Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

5/1987. (VII. 22.) IM rendelet

az állami személyzeti munkáról szóló 1001/1987. (I. 15.) Mt. h. számú határozat végrehajtásáról

Az állami személyzeti munkáról szóló 1001/ 1987. (I. 15.) Mt. h. számú határozat 28. pontjában kapott felhatalmazás alapján a Közalkalmazottak Szakszervezetével egyetértésben a következőket rendelem:

1. §

(1) A rendelet hatálya kiterjed az Igazságügyi Minisztérium (a továbbiakban: Minisztérium), a bíróságok, az igazságügyi szakértői intézmények (intézetek, irodák), az Országos Fordító és Fordításhitelesítő Iroda (OFFI), valamint az 5., 8. és 9. § tekintetében az ügyvédi szervek dolgozóira.

(2) A rendelet alkalmazásában Minisztériumon az IM Számítástechnika-alkalmazási Központot (IM SZAK), továbbá az IM Fenntartó Szolgálatot is érteni kell.

(3) A rendeletet a Minisztérium Katonai főosztálya és a katonai bíróságok tekintetében a külön jogszabályokban foglalt eltérések figyelembevételével kell alkalmazni.

2. §

Az egyes munkakörök betöltésével kapcsolatos képesítési előírásokat külön jogszabály tartalmazza.

3. §

(1) A megyei (fővárosi) bíróság elnöke és a megyei (fővárosi) bírósági tanácselnök munkakörét pályázat kiírása nélkül is be lehet tölteni.

(2) A pályázatok elbírálására létrehozott bizottságnak tagja - amennyiben a kinevező személy más - az igazságügyi szerv vezetője, továbbá a Minisztérium illetékes szakfőosztályának vezetője. A bizottság ülésére - ha a bizottságnak nem tagja - a Személyzeti és Oktatási Főosztály képviselőjét meg kell hívni.

4. §

(1) Határozott időtartamra - általában öt évre - kell kinevezni azt a vezetőt - a megyei (fővárosi) bírósági tanácselnök kivételével -, aki először kerül vezetői munkakörbe, továbbá azt is, akit magasabb vezetői munkakörbe neveznek ki.

(2) Az (1) bekezdésben foglaltak nem vonatkoznak arra a vezetőre, akinek az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig legfeljebb tíz éve van hátra.

(3) Ha a vezetői munkakörbe történő beosztás megszűnése nem jár a munkaviszony megszűnésével, a dolgozót lehetőleg korábbi beosztásába kell visszahelyezni, illetve gondoskodni kell képzettségének, gyakorlatának megfelelő munkakörről.

5. §

(1) A Minisztériumban, valamint az Országos Ügyvédi Tanácsnál (OUT) középtávú ágazati személyzeti terv készül, amely létszámtervet, központi káderutánpótlási és képzési tervet, továbbá személyzeti ellenőrzési tervet tartalmaz.

(2) A megyei (fővárosi) bíróságnál és a szakértői intézetnél középtávú helyi személyzeti terv készül. Ennek része a létszámterv, továbbá a káderutánpótlási és képzési terv.

6. §

A személyzeti munka ellenőrzése elsősorban a vezetésvizsgálatok, a vezetői beszámoltatás, valamint a személyzeti munka egyes területeire kiterjedő célvizsgálatok keretében történik.

7. §

(1) A személyzeti szervezet központi szerve a Minisztérium Személyzeti és Oktatási Főosztálya.

(2) A Fővárosi Bíróságon Személyzeti és Oktatási osztály működik, a megyei bíróságon a személyzeti vezető feladatait a megyei bíróság általános elnökhelyettese, illetve ahol ilyen nincs, a kijelölt elnökhelyettes látja el.

(3) Ahol személyzeti szervezet nem működik, a vezető a személyzeti feladatok ellátásával -munkaköri kötelezettségei mellett - arra alkalmas felső fokú végzettséggel rendelkező dolgozóját megbízhatja.

8. §

Minősíteni kell:

a) a Minisztériumban a magasabb vezető állású és a vezető állású dolgozót, továbbá a felsőfokú végzettséghez kötött munkakörben dolgozó érdemi ügyintézőt;

b) a bíróságon a vezető állású dolgozót és a bírót;

c) a Budapesti Állami Közjegyzők Irodájának vezetőjét és helyettesét;

d) az igazságügyi szakértői intézményeknél a vezetőt és a szakértőt;

e) az OFFI-nál az igazgatót és helyetteseit;

f) az ügyvédi önkormányzati szervek egyes tisztségviselőit.

9. §

(1) A Minisztériumban

a) az igazságügyminiszter minősíti az államtitkárt, a miniszterhelyettest, a Titkárság, a Személyzeti és Oktatási főosztály, valamint a Nemzetközi Jogi Kapcsolatok Főosztálya vezetőjét;

b) az államtitkár, illetőleg a miniszterhelyettes minősíti a felügyelete alá tartozó főosztály, önálló osztály vezetőjét, továbbá az IM SZAK igazgatóját;

c) a főosztályvezető minősíti a főosztályvezetőhelyettest, az osztályvezetőt és az önálló csoportvezetőt, valamint a felügyelete alá tartozó szervezetek vezetőjét;

d) az IM SZAK igazgatója minősíti az igazgatóhelyettest és az osztályvezetőt;

e) a Fenntartó Szolgálat vezetője minősíti a vezetőhelyettest, és az önálló csoportvezetőt;

f) az osztályvezető, az önálló osztályvezető, illetőleg az önálló csoportvezető minősíti az osztályvezető-helyettest, a csoportvezetőt és az érdemi ügyintézőt.

(2) A bíróságon

a) az igazságügyminiszter minősíti a megyei (fővárosi) bíróság elnökét;

b) a megyei (fővárosi) bíróság elnöke minősíti a megyei (fővárosi) bíróság elnökhelyettesét, a személyzeti osztályvezetőt, a helyi (városi, kerületi) bíróság elnökét, a gazdasági hivatal és a végrehajtói iroda vezetőjét;

c) a megyei (fővárosi) bíróság elnökhelyettese minősíti a megyei (fővárosi) bírósági tanácselnököt, a megyei (fővárosi) bírót, valamint a Budapesti Állami Közjegyzők Irodájának vezetőjét;

d) a helyi bíróság elnöke minősíti a helyi bíróság elnökhelyettesét;

e) a helyi bíróság elnökhelyettese minősíti a csoportvezetőt, illetve ahol ilyen nincs a bírót;

f) a helyi bíróság csoportvezetője minősíti a csoportvezető-helyettest és a bírót;

g) a Budapesti Állami Közjegyzők Irodájának vezetője minősíti a helyettesét;

(3) Az igazságügyi szakértői intézménynél

a) az igazságügyminiszter-helyettes minősíti az intézet és az iroda vezetőjét;

b) az intézet, illetőleg az iroda vezetője minősíti a helyettesét és az osztályvezetőt, illetve ahol osztályvezető nincs a szakértőt;

c) az osztályvezető minősíti a szakértőt.

(4) Az OFFI-nál

a) a Minisztérium Titkárságának vezetője minősíti az igazgatót,

b) az igazgató minősíti az igazgatóhelyetteseket.

(5) Az ügyvédi szerveknél a minősítendők körét és a minősítés rendjét az OUT állapítja meg.

10. §

A dolgozót az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőző öt éven belül csak akkor kell minősíteni, ha magasabb beosztásba kívánják kinevezni és erre való alkalmasságát az utolsó minősítése nem tartalmazta. Ez a rendelkezés az évenkénti értékelési kötelezettséget nem érinti.

11. §

(1) Arról a dolgozóról, akiről minősítés nem készül a rendelet melléklete szerinti egyszerű személyzeti nyilvántartást kell vezetni.

(2) A dolgozóról más szervnek jellemzést, információt, javaslatot csak munkaviszonyának fennállása alatt és a dolgozó egyidejű tájékoztatása mellett lehet adni.

(3) A személyzeti nyilvántartásba az érintett dolgozón, a munkáltatói jogkört gyakorló vezetőn, a személyzeti szervezet munkatársán kívül más személy csak a Személyzeti és Oktatási főosztály vezetőjének engedélyével tekinthet be.

12. §

Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba, és ezzel egyidejűleg az állami személyzeti munkáról szóló 1019/1974. (V. 2.) Mt. h. számú határozat végrehajtásáról szóló 109/1974. (IK 7.) IM utasítás, továbbá az állami személyzeti munkáról szóló 1019/1974. (V. 2.) Mt. h. számú határozatnak az igazságügyi szervezetben történő végrehajtására kiadott 109/1974. (IK 7.) IM utasítás kiegészítéséről szóló 110 1974. (IK 7.) IM utasítás, valamint az állami személyzeti munkáról szóló 1019/1974. (V. 2.) Mt. h. számú határozatnak az ügyvédekre és az ügyvédi szervezetekre vonatkozó végrehajtásáról szóló 114/1974. (IK 8.) IM utasítás hatályát veszti.

Dr. Markója Imre s. k.,

igazságügyminiszter

Melléklet az 5/1987. (VII. 22.) IM rendelethez

Az egyszerű személyzeti nyilvántartás a következő anyagokat tartalmazza:

1. személyi táblázat,

2. életrajz,

3. esküokmány,

4. az előző munkahelyről beszerzett vélemény,

5. erkölcsi bizonyítvány.

Tartalomjegyzék