(7) Az évközben nyugdíjba vonuló - a kizáró feltételek hiányában - a fokozathoz szükséges kilométer-teljesítmény elérését követően soron kívül és május hó 31. után is felterjeszthetők.

4. §

(1) Az érmet és oklevelet a Közlekedési Főfelügyelet folyamatosan, de legkésőbb minden évben augusztus 1-től október 15-ig folyamatosan adja ki, amelyhez a munkáltató pénzjutalmat is adhat. A jutalmazás mértékét és módját a kollektív szerződésben vagy munkaügyi szabályzatban meghatározni.

(2) Ha a felterjesztést követő időszakban az érem és oklevél adományozásáig a 2. § (2) bekezdésben meghatározott valamely kizáró ok merül fel, a felterjesztőnek a Közlekedési Főfelügyeletet értesítenie kell.

5. §

Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba, egyidejűleg a balesetmentes közlekedésért plakett és oklevél adományozásáról szóló 6/1967. (Közl. Ért. 6.) KPM számú, a módosítására kiadott 19/1971. (Közl. Ért. 16.) KPM és a 9/1983. (Közl. Ért. 8.) KM utasítás, továbbá a "Balesetmentes Közlekedésért" emlékérem adományozásának a magánszemélygépkocsi üzembentartókra történő kiterjesztéséről szóló 13/1960. (Közl. Ért. 9.) KPM utasítás hatályát veszti.

Urbán Lajos s. k.,

közlekedési miniszter

1. sz. melléklet a 3/1987. (III. 10.) KM rendelethez

A kétszázötvenezer, az ötszázezer és a hétszázötvenezer kilométer fokozatú érem ötszög alakú, fehér zománc bevonatú, kétoldalt peremén keskenyedő arany babérág fut, felső találkozása alatt ötágú vörös csillag, alul "BALESETMENTESEN" feliratú vörös színű, kétoldalt szárnyszerűen végződő egyenes szalagmező zárja be. Középen stilizált kilométerszámlálóban a fokozat száma: a kétszázötven zöld, az ötszáz vörös, a hétszázötven kék alapon arany szám, alatta "EZER KM" felirat. Az érem szélessége 97 mm, magassága 71 mm.

A ruházaton viselhető jelvény, az érem kicsinyített mása, szélessége 20 mm, magassága 17 mm.

Az egymillió, az egymillió-kétszázötvenezer, az egymillió-ötszázezer, az egymillió-hétszázötvenezer kilométer fokozatú érem álló, ovális alakú áttört, két oldalt felül keskenyedő arany babérkoszorú, középen teljes magasságában 10 mm széles fehér zománc bevonatú 1-es szám. Az érem középső részén, hátoldalán kék, elöl vörös színű szalag az 1-es számot kétszer megkerülve a két babérágat összeköti. Vörös oldalán "MILLIÓ KM, MILLIÓ 250 EZER, MILLIÓ 500 EZER, MILLIÓ 750 EZER KM BALESETMENTESEN" szöveg. A betűk arany, a számok kék színűek.

A ruházaton viselhető fazonjelvény szélessége 19 mm, magassága 20 mm.

A kétmillió km fokozatú érem álló, ovális alakú áttört, kétoldalt felül keskenyedő arany babérkoszorú, középen teljes magasságban fehér zománc bevonatú kettes szám. Az érem középső részén hátoldalán kék, elöl vörös színű szalag a kettes számot kétszer megkerülve a két babérágat összeköti. Vörös oldalán "MILLIÓ KM BALESETMENTESEN" szöveg, a betűk arany színűek.

A ruházaton viselhető jelvény, az érem kicsinyített mása, szélessége 19 mm, magassága 20 mm.

A járművezető az érmet gépjárműve első részére szerelheti, illetve annak kicsinyített mását a ruházatán, bal oldalon, jelvényszerűen viselheti.

2. számú melléklet a 3/1987. (III. 10.) KM rendelethez

Tartalomjegyzék