Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

13/1992. (XII. 11.) BM rendelet

az Együttműködési Megállapodás kihirdetéséről

A közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 4. § (4) bekezdés b) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:

1. §

E rendelet mellékleteként kihirdetem - az érintett szakszervezetekkel és érdekképviseleti szervekkel létrejött - Együttműködési Megállapodást.

2. §

Ez a rendelet 1992. december 15-én lép hatályba; egyidejűleg hatályát veszti a minisztérium és a miniszter érdekegyeztetési feladatairól szóló 3/1991. (BK. 2.) BM utasítás.

Dr. Boross Péter s. k.,

belügyminiszter

Melléklet a 13/1992. (XII. 11.) BM rendelethez

Együttműködési Megállapodás

A Magyar Köztársaság belügyminisztere és a hivatásos szolgálati, illetve közalkalmazotti jogviszonyban álló dolgozók közösségét képviselő szervezetek: a Belügyi Dolgozók Szakszervezete, a Független Rendőrszakszervezet, a Határőrségi Dolgozók Szakszervezete és a Hivatásos Állomány Határőrségi Érdekképviseleti Testülete, a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete, a Polgári Védelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetsége (a továbbiakban együtt: a Felek) abban a törekvésükben, hogy erősítsék meglévő együttműködési kapcsolatukat, figyelembe véve a megállapodásból adódó kölcsönös előnyöket, összhangban az érvényben lévő törvényekkel és rendelkezésekkel az alábbiakban állapodtak meg:

1. A Felek korábbi együttműködési eredményeként kialakított belügyi érdekegyeztetés rendszerét, ezen belül a helyi érdekegyeztető tanácsokat, valamint az érdekegyeztetés országos szintű fórumát, a Belügyi Érdekegyeztető Tanácsot továbbra is fenntartják és működtetik.

2. A munkaügyi kapcsolatokat és a közalkalmazotti jogviszonyt, valamint a rendőrség, a határőrség, a Köztársasági Őrezred, a tűzoltóság, a polgári védelem hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyát, anyagi, szociális és kulturális, továbbá élet- és munkakörülményeit érintő, ágazati jelentőségű kérdésekben a miniszter a Belügyi Érdekegyeztető Tanács (a továbbiakban: a BÉT) fórumával egyeztet.

3. A belügyminiszter feladatkörében előkészített jogszabályok, miniszteri utasítások, irányelvek, tájékoztatók tervezetének véleményezésébe a Belügyminisztérium az e Megállapodást aláíró szakszervezeteket és érdekképviseleti szerveket bevonja.

4. A Felek vállalják, hogy a konstruktív együttműködéshez, egyeztetéshez szükséges és elégséges információkat egymás részére biztosítják.

5. A BÉT fórumát a munkáltatói és a munkavállalói tárgyalócsoport alkotja, melyek önállóak, egymástól függetlenek és nyitottak, belső ügyrendjükről maguk döntenek. A tárgyalócsoportok 6-6 fő képviselőből és - tagonként - 3 fő tanácskozási jogú szakértőből állnak. A munkavállalói tárgyalócsoport az Együttműködési Megállapodást aláíró szakszervezeti és érdekképviseleti szervek egy-egy képviselőjéből áll. A munkáltatói tárgyalócsoport tagjait a munkáltató képviseletét ellátó politikai államtitkár jelöli ki a fórum napirendjének függvényében.

6. A Felek kötelezik magukat, hogy az érdekegyeztető fórumokra állásfoglalásra feljogosított képviselőket, valamint szakértőket delegálnak.

7. A BÉT üléseit két elnök - társelnökként - felváltva vezeti, akit a BÉT tagjai soraiból (mindkét tárgyalócsoportból egy-egy főt) választanak meg.

8. A BÉT üléseit szükség szerint, de legalább két hónaponként tartja. A BÉT összehívását bármelyik tárgyalócsoport vagy annak tagja kezdeményezheti az ülés napirendjére bármelyik tárgyalócsoport vagy annak tagja javaslatot tehet. Ezen kezdeményezéseket a soron következő ülés elnöke útján kell előterjeszteni.

9. Az elnök előterjesztése vagy javaslata alapján az ülések napirendjéről a tárgyalócsoportok döntenek. Írásbeli napirend esetén - az ülés előtt 15, de legalább 8 nappal - a tárgyalócsoportok tagjainak az írásbeli előterjesztéseket el kell juttatni. Minden ülésen a következő ülés elnökét ki kell jelölni, és erről a tárgyalócsoportokat értesíteni kell.

10. A tárgyalócsoportok képviselői véleményüket az ülésen szóban, de - ha az ügyet úgy ítélik meg - írásban is (az ülés előtt, megküldés útján vagy az ülésen való átadással) előadhatják. A tárgyalócsoportok szakértői véleményüket az ülésen szóban is előadhatják.

11. A Felek vállalják, hogy az érdekegyeztető fórumokon kialakított konszenzusokat magukra nézve kötelezőnek tartják, és megteszik a végrehajtáshoz szükséges intézkedéseket.

12. A Belügyminisztérium vállalja, hogy a BÉT működési feltételeit, a titkársági feladatok ellátását a BM Személyzeti és Munkaügyi Főosztálya útján biztosítja. A főosztály a BÉT üléseivel kapcsolatban keletkező anyagokat (meghívók, előterjesztések, emlékeztetők, magnófelvételek stb.) a BM ügykezelésre vonatkozó rendelkezése szerint kezeli.

13. Ez a Megállapodás aláírása napján lép életbe. Rendelkezései felváltják a Budapesten, 1991. január 22-én aláírt Együttműködési Megállapodás rendelkezéseit.

Tartalomjegyzék